Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukasx21    130

A ja znowu usłyszałem w czasie poprawek, że są bardzo duże szanse że dostaną wszyscy

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

Optimus    2

tydzień nie jednemu sie dłuży :) dziś impreza jutro przespać cały dzień od poniedziałku ostro w pole zjechać w środe wieczorem iść spać wstać w południe i patrzeć na liste :D :D

KoNiU4718    7

Mi natomiast nikt nic nie chciał powiedzieć, bo po prostu sami nie wiedzą ;) Prawda jest taka, że sami pracownicy się w tym gubią bo w jednym ARiMR mówią tak, a pojedziesz do drugiego i znowu co innego...

Wiadomość z agroFakt.pl

majkel207    18

jaro30 z 15h w mazowieckim można mieć i 20pkt i premia pewna, kwestia wykształcenia i bezrobocia

co do pieniędzy to na wszystkie wnioski nie mieli by z czego przesunąć, 23,5tys wniosków to 2,35 mld zł, miejmy nadzieje że coś dorzuca jeszcze ale nie 1,5mld zł, nie dawno znaleźli pieniądze na przywracanie potencjału dla wszystkich cto trzeba być dobrej myśli

Edytowano przez majkel207

jaro30    10

Co do wykształcenia to fakt nie ma rolniczego(sistra cioteczna ma przejąc gospodarstwo)i stąd mam te info bo już 2 razy była na poprawkach i jej trochę pomagałem.Moim zdaniem wystarczyło dac po 75 lub 50 tyś jak jest mały fundusz a zasycic większe grono "młodych rolników"

wino36    4

A co to jest te 100tys zł w rolnictwie? Aby ciągnik kupić trzeba drugie 100 tyś zł swoich wydać. Ziemi można za tą premię tylko 3/4ha kupić. To jest kropla w morzu jak się patrzy ile sprzęt do prowadzenia rolnictwa kosztuje, żeby jeszcze te nowe maszyny pracowały bez awarii 10lat. A z tego co się orientuję to strasznie wadliwe są. Kupując ciągnik za 200 tyś zł mamy tylko rok góra 2 lata gwarancji. To kupując pralkę czy telewizor za tysiąc zł też mam tyle gwarancji.

Tetsuya    7

A co to jest te 100tys zł w rolnictwie? Aby ciągnik kupić trzeba drugie 100 tyś zł swoich wydać. Ziemi można za tą premię tylko 3/4ha kupić. To jest kropla w morzu jak się patrzy ile sprzęt do prowadzenia rolnictwa kosztuje, żeby jeszcze te nowe maszyny pracowały bez awarii 10lat. A z tego co się orientuję to strasznie wadliwe są. Kupując ciągnik za 200 tyś zł mamy tylko rok góra 2 lata gwarancji. To kupując pralkę czy telewizor za tysiąc zł też mam tyle gwarancji.

Zazroszcze tak taniej ziemi jeżeli faktycznie mozesz kupic za 100tysiecy 3-4 hektary. U nas ( kujawsko pomorskie) mogę kupić co najwyżej nie całe 2 hektary.

k0b    5

Zazroszcze tak taniej ziemi jeżeli faktycznie mozesz kupic za 100tysiecy 3-4 hektary. U nas ( kujawsko pomorskie) mogę kupić co najwyżej nie całe 2 hektary.

zależy jakiej ziemi u mnie na mazowszu 50tys. za 4b i a piaski i po 40tys. Rekordziści za lepsze kawałki nawet po 100tys./ha

freetaxi    172

W niektórych okolicach po 100 000 PLN za hektar ustawia się długa kolejka chętnych.

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. 

Tel: 511-293-290.

Krassus    95

Kiedyś nie było żadnej pomocy i ludzie dorobili się dużych gospodarstw a teraz 100 tys. pomocy za wypełnienie kilku papierków to dla wielu grosze. Brakuje tu niektórym pokory.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Endriu42    10

ponawiam pytanie, bardzo zależy mi na odpowiedzi

Żaden problem. Wpisujesz w roku bazowym krowy mleczne, a w następnych latach np. krowy mamki i resztę, jeżeli chcesz to prowadzić w cyklu zamkniętym.

