Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Dlok    0

Ale jak sam zacytowałeś: najwyższe i najniższe w województwie. Czyli pulę 5 punktów rozdysponowujesz po równo między powiaty w danym województwie a nie w kraju. Proporcjonalnie każdemu wg miejsca, które zajmuje na liście w danym województwie, począwszy od 5 za max i kończąc na 0 za min. Procent bezrobocia nie ma tu nic do rzeczy - no tylko do określenia miejsca na liście.

No ale oczywiście mogę się mylić i jeśli masz ten algorytm z jakiegoś pewnego źródła to chociaż napisz z jakiego, bo do tej pory wszyscy na forum liczyli pkt tak jak ja to przedstawiłem.

A gdzie według ciebie jest na pisane według miejsca, w rozporządzeniu jest jednie mowa o poziomie bezrobocia a nie miejscach w województwie. Proporcjonalnie to znaczy tak jak pokazałem w przykładzie. Sposób jest sprawdzony tak samo liczy Agencja.

Mlooody    0

Ale skąd wiesz że tak liczy Agencja? Podaj nam źródło. Już nie jeden na tym forum podawał w 100% sprawdzone, pewne logarytmy z przecieku.

freetaxi    170

Jeżeli ma się tytuł technik agrobiznesu i inżyniera w kierunku nie rolniczym to ile punktów mi przysługuje??

4 pkt.

Wiadomość z agroFakt.pl

KACZOR1984    1

Ale skąd wiesz że tak liczy Agencja? Podaj nam źródło. Już nie jeden na tym forum podawał w 100% sprawdzone, pewne logarytmy z przecieku.

No też jestem bardzo ciekaw z jakiego to źródła

pawekol    0

Witam

Mam takie pytanie czy jeśli od 13 roku życia pomagam w gospodarstwie ale nie ukoczyłem związanej z nim szkoły to czy jeśli przejme gospodarstow po ojcu moge liczyć na jakieś środki z UE.

DEVBOL    0

Witam

Mam takie pytanie czy jeśli od 13 roku życia pomagam w gospodarstwie ale nie ukoczyłem związanej z nim szkoły to czy jeśli przejme gospodarstow po ojcu moge liczyć na jakieś środki z UE.

Jesli ukonczyles chociaz jakas zawodowke + masz 3 letni staz w krus jako domownik to mozesz sie starac, ale na ten nabor MR to juz troche pozno

instas    10

Jeżeli za 10,42ha jest 10pkt. np. w Lub. a za 20,84 16pkt. czyli za 10,42 jest 6pkt. więc 6/10,42 jest 0,5758 za każdy ha powyżej średniej krajowej?? Czy tak to należy liczyć?

Ja mam we wniosku 13,5344 ha. za 10,42 dostanę 10pkt a za 3,1144 ha 1,79pkt.??

KACZOR1984    1

Ja też podobnie liczyłem, ale za 20,84 masz 15 pkt, a nie 16. Dopiero za 20,85 masz 16. Czyli dzielisz 5 pktów.

13,5344-10.42=3,1144

3,1144*5/10,42=1,494433pkt

Xeon    4

Witam,

Na wniosku MR (strona 6 - tabela z wypisanymi działkami) w kolumnie 9, 10, 11 jak wpisujecie powierzchnię działek?

Tak jak ja na poniższym screenie dla działki 4,88ha?

wniosek_mr.jpg

Czy też trzeba w polu ha wpisać 4,88, a w m2 488?

instas    10

musisz wpisywać do 4 miejsc po przecinku, czyli 4,8800 ; 4,5600; 0,3200

Jeżeli masz 4,88 ha, to jest 4ha i 88 arów, 88ar to 8800m2

efelinka    0

Witam prosiłabym o pomoc w uzupełnieniu biznes planu.

Planuję zakupić maszynę rolniczą za pieniądze z Młodego Rolnika.

Pytanie 1.

W tabeli 1.1 Biznes Plany wpisuje - zwięszenie ekonomicznej wielkości gospodarstwa?

Jeżeli tak, to przecież nie zwiększe ESU poprzez zakup maszyny rolniczej.

Aby warunek spełnić powinnam wpisać w Tabeli 1.3 iż oprócz zakupu maszyny rolniczej - zwiększę również gospodarstwo poprzez dzierżawę dodatkowych gruntów?

Czy powinnam określić konkretnie jaką maszynę rolniczą mam zamiar zakupić?

freetaxi    170

Witam prosiłabym o pomoc w uzupełnieniu biznes planu.

Planuję zakupić maszynę rolniczą za pieniądze z Młodego Rolnika.

Pytanie 1.

W tabeli 1.1 Biznes Plany wpisuje - zwięszenie ekonomicznej wielkości gospodarstwa?

Jeżeli tak, to przecież nie zwiększe ESU poprzez zakup maszyny rolniczej.

Aby warunek spełnić powinnam wpisać w Tabeli 1.3 iż oprócz zakupu maszyny rolniczej - zwiększę również gospodarstwo poprzez dzierżawę dodatkowych gruntów?

Czy powinnam określić konkretnie jaką maszynę rolniczą mam zamiar zakupić?

W tabeli 1.1 zaznacz zwiększenie ESU. Co do maszyny napisz co kupisz oraz szerokość roboczą. Jeśli będziesz dzierżawić grunty i ma to wpływ na zwiększenie areału do średniej krajowej rozpisz to w tabeli 1.3.

czyzyk85    0

W tabeli 1.1 zaznacz zwiększenie ESU. Co do maszyny napisz co kupisz oraz szerokość roboczą. Jeśli będziesz dzierżawić grunty i ma to wpływ na zwiększenie areału do średniej krajowej rozpisz to w tabeli 1.3.

Ja zaznaczylem zwiększenie Esu i przyszła mi korekta. Trzeba zaznaczyć poprawę warunków i hideny w gospodarstwie (jakoś tak to brzmi)

freetaxi    170

Ja zaznaczylem zwiększenie Esu i przyszła mi korekta. Trzeba zaznaczyć poprawę warunków i hideny w gospodarstwie (jakoś tak to brzmi)

Pewnie masz wpisany m.in opryskiwacz w inwestycje? :)

Edytowano przez freetaxi

czyzyk85    0

Pewnie masz wpisany m.in opryskiwacz w inwestycje? :)

właśnie nie. Prasa agregat pług siewnik

biznes12    21

Witam wysłałem dzis pocztą do poznania zmiane do biznesplanu mianowicie dorzuciłem 3,5 ha z potwierdzeniem odbioru ale teraz sie zastanawiam czy nie lepiej było poświęcic 1 dzień i jechac do poznania wysyłał juz ktoś pocztą? czy są z tym jakies problemy ?

freetaxi    170

Witam wysłałem dzis pocztą do poznania zmiane do biznesplanu mianowicie dorzuciłem 3,5 ha z potwierdzeniem odbioru ale teraz sie zastanawiam czy nie lepiej było poświęcic 1 dzień i jechac do poznania wysyłał juz ktoś pocztą? czy są z tym jakies problemy ?

Nie ma z tym problemu o ile wysłałeś dokumenty listem poleconym.

biznes12    21

Nie ma z tym problemu o ile wysłałeś dokumenty listem poleconym.

tak poleconym i zatwierdzeniem sms oby doszło

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?