Skocz do zawartości

Polecane posty

withanight    334

Witam.

Przyszła korekta i czy ktoś mi może odpowiedzieć na pytanie?, mianowicie:

Chodzi o tabele 6,1- 6,4 Nadwyżki bezpośrednie.

W instrukcji wypełniania prg jest wyraźnie napisane :

"Tabele od 6.1. do 6.4. Nadwyżki bezpośrednie dla działalności roślinnych i zwierzęcych

Wypełnienie tabel jest obowiązkowe tylko dla wnioskodawców prowadzących

działalności produkcyjne niewyszczególnione w Tabeli 6"

A ja nie prowadzę ani nie będę prowadził(przynajmniej narazie nie zamierzam) niczego co nie znajduje się w tab 6.

Więc o co im chodzi ? Czy może ja czegoś nie rozumiem ? a może oni ?

Prosze o jakąkolwiek odpowiedź .

freetaxi    172

Napisz jakie uprawy masz rozpisane w tabeli 2.2

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. 

Tel: 511-293-290.

warchest    47

a jak to bedzie wygladac ktos rozpisal uprawy normalnie a na drugi rok od 2015 zmieniaja sie zasady tych doplat ze trzeba siac rozne rosliny i jeszcze obszary proekologiczne to jak z tym bedzie

Wiadomość z agroFakt.pl

matius04    0

Mam pytanie odnośnie wypłacania premi. Gdybym sie załapał to pieniadze zostaja wyplacane po przepisaniu gospodarstwa..?

withanight    334

Napisz jakie uprawy masz rozpisane w tabeli 2.2

Pszenica ozima

Jęczmien ozimy i jary

Kuku na ziarno

pszenżyto

freetaxi    172

Przy takich uprawach nie masz potrzeby rozpisywania nadwyżek. Radzę się skontaktować z osobą prowadzącą wniosek.

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. 

PeAWuEeL    0

Mam pytanie odnośnie wypłacania premi. Gdybym sie załapał to pieniadze zostaja wyplacane po przepisaniu gospodarstwa..?

Tak.. Czyli dopiero w marcu czy tam w kwietniu

withanight    334

Przy takich uprawach nie masz potrzeby rozpisywania nadwyżek. Radzę się skontaktować z osobą prowadzącą wniosek.

Dzięki.

archi106    11

Tak.. Czyli dopiero w marcu czy tam w kwietniu

Pieniądze maja byc wypłacone w tym roku

Rok bayowz 2014 jest a nie 15

majkel207    18

a ja jestem ciekaw czy lista która się pojawi 10 albo 14 będzie już obejmowała te przesunięte 120mln, może ktoś dopyta jak ma kogo

Edytowano przez majkel207

bizmut    2

toż pełno bajerantów którzy mają wszędzie wtyki :lol: apropo to te bagatela 120 mln nie jest jeszcze żadną ustawą, czytaj prawnie "przesunięte" na MR (bynajmniej mi nic o tym nie wiadomo) :P póki co to na razie czcze gadki ministrów...

BÓG, HONOR, OJCZYZNA!

Panowie nie sieję propagandy ani nic ale siostrzeiec sie ubiega o mr i też siedzi jak na gwożdziu od prowadzącego z agencjii powiedział że tych pieniędzy bardziej pewnie że nie będzie bo komisja europejska nie chce sie zgodzić na przesunięcia

Polus0    16

Wniosek wysłany pocztą 19 maja, 21 w OR, a wczoraj zadzwoniła Pani że mam poprawki...WTF?? Dwa miechy żeby wniosek przejrzeć???

Oczywiście OR Warszawa.

Ktoś ma lepszy wynik???

Nigdy więcej nie wyśle pocztą!

crvx40    7

Ja wyslalem poczta 9 czerwca i do dzis zadnego znaku zycia i tez do Warszawy

dzikidaniel    36

A na jakiej podstawie tak twierdzisz? 15 sierpnia ogłaszają listy, potem masz 180 dni na przejęcie gospodarstwa, a potem kolejne 180 dni ma agencja na wypłatę kasy. Tak więc nie mam pojęcia jak ty widzisz ten rok.

