Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wernicjusz    0

Będzie miał 25 % dopłat więcej :)

A od kiedy wchodzi w życie ten przepis?

Czy od momentu przejęcia gospodarstwa czy od jakiejś może "magicznej daty".

Wiadomość z agroFakt.pl

freetaxi    169

Coś chyba parę lat wcześniej jeśli ktoś przejął gospodarstwo będzie się jeszcze łapał. Nie wiem dokładniej bo nie zagłębiałem się w to. Czytałem kiedyś na agrofoto.pl

PS1    0

Płatność dla młodych którzy w dniu składania wniosku o płatności nie ukończyli 40 lat / czyli teraz jest się MR a za kilka miesięcy niektórzy płatności dodatkowej mogą nie dostać :unsure:/ i . Płatność przysługiwać ma nie dłużej niż przez 5 lat /liczony od dnia założenia gospodarstwa / . Czyli takie osoby które w dniu składania wniosku o płatność nie ukończyły 40 lat i jednocześnie nie upłynęło 5 lat od założenia gospodarstwa mogą ubiegać się o taką płatność .

fioletowy    0

Gdzie mogę znaleźć dokładne wytyczne premii MR od przyszłego roku? szukam w internetach już dłuższą chwilę i nic konkretnego znaleźć nie mogę

freetaxi    169

Konkretów jeszcze bardzo nie ma. Ale na stronie Ministerstwa Rolnictwa znajdziesz projekt PROW 2014-2020.

Edytowano przez freetaxi

fioletowy    0

Znalazłem ten projekt ale on nie jest napisany po naszemu. Znaczy słowa polskie, ale całe zdania to chyba po mandaryńsku napisane

freetaxi    169

Nie bardzo rozumiem co masz na myśli?

Edytowano przez freetaxi

iwona1990    0

witam mam takie pytanie w tym roku skonczyłem technikum rolnicze i składałem wniosek na MR i znajduje sie na zółtej liscie mam za szkole dane 4 pkt i wraz ze swiadectwem dałem zaswiadczenie ze w tym roku bede pisał egzamin zawodowy wydane przez szkołe i moje pytanie co bedzie jak bym nie zadał tego egzaminu ?? bo pisałem go w czerwcu ale pewnosci nie mam czy bedzie zadany

Edytowano przez iwona1990

freetaxi    169

Nie musisz nic dowozić. Za ukończoną szkołę średnią masz punkty. Egzamin nie ma nic do rzeczy.

damianzbr    976

a cóż za dobrodziejstwo Cię minie Damianie jeśli można wiedzieć? :P

Świadczenie socjalne.

Aby ubezpieczyć się w KRUS (stać się rolnikiem) nie można pobierać żadnych świadczeń takich jak, renty, emerytury, zasiłki, macierzyńskie, zasiłki dla bezrobotnych itd. z KRUS i innych instytucji.

Świadczenie mamy do maja, a czasu na utworzenie gospodarstwa jest 180 dni od otrzymania decyzji. Dlatego chciał bym decyzję otrzymać w grudniu.

Czy można o to wnioskować?

Edytowano przez damianzbr

damianzbr    976

Tym razem nie troluję. W żonki przypadku socjalka wynikła z normalnych okoliczności i ma trwać do maja. Ale pomyśl o mniej przyjemnych zajściach jak śmierć rodzica i pobieranie renty z tego tytułu do 25 roku życia w czasie nauki. Przecież są takie przypadki i też będą musiały wybierać czy renta czy stówka...

warchest    44

a to decyzje tak srednio kiedy m,oga przyjsc wrzesien listopad czy wczesniej czy pozniej ? i ta osoba z odr co m iprowadzila wniosek i zostalo zaplacone to przez 5 lat bedzie prowadzic? i trzeba bedzie doplacac ? i 2 sprawa czy jakbym dostal MR to moge np studia zaoczne prowadzic ? bo dziennych to rozumiem ze nie a zreszta nie stac mnie na takei ale pytam z gory to zaoczne rolnicze mogly by byc

ziomster    64

warchest

wytłumacz mi skąd my mamy wiedzieć za co ty płaciłeś człowiekowi od pisania wniosku? to chyba TY z nim ustalałeś za co płacisz..

jesli chodzi o studia to kiedyś było tak że dzienne były bezpłatne a za zaoczne się płaciło...nawet nie wiedziałem że coś sie zmieniło..

swoją drogą myślisz o studiach a po pytaniach jakie zadajesz mam chęć zapytać jak ty zrobiłeś maturę?

freetaxi    169

Ja tam jeszcze nie widziałem nikogo takiego, komu by się zabroniło kontynuować naukę :) Chcesz się uczyć to się ucz! Dziennie, zaocznie nie ma znaczenia :) Aby Ci starczyło sił do "samodzielnego" prowadzenia gospodarstwa bo Pani z ODR raczej za Ciebie tego nie zrobi.

GUTO91    0

słuchajcie, dorabiam w klubie na bramce jako selekcjoner. mam tam umowe-zlecenie. czy nie koliduje to z krus-em?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się