Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
aadam    0

Witam mam takie pytanie

 

Czy przyszły już do was listy z ARIMR z poprawkami do MR ??

Bo ja już dostałem poprawki do biznesplanu i załączników

 

Aha mam jeszcze jedno pytanie może yacenty bedziesz wiedział jak byś zdefiniował mi co to jest <staż pracy w rolnictwie>

chodzi mi o ten zapis z strony http://www.arimr.gov...kow-kopiuj.html

A mianowicie < I tak, gdy osoba starająca się o pomoc dla "młodych rolników" ma wykształcenie średnie lub wyższe wystarczy, że będzie legitymowała się trzyletnim stażem pracy w rolnictwie. Natomiast w przypadku wykształcenia podstawowego czy zawodowego wymagany jest pięcioletni staż pracy w rolnictwie. >

 

Za staż pracy w rolnictwie uznaje się okres, liczony do dnia złożenia wniosku

o przyznanie pomocy, w którym wnioskodawca:

1) podlegał ubezpieczeniu społecznemu rolników jako rolnik lub domownik lub

2) był zatrudniony w gospodarstwie rolnym, na podstawie umowy o pracę lub

spółdzielczej umowy o pracę, na stanowisku związanym z prowadzeniem

produkcji rolnej,

3) odbył staż, (o którym mowa w rozporządzeniu) obejmujący wykonywanie

czynności związanych z prowadzeniem działalności rolniczej.

Jeśli ubiegający się o pomoc nie posiada wymaganych kwalifikacji zawodowych, może je

uzyskać później, poprzez uzupełnienie wykształcenia w ciągu 3 lat od dnia doręczenia decyzji

o przyznaniu pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelz89    0

Małopolska nr.41 Jutro odbiór decyzji, wniosek przeszedł bez poprawek:)

 

Małopolska nr.41 Jutro odbiór decyzji, wniosek przeszedł bez poprawek :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

pawelz89 skąd ty możesz wiedzieć kiedy dostaniesz decyzje odnośnie wniosku i co ci jutro przyniesie listonosz w kopercie B) jasnowidz?? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31

Napisałem w planie rozwoju gospodarstwa że te 52tys. które muszę zainwestować, przeznaczę na zakup gruntów rolnych. Tylko że za ta kasę to kupię góra 3ha. Mam gościa chętnego sprzedać, tyle że On chce 20tys/ha grunty V klasa. Czy Agencja nie będzie się czepiać że tak drogo kupię, skoro na stronie ARiMR podana jest cena tej klasy ziemi w woj. Opolskim 14 tys/ha?

Aha i częsć jednej działki jest zalesiona czy to przejdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

pawelz89 skąd ty możesz wiedzieć kiedy dostaniesz decyzje odnośnie wniosku i co ci jutro przyniesie listonosz w kopercie B) jasnowidz?? :P

 

Jak to skąd, pewnie zadzwonili do niego dzisiaj, że ma się jutro stawić w Arimr po odbiór decyzji i tyle B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

Małopolska nr.41 Jutro odbiór decyzji, wniosek przeszedł bez poprawek:)

 

Małopolska nr.41 Jutro odbiór decyzji, wniosek przeszedł bez poprawek :P

to teraz masz 180dni na przejecie gospodasrtwa?? kiedy kasa przyjdzie???


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelz89    0

Chociaż jak dla mnie to trochę za wcześnie bo miałem zamiar zrobi korektę odnośnie maszyn....Ale gościu powiedział ze jak przyjadę to postara się to jakoś załatwi żeby było bez kolejnego rozpatrywania :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheCinek    3

Ja też chcę korektę wprowadzić mam nadzieje że to nie przedłuży wszystkiego i że będzie bez problemu :P a kiedy lepiej korektę robić teraz czy po podpisaniu umowy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kws    2

wydaje mi sie ze za otrzymana kase ziemi nie mozna kupowac czytałem w topagrar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

Wam przysyłają papiery do poprawki? Do mnie wczoraj pani z ARiMR dzwoniła i mówiła co mam poprawić. Jeden załącznik miałem na złym formularzu i coś tam w biznesplanie. A jak powiedziałem jej że mi doradca wypełniał to do niego nr wzięła i z nim obgadała sprawę. I jutro chyba muszę do Wa-wy zajechać...


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fabian    1

Witam! Składałem wniosek na MR, decyzji żadnej na razie nie mam, a już dostałem od 2 firm jakieś oferty i reklamy. Pytanie skąd maja moje dane ? Następne pytanie, jak to jest z tą działalnością rolniczą, od którego momentu arimr uznaję ją za rozpoczętą. Mój przypadek jest następujący. Mam na siebie 1.01ha i nic pozatym, czyli że nie jestem ubezpieczony w KRUSIE, nie brałem dopłat, żadnych zwierząt, nie prowadziłem żadnych działów specjalnych, nie mam nadanego numeru gospodarstwa. Poza tym wydzierżawiłem grunty od razu po przekazaniu darowizną, mam na to umowę poświadczoną w Urzędzie Gminy, a w dodatku studiowałem w systemie dziennym do października 2009. Różnie mi mówiono każdy ekspert inaczej, a ja już w końcu sam nie wiem :P Wiem że w rozporządzeniu jest że od chwili wejścia w po raz pierwszy w posiadanie min. 1 ha rozpoczyna się działalność, no ale jaka to dziłalność ? A co Wy o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadam    0

Wam przysyłają papiery do poprawki? Do mnie wczoraj pani z ARiMR dzwoniła i mówiła co mam poprawić. Jeden załącznik miałem na złym formularzu i coś tam w biznesplanie. A jak powiedziałem jej że mi doradca wypełniał to do niego nr wzięła i z nim obgadała sprawę. I jutro chyba muszę do Wa-wy zajechać...

