Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

WITAJCIE MAM PYTANIE CZY GDY CHCE WYKORZYSTAĆ DOTACJE NA ZAKUP CIĄGNIKA TO CZY MUSZĘ PRZEDSTAWIC OFERTĘ CZY MOGE TYLKO NAPISAC MARKĘ CENĘ MOC CZY TRZEBA OFERTE OD DILERC CIĄGNIKÓW ROLNICZYCH

tadzio    11

ja dzisiaj dostałem wniosek do korekty:(

A kiedy składałeś wniosek??

Wiadomość z agroFakt.pl

lokser    2

Witam, mam do Was kilka pytań a mianowicie czy mogę wziąć 100tyś zł na młodego rolnika nie mając wykształcenia rolniczego ale je uzupełnię oraz ile bym musiał mieć hektarów przepisanych aby mieć wystarczającą ilość punktów. Dlatego czy mam szanse dostać na MR mając ok 15ha w woj mazowieckim?

Edytowano przez lokser

kris-str    0

czyli średnia dzienna 352 złożone wnioski. z każdym dniem coraz większa niestety...

Średnia to mało obiektywne narzędzie. W piątek wpłynęło około 600 wniosków. Przy takim tempie to spokojnie przekroczymy 10 tys.

kris-str    0

Witam, mam do Was kilka pytań a mianowicie czy mogę wziąć 100tyś zł na młodego rolnika nie mając wykształcenia rolniczego ale je uzupełnię oraz ile bym musiał mieć hektarów przepisanych aby mieć wystarczającą ilość punktów. Dlatego czy mam szanse dostać na MR mając ok 15ha w woj mazowieckim?

Tak. Masz szansę. Wykształcenie musisz uzupełnić w ciągu 3 lat od dnia wypłaty pomocy.

lokser    2

A mam taki problem ile hektrów wziąć na siebie aby mieć pewne że dostanę czy 12-20ha wystarczy orientujecie się? z góry dzięki za odpowiedz

ile jest punktów za bezrobocie jak i gdzie mogę to sprawdzić?

Edytowano przez lokser

majkel207    18

w przypadku 0 punktów za wykształcenie, i 15h ziemi, zależy ile będzie za bezrobocie, bo może okazać za mało punktów, aczkolwiek to tylko gdybanie bo nie wiadomo na ile wniosków wystarczy pieniędzy i ile będzie wniosków, musiał byś mieć ze 20 punktów, żeby być w miarę spokojnym

Edytowano przez majkel207

lokser    2

w przypadku 0 punktów za wykształcenie, i 15h ziemi, zależy ile będzie za bezrobocie, bo może okazać za mało punktów, aczkolwiek to tylko gdybanie bo nie wiadomo na ile wniosków wystarczy pieniędzy i ile będzie wniosków, musiał byś mieć ze 20 punktów, żeby być w miarę spokojnym

kolego a gdzie mogę obliczyć ilość pkt za bezrobocie w mazowieckim jak to się wylicza bo nie wiem?

freetaxi    170

WITAJCIE MAM PYTANIE CZY GDY CHCE WYKORZYSTAĆ DOTACJE NA ZAKUP CIĄGNIKA TO CZY MUSZĘ PRZEDSTAWIC OFERTĘ CZY MOGE TYLKO NAPISAC MARKĘ CENĘ MOC CZY TRZEBA OFERTE OD DILERC CIĄGNIKÓW ROLNICZYCH

W tym działaniu nie składamy ofert cenowych.

lokser    2

witam czy można robić jednocześnie zaocznie technik rolnik i chodzić do 3 klasy liceum (ukończone już 18 lat)??

freetaxi    170

witam czy można robić jednocześnie zaocznie technik rolnik i chodzić do 3 klasy liceum (ukończone już 18 lat)??

