Skocz do zawartości

Polecane posty

Piotrz98    1

ile trwa załatwianie potrzebnych dokumentów do złożenia wniosku wyrobił by sie w 2-3 dni????

Może i byś się wyrobił ale na zaświadczenie ze skarbówki czeka się od 3 do 7 dni chyba jakoś tak

jankes91    0

Może i byś się wyrobił ale na zaświadczenie ze skarbówki czeka się od 3 do 7 dni chyba jakoś tak

A można by ten dokument dosłac po złożeniu wniosku ?

tomaszs88    3

to już naprawdę rzadko gdzie czeka się do 7 dni...za nim zrobi Ci ktoś wniosek to dwa góra trzy dni miną to przez ten czas załatwisz sobie zaświadczenie!!!:) ja czekałem pół godz.

Wiadomość z agroFakt.pl

karolu    1

Jeśli dobrze pogadasz to Ci szybciej dadzą zaswiadczenie z US, a wniosek to usiądź i napiszesz....

1piotr1    11

nie wprowadzajcie chłopaka w błąd bo to ile na co się czeka zależy tylko i wyłącznie od danego US czy innej jednostki , u mnie się czeka tydzień i niema na ten temat dyskusji więc jedynie sobie z panią przy okienku można o pogodzie pogadać ... choć tez nie do końca bo 10 ludzi za tobą cię pogania :) i ja czekałem tydzień i jak się pozniej okazało dostałem złe zaświadczenie i musiałem czekać drugi tydzień wiec ....... pechozol :D

mikcom20    22

Do czego zaliczany jest las? Czy w tabeli o zadeklarowanych działach we wniosku wpisywaliscie las jako "powierzchnia użytków rolnych" czy jako "inne"?

lukaszz110    2

no mówli ze juz kilku rolników ma pieniadze na kącie

po cichu dowiedziałem sie ze modernizacja ma być na styczen bo chcą zakończyć na finito młodego i bedzie juz wiadomo co z tymi młodymi co są powiazani z rentą str.

bo checi mają zeby i młodzi rolnicy którzy dostaja w zamian za rente godpodarstwo skorzystali z modernizacji :D to dla mnie bardzo dobra wiadomość :) i dla was chyba tez

a co do tego czy czytają agrofoto to jest to bardzo możliwe

z jakiego forum biorą rozmowy do agrobiznesu o warzywach i owocach <jabłkach> ?????

PetrCech22    1

Młody ma byc co rok. a renta była ostatnia w programie PROW 2007-2013...

ja dzis dzwonilem do Agencji w Cze-wie i dowiedzialem sie ze wyslali list z poprawkami, ale podobno jakies drobnostki.... tak wiec czekam dalej na decyzje:)

Wacek21    35

Ja juz poprawki zlozylem dawno temu, czekam na decyzje... jutro chyba zadzwonie do Czestochowy :D

jankes91    0

Złożyłem i wyrobiłem się ze wszystkimi papierami w 1 dzień. A wie ktoś czy trzeba dołączać świadectwo szkolne(ksero) jeśli jest się uczniem jeszcze?

janusz20    105

Młody ma byc co rok. a renta była ostatnia w programie PROW 2007-2013...

ja dzis dzwonilem do Agencji w Cze-wie i dowiedzialem sie ze wyslali list z poprawkami, ale podobno jakies drobnostki.... tak wiec czekam dalej na decyzje:)

A mógł byś się podzielić z nami gdzie się dowiedziałeś tego żźe młody rolnik ma być co roku? bo ja bym się chętnie załapał w przyszłym roku zwłaszcza że teraz już miożna wliczyć w powieżchnie gospodarstwa dzierżawy od osób prywatnych.

lukaszz110    2

@jankes91 Ja dawałem im swiadectwo to skserowała sobie pani która odbierała dokument

Co do tego kto to weryfikuje to mój wniosek przeszedł przez 3 osoby bo jak dostałem poprawki to były zapisywane ruznymi kolorami długopisów

i naliczyłem 3 style pisowni :D

@janusz20 Co do ciebie to moze sie załapiesz na młodego i oby tak było ale te dzierżawy to też na 10 lat co najmniej i to zawarte u natariusza lub z datą pewną :) a znam duzo takich którzy mają dzierżawy na słowo lub świstek papieru co w domu napisali

a jak przyjdzie co do czego to <w pompke mnie pocałuj> i tyle rozmowy :) bo każdy sie boi jak słyszy słowo notariusz

shiftmp3    1

Witam panowie wiem pewnie gdzies to bylo ale to 71 stron i nie chce mi sie tego szukac moi rodzicie maja gospodarstwo o powierzchni 11ha przerzucamy sie na bydlo ja w tym roku koncze szkole ale nic zwiozane z rolnictwem :/ i mam zamiar usupelnic jakis zawod co do rolictwa albo jakis kurs i chcial bym staras sie o MR jest taka mozliwosc ??

marecki171    0

Możliwość będzie na pewno jeżeli w przyszłym roku będzie nabór na MR. A w jakim województwie kolego mieszkasz bo to ma duże znaczenie a mianowicie średnia wojewódzka powierzchnia gospodarstwa.

jankes91    0

Na wniosku wysłanym pocztą zakwalifikują jako datę dostarczenia wniosku tą z nadania na poczcie czy datę z dnia którego otrzymali wniosek w centrali agencji ? bo jutro ostatni dzień biorą w mazowieckim i łódzkim.

herbi2501    1

witam panowie dzwoniłem do agencji w wawie i wniosek kompletny jest z poprawkami z dnia 17 wrezesnia jak myślicie kiedy moge spodziewac sie decyzji a był wysyłany poczta 17 sierpnia

raffi    0

Ja poprawiałem wniosek o płatność w środę, bo koleś co mi wypełniał pomylił się o 0,001ha, które sobie Państwo zabrało jak robili drogę i wyszła niezgodność o tą powierzchnię wniosku z aktem notarialnym. A i nr konta w powiatowy oddziale nie podałem ale już ok i powiedziała, że lada dzień kasa będzie na koncie:)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?