Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
przemqs    0

Panowie Witam wszystkich , mam pytanie studiuje Bezpieczeństwo Wewnętrzne i do tego 2 rok technika rolnika (trzy letnie) woj. maz powiat makowski.

Jestem osoba bezrobotną i chciałbym zło,zyć dokumenty na MR, ale nie mam wykształcenia , jestem bezrobotny i w mojej gminie jest dużo ludzi po technikum i studiach roliczych ...

Powiedzcie mi czy mam wogóle szanse dostać dotacje ?

u nas można powiedzieć startuje ludzi " jak psów" i moje obawy są czy mam szanse , podobno w moim powiecie jak dostanie co czwarta osoba to bedzie dobrze , podobno kumpel dowiedział sie o tym w Agencji ...

co radzicie ?

DevilDriver    0

Panowie Witam wszystkich , mam pytanie studiuje Bezpieczeństwo Wewnętrzne i do tego 2 rok technika rolnika (trzy letnie) woj. maz powiat makowski.

Jestem osoba bezrobotną i chciałbym zło,zyć dokumenty na MR, ale nie mam wykształcenia , jestem bezrobotny i w mojej gminie jest dużo ludzi po technikum i studiach roliczych ...

Powiedzcie mi czy mam wogóle szanse dostać dotacje ?

u nas można powiedzieć startuje ludzi " jak psów" i moje obawy są czy mam szanse , podobno w moim powiecie jak dostanie co czwarta osoba to bedzie dobrze , podobno kumpel dowiedział sie o tym w Agencji ...

co radzicie ?

Składając wniosek możesz tylko zyskać. przecież nic nie stracisz jeśli złożysz wniosek... a wykształcenie uzupełnisz w ciągu 3lat przecież.

kurde, ja tu czegoś nie rozumiem. skoro mam 3lata na uzupełnienie gruntów, to jak mam napisać biznesplan? co mam napisać, że przejme takie i takie grunty w przeciągu 3lat i to wpisać. czy mogę dowolne grunty wskazać i korygować w przeciągu tych lat?

Wiadomość z agroFakt.pl

andrewk    72

Na stronie arimr został dzisiaj zaktualizowany biznesplan. Został rozwiązany problem z wyborem makroregionu. Wszystko działa poprawnie.

daniel18    2

19 punktów w Mazowieckim przejdzie? jak myślicie?

ile pkt za bezrobocie wyliczyłeś w siedleckim ?

pawelol111    713

Przyjąłem 42 powiaty. 5/42=0,11 a siedlecki jest na 11 miejscu od końca czyli 1,2pkt

HulkHogan    0

Witam serdecznie,

Czy po skorzystaniu z dotacji Młody Rolnik, można będzie korzystać z dotacji na rozwój przedsiębiorstw w przyszłym roku?

Na stronie arimr został dzisiaj zaktualizowany biznesplan. Został rozwiązany problem z wyborem makroregionu. Wszystko działa poprawnie.

Jakies konkretne zmiany? Która zakładka?

Mlooody    0

Witam serdecznie,

Czy po skorzystaniu z dotacji Młody Rolnik, można będzie korzystać z dotacji na rozwój przedsiębiorstw w przyszłym roku?

Jezeli dostaniesz premie, musisz być przynajmniej rok od podpisania umowy na pełnym krusie, więc przez ten czas odpada, później możesz zakładac firme i brac dotacje jakie chcesz

mlodyhef    143

Podbijam pytanie @przyszlyrolnik.

Gdzie są zmiany? Bo mam biznesplan wydrukowany dwa dni temu i nie mogę znaleźć niczego nowego, albo zmienionego.

I jeszcze się zapytam o coś: w biznesplanie trzeba napisać o klasach bonitacyjnych swoich gleb, problem tkwi w tym, że rodzice mieli taki wykaz o swoich działkach, które teraz ja przejmuję, ale gdzieś zgubili i teraz muszę to jakoś zdobyć. Gdzie się udać po takie informacje? W gminie mają, czy trzeba do najbliższego wydziału geodezji?

Podbijam pytanie @przyszlyrolnik.

Gdzie są zmiany? Bo mam biznesplan wydrukowany dwa dni temu i nie mogę znaleźć niczego nowego, albo zmienionego.

I jeszcze się zapytam o coś: w biznesplanie trzeba napisać o klasach bonitacyjnych swoich gleb, problem tkwi w tym, że rodzice mieli taki wykaz o swoich działkach, które teraz ja przejmuję, ale gdzieś zgubili i teraz muszę to jakoś zdobyć. Gdzie się udać po takie informacje? W gminie mają, czy trzeba do najbliższego wydziału geodezji?

Kolego pytanie do Ciebie, poniżej tych klas bonitacyjnych o których piszesz w biznes planie jest tabela 2.2 - jak ją wypełniasz? (Podane są lata 2014-2021)

Pozatym jest tam tylko 16 pozycji na uzupelnienie. Co jeśli braknie tych wierszy... ?

