Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dzikijohn    24

Witam,

mam pytanie dotyczące bezrobocia. Jezeli mam wiecej gruntow w powiecie innym niz w ktorym mam gospodarstwo to bezrobocie jest z ktorego powiatu liczone? W ktorym mam wiecej gruntow czy w ktorym mam gospodarstwo?

 

A drugie pytanie to:

Mam gospodarstwo w lodzkiim i mam 20.13ha. Mam rozumiec ze w liczeniu powierzchni tez obowiazuje proporcja tj:

20.13=x pkt

20.84=16pkt

czyli: x = 15.44

 

?

 

16 pkt jest za 20,85. Za 20,84 jest 15 pkt. Ty masz 20,13 czyli masz ok 14,9pkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

Do marjanmeme

Pierwsze pytanie - tam gdzie więcej gruntów

Drugi pytanie - nie do końca tak

10,42 ha - to 10 pkt. a 20,84 ha to 15 pkt. pomiędzy tymi wartościami punkty dodajemy proporcjonalnie w tym przypadku:

10 + ((20,13-10,42)/10,42)*5 = 14,66

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1469

Czytam i czytam i nie mogę tego znaleźć, skąd mogę zobaczyć listę powiatów wg bezrobocia w woj podkarpackim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciastek12    44

panowie a jak jest taka sytuacja ze ma sie np 20 ha i tyle sie poda i umowa dzierzawy na 9 ha jest u notariusza na 10 lat i dostanie sie te pieniadze MR a i ta dzierzawe jak ktos inny podkupi np po 3 czy 4 latach to jak jest i zostaje te np 11 ha wlasnych to jak z tym bedzie ? ?

 

Umowa dzierżawy z datą pewną będzie obowiązywać dalej niezależnie od tego, że zostala sprzedana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlooody    0

ktoś wspominał że na innym forum dla rolników także toczą się rozmowy na temat MR - jeżeli ktoś ma dostęp do innych forów tego typu, przyklejcie tam link, im więcej wpisów tym bardziej wiarygodny wynik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1832    3

Jak nowy-stary minister rolnictwa się postara to znajdzie pieniądze na MR :rolleyes: ze starego PROW jesli znajdą środki i KE zakcepetuje,a liczba zlożonych wniosków rekordowa :unsure: Ciekawe czy władze się postrają,a PSL to sitwa :huh: szkoda że niema kopert środków na województwa ;) Powodzenia Panowie i Panie z branży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

Napewno kaźde dźierźawione gospodarstwo po 5 latach przestanie istnieć

 

 

obojętnie, czy dostanę MR, czy nie - moje gosp. powstanie i nie przestanie istnieć prędko. są też inne możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

W Lub. jest 24 pow. mój jest 8 z naj. bezrobociem. Czyli 5pkt/24*16 czyli 3,33, dobrze rozumuję?

Heh, widze ze jesteś z Zamojskiego.Ile ci wyszło za bezrobocie bo nie wiem czy liczyc miasta czy same powiaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Witam. Mam jeszcze szanse dopisania do biznesplanu 1ha łaki. Tylko że ta osoba jest w programie rolnośrodowiskowym trzeci rok, a także pobiera dopłaty ONW. Czy ta osoba może wydzierżawić mi ten kawałek ziemi? Czy to nie będzie kolidowało z programem rolnośrodowiskowym i ONW?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEVBOL    0

Moim zdaniem pula pieniedzy nie zwiekszy sie. Po pierwsze to co bylo latwo orzesunac zostalo przesuniete na MR, po drugie ARiMR dalo sobie wyjatkowo krotki okres czasu na rozpatrzenie wnioskow, a przypomnijmy sobie ile czasu trwalo przesuniecie pieniedzy na aktualny nabor MR... Do tego zgoda Unii... Raczej nie ma sie co oszukiwac. Teraz sejm bedzie zajety aferą taśmową a nie nami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Witam. Mam jeszcze szanse dopisania do biznesplanu 1ha łaki. Tylko że ta osoba jest w programie rolnośrodowiskowym trzeci rok, a także pobiera dopłaty ONW. Czy ta osoba może wydzierżawić mi ten kawałek ziemi? Czy to nie będzie kolidowało z programem rolnośrodowiskowym i ONW?

 

Zobowiązanie ONW możesz po nim przejąć ale nie wiem do końca jak z RS. Wydaję mi się, że nie powinno być problemów ale ręki sobie uciąć nie dam.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Napewno kaźde dźierźawione gospodarstwo po 5 latach przestanie istnieć

nie koniecznie dużo ludzi jest w takiej sytuacji jak ja rodzice ledwo 50lat za młodzi jeszcze żeby mi zapisać to złożyłem wniosek na dzierżawę. Jak będą strukturalne to mi zapiszą zanim te 5lat minie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Dzierżawa dzierżawą. Nie lepiej rodzicom zostawić sobie 1ha przeliczeniowy żeby byli ubezpieczeni w KRUS a Ty sobie możesz robić co chcesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Ale czy emerytura później będzie taka sama jeśli zostawi im ten 1 ha jak ta gdy będą opłacać KRUS mając np 20 ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

 

W piśmie przewodnim wpisz swoje imię i nazwisko, numer (znak) sprawy, nazwisko i imię osoby prowadzącej sprawę a następnie załącznikach i liczbę stron jakie załączałeś. Nie zapomnij o dacie i podpisie :)

 

 

 

Pewnie, że tak.

 

dzięki za odp. a mógłbym dopisać jeszcze do biznesplanu 4 ha łąk czy juz jest za późno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    124

 

dzięki za odp. a mógłbym dopisać jeszcze do biznesplanu 4 ha łąk czy juz jest za późno?

 

Podbijam, i czy mógłbym dopisać jeszcze dzierżawy? I czy zmieniło by to coś w punktacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

 

Podbijam, i czy mógłbym dopisać jeszcze dzierżawy? I czy zmieniło by to coś w punktacji?

 

"Kolejność przysługiwania pomocy jest ustalana na podstawie danych zawartych we wniosku o przyznanie pomocy oraz dołączonych do niego dokumentach. Dokonanie przez wnioskodawcę zmian we wniosku o przyznanie pomocy po upływie 20 dni od dnia zakończenia terminu składania wniosków o przyznanie pomocy nie ma wpływu na kolejność przysługiwania pomocy."


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CrazyFarmer    0

Czyli jeśli w wniosku mam wpisane 17 ha to mógłbym przez te 20 dni dopisać jeszcze 13 ha (dzierżawa) ? I czy dostałbym za to więcej punktów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

Heh, widze ze jesteś z Zamojskiego.Ile ci wyszło za bezrobocie bo nie wiem czy liczyc miasta czy same powiaty?

Tak z zamojskiego. Liczy się też miasta. Pow. zamojski za bezrobocie ma 2,23pkt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sucredo    2

witam, jestem z kuj-pom , czy może być tak że za 20, 34 ha będe miał tylko nieco ponad 11 punktów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

witam, jestem z kuj-pom , czy może być tak że za 20, 34 ha będe miał tylko nieco ponad 11 punktów?

dokładnie tak mam tyle samo kolego co ty ziemi i mam tyle punktów tez jestem z Kujaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj