Skocz do zawartości

Polecane posty

WHATEVER

PS1    0

Jak myslicie jest szansa ze przesuna z czegos kase na MR?

szansa jest bardzo duża że przesuną , tylko Putin może namieszać ....

Wiadomość z agroFakt.pl

rafalkom555    13

w zachodniopomorskim dostało tylko 96 osób - patologia

średnia na województwo to ok 487 miejsc. (7798/16)

OR07 - mazowieckie(średnia powierzchnia 8.5 ha) - dostało 1100 osób - 1100%!! więcej niż w zachodniopomorskim!!!!!!!!! - jedno z uprzywilejowanych województw

skala dysproporcji przeraża

lubelskie (średnia powierzchnia 7.5 ha) - 1050 przyznanych

łódzkie (średnia powierzchnia 7.5 ha) - 750 przyznanych

samo mazowieckie, łódzkie i lubelskie to około 38%!!! przyznanych wniosków, a przecież województw jest 16, trudno doszukiwać się też znacznych różnic w ich wielkości...

tak jak już tutaj ktoś przewidział - pieniądze pójdą tylko do niektórych województw

kolego szkoda pisać, tak jak pisałem, jak średnia wojewódzka 20ha a ktoś przepisuje 15ha to jak on się wyróżnia na tle regionu gdzie są większe gospodarstwa?? Jka średnia 7,5ha a przepisuje 15ha to według mnie już inna sprawa. Oczywiście znajdzie sie ktos gdzie w jego regionie jest mała średnia a wojewódzka duza. Zawsze ktoś musi byc stratny.

adamk    0

szansa jest bardzo duża że przesuną , tylko Putin może namieszać ....

cos pisaliscie o przesunieciu srodkow z melioracji?

freetaxi co myslisz?

freetaxi    170

Wszystkim moim klientom, którzy zmieścili się w liście gratuluję. Tym, którzy będą musieli troszkę poczekać - też :)

PS1    0

podaj wzór jak liczysz?

19,90 -10,42 = 9,48

9,48:10,42 x 5 = 4,55 pkt

+ 10 pkt za średnią krajową

Hoaming    0

kolego szkoda pisać, tak jak pisałem, jak średnia wojewódzka 20ha a ktoś przepisuje 15ha to jak on się wyróżnia na tle regionu gdzie są większe gospodarstwa?? Jka średnia 7,5ha a przepisuje 15ha to według mnie już inna sprawa. Oczywiście znajdzie sie ktos gdzie w jego regionie jest mała średnia a wojewódzka duza. Zawsze ktoś musi byc stratny.

czy to jest tak trudno zrozumieć że sprzedajemy na takim samym rynku, którym jest w najlepszym razie kraj, a właściwie unia europejska?

co z tego że w jednym powiecie są 10 razy mniejsze gospodarstwa niż w innym? skoro sprzedają za taką samą cenę, tyle samo płacą za środki ochrony roślin itd?

jak te działanie ma zwiększyć konkurencyjność, jeżeli środki dostaną w ogromnej większości gospodarstwa po 10 ha a te 15-20 ha w niektórych województwach zostaną pominięte?

podobnie jest z bezrobociem, dlaczego nie jest punktowane w skali kraju??

PS1    0

W woj. Małopolskim jest 83 wnioski z przyznana pomocą :) po prostu bajka.....

Nie bajka tylko "patologia" skandal by dyskryminować Galicję !

B)

jak te działanie ma zwiększyć konkurencyjność, jeżeli środki dostaną w ogromnej większości gospodarstwa po 10 ha a te 15-20 ha w niektórych województwach zostaną pominięte?

Ja mam 15,5 ha w podkarpackim i jestem poza listą a miałem być pewniakiem . :unsure:

Jak dołożą kilkadziesiąt mln zł to pewnie się załapię :rolleyes:

k0b    5

czy to jest tak trudno zrozumieć że sprzedajemy na takim samym rynku, którym jest w najlepszym razie kraj, a właściwie unia europejska?

co z tego że w jednym powiecie są 10 razy mniejsze gospodarstwa niż w innym? skoro sprzedają za taką samą cenę, tyle samo płacą za środki ochrony roślin itd?

podobnie jest z bezrobociem, dlaczego nie jest punktowane w skali kraju??

Przecież nikt z tu obecnym nie układał zasad. Jeśli Ci to pomoże to jestem z tego uprzywilejowanego i nie dostałem! Trzeba robić dalej, ja dalej będę robić to co planowałem, ewentualnie jak nie coś nie wyjdzie, poszukam pracy a na chwilę obecną powinienem coś znaleść. Więc nie trać czasu na forum tylko do pracy. Szkoda nerwów, każdy z tu obecnych dobrze zna zasady i zdaje sobie sprawę jak to wygląda.

pozdrawiam

adamk    0

Też bym chciał wiedzieć ile środków przełożą :)

a z czego by mogli jak sadzisz?

Hoaming    0

Ja mam 15,5 ha w podkarpackim i jestem poza listą a miałem być pewniakiem . :unsure:

Jak dołożą kilkadziesiąt mln zł to pewnie się załapię :rolleyes:

a to znaczy że masz pkt tylko za ziemię, w zachodniopomorskim z 60,5 ha byś się nie załapał na listę :) ( tyle trzeba mieć minimalnie na 16 pkt)

Edytowano przez Hoaming

jimmy871    5

15x pozycja o dziwo w województwie bardzo nieuprzywilejowanym kuj-pom :) Gratki pozostałym szczęśliwym i słodkiego szampana :P

zyher    0

To trzeba było zadbać ,aby za wykształcenie mieć maksymalną ilość punktów, za bezrobocie te 2-3 punkty średnio w powiecie powinno być i już masz 7-8 i nie musisz mieć wcale tych 60 ha, żeby się łapać na MR.

PS1    0

a to znaczy że masz pkt tylko za ziemię, w zachodniopomorskim z 60,5 ha byś się nie załapał na listę :) ( tyle trzeba mieć minimalnie na 16 pkt)

dodatkowe prawie 5pkt poza ziemią nie pomogło ,tak więc wyluzujcie

warchest    44

jest to znak sprawy, ktory dostales w agencji jak skladales wniosek lub tez jak dostales list do poprawek :)

a jak ktos poczta wysylal i nie mial poprawek to jak rozszyfrowac ten znak ? czy keidy do nas poczta przysla ? odpowiedz ?

Chudy1217    2

nio to panowie Ci co przeszli czekają na listonosza...ciekawe czy do końca roku dotrze. Mi niestety nie udało się

kaczus    2

kurde niech dołożą chociaż troche bo jestem 8275 na liscie normalnie mozna by się wściec. ;[

Hoaming    0

kurde niech dołożą chociaż troche bo jestem 8275 na liscie normalnie mozna by się wściec. ;[

już zapowiedzieli że dołożą minimum 120 mln(w miarę pewne informacje), dlatego raczej możesz być spokojny.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?