Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
sim200    3

Osoba ktora kompletowala wniosek tak mi powiedziala....

Moze ktos bardziej obcykany moglby wkleic linka na ktorym jest napisane czarno na bialym co i jak w tym temacie z jakiejs konkretnej strony np ARiMR?

Edytowano przez sim200

freetaxi    170

Musicie rozliczyć 70 % kwoty brutto od 100 000 PL. Żaden wkład własny nie jest potrzebny. Co do kwalifikowalności to jak najbardziej mogą być używane do 5 lat maszyny i urządzenia. Widzę, że co niektóre osoby przygotowujące wnioski zarobkowo nie przeczytały rozporządzenia. A chyba należałoby od tego zacząć. Na stronie Arimr jest informacja, że wydatki w młodym rolniku są określone jako "koszty kwalifikowalne" w działaniu "Modernizacja gospodarstw rolnych" objętego PROW 2007-2013. Tutaj znajdziesz informację http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/Publikacje-biblioteka/Broszura_modernizacja_210410.pdf od strony 9.

Edytowano przez freetaxi

karol924    8

A np. jesli jakas maszyna kosztuje 100tys a na maszyne mozna wydac tylko 70% kwoty czyli 70 tys to mozna swoj wklad finansowy dodac do zakupu czyli 30 tys? Dzieki za odp.

Wlasnie tez slyszalem ze tylko nowe maszyny, ale przegladajac forum niektorzy pisza ze mozna do 5 lat, dlatego taki mętlik mam......

Na maszyne można wydać 70% kwoty??? z 70% wsparcia musisz sie rozliczyć, a tak wogóle to najlepiej skierować sie do arimr albo odr i wszystko będziesz mieć wyjaśnione, tyle w temacie.

Wiadomość z agroFakt.pl

kris-str    0

Szukam szkoły zaocznej na terenie powiatu leszczyńskiego i wolsztyńskiego o kierunkach rolniczych. Z góry dzięki za odp.

Pozdrawiam.

sim200    3

ok juz jasne, wlasnie to osoba z ODRu kompletowala mi (:

hmm a na szkoleniu nie dawno o MR była mowa tylko nowych maszynach....

Czyli dalej nie wiadomo czy nowe czy uzywane.....????

mtz82r96    4

Jak wygląda sprawa z fakturami za sprzedany towar? Mogę sprzedać wszystko swoje zboże np. innemu rolnikowi i nie posiadać żadnej faktury za jego sprzedaż? Czy nie przyczepią się do tego w czasie kontroli i np. uznają, że nie prowadzę samodzielnie gospodarstwa?

karol924    8

Najlepiej żeby faktury były, wpływy muszą być jakoś udokumentowane. Kontraktacja towarów jest jednym z najlepszych wyjść, ale z tym nie jest zawsze łatwo.

freetaxi    170

Nikt nigdy w trakcie kontroli nie wołał o jakiekolwiek FV związane ze sprzedażą więc nie ma czym się martwić.

szymon0    0

Ty dalej z tą samą śpiewką.. nie dawno ktoś pisał na forum że złożył w wielkopolsce wniosek i miał numer ponad tysiąc..

I chyba cała teoria z 7 województwami poszła w piz*u

Mając 23ha załapiesz się na koleny nabór bo będziesz spełniał 10k SO ;) także nie ma co płakać

zobaczymy kiedy ujawnione zostaną szczegółowe dane na temat tego gdzie poszły środki z MR

na razie pozostaje przy zdaniu że zdecydowana większość trafi do tych 7 województw, a znikoma do zachodniopomorskiego(gospodarstwa 15-20 ha się nie załapią)

pozdrawiam

pawelol111    713

Szymon - to już wszyscy wiemy więc odpuść sobie biadolenie. W tym naborze pewnie nie dostaniesz kasy i tyle.

martin0000    10

składał już ktoś oświadczenie z realizacji biznesplanu i czy mógłby powiedzec czy w pkt 2 (zakres zrealizowanych inwestycji) trzeba wpisać na co się wydało te 70% kasy?

marcin1832    3

Do 22 czerwca 18 242 złozonych wniosków,widać że składa kto może najgorzej że połowa to kombinatorzy,nie rolnicy............. :unsure:

KACZOR1984    1

Ty dalej z tą samą śpiewką.. nie dawno ktoś pisał na forum że złożył w wielkopolsce wniosek i miał numer ponad tysiąc..

I chyba cała teoria z 7 województwami poszła w piz*u

No właśnie - w tych 7 woj to nawet złożonych wniosków tyle nie będzie, żeby całą pulę zgarnąć. W zeszłym tygodniu w świętokrzyskim było raptem koło 600 wniosków.

pawelol111    713

Wcale nie połowa. Nie wiem kim dla Ciebie jest rolnik. Jedno jest pewne: każdy kto składał wniosek podpisał że 70 % kwoty przeznaczy na gospodarstwo. Zastanawiam się co WY byście zrobili mając 100ha i 3 synów którym można przekazać po 30ha i wziąć 300tys premii....

KAŻDY z NAS zrobiłby to samo!

mlodyhef    143

Ja jestem bardziej optymistą i myślę, że 18 pkt wzwyż może dostać premię. Tak czy siak, sporo z piszących tutaj osób nie dostanie a szkoda...

pawelol111    713

Dziadek ma 20ha i wnuczka w wawie - chcą zwinąć 100 tys żeby wnusio miał na auto a dziadzio na traktor. Składają, dostają - czy to przekręt?

irgen    0

Ilość złożonych wniosków jest na prawdę imponująca.

Powinni robić więcej kontroli, większe wymagania aby takie sytuacje się nie pojawiały jak kolega napisał wyżej.

Ten kto wiąże swoją przyszłość z rolnictwem na poważnie powinien dostać jak najbardziej, a nie takie osoby które nawet ciągnika nie potrafią uruchomić, o samodzielnym prowadzeniu gospodarstwa nie wspomnę.

mlodyhef    143

O ile wnusio będzie siedział na gospodarce na wsi, a nie w Wawie to przekrętu nie ma.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?