Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Shaun    14

Zwrot był po całości czy tylko część premii ?? Do wczoraj w lubelskim OR wpłynęło ok 900 wniosków, sam też jeszcze nie składałem, nawet nie zacząłem wypełniać.

zyher    0

Byłem wczoraj złożyć wniosek - w kujawsko-pomorskim mój wniosek był około 930 przyjętym. Druga sprawa to wielkość maszyny rolniczej w zależności od areału. Były tutaj różne głosy, że można wpisywać sobie co się chce itp., ostatnich postów nie śledziłem, bo pojawiał mi się tylko mętlik w głowie. Teraz mogę stwierdzić na 100 %, że tam gdzie ja składałem wniosek nie można sobie wpisywać "co się chce" tylko każda maszyna była weryfikowana i porównywana z tabelą zamieszoną w ekspertyzie "zasady doboru maszyn rolniczych".

freetaxi    170

Byłem wczoraj złożyć wniosek - w kujawsko-pomorskim mój wniosek był około 930 przyjętym. Druga sprawa to wielkość maszyny rolniczej w zależności od areału. Były tutaj różne głosy, że można wpisywać sobie co się chce itp., ostatnich postów nie śledziłem, bo pojawiał mi się tylko mętlik w głowie. Teraz mogę stwierdzić na 100 %, że tam gdzie ja składałem wniosek nie można sobie wpisywać "co się chce" tylko każda maszyna była weryfikowana i porównywana z tabelą zamieszoną w ekspertyzie "zasady doboru maszyn rolniczych".

O ile dobrze pamiętam i nie jestem do końca pewny to "Zasady Doboru Maszyn Rolniczych" Pana Muzalewskiego dotyczy działania "Modernizacja gospodarstw rolnych".

Wiadomość z agroFakt.pl

zyher    0

Ja składałem o MR, taką ekspertyzę przy mnie wyciągnięto i inspektor porównywał wniosek z tym właśnie dokumentem - np. gdybym chciał pług 4 skibowy obrotowy to musiałbym mieć co najmniej około 30 ha.

Jak ja składałem wniosek w Lublinie to pani sprawdziła liczbę załączników kserokopie świadectwa i kserokopie aktu notarialnego czy zgadzają się i to wszystko wypisała potwierdzenie przyjęcia wniosku i dowidzenia następny.

farmerek12    41

Widzę, że niektórzy to by chcieli żeby znowu pieniądze dostawali ci najwięksi. ;) Ja przejmuję 20ha, mam średnie rolnicze, za bezrobocie nawet nie wiem dokładnie ile punktów będę miał i nie panikuję, mogę spać spokojnie. (woj.Lubelskie)

marasp    7

dzisiaj złożony wniosek, 13,xx pkt-zobaczymy ;)

w lubelskim około 850 wniosków zostało złożonych

masa24    55

co do krusu, freetaxi widze ze dalej udajesz wielce oswieconego

jezeli dobry oddział , dobrze sie wszystko zrobic to mozna oplacic wstecz

tylko to troche kosztuje

freetaxi    170

tylko to troche kosztuje

Nie powiedziałbym tak do końca. Mam klienta, któremu brakuje 6 miesięcy do 3 lat i nie da rady. Dzwonił, jeździł kilkakrotnie. Nic to nie dało. Wychodzi na to, że nie we wszystkich placówkach da się to zrobić.

szymon0    0

tylko to troche kosztuje

ma ktoś informacje gdzie taki proceder występuje? ludzi którzy biorą za to pieniądze trzeba zamknąć prewencyjnie w więzieniu do końca naboru :P

tak na serio - niech ktoś napisze mi prywatną wiadomość z takimi informacjami - trzeba to ukrócić, jakieś głowy powinny za to polecieć.

freetaxi    170

ma ktoś informacje gdzie taki proceder występuje? ludzi którzy biorą za to pieniądze trzeba zamknąć prewencyjnie w więzieniu do końca naboru :P

tak na serio - niech ktoś napisze mi prywatną wiadomość z takimi informacjami - trzeba to ukrócić, jakieś głowy powinny za to polecieć.

Nie w tym sęk, że ktoś za to "bierze" pieniądze...

DEVBOL    0

12tys, 20 a moze 200tys wnioskow? Po jaka cholere bawic sie w prorokow? Co to zmieni? Zamiast glowic sie i myslec o zbdurach lepiej przygotowywac sprzet do zniw, albo zajac sie jakas pozyteczna robota:))

freetaxi    170

12tys, 20 a moze 200tys wnioskow? Po jaka cholere bawic sie w prorokow? Co to zmieni? Zamiast glowic sie i myslec o zbdurach lepiej przygotowywac sprzet do zniw, albo zajac sie jakas pozyteczna robota:))

Mądre słowa :)

mary    1

Witam

Mam pytanie czy od ręki dostne te zaświadczenia w urzędzie skarbowym i krusie, czy będę musiał czekać?

falcon83p    0

Witam.

Na jakim rodzaju umowy można pracować po przejąciu gospodarstwa, obecnie mam etat i chciałbym dalej pracowac po przejąciu gospodarstwa, szef chce mi pójść na rekę, jeżeli uda się załapać na premię.

Ma ktoś może wiedzę lub własne doświadczenie? Będe bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie.

mary    1

A wiecie czy można to załatwić telefonicznie czy e-mailem? Bo nie mogę być osobiście w tych urzędach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?