Skocz do zawartości

Polecane posty

rafalkom555    13

ile punktów w lubelskim dostane za 8.5 hektara

3470 wniosków do 29 maja... do soboty pewnie będzie koło 4500 wniosków.

lubelskie ma 7,5ha średniej czyli i tak przez 3 lata musisz wskoczyć na 10,42ha. Dostaniesz koło 10,5pkt

Kolego w Lubelskim za śr.wojewódzka 7,5ha jest 5pkt a za krajową czyli te 10.42ha bodaj 10pkt.

pawelol111    713

Kolego - w województwach gdzie średnia wojewódzka jest niższa niż krajowa inaczej się liczy. 10 pkt masz za średnią krajową a bonusy za kolejne hektary aż do podwójnej krajowej.

misio2614    1

Witam

Mam bardzo ważne pytanie

Ponieważ wartość ESU jest liczona z bieżącego roku 2014. Przypuszczalnie utrzymuje pozytywna decyzje do sierpnia i wiec czy od sierpnia 2014 roku do sierpnia 2017 roku muszę zdobyć pole do średniej w kraju ? Oraz od otrzymania decyzje np w sierpniu 2014 to do sierpnia 2017 roku muszę się rozliczyć z 70 procent ?

I rok docelowy to jest rok 2019 ?

Proszę o szybka odpowiedz

Wiadomość z agroFakt.pl

warchest    46

panowie a jak to jest np skladam w biznesplanie na maszyny i kiedy mozna to zmienic np na ziemie zakup to do kiedy mozna zmienic to czy przed dostaniem pieniedzy zmienia sie czy dopiero jak sie dostanie pieniadze i w ciagu tych 3 lat na wydanie ich ?

szymon0    0

A kolega jakie ma wykształcenie teraz?

Wyzsze nie zwiazane z rolnicywem

O co chodzi z tym punktem

freetaxi    170

Wyzsze nie zwiazane z rolnicywem

O co chodzi z tym punktem

Kolego a masz staż na podstawie ubezpieczenia w KRUS jako domownik?

czyzyk85    0

Składałem dokumenty pierwszego dnia i właśnie otrzymałem wniosek do korekty. Trochę głupich błędów z mojej winy, typu pomylone kolumny ale są i takie których nie rozumiem.

1) Uprawy polowe (zboże kukurydza itp) przeznaczam na paszę dla zwierząt, więc jak się dowiadywałem wcześniej w agencji w tabeli 6 wartość ekonomiczna ich nie uwzględniam, a Pani która sprawdzała mój wniosek zaznaczyła mi, że mam tam te uprawy wpisać

2)w tabelach 6,1-6,4 mimo że mnie nie dotyczyły muszę wpisać rok docelowy

3)wielkość i struktura stada tab 3,1 Pani pisze mi że tabela jest niezgodna z wyliczeniem ESU zaznaczając jednocześnie zupełnie inne lata, że rok 2021 w tabeli 3,1 nie zgadza się z rokiem 2020 w tab 6

4) problem też jest z tabelami 2,1 i 2,2 pola które się sumują automatycznie, Pani mi poskreślała i powpisywała jakieś liczby z kosmosy, no i że te liczby hektarów nie w tym miejscu, a przecież te liczby są w polach liczących się automatycznie. I tu mam największy problem bo nie wiem jak to zmienić

Oj czeka mnie gorąca linia z tą Panią z agencji :)

GHC24    0

Czy umowa użyczenia ciągnika i maszyn od rodziców musi być potwierdzona notarialnie czy wystarczy sama napisana przez nas, nigdzie niepotwierdzana?

Witam

Wystarczy sama zwykła umowa cywinoprawna ( nie musi być potwierdzona przez notariusza).

W razie pytań proszę o kontakt na email: paulina@ghc24.eu

Mogę pomóc przy sporządzeniu wniosku, biznesplanu oraz wszystkich niezbednych załaczników.

Pozdrawiam

freetaxi    170

Składałem dokumenty pierwszego dnia i właśnie otrzymałem wniosek do korekty. Trochę głupich błędów z mojej winy, typu pomylone kolumny ale są i takie których nie rozumiem.

