Skocz do zawartości

Polecane posty

Andrzej24871    12

w małopolskim o 8:50 dzisiaj było złożonych 82 wnioski plus oczywiście mój :)

O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

kat181    5

a było jechać osobiście i nawet postać sobie troszkę w kolejce, no ale nie każdemu się chciało, nie każdy mógł - teraz nie miejcie pretensji.

osobiście słyszałem wersje że najwyższy priorytet bedą miały wnioski łączone z rentami strukturalnymi, czyli syn składa na MR a za tydzień ojciec składa o rentę.

Ciekawe ile w tym prawdy a ile bajki?

No ja akurat nie jestem z tych co narzekają że cały świat przeciwko nim, mogłem jechać jeśli bym się mocno zaparł i wziął wolne w pracy. Ale całe szczęście dla mnie że pula została zwiększona i mój wniosek przynajmniej zostanie rozpatrzony.

Swoją drogą to życzyłbym sobie i wszystkim rolnikom żeby każde działanie tak traktowano "Środki wyczerpane? To wujcio Marek zwiększy limit dwa razy i starczy". Aż mnie śmiech ogarnia.

lusssak    0

Witam a wie ktoś może jak wygląda sytuacja w świetokrzyskim po wprowadzeniu dodatkowej puli. A tak po za tym jest jakiś termin składania wniosków? Jak długo może potrwać jeszcze ten program? I czy przy składaniu musi być komplet dokumentów czy można donieść później niektóre? Pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl

suzuki550e    1

Przed chwila w agrobiznesie wypowiadał się z-ca kierownika czy tam prezesa agencji i z jego mowy wywnioskowałem ze najpierw trzeba im przedstawić faktury itd a dopiero później oni przelewają pieniądze. To prawda? Nie składałem jeszcze wniosku w tym roku, ale myślałem że najpierw oni dają pieniążki....

gdzieś ty to słyszał, najpierw dostajeż kase, kupujeż sprzęt, i wtedy z fakturami idziesz do arimr się rozliczać,

lukaszz110    4

Te suzukiiiiii dobrze kolega mówi było takie coś w agrobiznesie.

Ale to nie ma się czym martwić jego wypowiedzią widać źle zrozumiał przepis i źle sformułował swoją wypowiedz.

kopojno    0

program MR jest wypłacany w formie premii czyli najpierw dostaje się kasę a potem się kupuje i rozlicza a w MGR najpierw kupuje się maszyny a potem przelewają ci kasę po rozliczeniu się

suzuki550e    1

Te suzukiiiiii dobrze kolega mówi było takie coś w agrobiznesie.

Ale to nie ma się czym martwić jego wypowiedzią widać źle zrozumiał przepis i źle sformułował swoją wypowiedz.

może temu z agro, chodziło oto że po otrzymaniu pozytywnej decyzji, składa się wniosek o płatność, a może żeczywiście żle sformułował swoją wypowiedż

karolu    1

W pierwszej kolejności rozpatrują wnioski złożone w tamtym roku które teraz ludzie odwiesili po zwiększeniu premii....

brzozak2    236

ja mam zamiar jutro zlozyc.

mam tylko pytanie, bo nie zdazylem sie zorientowac: jak stare maszyny mozna kupowac? czy jest jakies ograniczenie? czy czepiaja sie wydajnosci maszyny, tak jak w przypadku brania na PROW?

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

yacenty    593

wydajnosci nikt nie sprawdza, natomiast maszyna jak przy prowie do 5 lat w dniu rozliczania, czyli plus minus teraz powinna miec 3 lata - tak nam tłumaczył znajomek z ODRu

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Blog o uprawie roślin na Dolnym Śląsku - Nasze uprawy - AgroFoto.pl
My agri pictrues

brzozak2    236

dzieki

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

robercikj100    11

wydajnosci nikt nie sprawdza, natomiast maszyna jak przy prowie do 5 lat w dniu rozliczania, czyli plus minus teraz powinna miec 3 lata - tak nam tłumaczył znajomek z ODRu

Chyba raczej w dniu zakupu nie powinna być starsza niż 5 lat, a nie w dniu rozliczenia

yacenty    593

nie wiem, nie znam się i tak nie ma tak młodych maszyn które by mnie interesowały

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

My agri pictrues

Piotrz98    1

minister sawicki w programie tydzien bodajze mowil o 3 miesiacach ale mowil tez ze bedzie to zdecydowanie szybciej;)

karolu    1

W ciągu trzech miesięcy rozpatrzą ale jeszcze poprawki i czas na wydanie decyzji, ja myślę że listopad grudzień - powinni decyzje zacząć wydawać.