Nikt Ci się nie zabrania uczyć :)

lokser    2

Nikt Ci się nie zabrania uczyć :)

wiem że nikt mi nie zabroni ale pytam się czy jest taka możliwość, czy też trzeba skończyć liceum i dopiero policealna zaoczna?

mj1201    0

jeżeli jest się w trakcie nauki wykształcenia wyższego i takie wykształcenie deklaruje się do wniosku to czy są przyznawane za nie punkty. słyszałem różne wersje i chciałbym się dowiedzieć. Z góry dziekuje

mlodyhef    143

Jestem w takiej sytuacji jak Ty i powiem ci tyle - nie liczy się te, które będziesz miał, tylko obecne. Ja za wykształcenie mam 0 punktów.

jimmy871    5

Dziś byłem złożyć wniosek w Toruniu. Gdy zobaczyłem ilu ludzi stoi w kolejce nieco się rozczarowałem :D Choć ogromny szacun należy się dla pracowników agencji bo obsługa idzie bardzo sprawnie. Nie pozostaje nic innego jak czekać :)

rafalkom555    13

kolego a gdzie mogę obliczyć ilość pkt za bezrobocie w mazowieckim jak to się wylicza bo nie wiem?

Sory bardzo ale jak na to że ty chodzisz do 3klasy liceum to cos słabo myslisz, znalazłes ten temat to chyba nic trudnego wpisać w google odpowiednie hasło i poszukać o bezrobociu i innych informacjach, a jak wyliczyć punkty to podstawa, wklepujesz najlepiej na strone ARiMR a tam wszystko napisane jest za co i ile punktów.

Co do szkoly to mozesz jednoczesnie chodzic, skladajac papiery przedstawiasz swiadectwo ostatniej ukonczonej klasy liceum, a pozatym szkola policealna to przeszlosc, teraz jest zmieniony program nauczania.

KaKul    0

Witam wszystkich:) Chciałbym się dowiedzieć czy wykształcenie wyższe na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn ukończone tytułem inż. specjalnośc konstrukcja i eksploatacja maszyn i pojazdów będzie dodatkowo punktowane przy rozpatrywaniu wniosku? Dodam, że od razu po uzyskaniu tytułu inż. zostałem ubezpieczony w krusie jako domownik i właśnie mineły 3 lata od kąd jestem na krusie. Interesuje mnie również jak wygląda sprawa z okresem po jakim można podjąć pracę by nie było trzeba zwracać pomocy i w przyszłosći np. po roku nie byłoby zastrzeżeń bym otworzył warsztat samochodowy? Właśnie borykam się z tym problemem czy warto wziąśc te 100tys jesli nie mogłbym niczym innym się zajmować i jak wygląda przyjęcie tej premi z tej perspektywy. Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie informacje.

mj1201    0

jeżeli jest się w trakcie nauki wykształcenia wyższego i takie wykształcenie deklaruje się do wniosku to czy są przyznawane za nie punkty. słyszałem różne wersje i chciałbym się dowiedzieć. A mam wykształcenie średnie nierolnicze bez wymaganych 3 lat stażu. zy otrzymam więc za wykształcenie jakieś punktyZ góry dziękuje

Edytowano przez mj1201

damianzbr    987

Jeżeli z dotacji chcemy kupić grunty to w wniosku trzeba wskazać które to grunty dokładnie muszą być?

Czy te same grunty można najpierw wpisać do wniosku jako dzierżawa, bo żona ma możliwość je dzierżawić od samego początku od przyznania decyzji a zamierza kupić dopiero wtedy gdy kasa przejdzie na konto.

Jeżeli wpisze jako dzierżawa to co w przyszłości kupi to będzie miała więcej pt. za powierzchnię użytków rolnych?

warchest    44

konkretna dzialke trzeba ale jak to dzierzawi to nie moze tego kupic hyba ze ty bys to dzierzawil a ona kupila a zreszta ile kupi 2 ha jak dobrze trafi hyba ze masz tania ziemie a i po ile na ha mozna maksymanie przeznaczyc z tego ?

proxy8441    72

mam pytanie odnośnie umowy dzierżawy w formie aktu notarialnego na 10 lat

a mianowicie czy duzo z tym związanych jest formalności w jakim czasie taka umowa może zostać sporządzona w jeden dzień? u notariusza? jaki koszt? Trzeba wziąć ze sobą daną osobę (właściciela danej działki) i załatwimy to od ręki?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?