Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
freetaxi    170

Wyjeżdzałem do Lublina pisać wniosek trwała zażarta dyskusja. Wróciłem. Też trwa.

Wiadomość z agroFakt.pl

Kolego @szymon0 ja powiem ci czym się różni rolnik z tych 7 woj. od tego z pozostałych 9. A powiem to na swoim przykładzie chodzi o różnice w klasach ziemi ja mam użytków rolnych 16.38 z tego 6.98 stanowią łąki położone na torfach. Jak łatwo policzyć ornego zostaje mi 9.40 ha. Z tego ponad 7 ha to grunty V VI i VIz klasy. A ty jaką masz klasę ziemi u siebie? W tamtym roku robili u nas aktualizację klas bonifikacyjnych gleby to facet powiedział do mnie tak: panie albo zasadź las albo otwieraj kopalnie. A ja żyję z tego. Po prababci i po wuju mam dodatkowo 8 ha i też połowa łąki a połowa orne. Wziąłbym więcej ornego w dzierżawę ale nie mam jak bo mentalność i podejście ludzi jest jaka jest sami nic nie robią ale i drugiemu nie dadzą nic zrobić. I czy te pieniądze z MR nie należą mi się? Chciałbym się rozwinąć ułatwić sobie pracę bo sam człowiek jest i musi sobie radzić nie ma kto pomóc. Dodatkowo w moich stronach jest takie rozdrobnienie gospodarstw i działek że gro czasu idzie na przejazdy. Ja nie płacze i nie zazdroszcze nikomu bo to co mam zawdzięczam swojej pracy i pracy moich rodziców. Nauczyłem się jednego jak umiesz liczyć to licz na siebie najlepiej na tym wyjdziesz. Może i jestem mikrogospodarstwem ale to gospodarstwo zapewnia mi, żonie, naszym dzieciom oraz rodzicom i dziadkom godne życie. Jak dostanę MR to dobrze jak nie to trudno nie będę płakał tylko będę żył dalej i kombinował jak rozwijać się i dalej godnie żyć.

damianzbr    992

puste? No słuchaj znam osoby które oddaja kasę za te puste wymagania. Nie napisałem że każdego to spotka ale każdy niech się z tym liczy. Mógłbyś napisac mi w którym miejscu sie ze mna nie zgadzasz, będzie to owocowało dla innych. Ja ostrzegam, a każdy sobie rozważy czy podoła z wymogami czy nie, tyle.

Nie chodzi o to czy się zgadzam czy nie lecz o ład i skład Twojej wypowiedzi. Przeczytałem ją, ale z wielkim trudem zrozumiałem o co chodziło. W niektórych momentach przytaczałeś jakieś niestworzone rzeczy i sumując to wszytko wyszło mi że jest to biadolenie.

Myślę że intencje miałeś dobre, ale jakoś tak chaotycznie wyszło. Moim zdaniem koniec tematu, było minęło. Pozdrawiam.

szymon0    0

Kolego @szymon0 ja powiem ci czym się różni rolnik z tych 7 woj. od tego z pozostałych 9. A powiem to na swoim przykładzie chodzi o różnice w klasach ziemi ja mam użytków rolnych 16.38 z tego 6.98 stanowią łąki położone na torfach. Jak łatwo policzyć ornego zostaje mi 9.40 ha. Z tego ponad 7 ha to grunty V VI i VIz klasy. A ty jaką masz klasę ziemi u siebie? W tamtym roku robili u nas aktualizację klas bonifikacyjnych gleby to facet powiedział do mnie tak: panie albo zasadź las albo otwieraj kopalnie. A ja żyję z tego. Po prababci i po wuju mam dodatkowo 8 ha i też połowa łąki a połowa orne. Wziąłbym więcej ornego w dzierżawę ale nie mam jak bo mentalność i podejście ludzi jest jaka jest sami nic nie robią ale i drugiemu nie dadzą nic zrobić. I czy te pieniądze z MR nie należą mi się? Chciałbym się rozwinąć ułatwić sobie pracę bo sam człowiek jest i musi sobie radzić nie ma kto pomóc. Dodatkowo w moich stronach jest takie rozdrobnienie gospodarstw i działek że gro czasu idzie na przejazdy. Ja nie płacze i nie zazdroszcze nikomu bo to co mam zawdzięczam swojej pracy i pracy moich rodziców. Nauczyłem się jednego jak umiesz liczyć to licz na siebie najlepiej na tym wyjdziesz. Może i jestem mikrogospodarstwem ale to gospodarstwo zapewnia mi, żonie, naszym dzieciom oraz rodzicom i dziadkom godne życie. Jak dostanę MR to dobrze jak nie to trudno nie będę płakał tylko będę żył dalej i kombinował jak rozwijać się i dalej godnie żyć.

mam IV/V(65%/35%) klasę

Rozumiem twoje położenie, zawsze będzie ktoś ze skrajnie dobrymi gruntami i przeciwnie(niezależnie od województwa)

klasa gleby generalnie nie różni tych województw tak znacznie(7 od pozostałych 9), i sądzę że jest odwrotnie niż twierdzisz... w tych 7 województwach jest lepsza gleba niż średnia krajowa.

czyli wracamy do punktu wyjścia.

Edytowano przez szymon0

Cichy94    72

Tak samo jest właśnie w u nas w Lubuskim średnia woj. bardzo wysoka bo ponad 20ha. Aby uzyskać większą ilość punktów to troszeczkę trzeba mieć tej ziemi. Jeżeli natomiast chodzi o klasę ziemi to w mojej okolicy jest zróżnicowania i przeważnie te mniejsze gospodarstwa mają te "złote piaski" czyli V-VIz.

