Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

szymon0    0

A Ty myślisz że po ile jest cena ziemi na wschodzie? 30-50 tys za 4-5 klase.

ty tak na serio czy się z grywasz??

10 ha x 50 tys = 500 tys

40 ha x 30 tys (BARDZO optymistycznie, raczej nierealnei) = 1,2 mln

i piszesz że wolisz 1,2 mln niż 500 tys + 100 tys z MR

czy nie jest to oczywiste?

trochę więcej pragmatyzmu, przekonywanie że trzeba pomagać najmniejszym i najbiedniejszym jest populizmem i bardzo dobrze brzmi, ale realnie nie jest najlepszym rozwiązaniem, bo środki w nie wpompowane są jak kroplówka która utrzymuje przy życiu przez jakiś czas, ale nie wyleczy.

w sumie udowadniasz to co jest oczywiste - nie ma różnicy między gospodarstwem z 3-4 klasa ziemi w zachodniopomorskim a większością gospodarstw o takim samym areale w woj o niskich średnich

a w punktacji jest to różnica 5-10 pkt - dyskwalifikująca tych z zachodniopomorskiego, warminsko-mazurskiego, lubuskiego i innych w mniejszym, lub większym stopniu.

Edytowano przez szymon0

pawelol111    712

Piszesz o niesprawiedliwości więc Ci udowadniam że lepiej być pokrzywdzonym przez nieotrzymanie premii i mieć 20-30ha niż ciułać kawałeczki żeby naciułać 10,5ha do średniej krajowej i mieć te 100tys.

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przecież jak robicie np technika rolnika to oczywiste ze trzeba zdać zawodowy bo masz wtedy tytuł i dyplom więc na moje trzeba to zdać a nie tylko ślizgnąć się z klasy do klasy a jak jesteś za głupi aby zdać zawodowy a cudem zdasz maturę to tylko jest średnie na moje..... Racja czy się mylę

szymon0    0

Piszesz o niesprawiedliwości więc Ci udowadniam że lepiej być pokrzywdzonym przez nieotrzymanie premii i mieć 20-30ha niż ciułać kawałeczki żeby naciułać 10,5ha do średniej krajowej i mieć te 100tys.

tylko gdzie jest tego granica?

tak można schodzić do 1 ha - bo przecież taki rolnik też chce sobie dociułać do 5 czy 10 ha. Tylko czy nie warto byłoby się skupić na gospodarstwach które mają największą szansę przetrwać 20 lat? chypa akurat w tym działaniu o to powinno chodzić. Młody rolnik to z założenia aktywny rolnik wiążący swoją przyszłość z rolnictwem.

Jak już pisałem, problem w tym że pieniądze zostaną teraz utopione w woj o najmniejszych średnich, i zostanie odebrana szansa tym 15-25ha w innych na rozwój.

jak dla mnie to każdy rolnik mógłby dostać po 1 mln, ale niestety nie nie ma $$$ i trzeba to rozdysponować uwzględniając interesy wszystkich rolników, nie tylko tych najmniejszych

mi chodzi o kondycję Polskiego rolnictwa, i osobiście nie chciałbym syna ładować w 10 ha i skazywać go na ciułaczkę i trudność wiązania końca z końcem za te 100 tys. Lepiej chyba sprzedać sąsiadowi który ma 10 ha i tak powstałoby konkurencyjne gospodarstwo 20 ha - tam może jedna rodzina sie utrzyma.

co myślicie o limicie przyznanej pomocy dla MR do 700 na województwo?

Edytowano przez szymon0

zdzichu124    0

Czy jesli w planie rozwoju wpisze ze do roku docelowego wstawie 20szt bydla to podniose sobie tym esu tak? Boteraz nie ma hodowli a za 5 lat bedzie bydlo czyli podniose esu tak?

pawelol111    712

Zauważyłeś taką kwestię - ustalający zasady nie są z kosmosu. Prócz tego że chcą dofinansować rolnictwo i zwiększyć zainteresowanie młodych ludzi wiedzą że gospodarstwa są rozdrobnione, na wsi jest bezrobocie ukryte i te 10ha pozwoli na przeżycie gdy się dorzuci pare groszy np z pracy sezonowej. Swojego syna nie wiążesz z 10ha do końca życia - musi być ubezpieczony w krus przez jedynie rok i przez 5 lat prowadzić gospodarstwo a potem robi co chce. Żony zmieniają a profesji nie można?

