Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
instas    10

na bank to nie to samo. To jak ogórek z kapustą, zielone i dodatkowo jedno i drugie są warzywami a jednak trochę się różnią.

PS1    0

Witam. Mam pytanie odnośnie struktury zasiewów. W biznesplanie mam napisane, że będę miał 4 ha żyta i 4 ha pszenżyta. Czy mogę zasiać np. zamiast po 4 ha żyta i 4 ha pszenżyta 8 ha żyta. Czy to jest grupa upraw(zboża), czy wszystko traktujemy oddzielnie?

To czy możesz zależy od powierzchni całego gospodarstwa i od tego czy nie spowoduje to spadku poniżej 4ESU . Dopuszczalne bez zgody Agencji są zmiany nie przekraczające 30 %

MR_zgodnosc_struktury_produkcji_poprawiony.pdf

Wiadomość z agroFakt.pl

lukasx21    125

Esu nie może spaść poniżej tej wartości jaka była w dniu składania wniosku z tego co pamiętam.

PS1    0

Esu nie może spaść poniżej tej wartości jaka była w dniu składania wniosku z tego co pamiętam.

Jeśli ktoś nie osiągnie 4 ESU , zwrotowi podlega 100 % premii .

Przy uzyskaniu 4 ESU , za zmniejszenie nadwyżki bezpośredniej w odniesieniu do roku bazowego powyżej 25% grożą sankcje w postaci zwrotu od 5 do 25 % kwoty pomocy .

Czyli jeśli zmniejszenie jest do 25% w stosunku do roku bazowego i jednocześnie osiągnięte jest 4 ESU to moim zdaniem sankcji nie ma .

freetaxi    170

Dostać przelew na 100 000 PLN to nie problem. Tylko potem trzeba to tak ogarnąć żeby nie oddawać pieniążków z odsetkami.

lukasz493    0

Pytanie do bardziej ogarniętych w temacie:

Wszystkie hektary wpisane w MR mam jako dzierżawy, czy po przyznaniu pozytywnej decyzji ojciec mógłby mi to przepisać na własność i nie kolidowałoby to z tym że w MR jest to jako dzierżawa czy trzeba zmieniać ?

Zico99    3

Witam czy ktoś się orientuje czy rzeczywiście są jeszcze jakieś dodatkowe przesunięcia na MR? Czy poprzednie informacje to były tylko wymysły?

freetaxi    170

Lukasz943 możesz zmienić dzierżawę na darowiznę. Zrobisz zmianę do wniosku i tyle w temacie. Zico99 póki co nie ma konkretnych informacji. Trzeba czekać.

Edytowano przez freetaxi

lukasz493    0

Ale tą zmianę można zrobić już po otrzymaniu pozytywnej decyzji czy trzeba jeszcze przed ogłoszeniem listy ?

crvx40    7

Kiedy ma byc ogloszona lista? Jest jakas pewna data? Pani w ARiMR w waw-ie powiedziala mi ze w polowie sierpnia czyli 15?

k0b    5

Co do przesunięć to w czwartek zakończył się nabór na zalesianie, chętnych za dużo nie było więc może i coś przesuną aczkolwiek budżet na zalesianie był wykorzystany na podobnym poziomie co MR.

dmowski1939    0

Chciałbym się podzielić moimi spostrzeżeniami dotyczącymi kontaktu z ARIMR(ELizówka pod Lublinem). Nie wiem dlaczego tak narzekacie na lubelskie, ale mój doradca okazał się w porządku człowiekiem, ZAdzwonił i powiedział, że jest coś do poprawy, Ustaliliśmy, że prześle mi skany na maila(strony PRG które są do poprawy). Po dokonaniu poprawek przesłałem mu mailem nową wersję, a po sprawdzeniu, podpisaną wersję listem poleconym. Nie wiem czy już doszła, bo do lbn mówił że długo idą. Jednocześnie dokonałem zmiany wniosku, przejmuje gospodarstwo w formie dzierżawy-będzie taniej. Biznesplan pisałem sam. Odrobinę problemu sprawił mi obrót stada, który uznałem za niepotrzebny, ale jak mus to mus... Co ciekawe, nakazano mi wypełnienie obrotu stada dla trzody chlewnej, pomimo tego że mam i zamierzam do końca "młodego" posiadać dwie sztuki rocznie. Pkt podobno mam 15,2, Lista kształtuje się na poziomie 16,5 Ale to info oczywiście nie potwierdzone. To usłyszałem przez telefon. A jeszcze mam pytanie. Czy od kogolwiek z Was wymagano przesłania kopii/oryginałów wypisów z EGiB?

freetaxi    170

Od niemal wszystkich moich klientów w lubelskim chcieli wypisy z rejestru. I nie myl słowa doradca z osobą prowadzącą wniosek w Arimr.

Danielson89    0

Jestem z lubelskiego i miałem to samo... a jak chcialem dodzwonic sie do osoby prowadzacej wniosek to cisza, 2 dni dzwonilem.. Olewka:)

LESNY44    0

Moje doswiadczenia z ARIMR Lublin sa rowniaz pozytywne. Chociaz po pierwszym telefonie z poprawkami bylem wkurzony w skrocie dano mi do zrozumienia ze nic z mojego wniosku nie bedzie i zebym zrezygnowa bo nie mam wyksztalcenia. Wypisow rejestru gruntow nikt ode mnie nie chcial tylko xero aktu notarialnego.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?