Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
karol091193    93

Gdybym składał osobiście wniosek też bym miał 5 pt za wykształcenie + bonus za udział w olimpiadzie wiedzy.

Skoro już zeszliśmy na ten tor to powiedzcie mi przyszli młodzi rolnicy, ilu z was obecnie faktycznie choć nie formalnie zajmuje się hodowlą jakiś tam zwierzątek a ilu z was po otrzymaniu dofinansowania będzie się dalej zajmować tą hodowlą formalnie. Nie na rodziców tylko bezpośrednio samemu? No widzicie ,,kombinatory,, jedne, gospodarstwo obecnie hoduje ,,coś'' nagle część gospodarstwa staje się formalnie własnością młodego rolnika i ten dziwnym trafem zaprzestaje dotychczasowego trendu którym była hodowla. I co to nie jest wyłudzane, po przez fikcyjne dzielenie gospodarstwa?

To ja powinienem mieć do was pretensje bo człowiek wyszedł na swoje, coś dostał od rodziców, resztę znalazł sam chce się rozwijać, kupić sobie to i owo a chociażby i samochód, kończył szkoły rolnicze a przez takich kombinatorów może nie być mu to dane.

Chodzi Ci o Olimpiadę Wiedzy i Umiejętności Rolniczych??? Chyba nie ma za to żadnego bonusu, chyba że się mylę. Ile jest wtedy dodatkowych pkt za udział w eliminacjach centralnych???

damianzbr    992

Kolego nie ma żadnych bonusów za olimpiady i nawet gdybyś strzelił hattricka na mistrzostwach świata w Brazylii też by nie brali tego pod uwagę. Dla żartu zgrywałem się, ten temat już zszedł na samo dno więc nic innego mi nie pozostało.

Wiadomość z agroFakt.pl

Maciek1091    1

Wy lepiej się martwcie żeby tych pieniędzy nie oddawać. Mój przypadek jest ciekawy, jeżdziłem po urzędach i nikt nie dał mi konkretnej odpowiedzi, pisałem do freetaxi ale też nawet mi nie odpisał. A chodzi o to że jako 4 letnie dziecko po tragicznej śmierci matki stałem się udziałowcem w gospodarstwie, 1/6 w 9 ha. Pytałem wszędzie czy mi się należy MR i nikt nie wie, kazali złożyć wniosek i rozpatrzą

Premię możesz dostać, ale:

- 1/6 z 9 ha to trochę mało. Reszta udziałowców musiałaby odstąpić swoją część na rzecz Ciebie. Zależy w jakim jesteś woj., bo całe 9 ha to też trochę mało.

- kwestia czasu jak długo prowadzisz działalność rolniczą. Nie chodzi tu o wiek w którym to na Ciebie spadło tylko data ukończenia 18 lat a jeśli nauka była kontynuowana po 18. r.ż. to data zakończenia nauki jest równoznaczna początkowi prowadzenia działalności rolniczej. No i wiadomo, że od tego czasu do złożenia wniosku nie mogło minąć więcej niż 15 m-cy.

Kolego nie ma żadnych bonusów za olimpiady i nawet gdybyś strzelił hattricka na mistrzostwach świata w Brazylii też by nie brali tego pod uwagę. Dla żartu zgrywałem się, ten temat już zszedł na samo dno więc nic innego mi nie pozostało.

Nie żartuj sobie bo komuś może żyłka pęknąć z przejęcia ;)

buyko    0

Szanowni Koledzy,

jedno mnie zastanawia...bo nieraz była tu mowa że na zwiększenie puli środków potrzeba zgody Komisji Europejskiej itd. itp. a tu hop minister Sawicki jednoosobową decyzją przerzucił środki...tak więc skoro to takie łatwe to chyba powinniśmy być w miarę spokojni, że nie będzie przeszkód aby suma pieniędzy była jak największa! Na przykład 31 lipca kończy się nabór na zalesienie...może z tego programu również parę groszy zostanie na MR?

I nie skaczmy sobie do gardła tylko kibicujmy nawzajem wspólnej sprawie - lekkie subiektywne spostrzeżenie.

Pozdrawiam

Ropsonok    8

Premię możesz dostać, ale:

- 1/6 z 9 ha to trochę mało. Reszta udziałowców musiałaby odstąpić swoją część na rzecz Ciebie. Zależy w jakim jesteś woj., bo całe 9 ha to też trochę mało.

- kwestia czasu jak długo prowadzisz działalność rolniczą. Nie chodzi tu o wiek w którym to na Ciebie spadło tylko data ukończenia 18 lat a jeśli nauka była kontynuowana po 18. r.ż. to data zakończenia nauki jest równoznaczna początkowi prowadzenia działalności rolniczej. No i wiadomo, że od tego czasu do złożenia wniosku nie mogło minąć więcej niż 15 m-cy.