 

 

Boniek a kiedy składałeś wniosek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

Wniosek składałem drugiego dnia naboru, miałem numer około 350. A do Wawy musze jechać w poniedziałek...


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

U mnie cisza, zadnego pisma, zadnego telefonu, zaczynam sie martwic czy poczta Polska dostarczyła wniosek...


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

czy można wziąć MR i dalej studiować dziennie?


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fabian    1

czy można wziąć MR i dalej studiować dziennie?

 

 

Z tego co mi wiadomo to można, jedno z drugim się nie wyklucza. Z rozporządzenia wynika, że musisz samodzielnie prowadzić działalność rolniczą i samodzielnie podejmować wszelkie decyzje związane z Twoim gospodarstwem, no i jeszcze musisz być ubezpieczony w Krusie, ale nigdzie nie ma, że musisz sam to robić. Można przecież prowadzić gospodarstwo przez telefon (teoretycznie oczywiście) W dużej mierze zależy też od rodzaju prowadzonej działalności, jeśli jest to wyłącznie uprawa roślinna to łatwo się wytłumaczyć, gorzej jeśli zwierzęca. Ale ze wszystkiego da się wybrnąć. Znam takie przypadki, że pobrali 50tys. rodzice biorą strukturalną, a rolnik siedzi w Warszawie i jakoś kontrole u nich poprzechodziły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

orientuje się ktos ile zostało wolnych środków w mazowieckim?


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrz98    1

czy można wziąć MR i dalej studiować dziennie?

No pewnie ze mozna przeciez masz czas na uzupelnienie wyksztalcenia 3 lata to studia tak czy owak powinienes kontynuowac;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

w tym roku koncze TMR a egzamin mam już zaliczony za to że byłem laureatem OWIURu więc nie martwię się o wykształcenie :) po prostu chciałbym wyrwać troche kasy. idealnym rozwiązaniem byłoby to podwoić ma MR-po odliczeniu tego że jesteśmy na ryczałcie i jakiejś tam prowizji w banku na kredyt pomostowy(?) mozna by wziąć maszyn za ok 120k brutto bez złotówki wkładu własnego, prawda?

od tego oczywiście trzeba by odliczyć utracone dochody ze stypendiów, opłacanego KRUSu i ewentualnie różnice pomiędzy akademikiem-stancją;/ ale i tak chyba wyszłoby na + :D


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadam    0

U mnie cisza, zadnego pisma, zadnego telefonu, zaczynam sie martwic czy poczta Polska dostarczyła wniosek...

 

To jak Ty wysłałeś nie za potwierdzeniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

Teraz sie bierze pod uwage srednia wielkosc gruntow w wojewodztwie czy w kraju? tak mi namieszali ze juz sam nie wiem ;/


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

@mtz_820

W tej chwili najważniejsza jest średnia krajowa (w 2010 - 10,15 ha) i gospodarstwo musi mieć docelowo taką wielkość. W przypadku województw gdzie średnia wojewódzka jest mniejsza od krajowej to można dokonać tego w ciągu 3 lat, ale składając wniosek o płatność, czyli przejmując gospodarstwo musi być już średnia wojewódzka. W pozostałych już przejmując ziemię musisz mieć średnią krajową.

Trochę to zawiłe, ale tak to wymyślili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrys    0

Witam mam takie pytanie

 

Czy przyszły już do was listy z ARIMR z poprawkami do MR ??

Bo ja już dostałem poprawki do biznesplanu i załączników

 

Aha mam jeszcze jedno pytanie może yacenty bedziesz wiedział jak byś zdefiniował mi co to jest <staż pracy w rolnictwie>

chodzi mi o ten zapis z strony http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/podlaski-or-arimr-zakonczy-dzis-przyjmowanie-wnioskow-o-premie-dla-mlodych-rolnikow-kopiuj.html

A mianowicie < I tak, gdy osoba starająca się o pomoc dla "młodych rolników" ma wykształcenie średnie lub wyższe wystarczy, że będzie legitymowała się trzyletnim stażem pracy w rolnictwie. Natomiast w przypadku wykształcenia podstawowego czy zawodowego wymagany jest pięcioletni staż pracy w rolnictwie. >

ja mam średnie nierolnicze ale oplacałem ponad trzy lata KRUS i to się liczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

@Dlok nie musisz mieć przy przejmowaniu gospodarstwa średniej krajowej, masz 3 lata na uzupełnienie ziemi yi wykształcenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj