Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

MarcinCiesz    0

siwy 93 napisał

Do kiedy można robić zmianę wniosku bo ja słyszałem że do 13 lipca??

Kolejność przysługiwania pomocy jest ustalana na podstawie danych

zawartych we wniosku o przyznanie pomocy oraz dołączonych do

niego dokumentach. Dokonanie przez wnioskodawcę zmian we

wniosku o przyznanie pomocy po upływie 20 dni od dnia zakończenia

terminu składania wniosków o przyznanie pomocy nie ma wpływu na

kolejność przysługiwania pomocy.

Z tego zapisu wynika że do 13 lipca zmiany dokonane we wnioskach będą wpływały na pkt. Przynajmniej ja to tak rozumiem.

Wiadomość z agroFakt.pl

Kamilek1    17

do piatku bo 12 i 13 jest agencja nie czynna bo to sobota i niedziela

Edytowano przez Kamilek1

fryciol    7

dokładnie maszyny muszą odpowiadać i być proporcjonalne do powierzchni gospodarstwa sam się dziś o tym przekonałem.

też dostałem dziś do poprawki, że mam wskazać moc ciągnika. ile max mogę wyciągnąć na 19ha?

Kamilek1    17

też dostałem dziś do poprawki, że mam wskazać moc ciągnika. ile max mogę wyciągnąć na 19ha?

zobacz sobie ile KM przysluguje na jeden ha w programie modernizacja 2007-2013 chyba 3 lub 4 nie pamietam juz ale gdzies tam jest o tym info... a na chlopksi rozum to z 90 km powinno przejsc na twoj areal

zyher    0

Znajomy na 15 ha wziął 85 KM, także myślę, że około 100 KM możesz wpisać.

fryciol    7

fajnie dzięki :) nie chciałbym brać nic poniżej 80Km gdyż w przyszłości mam do przejęcia kolejne 20ha. mam nadzieję, że nie odrzucą jeśli wpisze 90KM

TOME11    84

byłem w agencji w Warszawie i inny świat.. zero komunistycznej spuścizny, łaski, p..rdolenia, ściemniania itd jak w innych urzędach; bardzo duży +, młodzi sympatyczni ludzie którzy chcą na prawdę pomóc

proxy8441    72

uzasadnienie na piśmie się stanowczo przyda, podaj w nim argumenty przemawiające za takim rozwiązaniem i nie powinno być problemów.

fryciol    7

a tak z ciekawosci to ile wpisales ze Ci odrzucili? :)

nie określiłem mocy ciągnika stąd prośba od agencji o wskazanie mocy. stąd moje pytanie do was w jakim zakresie mogę wskazać moc owego ciągnika, żeby zbytnio nie zaszaleć. w razie gdyby znów mieli wątpliwości odsyłają drugą poprawkę?

DawidWawer    0

Z tego Co Wy tu piszecie to macie duzo punktów i sie martwicie czy dostaniecie. Ja mam 12.96 i chyba nie mam sie co nastawiac na dofinansowanie.

MarcinCiesz    0

Ciekawe mi w agencji mówili dzisiaj że zmiana wniosku do dziś bo do 11 lipca muszą wprowadzić wnioski do systemu. A z zapisu wynika zmiana wniosku która wpływa na pkt do 20 dni czyli że jeszcze jutro. Sam już nie wiem jak to jest.

PS1    0

Być może wnioski muszą wprowadzić do systemu do 11 lipca , ale zmiany do wniosków na pewno nie zdążą wprowadzić do 11 lipca bo jest jeszcze coś takiego jak poczta :)

lukasz493    0

Ja wpisałem we wniosku 70-110 KM - chyba jest ok, bo nikt nie dzwonił w sprawie poprawek jeszcze :)

dzikidaniel    36

Mnie wczoraj rozwaliła pani z agencji informując mnie że powinienem zrobić tabelkę ze średnim stanem bydła mimo że średni stan nie odbiega od normy o 10%. Później dodaje że wyśle mi pismo z korektą, albo zmieni w stanie na 2020 rok tak ja być powinno jej zdaniem. No to się zgodziłem by poprawiła wedle swego uznania. Poprawiła, wysłała mi poprawione i jaki szok przeżyłem gdy zmiana spowodowała że ESU mi spadło o 0,2 w porównaniu do roku bazowego, po czym wpisała we wniosku wartości odwrotnie niż w biznesplanie. Ciekawe czy by to mi uznali ;)

Dziś wysłałem jej ponownie maila z cytatem z instrukcji i się nagle okazało że może zostać po mojemu mimo że ona (!) się z tym nie zgadza. Teraz nie wiem czy się śmiać z niekompetencji pracowników ARiMR czy płakać nad tym...

freetaxi    170

Instrukcja nie jest aktem prawnym, służy jedynie poprawnemu wypełnieniu wniosku więc Pani z Arimr ma prawo Ci mówić po swojemu. Pewnie i tak będziesz musiał zostać przy jej wersji.

fioletowy    0

Co jeżeli za MR kupię małe byczki i po dwóch latach je sprzedam? potem kupię następne ale przez te 2 - 3 tygodnie będzie pusto w oborze, nie przyczepią się że przez jakiś czas nie miałem bydła w cale albo nie miałem zadeklarowanej ilości?

dzikidaniel    36

Instrukcja nie jest aktem prawnym, służy jedynie poprawnemu wypełnieniu wniosku więc Pani z Arimr ma prawo Ci mówić po swojemu. Pewnie i tak będziesz musiał zostać przy jej wersji.

Tyle że zostało po mojemu i wniosek w takiej formie przyjęła.

mlodyhef    143

Również 6.06 i też nic... Jak śledziłem wtedy stronę ARiMR to tego dnia było około 6.000 wniosków już w skali kraju.

bizmut    2

likwidacja uni zlikwidowalo by te cwaniactwo i kombinatorstwa

Otóż to! Każdy robiłby na siebie i nie oglądałby się na ''darmowe'' pieniądze, a tak mamy generalny p.erdolnik w tym co, ile i komu się rzekomo należy.

... Dla spokojnej głowy lepiej z tych 5lat zrobić 6lat, żeby się przypadkiem daty-dni nie pomyliły...

Dla spokojnej rozczochranej to w razie MR mam zamiar drukować na 11 lat dzierżawę żeby mi żaden biały kołnierzyk nie bruździł...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?