C328, U-912, R 103-54, Ares 710

boo45    2

10 sierpnia na pewno się nie pojawi;) Ostateczny termin jakie mają oddziały terenowe na wysłanie danych to 12 sierpnia, a więc dopiero po 12 ;)

freetaxi    172

DzikiDaniel 180 dni na przejęcie gospodarstwa masz od odebrania decyzji.

KACZOR1984    1

Dokładnie. Masz 180 dni od odebrania decyzji, na przejęcie gospodarstwa i po przejęciu składasz wniosek o płatność i następne 60 dni ma agencja na przelew. Pół roku od 15 sierpnia to 15 luty. Płatność do 15 kwietnia, jeśli ktoś będzie zostawiał wszystkie formalności na ostatnią chwilę.

Jeśli ktoś już ma gospodarstwo to od decyzji 60 dni czyli w tym roku.

I rok bazowy nic tu nie zmienia

boo45    2

Pół roku od otrzymania decyzji listem poleconym ;) 15 sierpnia będą listy, ale kiedy przyjdzie do danej osoby list polecony z decyzją to odrębna sprawa.

Maciek1091    1

W agencji nikt wam nie powie czy będą dodatkowe pieniądze czy nie.

No i ponownie: bynajmniej to nie to samo co przynajmniej.

majkel207    18

komisja zgodziła się na MGR to na przesunięcie w MR też raczej się zgodzi, jak by była mała szansa na te 120mln to by nie poszło to w media, myślę, że jeszcze do wyborów trochę dołożą do puli

KACZOR1984    1

Ale raczej nie zdążą z tym dokładaniem przed publikacją listy. No chyba że już mają decyzję i albo podadzą ją do wiadomości bliżej wyborów (pozytywna), albo będą ją ukrywać bo jest negatywna i wyjdzie na jaw po wyborach.

marcin1832    3

KE napewno się zgodzi na przesunięcia,pytanie tylko ile kasy jeszcze uda się przełozyc do worka dzialania MR ze starego PROW-u?

Macius    7

a jeśli gospodarstwo przepisze zaraz po wywieszeniu listy to też za 60 dni kase przyznają ?? Czy te 180 dni i tak bedzie trzeba czekać??

tobago    6

Panowie podrzućcie pomysł jak można rozliczyć szybko 10tys z młodego rolnika. Miałem pewne maszyny w biznesplanie ale chyba ich nie kupie i pozostało 10-12tys do zagospodarowania.

Nawozy pewnie nie wchodzą w grę B)

