Skocz do zawartości

Polecane posty

kris-str    0

to w powiatowych nie można składać?

można im pocztą do tej Wawy wysłać?

Rozliczamy kwoty brutto, niezależnie od tego czy jesteśmy VAT-owcami. Przynajmniej tak podaje instrukcja.

to w powiatowych nie można składać?

można im pocztą do tej Wawy wysłać?

W powiatowych można składać. Oni wysyłają dalej.

MarcinCiesz    0

Witam mam kolejne pytanie. Otórz ojciec posiada gospodarstwo rolne o powierzchni całkowitej 7,80 ha. We wniosku o dopłaty wpisujemy 6,98 ha bo odliczamy na budynki i staw. Moje pytanie brzmi za co dostane pkt we wniosku na młodego za 6,98 wniosek obszarowy czy za całkowita POw gosp. 7,80? Z jakich hektarów będe musiał dobić do 10,42? Z 7,8 czy 6,98. Z góry dzięki za odpowiedż

freetaxi    170
Napisano (edytowany)

Witam mam kolejne pytanie. Otórz ojciec posiada gospodarstwo rolne o powierzchni całkowitej 7,80 ha. We wniosku o dopłaty wpisujemy 6,98 ha bo odliczamy na budynki i staw. Moje pytanie brzmi za co dostane pkt we wniosku na młodego za 6,98 wniosek obszarowy czy za całkowita POw gosp. 7,80? Z jakich hektarów będe musiał dobić do 10,42? Z 7,8 czy 6,98. Z góry dzięki za odpowiedż

Sprawdź dokładnie co masz w wypisach z rejestru gruntów. Jako użytki rolne możesz zadeklarować użytki rolne zabudowane, grunty pod stawami.

Mazowieckie składa wnioski w Warszawie: al. Jana Pawła II 70?

Dokładnie. Wszystkie adresy są dostępne na www.arimr.gov.pl

freetaxi mam pytanie kolega składał na MR wniosek i bedzie miał przekazane 10.31 ha a krajowa to 10.42 czy to go stawia na straconej pozycji?

Kolego jakie województwo?

Edytowano przez freetaxi

Wiadomość z agroFakt.pl

Apista    6

do 6,98

We wniosku na młodego rolnika zamieszczasz pola uprawne oraz łąki, czyli te obszary do których będziesz składał wniosek o dopłaty bezpośrednie.

Najlepiej skontaktuj się z doradcą ODR, chociaż wnioski każdy może pisać, lecz dobrze jest poradzić się osoby która już to robiła.

Dzierżawy też się liczą ale na okres przynajmniej 10 lat, co więcej umowy na czas nieokreślony także, lecz jest już wymysł urzędniczy że maja być na określony czas.

freetaxi    170
Napisano (edytowany)

do 6,98

We wniosku na młodego rolnika zamieszczasz pola uprawne oraz łąki, czyli te obszary do których będziesz składał wniosek o dopłaty bezpośrednie.

Najlepiej skontaktuj się z doradcą ODR, chociaż wnioski każdy może pisać, lecz dobrze jest poradzić się osoby która już to robiła.

Dzierżawy też się liczą ale na okres przynajmniej 10 lat, co więcej umowy na czas nieokreślony także, lecz jest już wymysł urzędniczy że maja być na określony czas.

Zależy jaka powierzchnia jest użytkami rolnymi. Niech sobie najpierw sprawdzi wypis z rejestru gruntów :)

Nie sugeruj się dopłatami bezpośrednimi, w których Agencja potrafiła obniżyć PEG nawet do 15 arów w skali 5 lat. Co wtedy?

Edytowano przez freetaxi

koroniarz    0

Sprawdź dokładnie co masz w wypisach z rejestru gruntów. Jako użytki rolne możesz zadeklarować użytki rolne zabudowane, grunty pod stawami.

Dokładnie. Wszystkie adresy są dostępne na www.arimr.gov.pl

Kolego jakie województwo?

Świętokrzyskie

PaulHertan    0

jako takiego algorytmu nie ma, jest natomiast instrukcja w rozporządzeniu, pozwalająca wyliczyć ilośc pkt, i była o tym mowa już ze 100 razy.

