Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawelol111    853

To jest "plotka" słyszana od człowieka który siedzi w agencji bardzo długo. Tworzenie punktacji jest pewnie zbyt czasochłonne i dlatego mogą planować losowanie...

freetaxi    432

To jest "plotka" słyszana od człowieka który siedzi w agencji bardzo długo. Tworzenie punktacji jest pewnie zbyt czasochłonne i dlatego mogą planować losowanie...

To ten człowiek chyba za długo siedzi już w Agencji :)

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

www.prow2014-2020.pl

mlodyhef    146

http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/aktualnosci/mlody-rolnik-otrzyma-wieksze-doplaty-bezposrednie,51252.html

Czyli już "chyba" wszystko jasne z tymi zwiększonymi dopłatami.. :P

Wiadomość z agroFakt.pl

mid7    26

Jeśli w biznes planie tabela 5.4 sposób wykonywania prac w przypadku braku ciągników i maszyn jak wpisałem takie zdanie: "W okresie braku własnego parku maszynowego korzystał będę z ciągników i maszyn będących własnością rodziców" to wystarczy ? czy też trzeba dopisać np. że to jest forma umowy użyczenia ustnego czy tego nie pisać i jeśli ten sprzęt należy do rodziców to rozumiem że go nie wypisuje w tabeli zestawienia sprzętu 4.1

miejmy nadzieje , ze przez ostatni tydzień ilość składanych wniosków zacznie spadać ... bo na razie wróży to , że 30% osób odpadnie

pedro2    585

Słyszałem taką informację że: jeśli wniosków będzie do 20% więcej niż kasy na premie to tworzą punktację, jeśli będzie więcej niż 20% to zrobią losowanie.... Ktoś coś wie na ten temat?

Pomyśl logicznie, jeśli to by była prawda to po jaką cholerę w tym naborze byłaby punktacja za hektary, wykształcenie itd.?? Po to jest zasada kto uzyska więcej pkt. ten dostaje, a losowanie było by niesprawiedliwe...

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

szymon0    0

ponawiam pytanie: czy mogę po pozytywnej decyzji zmienic rok bazowy i docelowy?

mam 2014 - 2020 a chciałbym połączyć to z PROW jeżeli będzie taka możliwość w 2015

czy można to później zmienić na 2015 - 2021??

dzieki i pozdrawiam

lukaszgg    1

Ściema, dostaliby tacy, co po 10ha albo mniej mają i składają... Totalny bezsens...

Może było by bardziej sprawiedliwie i ci mali też by dostali, anie jak zwykle dostaną tylko ci najbogatsi.

pawelol111    853

Może było by bardziej sprawiedliwie i ci mali też by dostali, anie jak zwykle dostaną tylko ci najbogatsi.

Jacy najbogatsi?? Są rejony gdzie żeby max pkt dostać za ziemię trzeba mieć ponad 60ha a są takie że żeby dostać 16pkt trzeba mieć 21ha - to kto jest bogatszy a kto ma większe szanse??

Pomyśl logicznie, jeśli to by była prawda to po jaką cholerę w tym naborze byłaby punktacja za hektary, wykształcenie itd.?? Po to jest zasada kto uzyska więcej pkt. ten dostaje, a losowanie było by niesprawiedliwe...

Tu nie chodzi o sprawiedliwość. Oni muszą kupe roboty włożyć żeby policzyć punkty i zrobić zestawienia. Łatwiej jest wrzucić wsio do jednego wora i zamieszać. Punktacja mogła być dla picu, nikt się nie spodziewał że tyle narodu ruszy z wnioskami.

Endriu42    10

Pkt. liczy system komputerowy z danych które są podane we wniosku, nikt się z tym nie będzie męczył :-)

Edytowano przez Endriu42

Krótkie info o mnie :)  www.prownioski.o12.pl

Zapraszam

Ziel    26

o to wlasnie chodzi zeby gospodarstwa sie rozwijaly a nie tworzyly nowe paro hektarowe.

freetaxi    432

ponawiam pytanie: czy mogę po pozytywnej decyzji zmienic rok bazowy i docelowy?

mam 2014 - 2020 a chciałbym połączyć to z PROW jeżeli będzie taka możliwość w 2015

czy można to później zmienić na 2015 - 2021??

dzieki i pozdrawiam

Rokiem bazowym jest 2014. Rokiem docelowym jest 2020 chyba, że osoba weryfikująca wniosek uzna, że 2021.