Przekręty były i będą, SAPARD, PROW też nie były sprawiedliwe. To nie komuna że wszystkim po równo. Ktoś zyska, ktoś nic nie dostanie grunt żeby będąc w danej sytuacji wykorzystać maksymalnie wszystko żeby polepszyć swoją sytuację materialną.

johny360    0

witam wszystkich,mam takie pytanie odnośnie planu mlody rolnik,w tym roku zdaję zawodówkę na mechanika,ale od małego interesuję się rolnictwem,pomagam znajomym na gospodarce i poprostu mnie to kręci,a mam możliwość zdania kursu rolniczego twającego rok i chciałbym się ubiegać za rok o premię dla młodego rolnika gdy oczywiście zdam ten kurs aby mieć wykształcenie do tego potrzebne,tyle że rodzice nie mają żadnej ziemi rolnej i właśnie chciałbym o to zapytać czy jak nie mam żadnej ziemi a mogłbym sporo u nas jej wziąść w dzierżawę to brane jest to pod uwage czy musze ją mieć na własność? z góry dziękuję wam za odpowiedzi :)

szymon0 dobrze prawisz dzisiaj gospodarstwo które nie ma 20 ha ( nawet z dzierżawami) po prostu nie jest rentowne na tyle aby dać możliwość dalszego rozwoju dlatego wspieranie takich jest po prostu bez sensu. Równie dobrze te 100 tyś można wydać na zasiłki dla bezrobotnych i skutki dla przyszłości polskiego rolnictwa będą takie same czyli żadne .A w dofinansowaniach chyba chodzi o zwiększanie konkurencyjności polskiego rolnictwa na tle UE / świata

szymon0    0

celem jest również "odmłodzenie" rolnictwa, i żeby to osiągnąć dofinansowanie powinny dostać gospodarstwa które będą długo i efektywnie zarządzane, a nie brane w formie przekrętu, że na rok się ubezpieczę , wezmę 100 tys a później się pomyśli.

piszesz że trzeba w każdej sytuacji wykorzystać wszystkie opcje do polepszenia swojej sytuacji. Niestety środki są ograniczone, a każdy chce polepszyć swoja sytuacje, więc dlaczego nie skierować tych pieniądzy tam gdzie najlepiej przysłużą się rolnictwu ?

napisz lepiej co myślisz o tym limicie 600 - 800 zatwierdzonych wniosków na województwo?

można byłoby to bardzo prosto zaimplementować.

po prostu każde województwo do podstawowego rankingu zgłasza max 600-800 wniosków(co daje 9,6 - 12.8 tys) - dzięki temu ci z województw o niższej średniej(z tych 600-800) mają 95% że w tej klasyfikacji wygrają, a jednocześnie ci z województw o wysokiej średniej i 15 - 25 ha będą mieli jakiekolwiek szansę, których teraz niestety, nie mają (to jest jasne po dynamice przyrostu złożonych wniosków)

do tego, zainspirowałoby to tych malutkich do większego wysiłku i poprawy swojej punktacji, bo teraz, jak już pisałem, z 10 ha mają dofinansowanie z automatu w 7 z 16 województwach, a w niektórych 20 ha to będzie za mało.

Edytowano przez szymon0

konrad451    3

Przecież jak robicie np technika rolnika to oczywiste ze trzeba zdać zawodowy bo masz wtedy tytuł i dyplom więc na moje trzeba to zdać a nie tylko ślizgnąć się z klasy do klasy a jak jesteś za głupi aby zdać zawodowy a cudem zdasz maturę to tylko jest średnie na moje..... Racja czy się mylę

nie trzeba zdawac egzaminu zawodowego, wystarczy ukonczenie szkoly, 100% pewna informacja,

w razie kontroli MR zostaje powiadomiony wczesnie? jesli tak to ile wczesniej to robia? gdzies czytalem ze moga 48 h przed kontrola powiadomic ale moga i 24h wczesniej? wie ktos?