Od agencji na 5 lat, bo potem masz prawo pierwokupu a państwo nie chce sobie zamykać furtki do sprzedaży ziemi w razie konieczności np ratowania budżetu państwa. A dzierżawa od innego gospodarza wymagana jest na 10 lat aby ograniczyć ilość przekrętów przy staraniu się o premię.

dobrze, ale mogę zerwać umowę i oddać ziemię w 6 roku gospodarowania osobie prywatnej?? Mało kto chce się wiązać ,aby oddać na 10 lat. Poza tym można przecież zaprzestać być rolnikiem po 5 roku, więc jaki sens jest trzymać zbyteczną dzierżawę ???

kris-str    0

czy z 12 pkt . jest sens skladania

Byłem dzisiaj u kobitki, która od początku programów zajmuje się wypełnianiem wniosków do Agencji. Pytałem czy mamy jakiekolwiek szanse. Bezrobocie niewielkie, gospodarstwo 17 ha oraz brak wykształcenia odpowiedniego. Mówiła, że bardzo ciężko to określić, ponieważ wyniki zawsze podawane są bez oceny punktowej i że możliwe jest praktycznie wszystko np.

1) scenariusz pierwszy: wielu potencjalnych młodych rolników składa wniosek i rozmyśla się po zakwalifikowaniu się dalej, wielu odpada ze względu na to, że korzystali już z MR, wielu odpada ze względu na inne okoliczności np. korzystanie z innych funduszy

2) scenariusz drugi: podwyższenie premii, wielu rolników z wykształceniem oraz rozbicie punktowe na regiony o mniejszej powierzchni niż średnia ogólnopolska i większej powierzchni niż ta średnia, powoduje, że niektóre województwa zostały uprzywilejowane, a inne zdegradowane, co nie zawsze równa się z efektywnym rozdysponowaniem środków

Stwierdziła, że ilość 13 pkt spokojnie wystarczy do osiągnięcia premii, a poniżej 10 nie ma szans. To oczywiście tylko indywidualna ocena. Ja uważam, że od tych 10 warto walczyć, poniżej raczej ciężko, ale kto tam wie...

GHC24    0

Byłem dzisiaj u kobitki, która od początku programów zajmuje się wypełnianiem wniosków do Agencji. Pytałem czy mamy jakiekolwiek szanse. Bezrobocie niewielkie, gospodarstwo 17 ha oraz brak wykształcenia odpowiedniego. Mówiła, że bardzo ciężko to określić, ponieważ wyniki zawsze podawane są bez oceny punktowej i że możliwe jest praktycznie wszystko np.

1) scenariusz pierwszy: wielu potencjalnych młodych rolników składa wniosek i rozmyśla się po zakwalifikowaniu się dalej, wielu odpada ze względu na to, że korzystali już z MR, wielu odpada ze względu na inne okoliczności np. korzystanie z innych funduszy

2) scenariusz drugi: podwyższenie premii, wielu rolników z wykształceniem oraz rozbicie punktowe na regiony o mniejszej powierzchni niż średnia ogólnopolska i większej powierzchni niż ta średnia, powoduje, że niektóre województwa zostały uprzywilejowane, a inne zdegradowane, co nie zawsze równa się z efektywnym rozdysponowaniem środków

Stwierdziła, że ilość 13 pkt spokojnie wystarczy do osiągnięcia premii, a poniżej 10 nie ma szans. To oczywiście tylko indywidualna ocena. Ja uważam, że od tych 10 warto walczyć, poniżej raczej ciężko, ale kto tam wie...

Witam. Z tym areałem jest jak najbardziej sens. Mogę pomóc w wypełnieniu wniosku i napisać odpowiedni biznesplan. W razie pytań proszę o mali - paulina@ghc24.eu

freetaxi    170
Napisano (edytowany)

Wszystko zależy od tego ile będzie złożonych wniosków. Może się okazać, że dostaną wszyscy. Trudno powiedzieć na tę chwilę.