Rafal180    2

Czy ARimR już rozpatruje wnioski w województwach gdzie jeszcze trwa nabór? czy dzieje się to już po zakończeniu naboru?

Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

yacenty    593

wydaje mi się ze powinni bo czas od złożenia wniosku już leci, a w dolnośląskim miną wieki nim osiągniemy poziom 120%

Pozdrawiam YacentY

My agri pictrues

radzikus    0

Złożyłem 23 sierpnia drogą pocztową za potwierdzeniem odbioru.

Podobno odpowiedź na wniosek ma zostać przesłany do końca września.

C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

kopojno    0

to ciekawe jak właśnie potraktują te wnioski wysyłane pocztą. Czy dają je na koniec danego dnia czy inaczej

jarecki82    3

Orientuje się ktoś jak wygląda egzamin końcowy po skończeniu rocznej szkoły policealnej kształcącej w zawodzie Rolnik. (czyli jakby zawodówka)

Trzeba po skończeniu takiej szkoły uzyskać Tytuł, ale może ktoś juz zdawał taki egzamin i podpowie.

Bo jeśli będzie taki jak po skończeniu technikum to nieciekawie... a jest mi to potrzebne szybko bo muszę wybrać szkołę dla żony która o rolnictwie ma pojęcie mgliste B)

witekbr5    0

sledze wypowiedzi i artykuły nt. MRolnik i w wypowiedziach znajduje ze na załapanie premii trzeba przedstawic 8,44ha do upływu 180 dni jest tak ? w mazowieckim czy wystarczy 3 ha

