Skocz do zawartości

Polecane posty

freetaxi    170

Czyli jest możliwość, że pieniądze "znajdą się" dla wszystkich?

Tego to nawet najstarsi Górale nie wiedzą :)

DEVBOL    0

ja mam 18pkt. ale czekam do samego końca jak będzie "niebezpiecznie" to będe wpisywał więcej pola...

Ja mam 23,75 pkt a osoba robiaca mi wniosek powiedziala ze jeszcze nic nie wiadomo, i nieraz duzo punktow nie pomoze jak sie znajdzie wystarczajaca ilosc osob ktore mialy wiecej.

akernolat    17

jeśli ukończę studia podyplomowe : rolnictwo dla absolwentów sudiów nierolniczych na sggw, to we wniosku mam wpisać że będę miał zawód rolnika? specjalność rolnik? czy coś innego?

Wiadomość z agroFakt.pl

pedro2    350

Ludzie, dajcie spokój nie składajcie już wniosków! :P W następnym naborze ma być 300 tys. :D

A tak na serio to gdyby było 8-9 tys wniosków to moooże znaleźli by jakieś rezerwy, ale więcej to czarno to widzę... No ale Pan Sawicki w tym momencie ma pole do popisu, czy wart jest tego stanowiska ;) Jakaś kasa zawsze się znajdzie, ale trzeba chcieć ją znaleźć...

orkidea    0

Będzie tak jak zwykle, Sawicki powie, że będzie chciał przesunąć jakieś środki, ale okaże się, że Komisja Europejska się nie zgodziła. Narobią nam tylko nadziei, a później dostaniemy kopa w d... Kiedyś już to przerabiałem. Może tym razem będzie innaczej, zobaczymy.

freetaxi    170

Będzie tak jak zwykle, Sawicki powie, że będzie chciał przesunąć jakieś środki, ale okaże się, że Komisja Europejska się nie zgodziła. Narobią nam tylko nadziei, a później dostaniemy kopa w d... Kiedyś już to przerabiałem. Może tym razem będzie innaczej, zobaczymy.

Trzeba patrzeć na wszystko optymistycznie.

Ja mam 23,75 pkt a osoba robiaca mi wniosek powiedziala ze jeszcze nic nie wiadomo, i nieraz duzo punktow nie pomoze jak sie znajdzie wystarczajaca ilosc osob ktore mialy wiecej.

Z taką ilością to moim zdaniem możesz spać spokojnie.

DEVBOL    0

Pytanie na forum juz chyba padlo, lecz konkretnej odpowiedzi nie znalazlem. A wiec kiedy mozna kupowac sprzet/ziemie wpisana we wniosku? Czy np. Jesli zloze wniosek na MR a nastepnego dnia kupie ziemie ktora wpisalem we wniosku to w razie przyznania premii moge juz udokumentowac wydanie czesci pieniedzy z MR na ta ziemie? Wiem ze to jakies ryzyko ale mamy ciekawa ziemie do kupienia a sprzedajacy nie chce czekac ze sprzedaza. Czy jednak wydawac pieniadze z MR mozna dopiero po otrzymaniu decyzji?

marjanmeme    6

Najprawdopodobniej ziemie, możesz kupić dopiero po wydaniu decyzji o przyznaniu MR, a nie po zlozeniu wniosku. Bynajmniej taka jest moja opinia.

ralex    1

Pytanie na forum juz chyba padlo, lecz konkretnej odpowiedzi nie znalazlem. A wiec kiedy mozna kupowac sprzet/ziemie wpisana we wniosku? Czy np. Jesli zloze wniosek na MR a nastepnego dnia kupie ziemie ktora wpisalem we wniosku to w razie przyznania premii moge juz udokumentowac wydanie czesci pieniedzy z MR na ta ziemie? Wiem ze to jakies ryzyko ale mamy ciekawa ziemie do kupienia a sprzedajacy nie chce czekac ze sprzedaza. Czy jednak wydawac pieniadze z MR mozna dopiero po otrzymaniu decyzji?

Kup na np na brata a potem odkupisz za tą sama cenę

pawelol111    713

Na brata nie. Lepiej ciotka, wujek. Kupić ziemię można przed przyznaniem premii ale trzeba jakieś umowy wstępne pisać itp. Płacić można po uzyskaniu kasy.

TOME11    84

za ziemię trzeba zapłacić przelewem czy może być kasa przy notariuszu?

majkel207    18

sposób płatności to kwestia dogadania

ja bym podpisał umowę przedwstępną u notariusza, ze sporym zadatkiem i zobowiązał się do podpisania właściwej umowy za 2-3 miesiące, jak dasz spory zadatek to może na to pójdzie

freetaxi    170

Nie zaliczą Ci wydatków, które dokonałeś przed złożeniem wniosku o przyznanie pomocy.

HulkHogan    0

Witam Serdecznie,

Mam możliwość rozpoczęcia działalności rolniczej, niestety na bardzo słabych glebach, stąd tez nie będzie to raczej moje główne źródło utrzymania.