Świętokrzyskie

Kolego do 3 lat ma mieć średnią krajową.

dobrze, ale mogę zerwać umowę i oddać ziemię w 6 roku gospodarowania osobie prywatnej?? Mało kto chce się wiązać ,aby oddać na 10 lat. Poza tym można przecież zaprzestać być rolnikiem po 5 roku, więc jaki sens jest trzymać zbyteczną dzierżawę ???

Tak. Bo w MR musisz prowadzić działalność 5 lat od daty otrzymania pomocy. W szóstym roku jesteś bez zobowiązań.

Kolega z forum z Mazur, który podesłał mi wniosek do sprawdzenia w niedzielę proszę o ponowne wysyłkę. Pliki są uszkodzone a skasował mi się e-mail od Ciebie.

Edytowano przez freetaxi

Tomek_21    0

jakie dokumenty trzeba miec w dzien skladania wniosków??

sprawdzi mi ktos wnioski na MR kto sie zna prosze pw

freetaxi    170

jakie dokumenty trzeba miec w dzien skladania wniosków??

sprawdzi mi ktos wnioski na MR kto sie zna prosze pw

Listę dokumentów masz przecież we wniosku, który wypełniałeś.

reflex52    0
Napisano (edytowany)

A ja mam takie pytanie czy jak wezmę w użyczenie stodołę od rodziców którą będę chciał przerobić na oborę dla krów za własną kasę to czy nie doczepią się ze będę wypychał obornik na teren który należy do moich rodziców ale nie będzie to płyta (nie jest obowiązkowa). A czy można np. wydzierżawić od rodziców jedno pomieszczenie z kilku w danym budynku ale z osobnym wejściem. I jeszcze jedno pytanie czy mogę po dwóch latach ubezpieczyć ojca w krusie jako domownika.

Edytowano przez reflex52

freetaxi    170
Napisano (edytowany)

A ja mam takie pytanie czy jak wezmę w użyczenie stodołę od rodziców którą będę chciał przerobić na oborę dla krów za własną kasę to czy nie doczepią się ze będę wypychał obornik na teren który należy do moich rodziców ale nie bedzie to płyta (nie jest obowiązkowa). I jeszcze jedno pytanie czy mogę po dwóch latach ubezpieczyć ojca w krusie jako domownika.

Nie interesują ich inwestycje, które będziesz robił za inne pieniądze niż premia MR. Ojca możesz ubezpieczyć jako domownika w każdej chwili.

Edytowano przez freetaxi

reflex52    0

Freetaxi ale mi bardziej chodzi o tą część pytania z obornikiem a przy okazji możesz coś powiedzieć o wydzierżawieniu 1 pomiesczenia z budynku ale z osobnym wejściem.

GABOR    1

panowie mam takie pytanie wziąłem ostatnio dofinansowanie na własną działalność czy jest jakiś okres czasu kiedy nie mogę wziąć następnego dofinansowania np MR

freetaxi    170
Napisano (edytowany)

panowie mam takie pytanie wziąłem ostatnio dofinansowanie na własną działalność czy jest jakiś okres czasu kiedy nie mogę wziąć następnego dofinansowania np MR

A z jakiego programu brałeś dofinansowanie? Działanie z którego korzystałeś zapewne zmusiło Cię do prowadzenia działalności gospodarczej przez określony czas. Sprawdź sobie umowę, itd.

Edytowano przez freetaxi

mlodyhef    143

Szybkie pytanko z mojej strony, ktoś tu kiedyś pisał, że jakieś łąki czy pastwiska dla zwierząt (nie pamiętam niestety co dokładnie) nie liczy się do ESU? I teraz zapytanie - co to jest i dlaczego się nie liczy? :ph34r:

kawasaki89    0

witam jak to jest z kosztorysem remontu i modernizacji pomieszczen obory moze byc kaki ogólny czy szczegółowy ?

freetaxi    170

Szybkie pytanko z mojej strony, ktoś tu kiedyś pisał, że jakieś łąki czy pastwiska dla zwierząt (nie pamiętam niestety co dokładnie) nie liczy się do ESU? I teraz zapytanie - co to jest i dlaczego się nie liczy? :ph34r:

Jak nie masz produkcji zwierzęcej to logicznie myśląc coś z towarem musisz zrobić. Czyli sprzedać. Wtedy uwzględniasz łąkę w ESU.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?