Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mati0907    2

żenada chcesz dostać punkty za coś czego nie masz??żenada :D chłopcy do podstawówki nie po PROW!!!!kto niema pojęcia w rolnictwie i jest niezorientowany niech sobie da spokój z MR :rolleyes:

Sam jesteś żenada. Skąd wiesz że nie mam pojęcia. Posłyszałem to spytałem, nie wiem czego tu się czepiać. Czytam ten wątek od dawna, nie zadaje głupich pytań bo prawie wszystko wiem a i tak się ktoś przyczepi ;p

freetaxi    170

Taka pani co wypełnia wnioski powiedziała mi że jak się dostarczy jakieś zaświadczenie że się zapisało do szkoły na kurs np od września, to będzie jakiś punkt albo punkty za wykształcenie. Prawda to ??

Pani od wniosków wprowadziła Cię w błąd.

Wiadomość z agroFakt.pl

Mlooody    0

nie ma żadnych pkt jezeli nie masz dyplomu. Ja mam niefart, bo będę miał wyższe rolnicze 15 lipca :D czyli 5 pkt w d*pe, bo liczy się wykształcenie na dzień składania wniosku :) Pisałem już nawet pismo do Ministerstwa Rolnictwa o interpretację zapisów aktu wykonawczego, i tylko mi jakaś Pani z biura ministra oddzwoniła że sorry, ale nic z tego :)

janczar810    248

panowie, powiedzcie mi jak to jest z dzierzawa od rodzicow? gosc w odr mowil ze dzwonil do centrali do warszawy i powiedzieli mu ze od rodzicow nie moze byc. a ja gdzies slyszalem ze moze. i jak to w koncu jest???

moze byc dzierżawa od rodziców. Ja na takiej podstawie dostałem w 2011

Lawrenowicz    1

Nie może być dzierżawy od rodziców prosze Państwa, nie można też kupować ziemi od swoich krewnych (wstępujacych i zstępujących)

Dzierżawa uwzgledniana w tym działaniu to dzierżawa od ANR i od JST.

Rodzice moga jedynie podarować ziemie w akcie darowizy

cesar5678    0

Co do dzierżaw od rodziców to wszyscy macie rację... od rodziców i osób prywatnych nie można spisać dzierżawy, ale w nowym PROWie a teraz jest nabór ze starego więc jeszcze można

Co do dzierżaw od rodziców to wszyscy macie rację... od rodziców i osób prywatnych nie można spisać dzierżawy, ale w nowym PROWie a teraz jest nabór ze starego więc jeszcze można

czesio8989    0

Ja mam takie pytanie. Gdyby przyznano mi premię, to mogę wziąć za te przykładowo 80tys. używany ciągnik np. z 2000 roku? (w biznesplanie mam już uwzględniony zakup ciągnika)

Podobno jest powiedziane, że na takich zasadach to obowiązuje jak przy MODERNIZACJI, czyli max 5-letni <_<

Ale słyszałem, że poprzedni młodzi rolnicy dokonywali zakupu używanych ciągników (oczywiście potwierdzenie fakturą) i to przechodziło.

Oczywiście mam plan B kupić nowy mniejszy, który również mi się przyda.

pawelol111    713

A ja mam takie pytanie: jak tam z punktacją u was/znajomych? Dziś pytałem jednego z robiących biznesplan to mówił że ludzi co mają 12-15 ha odsyła do domu bo szkoda kasy i czasu bo i tak nie dostaną...

Mlooody    0

same ha nic nam nie mówią. W procesie punktacji jest zbyt dużo składowych żeby oceniać szanse na podstawie areału...

mlodyhef    143

Dzwoniłem teraz z ciekawości do agencji i spytałem się czy jeżeli wyższe rolnicze będę miał za niecały rok i jeśli wezmę jakieś zaświadczenie o tym, że kończę tą szkołę niebawem to przyznają 5 punktów? Otóż babka powiedziała, że dadzą mi 5 punktów. Jedni mówią tak, drudzy tak, komu wierzyć? :D

melon10641    161

Nie może być dzierżawy od rodziców prosze Państwa, nie można też kupować ziemi od swoich krewnych (wstępujacych i zstępujących)

Dzierżawa uwzgledniana w tym działaniu to dzierżawa od ANR i od JST.

