Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
freetaxi    170
Napisano (edytowany)

pytanie zastanawiamy się czy osoba po ukończeniu szkoły rolniczej bez tytułu zawodowego może ubiegać się o ,, młodego rolnika ,, czy to nie jest problem w tych nowych zasadach?

Ubiegający się o pomoc powinien posiadać następujące kwalifikacje wynikające

z wykształcenia i stażu pracy w rolnictwie:

1. wykształcenie rolnicze zasadnicze zawodowe, średnie lub wyższe lub
  2. tytuł kwalifikacyjny lub tytuł zawodowy, lub tytuł zawodowy mistrza w zawodzie przydatnym do prowadzenia działalności rolniczej i co najmniej 3-letni staż pracy w rolnictwie, lub
  3. wykształcenie wyższe inne niż rolnicze i co najmniej 3-letni staż pracy w rolnictwie albo wykształcenie wyższe inne niż rolnicze i ukończone studia podyplomowe w zakresie związanym z rolnictwem, albo wykształcenie średnie inne niż rolnicze i co najmniej 3- letni staż pracy w rolnictwie, lub
  4. wykształcenie podstawowe, gimnazjalne lub zasadnicze zawodowe inne niż rolnicze i co najmniej 5 - letni staż pracy w rolnictwie, lub
  5. kwalifikacje rolnicze wymagane przy udzielaniu pomocy młodym rolnikom w państwie, którego obywatelstwo posiada, w ramach analogicznego działania współfinansowanego przez Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW) - jeżeli nie posiada obywatelstwa polskiego.

Jeśli nie masz informacji na świadectwie co kończyłeś to bierzesz zaświadczenie ze szkoły.

Edytowano przez freetaxi

farmer_89    7

jeżeli do biznesplanu trzeba wypisac wszystkie budynki i ich wymiary a do jednego budynku nieposiadam zadnych planow ani pozwolenia (jest to stary budynek z lat 70) czy nie będą się tego czepiac? a jeżeli za rok postawie na podworku garaz blaszak a nieuwzglednie tego w biznesplanie czy to będzie problem?

freetaxi    170

jeżeli do biznesplanu trzeba wypisac wszystkie budynki i ich wymiary a do jednego budynku nieposiadam zadnych planow ani pozwolenia (jest to stary budynek z lat 70) czy nie będą się tego czepiac? a jeżeli za rok postawie na podworku garaz blaszak a nieuwzglednie tego w biznesplanie czy to będzie problem?

Liczy się stan na dzień składania wniosku więc jeśli garażu nie ma to go nie piszemy. Zdarzyło mi się, źe mierzyli budynki w trakcie kontroli. Ale jaki problem? Metrówka i mierzyć.

Wiadomość z agroFakt.pl

masa24    55

freetaxi umiesz tylko bezmyslnie cytowac skrawki z regulaminu? zadalem ci konkretne pytanie , osmieszyles mnie ze nie umiem czytac ze zrozumieniem w takim razie ty blysnij wiedza

freetaxi    170

freetaxi umiesz tylko bezmyslnie cytowac skrawki z regulaminu? zadalem ci konkretne pytanie , osmieszyles mnie ze nie umiem czytac ze zrozumieniem w takim razie ty blysnij wiedza

Nikogo nie ośmieszyłem. Poszło pw

farmer_89    7

ale jeżeli postawie ten blaszak za rok czy dawa lata to musze jakas wzmianke w biznesplanie robic?

freetaxi    170

Liczy się stan na dzień składania wniosku. Garażu na tą chwilę nie ma.

ale jeżeli postawie ten blaszak za rok czy dawa lata to musze jakas wzmianke w biznesplanie robic?

freetaxi    170

rozumiem ale wrazie kontroli ten garaz się pojawi

Ale na tą chwilę nie masz garażu. Albo go zbudujesz albo nie. Różnie bywa.

freetaxi    170

zbuduje go na pewno raczej postawie bo to blaszak

Instrukcja wypełniania PRG. Strona 20. Tam masz wszystko na temat budynków.

pedro2    350
Napisano (edytowany)

http://m.arimr.gov.p..._pomoc_2011.pdf

Strona nr 4 punkt 66, czy to jest aktualny formularz?? Rent strukturalnych nie ma o ile mi wiadomo, planuję przejąć gospodarstwo rolne od ojca, ale nie w ramach działania renty strukturalne... to co zaznaczać b ??

Edytowano przez pedro2

freetaxi    170
Napisano (edytowany)

http://m.arimr.gov.p..._pomoc_2011.pdf

Strona nr 4 punkt 66, czy to jest aktualny formularz?? Rent strukturalnych nie ma o ile mi wiadomo, planuję przejąć gospodarstwo rolne od ojca, ale nie w ramach działania renty strukturalne... to co zaznaczać b ??

http://www.arimr.gov...m-rolnikom.html tu masz aktualne wzory wniosków. Wszystko na temat wypełniania wniosków jest w instrukcji także dostępnej na stronie ARiMR. Jeśli zaznaczysz b to wyjdzie na to, że posiadasz już gospodarstwo, które przejąłeś w formie spadku lub darowizny przed ukończeniem 18 lat.