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez tytus
      Realizuję zakup ciągnika używanego w ramach premii MR. Czy ktoś może mi napisać jak dokładnie powinno wyglądać zaświadczenie sprzedającego, że maszyna nie była finansowana wcześniej z dotacji UE lub innych?
    • Przez Michal_Moneyup
      Szanowni Państwo, z uwagi na fakt dużego zainteresowania kredytami na forum przez użytkowników i pośredników chciałbym utworzyć temat zbiorczy dotyczący tych zagadnień. Jeśli mają Państwo jakieś pytania chętnie odpowiem, doradzę, zapraszam również innych przedstawicieli do dyskusji. Dzięki temu będziemy mieli miejsce tematu zbiorczego dotyczące pytań o kredyty, refinansowanie i dofinansowania oraz porównanie czyja oferta jest faktycznie najtańsza i najbardziej odpowiada klientom.   Przydatne informacje kredytowe: RRSO - rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Nie daj się nabrać na niskie oprocentowanie nominalne. RRSO jest prawdziwym wyznacznikiem wszystkich kosztów związanych z kredytem, gdyż musi uwzględniać wszystkie koszta. Określa ile rzeczywiście rocznie nadpłacamy naszym kredytem.   SCORING BIK - jest metodą punktowej oceny ryzyka kredytowego. Ocena BIK przyjmuje wartości od 192 do 631 punktów. Polega ona na określeniu wiarygodności kredytowej klienta. Im wyższa punktacja tym bardziej prawdopodobne, że klient będzie spłacał kredyt na czas i banki chętniej pożyczają pieniądze takim klientom dzięki czemu mamy dostęp do lepszych ofert. Jeśli posiada się niską punktację bank prawdopodobnie odrzuci wniosek o udzielenie kredytu. WAŻNA INFORMACJA: Za każde zapytanie o kredyt z waszej strony w banku obniża się punktację o 15 pkt (wprowadzenie danych do systemu w celu sprawdzenia zdolności kredytowej i oferty przeznaczonej dla was). Banki często odrzucają wnioski z powodu samych zapytań. Tak więc odradzałbym chodzenia po bankach ponieważ nikt o tym nie informuje ale powyżej 4 zapytań w danym okresie spowoduje odrzucenie wniosku jak wcześniej wspomniałem i obniżenie BIK-u o 60pkt.   Refinansowanie - najprościej mówiąc przenoszenie posiadanego kredytu do innej instytucji na lepszych warunkach, można skrócić sobie okres spłaty, zmniejszyć ratę lub dostać dodatkową zaoszczędzoną gotówkę do ręki.   Nasza oferta: Money Up zaprasza do współpracy osoby prywatne oraz biura rachunkowe, kredytowe, doradców finansowych. Dzięki współpracy z właściwie wszystkimi bankami w Polsce jesteśmy w stanie uszyć ofertę idealnie dopasowaną do potrzeb klienta. Jako Money Up czerpiemy pełnymi garściami inspiracje z zachodu ,co za tym idzie jesteśmy jedynym niezależnym doradztwem finansowym działającym zgodnie z dyrektywą unijną na skalę całego kraju co daje nam możliwość negocjacji ofert z Bankami. Zajmujemy się pozyskiwaniem dla naszych klientów firmowych jak i prywatnych finansowania bez zbędnych kosztów około kredytowych ze względu na to, że nie jesteśmy w żaden sposób rozliczani przez Bank , co za tym idzie nasz klient dostaje najlepsze możliwe rozwiązanie finansowe na rynku.   Jeśli rozglądasz się za kredytem zbadamy dla Ciebie rynek i zaproponujemy korzystne rozwiązanie.   Plusy które przede wszystkim wyróżniają nas na tle konkurencji to : -Niezależność i szeroki wachlarz ofert ze wszystkich banków -Pozbywanie się dodatkowych kosztów -Badanie rynku bez obniżania zdolności kredytowej ( nie robimy zbędnych zapytań, analizujemy klienta i z góry wiemy gdzie możemy złożyć jego wniosek ) -Kredyty gotówkowe, inwestycyjne, hipoteki, faktoring, leasingi -Dotacje unijne -kredyt obrotowy do 500.000 bez zabezpieczenia w 1 banku na np.5.5% RRSO przy czym przeciętne RRSO na naszym rynku finansowym to 21% -kredyty z dopłatą unijną do 40.000 na sprzęt i inwestycje - 1% RRSO - na 3 lata, do 120.000 4,9% RRSO na - 5 lat -kredyt od 3 msc prowadzenia działalności (do 75.000) od 6 msc (do 125.000) przeciętnie banki przyjmują klientów o 12 msc prowadzenia działalności -kredyty bankowe dla ludzi ze słabą historią bik -kredyty na oświadczenie -refinansowanie na atrakcyjnych warunkach - jeśli posiadasz obecnie zobowiązanie kredytowe które nie jest korzystne lub nie jesteś pewien czy jest ono obecnie najtańsze chętnie przyjrzymy się twoim warunkom umowy i zaproponujemy lepsze rozwiązanie.   -pośrednicy mają zapewnioną atrakcyjną prowizję  -dostęp do programu produkcyjnego Money Up Zależy nam na długotrwałej i solidnej współpracy z naszymi kontrahentami ,dzięki której będziemy czerpać obopólne korzyści. Tak więc jeśli masz pytania odnośnie posiadanego lub planowanego zobowiązania kredytowego, chcesz nawiązać współpracę, masz klientów z którymi trudno coś zrobić lub jesteś ograniczony do kilku ofert bankowych napisz lub zadzwoń a chętnie skonfrontujemy nasze oferty lub połączymy siły   725 423 393 Michal.butkiewicz@moneyup.pl  Pozdrawiamy zespół MoneyUp    
    • Przez tomrolnik
      witam , mam takie pytanie , brał ktoś może z was quada za dotacje unijne jako mikrociągnik? Wiem , że jest taka możliwość ale jestem ciekawy jak to wygląda w rzeczywistości . Może ktoś się spotkał z takim tematem i może sie wypowiedzieć .