Rodzice moga jedynie podarować ziemie w akcie darowizy

Kolego a gdzie jest tak napisane?

Lawrenowicz    1

2) użytkowania wieczystego;

3)10) dzierżawy z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa lub od jednostek samorządu terytorialnego, jeżeli umowa

dzierżawy została zawarta na czas nieoznaczony lub na okres co najmniej 5 lat, jednak nie krótszy niż do dnia upływu

5 lat od dnia wypłaty pomocy;

4)11) dzierżawy od podmiotów innych niż wymienione w pkt 3, jeżeli umowa dzierżawy została zawarta:

a) w formie aktu notarialnego albo ma datę pewną,

B) na okres co najmniej 10 lat.

Rzeczywiscie nie doczytałem tego punktu,

BomV    111

a jest taka kwestia, bo jeśli by gospodarstwo przepisał na swojego syna nieletniego (4lata) a on dalej by sobie tam pomalu pyrkał i po 12mc przepisał to spowrotem na siebie lub na swoją żonę to przeszło by to czy musiałby komuś dalszemu z rodziny czy powiedzmy na to 'sąsiadowi' przepisać żeby potem zakwalifikować się na MR???

I druga sprawe mam co jeśli by on zakupił nowe gospodarstwo w innej wsi albo dajmy na to u sąsiada czy jakiegoś dziadka to co wtedy kwalifikuje się na MR??? Bo tak jak mi się wydaje to musiałby on odczekać dalej te 12mc wtedy kupic gospodarstwo jakieś inne i dopiero wtedy mógłby sie zakwalifikować??? Jak to jest?

Endriu42    10

Po co takie kombinacje? Jak brałeś dopłaty, lub zarejestrowane zwierzęta, krus jako rolnik itp. To na kogo byś nie odpisał a później na siebie to i tak to wyjdzie że prowadziłeś działalność.

freetaxi    170

Dzwoniłem teraz z ciekawości do agencji i spytałem się czy jeżeli wyższe rolnicze będę miał za niecały rok i jeśli wezmę jakieś zaświadczenie o tym, że kończę tą szkołę niebawem to przyznają 5 punktów? Otóż babka powiedziała, że dadzą mi 5 punktów. Jedni mówią tak, drudzy tak, komu wierzyć? :D

Kolego liczy się dzień składania wniosku. Jeśli nawet teraz zaznaczysz, że masz to wyższe rolnicze to podczas weryfikacji wniosku Arimr poprosi Cię o dostarczenie świadectwa a uczelnia chyba Ci go na rok przed skończeniem szkoły nie wyda :)

instas    10

A ja mam takie pytanie: jak tam z punktacją u was/znajomych? Dziś pytałem jednego z robiących biznesplan to mówił że ludzi co mają 12-15 ha odsyła do domu bo szkoda kasy i czasu bo i tak nie dostaną...

Powierzchnia ma duże znaczenie ale nie aż takie żeby z 12 czy 15ha nie dostać premii. Wszystko zależy też od województwa i średniej. Ja mając 12-13ha mam ok12pkt + 10 za wykształcenie i bezrobocie, czyli 22 na 26.

piotrek255    0

Mam trochę błahe pytanie a mianowicie gdzie można zrobić kopię dowodu osobistego poświadczoną urzędowo?

dzikijohn    19

Powierzchnia ma duże znaczenie ale nie aż takie żeby z 12 czy 15ha nie dostać premii. Wszystko zależy też od województwa i średniej. Ja mając 12-13ha mam ok12pkt + 10 za wykształcenie i bezrobocie, czyli 22 na 26.

Tylko że bardzo dużo osób nie ma wykształcenia lub jest w trakcie jego robienia więc ma za to 0 pkt. Wtedy można jedynie nagonić gruntem kilka pkt bo na bezrobocie wpływu nie ma....

emil902    0

na co piszecie biznesplany?

macie pomysl jak to sensownie wydac na 25ha?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?