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

www.prow2014-2020.pl

roxor    0

Witam

Mam pytanie odnośnie kwalifikacji do młodego rolnika. Ukończyłem technikum w zawodzie technik rolnik ale teraz nie dostanę świadectwa. Wzamian za to otrzymam zaświadczenie o ukończeniu szkoły w zawodzie technik rolnik. Czy takie zaświadczenie będzie wystarczające aby uznano mi kwalifikacje w zawodzie technik rolnik?

freetaxi    432

Witam

Mam pytanie odnośnie kwalifikacji do młodego rolnika. Ukończyłem technikum w zawodzie technik rolnik ale teraz nie dostanę świadectwa. Wzamian za to otrzymam zaświadczenie o ukończeniu szkoły w zawodzie technik rolnik. Czy takie zaświadczenie będzie wystarczające aby uznano mi kwalifikacje w zawodzie technik rolnik?

A czego Ci nie dali świadectwa?

www.prow2014-2020.pl

XMK13    367

W punktacji nie chodzi o sprawiedliwość. Oni muszą po prostu jakoś rozdzielić te pieniądze, które mają, jeśli chętnych jest więcej, niż kasy. W poprzednich latach każdy, kto złożył wniosek dostał kasę, bo chętnych nie było za dużo. Punktacja pozwala jakoś to wszystko ogarnąć.

Co do ilości wniosków w tym roku, to na pewno spodziewano się dużej ilości. W końcu dają więcej kasy, na starych zasadach, kiedy już postraszyli nowymi. Do tego przerwa 3-letnia bez MR. Chętnych może być 3 razy więcej, niż w poprzednich naborach. Oczywiście może, ale nie musi.

Trzeba jeszcze zauważyć, że ta premia dla gospodarstwa ok. 10 ha jest znacząca, a dla gospodarstwa ok. 100 ha już mniej.

freetaxi    432

W punktacji nie chodzi o sprawiedliwość. Oni muszą po prostu jakoś rozdzielić te pieniądze, które mają, jeśli chętnych jest więcej, niż kasy. W poprzednich latach każdy, kto złożył wniosek dostał kasę, bo chętnych nie było za dużo. Punktacja pozwala jakoś to wszystko ogarnąć.

Co do ilości wniosków w tym roku, to na pewno spodziewano się dużej ilości. W końcu dają więcej kasy, na starych zasadach, kiedy już postraszyli nowymi. Do tego przerwa 3-letnia bez MR. Chętnych może być 3 razy więcej, niż w poprzednich naborach. Oczywiście może, ale nie musi.

Trzeba jeszcze zauważyć, że ta premia dla gospodarstwa ok. 10 ha jest znacząca, a dla gospodarstwa ok. 100 ha już mniej.

Bardzo dobrze ujęte.

www.prow2014-2020.pl

szymon0    0

zagranie z losowaniem na kilometr pachniałoby korupcją.

racja że wprowadzenie tych danych i sporządzenie listy osób, które na podstawie zdobytych punktów się załapały to bardzo prosta sprawa.

wygląda na to, że chętnych będzie 3 na 1 miejsce... z tą dynamiką

Edytowano przez szymon0

freetaxi    432

gdzie można znaleść informację na temat ilości złożonych już wniosków na MR?

http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/w-arimr-trwa-przyjmowanie-wnioskow-o-przyznanie-premii-mlodym-rolnikom-kopiuj-1.html

www.prow2014-2020.pl

aadamm153    2

Hej, czy jest ktoś w stanie mi powiedzieć czy jak zrobię biznesplan i napiszę ze kupię ciągnik, a faktycznie dokopię ziemi to czy będę mógł nanieść korekcję w owym biznesplanie

freetaxi    432

Hej, czy jest ktoś w stanie mi powiedzieć czy jak zrobię biznesplan i napiszę ze kupię ciągnik, a faktycznie dokopię ziemi to czy będę mógł nanieść korekcję w owym biznesplanie

Najpierw napiszesz pismo a jeśli Agencja wyrazi zgodę to wtedy będziesz kupował ziemię. Tak to trzeba w kolejności zrobić.

www.prow2014-2020.pl

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez marcin6011
      Witam, nie wiem czy wybrałem dobry dział na to zapytanie ale wiąże sie z hodowlą bydła więc pisze tutaj. Mianowicie to mam 26 lat prowadze działalność gospodarcza i opłacam ZUS, do tego mam na własność 2,5h ziemi rolnej. Chciałbym rozkręcić hodowle bydła bo zaplecze jest, obora stoi pusta, stodoła też, traktor i troche osprzętu. Ojciec ma jakies 15h łąki z czego 6 jest ogrodzone bo wcześniej też pasło sie tam bydło. Na poczatku chce dalej prowadzić budowlanke tak jak teraz bo odrazu krowy mi jeść nie dadzą, ale chodzi tu o to jak teraz przejść na krus, co zrobić żebym był rolnikiem i dopłaty wziął za krowy i za ziemie którą będe obrabiał. Czekam na wasze odpowiedzi
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.