KoNiU4718    7

kurde, ja tu czegoś nie rozumiem. skoro mam 3lata na uzupełnienie gruntów, to jak mam napisać biznesplan? co mam napisać, że przejme takie i takie grunty w przeciągu 3lat i to wpisać. czy mogę dowolne grunty wskazać i korygować w przeciągu tych lat?

3 lata masz na uzupełnienie wykształcenia. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji z agencji masz 180 dni na przepisanie gospodarstwa.

andrewk    72

Jakies konkretne zmiany? Która zakładka?

W poprzedniej wersji w zakładce 6. gdzie wyliczasz ESU nie było możliwości wyboru makroregionu z listy o, którym jest mowa w instrukcji. Zostało to poprawione.

jogi7137    0

Witam czy może mi ktoś powiedzięć ile za to miałbym punktów ?

1. wykształcenie technik mechanizacji rolnictwa, egzamin zawodowy zdany

2.pole 11,80h

3.województwo lubelskie (bezrobocie)

Z góry dziękuję

melon10641    161

a słuchajcie mam pytanie, przepraszam jeśli już się wcześniej pojawiło.

Wczoraj zacząłem sam robić biznesplan i naszła mnie myśl, jak złoże wszystko do agencji to oni to jakość weryfikują i wzywają na ewentualne poprawki czy wszystko ląduje na jedną kupkę czeka i do końca czerwca? Bo nie chce mieć takiej sytuacji że coś się pomyliłem i przez to premi nie dostanę.

DevilDriver    0
Napisano (edytowany)

3 lata masz na uzupełnienie wykształcenia. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji z agencji masz 180 dni na przepisanie gospodarstwa.

Czy aby na pewno? Skoro Sankcje 100% nakładają jeśli, nie uzupełnisz w przeciągu 3lat powierzchni. poza tym. powinno się uzupełnić w przeciągu 180dni, a to róźnica.

Edytowano przez DevilDriver

ipog13    1
Napisano (edytowany)

Panie i Panowie, czytam i dojść też nie mogę.. Rozumiem, że z programu mogę zakupić maszyny tylko nowe lub nie starsze niż 5 lat? Jak możecie to podpowiedzcie też skąd bierzecie już te wnioski i biznesplany, bo jak wchodzę na stronę agencji to mam te wnioski ale chyba nie aktualne.. Jeszcze mam pytanie odnośnie biznesplanu. Jak tam trzeba sie odnieść do tego sprzętu i cen? Chciałbym kupic prasę rolującą i siewnik, ale nie wiem jakie ceny trzeba podawac, bo nie moge przewidzieć czy kupie nowa prase czy powiedzmy 4 letnią. Jak to jest, jak agencja do tego podchodzi jesli podam w biznesplanie inna cene a kupie za troche inna?

Edytowano przez ipog13

ganek    0

Witam.

Koledzy mam pytanie bo rodzice chcą mi odpisac czesć swojej ziemi zebym mogł skorzystac z MR i co jesli oni wczesniej korzystali juz z Modernizacji a niemineło 5 lat a chce mi odpisac ta ziemie która była wpisana w wniosku na Modernizacje i co w takim przypadku.I co na to Agencja???.Chociaz mysle ze bardzo duzo jest takich osób w Polsce.Jesli ktoś by wiedział cos na ten temat to z góry bardzo dziekuje.

ewka20055    0

Witam.

Koledzy mam pytanie bo rodzice chcą mi odpisac czesć swojej ziemi zebym mogł skorzystac z MR i co jesli oni wczesniej korzystali juz z Modernizacji a niemineło 5 lat a chce mi odpisac ta ziemie która była wpisana w wniosku na Modernizacje i co w takim przypadku.I co na to Agencja???.Chociaz mysle ze bardzo duzo jest takich osób w Polsce.Jesli ktoś by wiedział cos na ten temat to z góry bardzo dziekuje.

Hej, musisz złożyć podanie do Agencji o przeniesienie własności, które uzasadniasz mlodym rolnikiem. Nawet jeśli nie dostaniesz odpowiedzi od Agencji w przeciągu tygodnia to i tak złóż wniosek.

KoNiU4718    7

Czy aby na pewno? Skoro Sankcje 100% nakładają jeśli, nie uzupełnisz w przeciągu 3lat powierzchni. poza tym. powinno się uzupełnić w przeciągu 180dni, a to róźnica.

Mówimy o czym innym. Masz 180 dni na przejecie gospodarstwa po otrzymaniu decyzji. Nie za bardzo rozumiem co masz na myśli "uzupełnić w ciągu 3 lat powierzchnię" ? Jednym z wymogów jest, że należy mieć średnią krajową, a więc nie wiem czy jest takie coś jak uzupełnienie w ciągu 3 lat?? Może ktoś to przy okazji wyjaśnić... ;)

rogerr33    0

Panowie takie pytanko czy osoba ktora posiada juz ziemie kilka lat ale ciagle sie uczy w systemie dziennym i jest ciaglosc nauki ma mozliwosc otrzymania premi?

majkel207    18

kolego Fabian w którym naborze tak miałeś, możesz podać jakąś podstawę prawną?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?