Krótkie info o mnie :)  www.prownioski.o12.pl

Zapraszam

fioletowy    0

Przejdzie takie coś, że wezmę MR mając krowy a po jakimś czasie przerzucę się na byki mięsne i zlikwiduję krówki?

przemqs    0

Województwo Mazowieckie , Powiat Maków Mazowiecki wystarczy mieć wykształcenie podstawowe ha i dostajecie pkt za najwysze bezrobocie w województwie , tu są pewniacy co powinni się juz cieszyć :)

a z szansą uzupełniena wykształcenia jest jakieś 70 % że premię przyznają :)

Panowie lista rankingowa bedzie na stronie ARiMR , ale pytanie brzmi jak ją sprawdzić poprzez pesel ?

freetaxi    172

Nie sprawdzisz przez pesel. Na liście rankingowej będzie prawdopodobnie imię i nazwisko wnioskodawcy oraz numer gospodarstwa o ile takowy ktoś posiada.

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. 

freetaxi    172

Powinna być. Chociaż różnie z tym może być.

Edytowano przez freetaxi

Krassus    95

Ale były inne realia inne ceny Kupowali ziemie za grosze chłopie...

Tak, były. Kiedyś ze wsi ludzie uciekali, teraz każdy chce być rolnikiem ale pod warunkiem, że państwo będzie mu dopłacało. Założę się, że w tamtych realiach wielu obecnych przyszłych rolników uciekałoby ze wsi oby jak najdalej.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Tetsuya    7

Ale były inne realia inne ceny Kupowali ziemie za grosze chłopie...

Fakt byly inne. 18 lat temu mieliśmy 10ha i od tamtego czasu regulanie co roku kupowało się. Dziś juz jest 50ha własnej i prawie 40ha dzierżaw. Ostanio kupiłem ziemie w marcu ubiegłego roku po 38 000 za ha 3 klasa, dziś juz schodzi 3 lasa po 50-52 tysiace i jak tylko coś sie pojawia znika w ciagu paru dni. Sam szukam czegoś ale bardzo ciężko coś dostać.

Tetsuya    7

W którym rejonie kuj-pom cena ziemi wynosi tylko 52tys/ha? u mnie trzeba dać około 66-76tys/ha 3klasa

Powiat Lipno. Powiem ci jakby ktoś przyszedł do mnie i powiedział że da mi 70 tysiecy za hektar nawet bym się nie zastanawiał i sprzedał 50ha.

wino36    4

Mieszkam na lubelszczyźnie w moim rejonie ceny wzrosły w ostatnim roku z 10tyś do 20/30 tyś za ha. Przy takich cenach zbóż to dla mnie te 20tyś za ha jest za dużo. Zobaczycie jak przez parę lat ceny będą niskie jak teraz to ziemia też poleli w dół.

freetaxi    172

Przed wejściem Polski do UE w niektórych miejscach nie miał kto kupić ziemi po 4-5 tyś a teraz każdy z kim rozmawiam pluje sobie w brodę... Dlaczego nie brałem jak była okazja.

Tetsuya    7

U nas tak się kupowało po 5tysiecy. 4-6 kosztowała 3-4 klasa.Za 1 lub 2 klase trzeba było dac okolo 10tysiecy.

Endriu42    10

Przejdzie takie coś, że wezmę MR mając krowy a po jakimś czasie przerzucę się na byki mięsne i zlikwiduję krówki?

Przejdzie, dlaczego mialo by nie przejść, zmieniać biznesplan można aby osiągnąć esu.

