Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damianzbr    988

to teraz założyć temat kto na co wyda te kasę hihi :D

Nowy samochód osobowy za minimum 100 tys zł.

Zauważyliście ze na liście jest sporo pań :P

Bo nie którzy robili tak jak ja z żoną. Rozdzielność majątkowa i składamy dwa wnioski, jeden na mnie drugi na żonę.

Nie wspominając o innych furtkach które sporo ułatwiły życie.

nic dziwnego mój wniosek jest na żonę gdyż to ona studiuje rolnictwo

Moja studiowała zupełnie co innego, ale tak zakombinowaliśmy że pt. miała dużo i na listę się załapała.

wpompuje kasę w sprzęt czy nawet kostkę sobie robi a po 5 latach zlikwiduje, sprzęt sprzeda i tak będzie do przodu a nie do tyłu, a przez te 5 lat moze podczepić się gdzieś do roboty na śmieciówce. Wiem bo u nas niektórzy tak pokombinowali. Ale mają rację jak dają tylko głupi by nie brał a jak jeszcze ma możliwość wziecia ;)

Nawet nie trzeba pompować w żaden sprzęt rolniczy. Była taka furtka że cała kasa od razu na nowe autko, tak jak w moim przypadku. Wszystko 100% legal.

obecne zasady tworzą patologie...

szkoda że bezrobocie nie jest punktowane w odniesieniu do wszystkich powiatów w kraju, dzierżawa jest punktowana tak samo jak własność/darowizna (co sprzyja przekrętom), i pkt za powierzchnie nie odnoszą się tylko do średniej kraju.

Może i patologia, ale mi te zasady pasowały. Dwa nasze wnioski na żółtej liście, w tym żaden bez ukończonej szkoły rolniczej, oraz bez skrawka ziemi na własność. Jednak wszystko można było sobie poukładać jak się chciało (100 % legal)

Proszę powiedźcie mi teraz jak wygląda dalszy tok postępowania....

Teraz spodziewaj się wizyty duszpasterza oraz lekarza pod eskortą dzielnicowego. Odprawią swoje rytuały a następnego dnia kurier DHL przywiezie w kopercie bombelkowej 80 tys zł, a 20 tys z automatu zostanie przekazane na konwój czerwonego krzyża zmierzającego w kierunku Ukrainy.

cebula440    0

gratuluje wszystkim ja niestety si ę nie załapałam tak niewiele brak a te nazwiska które są drukowanymi literami napisane to od nich zaczynaja się punkty nap 26 z dużej litery póżniej wszyscy co maja 26 ale kolejnośc dostarczenia wniosku i 25 znów wiwlka litera

gratuluje wszystkim ja niestety si ę nie załapałam tak niewiele brak a te nazwiska które są drukowanymi literami napisane to od nich zaczynaja się punkty nap 26 z dużej litery póżniej wszyscy co maja 26 ale kolejnośc dostarczenia wniosku i 25 znów wiwlka litera

Wiadomość z agroFakt.pl

Hoaming    0

Bo nie którzy robili tak jak ja z żoną. Rozdzielność majątkowa i składamy dwa wnioski, jeden na mnie drugi na żonę.

Moja studiowała zupełnie co innego, ale tak zakombinowaliśmy że pt. miała dużo i na listę się załapała.

Nawet nie trzeba pompować w żaden sprzęt rolniczy. Była taka furtka że cała kasa od razu na nowe autko, tak jak w moim przypadku. Wszystko 100% legal.

Może i patologia, ale mi te zasady pasowały. Dwa nasze wnioski na żółtej liście, w tym żaden bez ukończonej szkoły rolniczej, oraz bez skrawka ziemi na własność. Jednak wszystko można było sobie poukładać jak się chciało (100 % legal)

Teraz spodziewaj się wizyty duszpasterza oraz lekarza pod eskortą dzielnicowego. Odprawią swoje rytuały a następnego dnia kurier DHL przywiezie w kopercie bombelkowej 80 tys zł, a 20 tys z automatu zostanie przekazane na konwój czerwonego krzyża zmierzającego w kierunku Ukrainy.

może kogoś to śmieszy, mnie - nie bardzo

damianzbr    988

To nie ma śmieszyć, to ma dać do myślenia. Zwróć uwagę ilość wniosków złożonych w woj. Maz. a ile w innych. I dalej uważasz że rolnikowi nie wypadało korzystać z furtek, a warszawiakom o pochodzeniu i meldunku wiejskim tak. JA tak nie uważam ale niestety tak się stało. Połowa kasy trafi do ludzi nie związanych z rolnictwem.

