Skocz do zawartości

Polecane posty

WHATEVER
Wybrane dla Ciebie

pawelol111    711

Jeszcze lepszy fikcyjny zakup ziemi od znajomego - on użytkuje i faktycznie jest jego ten grunt a tylko w papierach młodego rolnika i tym sposobem 100tys środków na co się komu podoba. Nic chłopy nie myślicie.

pierre    1

Dziwię się, że tak bardzo Wam zależy na tej premii. Ja skorzystałem z tego programu 3 lata temu, teraz czas na rozliczanie. Czepiają się wszystkiego, wiedzą lepiej niż ja ile krów, ile trzody, ile zasiane. Ciągle telefony, że jedna krowa za dużo, że błąd w fakturze...

Dobry program dla osób, które mają odpowiedni areał, kupią jedną-dwie maszyny, nie mają zwierząt i dostarczą faktury. Dla mniejszych gospodarstw więcej roboty przy papierach niż w polu. Żeby nie było, pracuję uczciwie, nie kombinuję, jednak te formalne sprawy spędzają sen z powiek.

freetaxi    170

Pierre, napisałem w swoim życiu zawodowym kilkaset wniosków na MR i z innych działań związanych z PROW. Kontakt z klientami korzystającymi z premii mam cały czas aczkolwiek widzę się z nimi parę razy do roku, np. przy wypełnianiu wniosku o dopłaty bezpośrednie. Nikt nigdy nie narzeka na takie sytuacje, które opisujesz. Chyba, że mieszkasz w dolnośląskim a tam akurat Agencja była i jest słynna z niektórych dziwnych akcji. Więcej do poczytania na ten temat na agrofoto.pl

Wiadomość z agroFakt.pl

pierre    1

@freetaxi, żałuję, że nie zleciłem tego wszystkiego ludziom takim jak Ty, wszystko robiłem sam. Jestem na etapie wypełniania sprawozdania z realizacji biznesplanu... Możesz mi powiedzieć co oznacza kolumna "Wielkość wskaźnika"?

freetaxi    170

A w instrukcji wypełniania sprawozdania wszystko jest. Wczytaj się na samej górze strony 3. Jakbyś miał jednak problem z poprawnym wypełnieniem tego pisz do mnie na pw.

Edytowano przez freetaxi

Szu15000    148

Koledzy, czy jeszcze teraz mozna zmienić wniosek i dopisać ziemie ? bedzie ona sie liczyła do punktacji? Z góry dziekuje ;)

Panowie w woj. opolskim średnia wojewódzka jest 18,12ha czyli żeby dostać 16pkt. za grunty trzeba mieć więcej niż 36,24ha? Dobrze rozumiem?

Bartek72511    41

dobrze rozumiesz. bo jeśli srednia woj jest większa od krajowej to dla 16 pkt trzeba mieć powyżej 2 razy wojewódzka.

sim200    3

Moje posty byly czysto humorystyczne jesli chodzi o te podpisy i reszte, a kolega Damianzbr nie wiem czy tez se jaja robil czy serio ale raczej zarcik (:

Czasami przeciez mozna sie posmiac nawet na forum (: Jeśli moderator tego forum nie interweniowal zarcik wyszedl..... (:

Dolaczam sie do pytania Szu15000.

sim200    3

Co mozna a nie mozna to regulamin okresla a dopilnowuje moderator.

Niektorzy sa tak przejeci ta premia jakby zycie od tego zalezalo...

Ja mam malo szanse dostac, wiec sie nie nastawiam ze bedzie, jak dostane to ok jak nie dalej trzeba parkotac 60tka ktora lubie.

KACZOR1984    1

Koledzy, czy jeszcze teraz mozna zmienić wniosek i dopisać ziemie ? bedzie ona sie liczyła do punktacji? Z góry dziekuje ;)

Do 20 dni po zakończeniu naboru możesz wprowadzać korekty. Jest zapis, że po 20 dniach jakiekolwiek zmiany nie wpłyną na punktację. Pytanie tylko czy zmiana typu zmniejszenie powierzchni też nie wpłynie na zmniejszenie punktów?

Mlooody    0

Up. Nie możesz mieć mniejszej powierzchni niż deklarowana we wniosku. Jest chyba 180 dni na "zamianę" działek, ale powierzchnia musi się zgadzać.

Mlooody    0

Przez 20 dni od daty zlożenia wniosku, było to już pisane ze 3 razy na ostatnich 5 stronach. Przed 20 dni od złożenia wniosku można dodać dodatkowe powierzchnie, i będzie tobrane pod uwagę przy wyliczaniu punktów. Po upływie 20 dni to normalna zmiana w biznesplanie, nie dająca dodatkowych pkt.

jimmy871    5

Up. Nie możesz mieć mniejszej powierzchni niż deklarowana we wniosku. Jest chyba 180 dni na "zamianę" działek, ale powierzchnia musi się zgadzać.

Z moich informacji uzyskanych w AR można zrobić korektę i "ująć" ziemi po opublikowaniu listy rankingowej. Szkopuł w tym aby nie ująć zbyt wiele i nie wypaść z listy.

XTRO    160

jest to bardzo niesprawiedliwe, z tym że przez 20 dni można sobie np ziemie znaleźć. Dojdzie z 1 tyś cwaniaków na bank.

TOME11    84

czy młodego mogę sobie wypłacać/wpłacać/dowolnie przelewać z konta na konto abym tylko wyrobił się w 3 latach i kupił to co wpisałem? istnieję w ogóle jakieś obostrzenie dotyczące kasy? ma leżeć na koncie? czy można robić co się chce aby dotrzymać terminu tylko?

Xawier    33

Ważne żebyś płacił przelewem ze swojego konta a co zrobisz z kasą od momentu kiedy Ci agencja ją przeleje do momentu zapłaty za maszyne/ziemie czy na co tam ją wydasz to nikogo nie interesujue

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam może mi ktoś powiedzieć ile puktów mniej wjęcej wyjdzie mi z tego-kujawsko-pomorskie-powieszchnia 19.70technikum agrobiznesumoj powiat ma drugie miejsce w województwie pod względęm bezrobociaZ GÓRY DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDZI I POZDRAWIAM WSZYSTKICH MŁODYCH I TYCH STARSZYCH ROLNIKÓW PS.SZKODA ŻE PIENIĄŻKÓW NIE MA WIĘCEJ WTEDY WIĘCEJ LUDZI BY SKORZYSTAŁO

pierre    1

Ważne żebyś płacił przelewem ze swojego konta a co zrobisz z kasą od momentu kiedy Ci agencja ją przeleje do momentu zapłaty za maszyne/ziemie czy na co tam ją wydasz to nikogo nie interesujue

Można płacić gotówką, faktura musi mieć adnotację "zapłacono gotówką". Podobno kwoty powyżej 10k tylko przelewem, ale nie znalazłem takiego przepisu.

Jak płacicie przelewem, to w tytule musi być nr faktury, bo jak nie, to będą kłopoty. Sprawdzone na własnym przykładzie ;)

Edytowano przez pierre

Xawier    33

No do 10.000 może być gotówka, to był skrót myślowy trochę. Nawet dla zaliczki poniżej 10.000 jeśli ogólna kwota zapłaty wynosi ponad 10.000 to też musi być płacone przelewem.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?