Do tych 9 ha nic nie laze, ojciec ma od groma swojego pola. I nie prowadze żadnej działalności rolniczej, nie płacę KRUSU, nie składam o dopłaty, jestem na bezrobotnym obecnie. w przepisach niby pisze o pozbyciu się ziemi "aktem notarialnym lub z datą pewną" czyli zwykła umowa dzierżawy bez notariusza powinna wystarczyć, którą mam z ojcem

masa24    55

wg mnie jestes wlascicielem od dawna ponad 1 ha ziemi wiec to wyklucza cie z projektu

k0b    5

Tak tu piszecie i wynika z tego, że najbardziej krzyczą Ci co posiadają gospodarstwa do 10ha. Ale zastanówmy się ile jest takch składających, prawda, że to większość w PL, tylko, że mając te 10ha to nie tak łatwo o tą premię zawalczyć. Trochę trzeba rodzicom zostawić ten 1ha fizyczny, to jak ktoś ma 5ha czy 6 to jak to ma zrobić. Nie wszędzie można bez problemu dzierżawę załatwić. U mnie np. jest bardzo ciężko, praktycznie nikt nie sprzedaje i nikt nie dzierżawi.

damian40000    85

u nas to samo niby mamy dzierżaw dużo ale nikt nie podpisze na 10lat z datą pewną. Chyba że by 3tony pszenicy dać czynszu na hektar. Gmina to samo woli przetarg robić co rok niż dać jednemu na 10lat.

Roxer    16

Ahahaha, przez takich jak Ty między innymi ten temat schodzi na dno. Po co Ty wypisujesz takie pierdoły tutaj? Od nowych Lexusów, kombinowania na nowe samochody po Bóg wie jakie bonusy za olimpiady tylko dla Ciebie. Nie potrafie zrozumieć, po co? Specjalnie ludzi denerwować? Żeby grdyka tym którzy nie dostaną skakała?

Maciek1091    1

wg mnie jestes wlascicielem od dawna ponad 1 ha ziemi wiec to wyklucza cie z projektu

Właścicielem jest od ukończenia 18 r.ż lub od momentu zakończenia/zaprzestania nauki. To jest pewne.

A dokładnie ile czasu jest właścicielem to wie sam zainteresowany

masa24    55

czemu ma niby byc wlascicielem od momentu zaprzestania nauki, bo nei bardzo rouzumiem co ma nauka do wlasnosci

potrekk    61

mógłby ktoś napisał przkładowe zaswiadczenie ze szkoły o posiadanym zawodzie?

potrekk    61

dali ale rzekomo złe a nie chce po 5 razy jeździć. I jesli ktoś może miał dobrze podzieliłby się

damianzbr    992

Ahahaha, przez takich jak Ty między innymi ten temat schodzi na dno. Po co Ty wypisujesz takie pierdoły tutaj? Od nowych Lexusów, kombinowania na nowe samochody po Bóg wie jakie bonusy za olimpiady tylko dla Ciebie. Nie potrafie zrozumieć, po co? Specjalnie ludzi denerwować? Żeby grdyka tym którzy nie dostaną skakała?

O nie, nie. On nie schodzi tylko już zszedł, a pierdoły widziałem tu większe niż to moje pisanie.

Skąd wiesz kto nie dostanie? I tak, właśnie po to by grdyka skakała napaleńcom którzy nic nie wiedzą a biadolą.

freetaxi    170

Piotrekk to zadzwoń do osoby prowadzącej wniosek niech Ci powie co jest nie tak i będziesz mógł przekazać uwagi komuś w sekretariacie w szkole.

instas    10

Ja czytam to forum od początku i nie widziałem żeby ktoś wypisywał większe farmazony od Ciebie damianzbr. Większość twoich komentarzy jest uszczypliwa, złośliwa czasem nie na miejscu i nie na temat. To tylko moje zdanie, a Ty i tak będziesz dalej włosy sobie rwał przed monitorem żeby zabłysnąć swoim geniuszem.

Edytowano przez instas

freetaxi    170

A ja bym w końcu zaproponował żeby takie "prywatne" konwersacje prowadzić na płaszczyźnie prywatnej. Są od tego prywatne wiadomości, komunikatory a operatorzy proponują ostatnio nielimitowane rozmowy za mniej niż złotówkę dziennie. W końcu moderator zamknie temat i będzie na tyle. Nikt nie dowie się niczego nowego być może ważnego dla sprawy, nikt nikomu nie pomoże.

michalcium    2

O nie, nie. On nie schodzi tylko już zszedł, a pierdoły widziałem tu większe niż to moje pisanie.

Skąd wiesz kto nie dostanie? I tak, właśnie po to by grdyka skakała napaleńcom którzy nic nie wiedzą a biadolą.

no zeszło na psy hahah chyba tylko tobie tak sie wydaje ogarnij sie bo w gębie mocny jesteś tylko i wyłącznie wrzód na zdrowym organizmie tego forum

Marcinek178    0

Witam wszystkich!

Czy orientuje się ktoś na forum odnośnie tego czy mogę zakupić sprzęt podany we wniosku przed ogłoszeniem listy rankingowej? Idą żniwa i co nieco przydałoby się w gospodarstwie już teraz, a jeśli kupię przed otrzymaniem decyzji oczywiście na fakturę i dane młodego rolnika to nie wiem czy nie będzie problemu z datą faktury.

Może ktoś orientował już się w tej kwestii?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?