Edytowano przez freetaxi

MartineZ    14

freetaxi mam pytanie. mam srednie nierolnicze, jestem na zootechnice czyli kierunku studiów który łapie sie na MR i wtedy mam wyzsze rolnicze. Czy w tym momemcie moge ubiegac sie o MR? z tego co ja rozumiem to nie bo jest brane pod uwage to srednie nierolnicze(ktore posiadam) a nie wyzsze(ktore deklaruje uzupelnic) i potrzebuje staz ktorego nie jestem w stanie udokumentowac bo nie jestem na krusie. dobrze rozumiem?

freetaxi    170

W tej chwili masz średnie nierolnicze i to jest brane pod uwagę. Liczy się wykształcenie na dzień składania wniosku.

freetaxi mam pytanie. mam srednie nierolnicze, jestem na zootechnice czyli kierunku studiów który łapie sie na MR i wtedy mam wyzsze rolnicze. Czy w tym momemcie moge ubiegac sie o MR? z tego co ja rozumiem to nie bo jest brane pod uwage to srednie nierolnicze(ktore posiadam) a nie wyzsze(ktore deklaruje uzupelnic) i potrzebuje staz ktorego nie jestem w stanie udokumentowac bo nie jestem na krusie. dobrze rozumiem?

W tej chwili masz średnie nierolnicze i to jest brane pod uwagę. Liczy się wykształcenie na dzień składania wniosku.

pedro2    350

http://www.arimr.gov...m-rolnikom.html tu masz aktualne wzory wniosków. Wszystko na temat wypełniania wniosków jest w instrukcji także dostępnej na stronie ARiMR. Jeśli zaznaczysz b to wyjdzie na to, że posiadasz już gospodarstwo, które przejąłeś w formie spadku lub darowizny przed ukończeniem 18 lat.

Nie

66 tylko 67 kur... sorki omyłeczka ;)

zuzaa    1

Co należy wpisać w tabeli 1.3 PRG "Planowane etapy rozwoju gospodarstwa"?

Przykład:

W ramach inwestycji planuję zakupić tylko dojarkę.

W tabeli 6 "Wielkość ekonomiczna" uprawy pozostawiam na tym samym poziomie co w roku bazowym. Z kolei nastąpi wzrost krów w roku docelowym (jednakże w ramach PRG nie wpisuję, że planuję zakupić krowy).

Czy w związku z powyższym w tabeli 1.3 mogę wpisać, że będzie 1 etap, w którym kupię dojarkę, a następnie rozszerzę działalność poprzez zakup krów?

Czy też nie mogę pisać tu o zakupie krów, skoro nie ma ich w planowanych inwestycjach wymienionych w tabeli 5.2 PRG?

andrewk    72

Właśnie skończyłem samodzielnie wypełniać wszystkie dokumenty :rolleyes: Wie ktoś czy Biura Powiatowe przyjmują czy nie ?

Piotrek6911    0

Ja też przed chwilą skończyłem to było wolne konanie ale jeszcze muszę załatwić wypis z rejestru gruntów aktualny bo mam tylko z roku 2003.

Panowie jak wygląda sytuacja z określaniem ostatniego roku objętego planem i uzupełnieniem tabeli 2.2 w BP?

W instrukcji wypełniania Biznes Planu na 3 str. jest tabelka pomocnicza 1, która to określa...

Jak już wcześniej pisałem, zaczynam przygodę z rolnictwem od zera (nie byłem ubezpieczony w KRUSie)

Poprawcie mnie jeśli się mylę:

*rokiem bazowym jest rok 2014, natomiast ostatnim rokiem objętym planem dla mnie byłby rok 2020? (wypłata premii w 2015r.)

*w Biznes Panie - Tabela 2.2. Powierzchnia upraw w plonie głównym - podaję uprawy aż do 2020 roku?

masa24    55

dokladnie przyszly rolnik

do tego musisz podac strukture upraw na te lata i tego sie trzymac

odchylenia od tej struktury beda grozily kara

polecam http://zbmwegorzewo.pl/

profesjonalnie i tanio

Hubert21    9

Witam a czy na mlodego rolnika można kupić maszyny takie jakie się chce czy jest nażucone odgórnie z jakiej firmy można kupić i jakiej mocy lub szerokości napszyklad

lesbycool    12
Napisano (edytowany)

Witam kończyłem zawodówke 3 letnią jako ślusarz potem poszłem do 3 letniego technikum uzupełniającego rolniczego świadectwo otrzymałem w tym roku ale na nim nie pisze jakie technikum kończyłem a dyplom potwierdzający kwalfikacje jako technik rolnik pisze dopiero 24 czerwcza czy moge sie teraz już ubiegać o premie młody rolnik czy wystarczy samo świadectwo ?

Edytowano przez lesbycool

freetaxi    170
Napisano (edytowany)

Witam a czy na mlodego rolnika można kupić maszyny takie jakie się chce czy jest nażucone odgórnie z jakiej firmy można kupić i jakiej mocy lub szerokości napszyklad

Oferty cenowe nie są załącznikiem do wniosku więc nie ma takiej potrzeby. Możesz kupować skąd chcesz aby miało to pokrycie z PRG.

Witam kośczyłem zawodówke 3 letnią jako ślusarz potem poszłem do 3 letniego technikum uzupełniającego rolniczego świadectwo otrzymałem w tym roku ale dyplom potwierdzający kwalfikacje jako technik rolnik pisze dopiero 24 czerwcza czy moge sie teraz już ubiegać o premie młody rolnik czy wystarczy samo świadectwo ?

Możesz. Jeśli nie masz informacji na świadectwie jakie technikum kończyłeś to udaj się do sekretariatu szkoły po odpowiednie zaświadczenie.

Edytowano przez freetaxi

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?