Unexpected    7

Ta duża ilość wniosków do 11.06 wzbudza trochę we mnie obaw, mimo iż jestem z woj. lubelskiego i przekraczam średnią krajową, zwłaszcza że biorąc pod uwagę jeszcze sporo dni zostało.

Słyszałem że kwota będzie wypłacana w ratach, pierwsza 80% druga 20%, czy ktoś wie w jakim okresie będzie wypłacona ta druga rata?

freetaxi    170

Ta duża ilość wniosków do 11.06 wzbudza trochę we mnie obaw, mimo iż jestem z woj. lubelskiego i przekraczam średnią krajową, zwłaszcza że biorąc pod uwagę jeszcze sporo dni zostało.

Słyszałem że kwota będzie wypłacana w ratach, pierwsza 80% druga 20%, czy ktoś wie w jakim okresie będzie wypłacona ta druga rata?

Źle słyszałeś. Jeśli chodzi o ten nabór dostaniesz 100 % kwoty od razu.

jogus    1

zamiast zabijać się na forum o te pieniądze najpierw napiszcie wniosek i go złóżcie w czym pomoże użytkownik "freetaxi", a ma pojęcie co robi e przeciwieństwie do niektórych naciągaczy

pawel321654    0

Witam. Mam pytanie w sprawie punktacji jeśli ktoś uzupełnia wykształcenie to dostaje tyle pkt ile będzie miał gdy je uzupełni, czy tyle pkt co do wykształcenia jakie am nadzień składania wniosku?

freetaxi    170

Witam. Mam pytanie w sprawie punktacji jeśli ktoś uzupełnia wykształcenie to dostaje tyle pkt ile będzie miał gdy je uzupełni, czy tyle pkt co do wykształcenia jakie am nadzień składania wniosku?

Liczy się stan faktyczny kolego. Czyli dostaniesz tyle punktów za wykształcenie jakie masz w dniu składania wniosku.

KACZOR1984    1

Mógłbyś napisać co miałeś do poprawki.

Trochę drobnicy do poprawek typu: brak podpisu, brak skreślenia w oświadczeniu.

No i błąd przy powierzchni UR o cale 8 arów. Poprawiłem, zawiozłem, porozmawiałem z miłą panią z agencji. Zważywszy na to, że wniosek i PRG zrobiłem sam to nie jest źle. Teraz tylko oczekiwać, oczekiwać ...

Mam nadzieję, że nie na kolejną korektę :)

Bartek72511    41

Mam jeszcze takie pytanie. We wniosku mam wpisane 17 ha , nie mam produkcji zwierzęcej i żeby wyszło mi 4 esu musiałbym sadzić 15 arów ziemniaków. I teraz taka kwestia, Np w trzecim roku kupiłbym ziemie lub przejął na dzierżawę notarialną, to jak to wtedy wygląda? Trzeba zrobić zmiane w biznesplanie odnośnie powierzchni i np nie musiałbym sadzic tych ziemniaków jeśli mieściło by się to w tych 30% zmian zasiewów czy jak ?

fryciol    7

na 17 ha nie wychodzi Ci 4 esu? ja mam 18 i wychodzi mi ponad 5esu, a mam same zboża i trochę rzepaku

freetaxi    170

na 17 ha nie wychodzi Ci 4 esu? ja mam 18 i wychodzi mi ponad 5esu, a mam same zboża i trochę rzepaku

To wszystko zależy od regionu jaki zamieszkuje. Dlatego możecie mieć inne wielkości ESU.

Bartek72511    41

Zamieszkuje w wielkopolsce. Uprawiam głównie kukurydze na ziarno i pszenice. Mam kawałek łąki dlatego odchodzi z areału i ESU wychodzi mi tak w granicach 3,95 bez tych ziemniaków To jak to jest z tym? robi się zmianę w biznes planie czy ten areał który przybędzie się nie liczy?

freetaxi    170

Zamieszkuje w wielkopolsce. Uprawiam głównie kukurydze na ziarno i pszenice. Mam kawałek łąki dlatego odchodzi z areału i ESU wychodzi mi tak w granicach 3,95 bez tych ziemniaków To jak to jest z tym? robi się zmianę w biznes planie czy ten areał który przybędzie się nie liczy?

Łąki wpisałeś intensywnie czy ekstensywnie i czy w ogóle ją uwzględniłeś w ESU?

Edytowano przez freetaxi

warchest    46

a jak zostalo dotarczony wniosek to jak beda jakeis ewentualne poprawki to kiedy wysla do poprawek ?

freetaxi    170

a jak zostalo dotarczony wniosek to jak beda jakeis ewentualne poprawki to kiedy wysla do poprawek ?

W swoim czasie przyślą powiastkę. Przykład - wniosek złożony pierwszego dnia naboru w mazowieckim. Wezwanie przyszło tydzień temu 05 czerwca.

Edytowano przez freetaxi

k0b    5

@freetaxi mam pytanie, z racji czas nagli. Ojciec przepisze mi 12ha, planuje przeznaczyc premie na jalowki badz krowy miesne. Czy w takim wypadku wystarczy ze zloze biznesplan i wniosek i dostarcze dokumenty? W biznesplanie uwzglednil bym przepisanie ziemi dzialka z budynkami. Ale do rzeczy czy zdaze do 21 ile zajmuje zrobienie tego biznesplanu i reszta. Co do dokumentow to tez raczej nie trwa to dlugo.

pozdrawiam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?