Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
instas    10

ja w zeszłym roku kupiłem 2ha za 25tys. zł a dwa lata temu 1 ha za 8500zł

MarcinCiesz    0

Śląsk bodajże 1,6ha gość zaśpiewał 230 tys :-) sąsiad mówił ze by kupił bo działka zaraz koło gospodarstwa ale by dał 100 tys/ha

Wiadomość z agroFakt.pl

wino36    4

To powiem wam że rolnicy są bardzo bogatymi ludzmi patrząc na ceny ziem. Wystarczy sprzedać 20ha po 50tyś za ha i mamy milion zł na koncie;)

Edytowano przez wino36

ipog13    1

Taa.. albo tak jak u nas 10ha po 10 tys i raptem 100tys.. i to całkiem dobra ziemia była.

dzikijohn    19

To powiem wam że rolnicy są bardzo bogatymi ludzmi patrząc na ceny ziem. Wystarczy sprzedać 20ha po 50tyś za ha i mamy milion zł na koncie;)

Bardzo głupimi :)

majkel207    18

pisałem w innym temacie, w rejonach sadowniczych jest jeszcze gorzej z cenami, kwestia tego, ze biznesmeni coraz częściej inwestują w różnego rodzaju uprawy i stąd takie ceny, embargo na warzywa i owoce, może odmieni ten trend

tadzio    11

Zależy od kogo i gdzie się kupuje :)

A wszystko to przez UE. Przyjedzie taki z zachodu i kupuje za grubą kasę na polskiego słupa to i ceny głupieją.

Macius    7

w opolskim to już poniżej 60tyś za ha można kupić. Ludzie 2 lata się wydurniali płacąc ponad 100 tyś za hektrar w końcu dali sobie spokój

macko25    5

U nas w tym roku ziemie poszly po 101 tyś za ha normalnie sie bili o ziemie ale przeważnie duże gospodarstwa kupują lub biznesmeni ci co mają pieniądze to kupią za tyle nieważne czy zarobią na tym czy nie mam tu takiego gospodarza on to od wszystkich kupi nieważne za ile a my małe gospodarstwa nie mamy szans zeby teraz jakąś ziemie kupić chyba ze ktoś przyjdzie po cichu

dzikijohn    19

A jaki sens dla małego gospodarstwa kupować grunt po 50-100 tys? Przy 15ha można trzymać stado 20 krówek i spokojnie żyć. Starczy na dobre auto, fajny traktor i godne życie.

k0b    5

Taa.. albo tak jak u nas 10ha po 10 tys i raptem 100tys.. i to całkiem dobra ziemia była.

gdzie tak tanio? całkiem dobra to chyba 5klasa.

resor33    0

lista ma być 12 tak słyszałem w piątek w arimr . a kto mi powie ile mniej/więcej mam pkt. za 12 ha 23 ary świętokrzyskie powiat konecki/plcecam mleko z końskich;)

lista ma być 12 tak słyszałem w piątek w arimr . a kto mi powie ile mniej/więcej mam pkt. za 12 ha 23 ary świętokrzyskie powiat konecki/plcecam mleko z końskich;) a szkoła rolna wyższa ale narazie przerwana:) czyli 0 pkt

:

Edytowano przez resor33

sobek112    5

Jak macie ziemie po 100 tys. za ha to po co zasuwać w polu ?? sprzedać te 10, 15 ha po 100 tys i kupić w większym mieście 3 mieszkania i nie trzeba pracować ..

gdyby tak u mnie było to już bym dawano sprzedał wszystko i teraz wypoczywał :)

resor33    0

hej ludziska ponawiam pytanie dla postowiczów i forumowiczów odnośnie 2 posty wyżej ile pkt. mam z dokładnośćią po,,:) ale tak domniemywam iż koło 17 pkt. Ale tak poważnie patrze na statystyki z wszystkich naborów i wnioski złożone a zrealizowane to ok.15% odpada a w tym naboże ze 4 tyś. na formalnym postępowaniu już albo wkrótceee good bayyyy Jak będzie z 18 tys . na płatność to będzie dobrze a jak coś to dorzucą reszcie bo jak nieeee to robimy akcje dlaczego MY NIE!

JUŻ 3 POSTY WYŻEJ:) IDZIIEEE FORUMM IDZIE

Tetsuya    7

Jak macie ziemie po 100 tys. za ha to po co zasuwać w polu ?? sprzedać te 10, 15 ha po 100 tys i kupić w większym mieście 3 mieszkania i nie trzeba pracować ..

gdyby tak u mnie było to już bym dawano sprzedał wszystko i teraz wypoczywał :)

Ja już dawno bym sprzedał gdyby tylko ktoś mi dał chociażby 70 tysiecy. 50ha po 70 tysiecy kasa na lokate i z samej lokaty spokojnie mozna wyzyc.

resor33    0

a kto mi powie ile mniej/więcej mam pkt. za 12 ha 23 ary świętokrzyskie powiat konecki/plcecam mleko z końskich;) a szkoła rolna wyższa ale narazie przerwana:) czyli 0 pkt bo już cieszę sięęę jak ......do sera

jimmy871    5

Ja już dawno bym sprzedał gdyby tylko ktoś mi dał chociażby 70 tysiecy. 50ha po 70 tysiecy kasa na lokate i z samej lokaty spokojnie mozna wyzyc.

Sarkazm? Jeśli nie to nie ma sie czym chwalić. Nie trzeba nawet sprzedawać ziemi u nas w kujawsko pomorskim za oddanie w dzierżawę 1h dają nawet 2 tys zł! Mając 50 h i inkasując 100 tys zł rocznie można żyć niczym poseł i jak owy poseł nic nie robiąc.. ale czy o to właśnie chodzi w rolnictwie ? Mam nadzieje że nie tylko dla mnie rola to religia..

CrazyFarmer    0

Siemka. Mam pytanko czy jeśli wnioski złożyło 23477 osób to czy ta liczba się zmniejszy z jakiś powodów np. formalnych czy już tak zostanie do ogłoszenia wyników ?

majkel207    18

resor33 to jest aż tak ciężko samemu policzyć?

co do listy moja osoba prowadząca też mówiła coś o 12 sierpnia

freetaxi    170

Osoby, które mają na tą chwilę 17,64 punktów dostaną wsparcie. Jeśli resort dołoży kasę dla 1200 osób z pieniążków krajowych przeznaczonych na meliorację to dostaną osoby od 17,11 punktów. Informacja potwierdzona.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?