lukaszgg    1

Masz racje ukończenie szkoły daje tylko wykształcenie średnie żeby mieć tytuł technika trzeba zdać testy zawodowe.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przecież egzamin zawodowy czy zdanie inż lub mgr itp itd potwierdza kwalifikacje a co za tym idzie możliwość korzystania z różnych premii dopłat dofinansowań zawsze tak było nie słyszałem ze by coś się zmieniło jeśli tak by nie było to każdy lepszy "SŁUP" z niby dzierżawą mógłby zgarnąć premię....

pedro2    349

Jaka jest liczba wniosków na dzień dzisiejszy?? bo mi wyświetla z 5 czerwca

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A ile jest z tego 5 czerwca ?

lukaszgg    1

Jaka jest liczba wniosków na dzień dzisiejszy?? bo mi wyświetla z 5 czerwca

z 6 czerwca będzie dopiero w poniedziałek.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

dzięki perdo ja jutro wysyłam do Torunia komplet dokumentów :P

VarP    0

Witam wszystkich,

jakiś czas temu zdecydowałem się, że przejmę gospodarstwo od moich rodziców i zdecydowałem się moją przyszłośc skierowac w strone rolnictwa ;)

Skoro więc są pieniądze z MR które mogą mi pomoc to szkoda nie skorzystac, jednak nie wiem czy warto składać wniosek w tym naborze, ponieważ mam tylko 16-17 punktów.

Głównie dlatego, że jestem po liceum, w tym roku pisałem maturę (ubez w krus ale jako uczen, a nie domownik) wiec za wyksztalcenie mam 0 pkt. I tu moje pytanie składać teraz , gdy jest BARDZO duzo chętnych, czy poczekac do nastepnego naboru? (słyszałem, że ma być juz w grudniu/styczniu) i w tym czasie chciałbym zrobić jakiś kurs aby mieć jakiekolwiek wykształecenie rolnicze i rozpocząć studia zaocznie.

Pozdrawiam

szymon0    0

ile masz ha i z jakiego regionu jestes?

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego posta

freetaxi    170

Witam wszystkich,

jakiś czas temu zdecydowałem się, że przejmę gospodarstwo od moich rodziców i zdecydowałem się moją przyszłośc skierowac w strone rolnictwa ;)

Skoro więc są pieniądze z MR które mogą mi pomoc to szkoda nie skorzystac, jednak nie wiem czy warto składać wniosek w tym naborze, ponieważ mam tylko 16-17 punktów.

Głównie dlatego, że jestem po liceum, w tym roku pisałem maturę (ubez w krus ale jako uczen, a nie domownik) wiec za wyksztalcenie mam 0 pkt. I tu moje pytanie składać teraz , gdy jest BARDZO duzo chętnych, czy poczekac do nastepnego naboru? (słyszałem, że ma być juz w grudniu/styczniu) i w tym czasie chciałbym zrobić jakiś kurs aby mieć jakiekolwiek wykształecenie rolnicze i rozpocząć studia zaocznie.

Pozdrawiam

Trudno odpowiedzieć na Twoje pytanie. Składać czy nie składać? Zaryzykuj kolego a zobaczymy co z tego wyjdzie.

nie trzeba zdawac egzaminu zawodowego, wystarczy ukonczenie szkoly, 100% pewna informacja,

w razie kontroli MR zostaje powiadomiony wczesnie? jesli tak to ile wczesniej to robia? gdzies czytalem ze moga 48 h przed kontrola powiadomic ale moga i 24h wczesniej? wie ktos?

Dzwonią wcześniej więc nie ma problemu, że wpadną tak nagle :)

VarP    0

Ok dzięki wielkie chyba spróbuje, chociaż jestem świadom, że szanse znikome ;)

freetaxi    170

Powodzenia

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego posta

0lszuwka7    0

Ile punktów można uzyskać za 16ha w woj. łódzkim i ile za bezrobocie? Proszę o odpowiedź

Edytowano przez Matey
capslock

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?