Krótkie info o mnie :)  www.prownioski.o12.pl

Zapraszam

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez tytus
      Realizuję zakup ciągnika używanego w ramach premii MR. Czy ktoś może mi napisać jak dokładnie powinno wyglądać zaświadczenie sprzedającego, że maszyna nie była finansowana wcześniej z dotacji UE lub innych?
    • Przez Michal_Moneyup
      Szanowni Państwo, z uwagi na fakt dużego zainteresowania kredytami na forum przez użytkowników i pośredników chciałbym utworzyć temat zbiorczy dotyczący tych zagadnień. Jeśli mają Państwo jakieś pytania chętnie odpowiem, doradzę, zapraszam również innych przedstawicieli do dyskusji. Dzięki temu będziemy mieli miejsce tematu zbiorczego dotyczące pytań o kredyty, refinansowanie i dofinansowania oraz porównanie czyja oferta jest faktycznie najtańsza i najbardziej odpowiada klientom.   Przydatne informacje kredytowe: RRSO - rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Nie daj się nabrać na niskie oprocentowanie nominalne. RRSO jest prawdziwym wyznacznikiem wszystkich kosztów związanych z kredytem, gdyż musi uwzględniać wszystkie koszta. Określa ile rzeczywiście rocznie nadpłacamy naszym kredytem.   SCORING BIK - jest metodą punktowej oceny ryzyka kredytowego. Ocena BIK przyjmuje wartości od 192 do 631 punktów. Polega ona na określeniu wiarygodności kredytowej klienta. Im wyższa punktacja tym bardziej prawdopodobne, że klient będzie spłacał kredyt na czas i banki chętniej pożyczają pieniądze takim klientom dzięki czemu mamy dostęp do lepszych ofert. Jeśli posiada się niską punktację bank prawdopodobnie odrzuci wniosek o udzielenie kredytu. WAŻNA INFORMACJA: Za każde zapytanie o kredyt z waszej strony w banku obniża się punktację o 15 pkt (wprowadzenie danych do systemu w celu sprawdzenia zdolności kredytowej i oferty przeznaczonej dla was). Banki często odrzucają wnioski z powodu samych zapytań. Tak więc odradzałbym chodzenia po bankach ponieważ nikt o tym nie informuje ale powyżej 4 zapytań w danym okresie spowoduje odrzucenie wniosku jak wcześniej wspomniałem i obniżenie BIK-u o 60pkt.   Refinansowanie - najprościej mówiąc przenoszenie posiadanego kredytu do innej instytucji na lepszych warunkach, można skrócić sobie okres spłaty, zmniejszyć ratę lub dostać dodatkową zaoszczędzoną gotówkę do ręki.   Nasza oferta: Money Up zaprasza do współpracy osoby prywatne oraz biura rachunkowe, kredytowe, doradców finansowych. Dzięki współpracy z właściwie wszystkimi bankami w Polsce jesteśmy w stanie uszyć ofertę idealnie dopasowaną do potrzeb klienta. Jako Money Up czerpiemy pełnymi garściami inspiracje z zachodu ,co za tym idzie jesteśmy jedynym niezależnym doradztwem finansowym działającym zgodnie z dyrektywą unijną na skalę całego kraju co daje nam możliwość negocjacji ofert z Bankami. Zajmujemy się pozyskiwaniem dla naszych klientów firmowych jak i prywatnych finansowania bez zbędnych kosztów około kredytowych ze względu na to, że nie jesteśmy w żaden sposób rozliczani przez Bank , co za tym idzie nasz klient dostaje najlepsze możliwe rozwiązanie finansowe na rynku.   Jeśli rozglądasz się za kredytem zbadamy dla Ciebie rynek i zaproponujemy korzystne rozwiązanie.   Plusy które przede wszystkim wyróżniają nas na tle konkurencji to : -Niezależność i szeroki wachlarz ofert ze wszystkich banków -Pozbywanie się dodatkowych kosztów -Badanie rynku bez obniżania zdolności kredytowej ( nie robimy zbędnych zapytań, analizujemy klienta i z góry wiemy gdzie możemy złożyć jego wniosek ) -Kredyty gotówkowe, inwestycyjne, hipoteki, faktoring, leasingi -Dotacje unijne -kredyt obrotowy do 500.000 bez zabezpieczenia w 1 banku na np.5.5% RRSO przy czym przeciętne RRSO na naszym rynku finansowym to 21% -kredyty z dopłatą unijną do 40.000 na sprzęt i inwestycje - 1% RRSO - na 3 lata, do 120.000 4,9% RRSO na - 5 lat -kredyt od 3 msc prowadzenia działalności (do 75.000) od 6 msc (do 125.000) przeciętnie banki przyjmują klientów o 12 msc prowadzenia działalności -kredyty bankowe dla ludzi ze słabą historią bik -kredyty na oświadczenie -refinansowanie na atrakcyjnych warunkach - jeśli posiadasz obecnie zobowiązanie kredytowe które nie jest korzystne lub nie jesteś pewien czy jest ono obecnie najtańsze chętnie przyjrzymy się twoim warunkom umowy i zaproponujemy lepsze rozwiązanie.   -pośrednicy mają zapewnioną atrakcyjną prowizję  -dostęp do programu produkcyjnego Money Up Zależy nam na długotrwałej i solidnej współpracy z naszymi kontrahentami ,dzięki której będziemy czerpać obopólne korzyści. Tak więc jeśli masz pytania odnośnie posiadanego lub planowanego zobowiązania kredytowego, chcesz nawiązać współpracę, masz klientów z którymi trudno coś zrobić lub jesteś ograniczony do kilku ofert bankowych napisz lub zadzwoń a chętnie skonfrontujemy nasze oferty lub połączymy siły   725 423 393 Michal.butkiewicz@moneyup.pl  Pozdrawiamy zespół MoneyUp    
    • Przez tomrolnik
      witam , mam takie pytanie , brał ktoś może z was quada za dotacje unijne jako mikrociągnik? Wiem , że jest taka możliwość ale jestem ciekawy jak to wygląda w rzeczywistości . Może ktoś się spotkał z takim tematem i może sie wypowiedzieć .