A gdy zaraz po zakończeniu naboru mówiłem co zrobić aby prześcignąć nierolników którzy korzystają z furtek wyśmiano mnie.

I dobrze nie będzie nowych ciągników to chociaż nowe auta się pojawią.

buyko    0

"Wszystkie niewykorzystane środki będziemy starali się przeznaczyć na premię Młodego Rolnika" - Zofia Szalczyk, wiceminister rolnictwa

źródło: Agrobiznes, TVP 1

ziomster    64

A gdy zaraz po zakończeniu naboru mówiłem co zrobić aby prześcignąć nierolników którzy korzystają z furtek wyśmiano mnie.

I dobrze nie będzie nowych ciągników to chociaż nowe auta się pojawią.

teraz wypada wam tylko życzyć pozytywnej weryfikacji rozliczenia wniosku za 5 lat

DjFarmerr    69

Wniosek na TAK :) czas w końcu zająć się tylko gospodarstwem a nie tyrać dodatkowo jak niewolnik w dużych zakładach :) ciekawe ile czasu zajmą formalności do czasu przelewu na konto :)

mati5720    17

Nie żebym komuś zazdrościł ale nie oszukujmy się pomoc znowu otrzymali najwięksi i najbogatsi rolnicy.Koniec końców i tak jedynym kryterium oceny wniosku była ilość posiadanych hektarów czyli najwięksi rolnicy. Bezsens

Hoaming    0

Nie żebym komuś zazdrościł ale nie oszukujmy się pomoc znowu otrzymali najwięksi i najbogatsi rolnicy.Koniec końców i tak jedynym kryterium oceny wniosku była ilość posiadanych hektarów czyli najwięksi rolnicy. Bezsens

tu się mylisz... dostali ci z województw o średniej powierzchni poniżej 10 ha (mikrogospodarstwa)

sam mam 20 ha bezrobocie 25% i wykształcenie - okolice 14000 miejsca

zero szans na premie

mid7    26

gratulacje dla tych co się załapali na premie, u mnie brat ma miejsce 32xx, i teraz mam pytanie czy trzeba czekać na jakieś oficjalne pismo z agencji( jeśli w ogóle wysyłają) żeby przepisać gospodarstwo czy też już po ogłoszeniu listy można przepisywać?

TOME11    84

baju baju pitu pitu

znajomy ziemia na full, cienkie bezrobocie i wykształcenia brak bo jest w trakcie technikum i d*pa..

mati5720    17

baju baju pitu pitu

znajomy ziemia na full, cienkie bezrobocie i wykształcenia brak bo jest w trakcie technikum i d*pa..

a ja mam wykształcenie bezrobocie największe w polsce i średnia wojewódzka hektarów też spełniona i na czarnej liście tylko pytanie jeszcze na jakiej podstawie jest wyliczana średnia krajowa bo na mazurach wynosi 24ha a gdzieś w innych rejonach polski 10ha albo mniej a to przecież też ma znaczenie

Edytowano przez mati5720

falcon83p    0

Dzięki takiemu podejściu i takim ludziom "Polski Chłop" i "Durny Cep" przestają być synonimami, popieram w 100 % i gratuluję.

damianzbr    988

@janczar powiem Ci kolego że net u mnie w mieście nie grzeszy stałe szybkie łącze na światłowodzie a mimo to też nie mogę jej ściągnąć. Po co chcesz ściągnąć tą listę, nie otwiera się przez przeglądarkę?

Jak nie możesz jej w ogóle otworzyć, a nie chcesz podawać imienia i nazwiska to podaj mniej więcej liczbę punktów i email to zrobię parę print screnów i wyślę je na twoją pocztę.

Edytowano przez damianzbr

mati5720    17

Średnia krajowa w całym kraju jest równa. Co innego średnia wojewódzka która już zależy od województwa ;)

sory pomyliłem sie chodziło mi o średnią wojewódzką

sucredo    2

niech mi ktoś powie, jeżeli się załapałem a chciałbym zmienić maszyny które we wniosku wpisałem to trzeba zrobić to jak będę składał wniosek o płatność czy kiedy??

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?