1) Uprawy polowe (zboże kukurydza itp) przeznaczam na paszę dla zwierząt, więc jak się dowiadywałem wcześniej w agencji w tabeli 6 wartość ekonomiczna ich nie uwzględniam, a Pani która sprawdzała mój wniosek zaznaczyła mi, że mam tam te uprawy wpisać

2)w tabelach 6,1-6,4 mimo że mnie nie dotyczyły muszę wpisać rok docelowy

3)wielkość i struktura stada tab 3,1 Pani pisze mi że tabela jest niezgodna z wyliczeniem ESU zaznaczając jednocześnie zupełnie inne lata, że rok 2021 w tabeli 3,1 nie zgadza się z rokiem 2020 w tab 6

4) problem też jest z tabelami 2,1 i 2,2 pola które się sumują automatycznie, Pani mi poskreślała i powpisywała jakieś liczby z kosmosy, no i że te liczby hektarów nie w tym miejscu, a przecież te liczby są w polach liczących się automatycznie. I tu mam największy problem bo nie wiem jak to zmienić

Oj czeka mnie gorąca linia z tą Panią z agencji :)

Pisałem parę razy, że ludzie weryfikujące wnioski mają "inne" instrukcje :)

GHC24    0

Witam mam Pytanie.

Te 70% kwoty premi to ma być kwota brutto czy netto???

Witam.

Chodzi o kwotę netto.

W razie pytań prosze o kontakt na email: paulina@ghc24.eu

Mogę pomóc przy sporządzeniu wniosku, biznesplanu oraz wszystkich niezbednych załaczników.

Pozdrawiam

czy do wniosku wpisuje się również działki ewidencyjne z lasem ? i wtedy do Inne całą powierzchnię czy wcale takich działek się nie wypisuje?

Witam.

Jesli działka cała jest użytkiem Ls - lasy to nie ma najmniejszego sensu bo las nie jest liczony do powierzchni. Jeśli na działce jest tylko kawałek lasu to wtedy tak ( poprostu nie wliczy obszaru leśnego do wielkości przejmowanego gospodarstwa )

Pozdrawiam

Antoni84    0

mam produkcje trzody chlewnej i całe zboże przeznaczam na pasze ale też miałem korektę i musiałem zboża doliczyć do ESU. Łódzkie

freetaxi    170
Napisano (edytowany)

Witam.

Chodzi o kwotę netto.

Pozdrawiam

Wprowadza Pani w błąd swoich potencjalnych klientów a to świadczy o Pani niewiedzy. Proszę przeczytać co oznacza kwota brutto http://pl.wikipedia..../Wartość_brutto

mam produkcje trzody chlewnej i całe zboże przeznaczam na pasze ale też miałem korektę i musiałem zboża doliczyć do ESU. Łódzkie

Zaczyna się :)

Edytowano przez freetaxi

Antoni84    0

Witam.

Chodzi o kwotę netto.

Pozdrawiam

Witam.

Jesli działka cała jest użytkiem Ls - lasy to nie ma najmniejszego sensu bo las nie jest liczony do powierzchni. Jeśli na działce jest tylko kawałek lasu to wtedy tak ( poprostu nie wliczy obszaru leśnego do wielkości przejmowanego gospodarstwa )

Pozdrawiam

z tym netto do nie do końca

zależy czy Młody rolnik jest vatowcem czy ryczałt

GHC24    0

Witam.

Mogę pomóc przy sporządzeniu wniosku, biznesplanu oraz wszystkich niezbednych załaczników - posiadam własciwą instrukcję.

Pozdrawiam

robert11732    0

Panowie, mam możliwość wydzierżawienia od sąsiada 2,50ha do młodego rolnika, a on całej ziemi użytkowej ma 12ha, i powiedział dla mnie że nie wydzierżawi bo będzie miał mniejsze dopłaty, wie ktoś coś o tym ??????

freetaxi    170

z tym netto do nie do końca

zależy czy Młody rolnik jest vatowcem czy ryczałt

A gdzie zaznaczamy, że MR jest VATowcem czy nie?

misio2614    1

Witam

Mam bardzo ważne pytanie

Ponieważ wartość ESU jest liczona z bieżącego roku 2014. Przypuszczalnie utrzymuje pozytywna decyzje do sierpnia i wiec czy od sierpnia 2014 roku do sierpnia 2017 roku muszę zdobyć pole do średniej w kraju ? Oraz od otrzymania decyzje np w sierpniu 2014 to do sierpnia 2017 roku muszę się rozliczyć z 70 procent ?

I rok docelowy to jest rok 2019 ?

Proszę o szybka odpowiedz

Endriu42    10

Do esu nie wliczamy pasz objętościowych spasanych w gosp. a zboża to pasze treściwe.

freetaxi    170

Witam.

Mogę pomóc przy sporządzeniu wniosku, biznesplanu oraz wszystkich niezbednych załaczników - posiadam własciwą instrukcję.

Pozdrawiam

To proszę mi podesłać tą właściwą instrukcję na biuro@prow14-20.pl

czyzyk85    0

Czyli teraz mam poprawić tak jak oni chcą i będzie git?

Mam wpisywać te zboża? bo tylko zboża chcą nic innego

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?