Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jaroWM    26

podoba mi się ta tabelka :)

za bezrobocie w pow. olsztyńskim od zawsze przyznawałem sobie 1,2 pkt, a w niej mój powiat ma równe 3 pkt!

tym samym liczba moich punktów zwiększyła się do ok. 22,5!

instas    10

zadzwonią

No i zadzwonili dzisiaj. Złe zaświadczenia z US i potrzeba donieść wypisy działek.

Wiadomość z agroFakt.pl

piotrek255    0

Przyszło dziś do mnie pismo z poprawkami. Sytuacja wygląda tak, że muszę wykazać budowle na której składowany jest nawóz naturalny. U mnie natomiast zbiornik jak i płyta nie były zgłaszane i nie ma ich na planach. Da się coś zrobić w tej sytuacji?

mlodyhef    143

Kolego instas, przyczepili się coś o inwestycje z tym PROWem 14-20 w biznesplanie do Ciebie?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Do mnie też wczoraj przysłali ale to błahostki :P no i uzasadnienie kupna 2 maszyn :/

Kamilek1    17

potwierdzam ze tabelka umieszczona kilka postow wczesniej z bezrobociem jest poprawnie zrobiona i zgadza sie co do jednej setnej, poniewaz zweryfikowalem to z informacja jaka otrzymalem z agencji o liczbie pkt za bezrobociu w moim powiecie

Edytowano przez Kamilek1

szymon0    0

Do mnie też wczoraj przysłali ale to błahostki :P no i uzasadnienie kupna 2 maszyn :/

2 takich samych maszyn?

planuję w przyszłym prow kupić 2 ciągniki w tym samym wniosku, i zastanawiam się czy będą jakieś komplikacje...

instas    10

Kolego instas, przyczepili się coś o inwestycje z tym PROWem 14-20 w biznesplanie do Ciebie?

Nie. Wręcz przeciwnie, usłyszałem że jak bym się wstrzymał z zakupami to żebym wszystko brał na modernizację.

Dzisiaj będąc w agencji, usłyszałem że aktualnie lista zamyka się na 17pkt. ale nie wszystkie wnioski są w systemie i cały czas się lista się przesuwa. Z tego co mi człowiek z arimr powiedział to zielona będzie się zaczynać od ok 18-18,5pkt

2 takich samych maszyn?

planuję w przyszłym prow kupić 2 ciągniki w tym samym wniosku, i zastanawiam się czy będą jakieś komplikacje...

Jak Ty chcesz to zrobić, skoro w nowym rozporządzeniu prow 15-20 jest zapis że jak zakupisz maszynę lub zakupiłeś ze starego prow to w nowym nie kupisz drugiej tego samego typu.

dexter00    13

Dzisiaj będąc w agencji, usłyszałem że aktualnie lista zamyka się na 17pkt. ale nie wszystkie wnioski są w systemie i cały czas się lista się przesuwa. Z tego co mi człowiek z arimr powiedział to zielona będzie się zaczynać od ok 18-18,5pkt

Agencja miała 4 dni na wpisanie wszystkich wniosków do systemu. Wszyscy wpisywali na pałe bo mało czasu było i duzo jest wniosków które nie mają podanych pow gosp czy wykształcenia ale wszytskie muszą byc w systemie. No i dochodza jeszcze zmiany i korekty.

GUTO91    0

po waszych wypowiedziach wnioskuje, że mr będzie można połączyć z modernizacją '14-'20. zgadza się?

Kamilek1    17

-----------------------------------------------------------------

sadze zeee ten Pan z ARIMR moze miec racje, bo wnioski w systemie sa juz wszstkie jak ktos wczesniej pisal... teraz korekty zmiany itp a pewnie od 17-18pkt moze byc ktorys tysiac osob, bo to taka granica jaka duzo osob mialo..

pytanie czy ten Pan z ARIMR mial na mysli liste 8 tys czy 9200 osob?

monia3261    0

Witam kochani czy ktoś z was orientuje się ile pkt mogę otrzymać za wykształcenie średnie (technik pszczelarz) szkoła policealna 2 letnia i tytuł kwalfikacyjny z tejże szkoły w zawodzie technik pszczelarz oraz za 13,87 h ziemi (woj. mazowieckie). Z góry wielkie dzięki za wyliczenie.

instas    10

-----------------------------------------------------------------

sadze zeee ten Pan z ARIMR moze miec racje, bo wnioski w systemie sa juz wszstkie jak ktos wczesniej pisal... teraz korekty zmiany itp a pewnie od 17-18pkt moze byc ktorys tysiac osob, bo to taka granica jaka duzo osob mialo..

pytanie czy ten Pan z ARIMR mial na mysli liste 8 tys czy 9200 osob?

myślę że bez tych 120mln. Kiedy zadałem pytanie o ilość pkt. i jak się przedstawia lista, wyszedł gdzieś na piętro, nie było go z 20min. Kiedy wrócił powiedział że z moim 18,7pkt. powinienem być gdzieś w 6 tysiączku.

po waszych wypowiedziach wnioskuje, że mr będzie można połączyć z modernizacją '14-'20. zgadza się?

A czemu nie. Przecież i tak zainwestujesz MR w gospodarstwo. Trzeba tylko pamiętać że koszty kwalifikowane w MGR to 40% kwoty netto

k0b    5

Koledzy nie wiem skąd Ci ludzie podaje informację o jakiejś liście. Żadne statystyki nie są prowadzone, nie ma na to czasu. Agencja ma czas do końca lipca na sprawdzenie wniosków.

akernolat    17

z tych wypowiedzi można wnioskować, że z moimi 16,5 mogę już zapomnieć o mr:/ a ktoś się orientuje jaka jest granica, biorąc pod uwagę 9200 osób?

monia3261    0

Witam kochani czy ktoś z was orientuje się ile pkt mogę otrzymać za wykształcenie średnie (technik pszczelarz) szkoła policealna 2 letnia i tytuł kwalfikacyjny z tejże szkoły w zawodzie technik pszczelarz oraz za 13,87 h ziemi (woj. mazowieckie). Z góry wielkie dzięki za wyliczenie.

Szu15000    148

Za wykształcenie 0pkt :)

Koledzy, pomoże ktoś sprawdzic stope bezrobocia w woj. Lubuskim, powiat Wschowski ? ile pkt za niego ? Nie ogarniam tej strony Urzedu Statystycznego...

monia3261    0

XTRO    160

ja mam 17,94 także jestem na pograniczu jeśli ta informacja jest prawdziwa...

mlodyhef    143

instas, dzięki za odpowiedź.

Dobra , a teraz pytanie: wie ktoś na pewno jak to jest z tym bezrobociem>? Wg tej tabelki kilka postów wcześniej czy jednak bezrobocie w województwie się liczy? Bo już nie ogarniam i nie wiem jak te punkty sobie liczyć.

damianzbr    992

Bezrobocie oblicza się na podstawie średniej z województwa.

A jak jest w tabelce niech powie ten kto ją zrobił. Bo raz rzuciłem na nią okiem i akurat mojego powiatu nie znalazłem ale był inny sąsiedni którym też się interesowałem i pt. mi się nie zgadzały więc śmiem podejrzewać że jest wyciągnięta średnia krajowa.

1. jeżeli bezrobocie w powiecie, na obszarze którego jest położone gospodarstwo wskazane w biznesplanie, według danych publikowanych przez Główny Urząd Statystyczny w miesiącu poprzedzającym miesiąc podania do publicznej wiadomości informacji o terminie naboru wniosków, było:

1. najwyższe w województwie - przyznaje się 5 punktów,
    2. niższe niż bezrobocie, o którym mowa wyżej - przyznaje się proporcjonalnie mniej punktów, do 0 punktów w przypadku, gdy bezrobocie w powiecie było najniższe w województwie.

http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2007-2013/ulatwianie-startu-mlodym-rolnikom.html

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

2 takich samych maszyn?

Pani czepia się 3 metrowego siewnika nadbudowanego talerzowego oraz ciężkiego agregatu uprawowego również 3m. Niby 2,5 m bez problemu ale na "H" mi taki siewnik jak się będą rzucać to wezmę ciągnik a jak nie to rozygnuję bo nie będe dryli 1,8m kupował niby chca dac kase na inwestycje na maszyny ale 50 cm się czepiają..... Taka POlska niestety. A cofaćsięw rozwoju nie będe bo obecnie uprawiam pola siewnikiem i agregatem 3m ale niestety sprzęt ma swoje lata i jest wysłużony, przydałby się nowy.

Edytowano przez Frytek

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?