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez tytus
      Realizuję zakup ciągnika używanego w ramach premii MR. Czy ktoś może mi napisać jak dokładnie powinno wyglądać zaświadczenie sprzedającego, że maszyna nie była finansowana wcześniej z dotacji UE lub innych?
    • Przez Michal_Moneyup
      Szanowni Państwo, z uwagi na fakt dużego zainteresowania kredytami na forum przez użytkowników i pośredników chciałbym utworzyć temat zbiorczy dotyczący tych zagadnień. Jeśli mają Państwo jakieś pytania chętnie odpowiem, doradzę, zapraszam również innych przedstawicieli do dyskusji. Dzięki temu będziemy mieli miejsce tematu zbiorczego dotyczące pytań o kredyty, refinansowanie i dofinansowania oraz porównanie czyja oferta jest faktycznie najtańsza i najbardziej odpowiada klientom.   Przydatne informacje kredytowe: RRSO - rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Nie daj się nabrać na niskie oprocentowanie nominalne. RRSO jest prawdziwym wyznacznikiem wszystkich kosztów związanych z kredytem, gdyż musi uwzględniać wszystkie koszta. Określa ile rzeczywiście rocznie nadpłacamy naszym kredytem.   SCORING BIK - jest metodą punktowej oceny ryzyka kredytowego. Ocena BIK przyjmuje wartości od 192 do 631 punktów. Polega ona na określeniu wiarygodności kredytowej klienta. Im wyższa punktacja tym bardziej prawdopodobne, że klient będzie spłacał kredyt na czas i banki chętniej pożyczają pieniądze takim klientom dzięki czemu mamy dostęp do lepszych ofert. Jeśli posiada się niską punktację bank prawdopodobnie odrzuci wniosek o udzielenie kredytu. WAŻNA INFORMACJA: Za każde zapytanie o kredyt z waszej strony w banku obniża się punktację o 15 pkt (wprowadzenie danych do systemu w celu sprawdzenia zdolności kredytowej i oferty przeznaczonej dla was). Banki często odrzucają wnioski z powodu samych zapytań. Tak więc odradzałbym chodzenia po bankach ponieważ nikt o tym nie informuje ale powyżej 4 zapytań w danym okresie spowoduje odrzucenie wniosku jak wcześniej wspomniałem i obniżenie BIK-u o 60pkt.   Refinansowanie - najprościej mówiąc przenoszenie posiadanego kredytu do innej instytucji na lepszych warunkach, można skrócić sobie okres spłaty, zmniejszyć ratę lub dostać dodatkową zaoszczędzoną gotówkę do ręki.   Nasza oferta: Money Up zaprasza do współpracy osoby prywatne oraz biura rachunkowe, kredytowe, doradców finansowych. Dzięki współpracy z właściwie wszystkimi bankami w Polsce jesteśmy w stanie uszyć ofertę idealnie dopasowaną do potrzeb klienta. Jako Money Up czerpiemy pełnymi garściami inspiracje z zachodu ,co za tym idzie jesteśmy jedynym niezależnym doradztwem finansowym działającym zgodnie z dyrektywą unijną na skalę całego kraju co daje nam możliwość negocjacji ofert z Bankami. Zajmujemy się pozyskiwaniem dla naszych klientów firmowych jak i prywatnych finansowania bez zbędnych kosztów około kredytowych ze względu na to, że nie jesteśmy w żaden sposób rozliczani przez Bank , co za tym idzie nasz klient dostaje najlepsze możliwe rozwiązanie finansowe na rynku.   Jeśli rozglądasz się za kredytem zbadamy dla Ciebie rynek i zaproponujemy korzystne rozwiązanie.   Plusy które przede wszystkim wyróżniają nas na tle konkurencji to : -Niezależność i szeroki wachlarz ofert ze wszystkich banków -Pozbywanie się dodatkowych kosztów -Badanie rynku bez obniżania zdolności kredytowej ( nie robimy zbędnych zapytań, analizujemy klienta i z góry wiemy gdzie możemy złożyć jego wniosek ) -Kredyty gotówkowe, inwestycyjne, hipoteki, faktoring, leasingi -Dotacje unijne -kredyt obrotowy do 500.000 bez zabezpieczenia w 1 banku na np.5.5% RRSO przy czym przeciętne RRSO na naszym rynku finansowym to 21% -kredyty z dopłatą unijną do 40.000 na sprzęt i inwestycje - 1% RRSO - na 3 lata, do 120.000 4,9% RRSO na - 5 lat -kredyt od 3 msc prowadzenia działalności (do 75.000) od 6 msc (do 125.000) przeciętnie banki przyjmują klientów o 12 msc prowadzenia działalności -kredyty bankowe dla ludzi ze słabą historią bik -kredyty na oświadczenie -refinansowanie na atrakcyjnych warunkach - jeśli posiadasz obecnie zobowiązanie kredytowe które nie jest korzystne lub nie jesteś pewien czy jest ono obecnie najtańsze chętnie przyjrzymy się twoim warunkom umowy i zaproponujemy lepsze rozwiązanie.   -pośrednicy mają zapewnioną atrakcyjną prowizję  -dostęp do programu produkcyjnego Money Up Zależy nam na długotrwałej i solidnej współpracy z naszymi kontrahentami ,dzięki której będziemy czerpać obopólne korzyści. Tak więc jeśli masz pytania odnośnie posiadanego lub planowanego zobowiązania kredytowego, chcesz nawiązać współpracę, masz klientów z którymi trudno coś zrobić lub jesteś ograniczony do kilku ofert bankowych napisz lub zadzwoń a chętnie skonfrontujemy nasze oferty lub połączymy siły   725 423 393 Michal.butkiewicz@moneyup.pl  Pozdrawiamy zespół MoneyUp    
    • Przez tomrolnik
      witam , mam takie pytanie , brał ktoś może z was quada za dotacje unijne jako mikrociągnik? Wiem , że jest taka możliwość ale jestem ciekawy jak to wygląda w rzeczywistości . Może ktoś się spotkał z takim tematem i może sie wypowiedzieć .