Wypełniam właśnie Plan Rozwoju Gospodarstwa i zastanawiam się co polecacie tam wpisać, aby otrzymać wymagane 4 ESU nadwyżki-szukam czegoś co nie będzie wymagało dużych nakładów a spełni wymagania zastanawiałem się np. nad koniczyną lub podobnymi-czy to dobry wybór? Czy polecacie coś innego?

A i jak rozumiem, że jeżeli w momencie pisania wniosku nie uprawiam nic to mam esu równe 0, czy też należy przyjąć jakieś minimum bazowe?

Dzięki i pozdrawiam!

sony87    0

Witam Serdecznie,

Mam możliwość rozpoczęcia działalności rolniczej, niestety na bardzo słabych glebach, stąd tez nie będzie to raczej moje główne źródło utrzymania.

Wypełniam właśnie Plan Rozwoju Gospodarstwa i zastanawiam się co polecacie tam wpisać, aby otrzymać wymagane 4 ESU nadwyżki-szukam czegoś co nie będzie wymagało dużych nakładów a spełni wymagania zastanawiałem się np. nad koniczyną lub podobnymi-czy to dobry wybór? Czy polecacie coś innego?

A i jak rozumiem, że jeżeli w momencie pisania wniosku nie uprawiam nic to mam esu równe 0, czy też należy przyjąć jakieś minimum bazowe?

Dzięki i pozdrawiam!

z daleka pachnie mi tu wyłudzaniem kasy.

pamiętaj, że nawet jak Ci się uda tą kasę dostać to jest duże prawdopodobieństwo że będziesz musiał ją oddać z odsetkami, jeśli np nie utrzymasz tych 4 ESU albo nie spełnisz innych warunków. Nie wystarczy wydzierżawić kilkanaście ha nieużytków za grosze i udawać że będzie się coś robiło, bo po to są kontrole żeby sprawdzać czy nie dochodzi do oszustw.

jimmy871    5

ESU bazowe wyliczasz z upraw które są aktualnie na polu, gdyby w roku bazowym każdy miał 0 esu to było by zbyt pięknie.. Jeśli masz problem z osiągnięciem nadwyżki a jak widzę siejesz byle siać i otrzymać premie to może zdecydujesz się na kwiaty ? :D Esu mają wysokie :)

Swoją drogą w taki właśnie sposób wyczarowują się niezrozumiałe liczby składanych wniosków :]

Edytowano przez jimmy871

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

hogan Ty se lepiej nie zawracaj premią gitary i zrób miejsce dla innych którzy lepeij rozdysponuja i zainwestuja pieniążki. Lewactwa i nieróbstwa nam nie trzeba...

akernolat    17

Ponawiam pytanie, czy ktoś pomoże?

jeśli ukończę studia podyplomowe : rolnictwo dla absolwentów sudiów nierolniczych na sggw, to we wniosku mam wpisać że będę miał zawód rolnika? specjalność rolnik? czy coś innego?

jimmy871    5

Kolego po studiach podyplomowych dla absolwentów szkół nierolniczych nie otrzymujesz zawodu. Twój zawód to tytuł który otrzymałeś po ukończeniu studiów inż/mgr. Z ciekawości zapytam co to za uczelnia sggw? Ja sam skończyłem takie studia podyplomowe tyle że na Uniwersytecie Technologiczno Przyrodniczym. Informacja najważniejsza to taka że za owe wykształcenie jest 5/5pkt :) Oczywiście po jej skończeniu!

akernolat    17

rozumiem, ale we wniosku jak piszę jaka uczelnie ukończę, to muszę napisać specjaloność lub zawód, i nie wiem szczerze mówiąc kim jestem po tych studiach. A Ty we wniosku jak to napisałeś?

Witam wszystkich .

Mam mały problem chce wziac pole w dzierżawe od mojej przyszłej tesciowej , ale Ona w marcu poszła na rente i pole wydzierzawiła na umowe w starostwie , i czy ja moge złozyc we wniosku te działki które sa juz dzierzawione ? Po dostaniu dotacji tamta umowa zostanie rozwiazana i zostanie zawarta ze mna notarialna .

Prosze o odpowiedz bo nie wiem jak agencja do tego podejdzie .

freetaxi    170

Witam wszystkich .

Mam mały problem chce wziac pole w dzierżawe od mojej przyszłej tesciowej , ale Ona w marcu poszła na rente i pole wydzierzawiła na umowe w starostwie , i czy ja moge złozyc we wniosku te działki które sa juz dzierzawione ? Po dostaniu dotacji tamta umowa zostanie rozwiazana i zostanie zawarta ze mna notarialna .

Prosze o odpowiedz bo nie wiem jak agencja do tego podejdzie .

Wpisz te działki. Nie powinieneś mieć z tym kłopotów.

jimmy871    5

rozumiem, ale we wniosku jak piszę jaka uczelnie ukończę, to muszę napisać specjaloność lub zawód, i nie wiem szczerze mówiąc kim jestem po tych studiach. A Ty we wniosku jak to napisałeś?

Kolego ja nie odpowiem Ci kim ty jesteś po swoich studiach, ja jestem z wykształcenia mgr Hydrologii i taki też zawód wpisałem.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?