Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
masa24    55

uwierz mi ze ja naprawde nie musze sie martwic o swoja przyszlosc

pewnie nawet nie wiesz o co pytalem

widzialem odpowiedz w rozporzadzeniu, a dokladnie co do kwestii stazu, jaki to ma byc staz jest napisane w zupelnie innym dokumencie niz rozporzadzenie ministra rolnictwa

zapytalem bo to nie jest pierwszy nabor na mr. a zdaje mi sie ze czestym przypadkiem jest ze sa uczace sie, studiujace dzieci, ktore pomagaja rodzicom na gospodarstwie a nie mialy oplacanego krusu bo nie bylo takiej potrzeby. i logiczne jest ze takie osoby maja staz w rolnictwie stad moje pytanie czy moze wczesniej armir pomyslal o takich osobach i uznal taki staz pracy

kolejna kwestia jest taka , ze wiekszosc osob wypowiadajaca sie w tym temacie glowny problem ma z wyksztalceniem. wiec gdzie ci swietnie wyksztalceni rolnicy?

napewno uprawy sadownicze to raj tak jak mowisz, znam ludz ktorzy zajmowli sie truskawkami, sadownicy przewaznie rok w rok rowniez narzekaja

wogole z tego co widze to sam miod. jak nie opasy to sadownictwo. sam raj. tylko czemu tylu przedstawicieli roznych rolnizcych sektorow ciagle narzeka??

co do inwestowania w rolnictwo tak jak mowie, znam roznych ,,inwestorow". kombajn za milion, ciagnig za 500 000 , wszystko na kredyt. na same odsetki ciezko zarobic a co dopiero rate kredytu:) jezeli mialbym zadluzac sie na takie pieniadze wybralbym ciekawsza i bardziej plonna branze:)

jezeli dzialalnosc nie przynosi dochodu to sie ja zamyka. to kalkulacja a nie naciaganie, rozroznij pojecia.

co do mojego posta, nie chcialem pokazac wyzszosci, chcialem ze przez 3 lata mozna robic rozne rzeczy. ze ktos mial oplacane skladki krus to zaden wyczyn i powod do chwalenia

ps. co do wyszukiwania informacji, jak juz doradzasz koledze co do nowego naboru. czlowiek w tej chwili nie ma sredniej krajowej. jezeli chce zajac sie uprawa zboza, a tak jest w wiekszosci przypadkow, nie uzbiera na 100% wymaganej liczby pkt ESU.

i uwierz mi, praca to nei tylko rycie w polu po 10 godzin:)

pozdrawiam

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

z tym esu to tez przegiecie wymagana srednia krajowa a esu trzeba 4

Wiadomość z agroFakt.pl

ralex    1

Przegięcie? Utrzymasz rodzinę z 10 ha żyta?

Unijną rodzinę 2+1 utrzymasz :)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kto mowi ze z 10ha sa jeszcze dzierzawy ustne lub papierek nie notarialny a eo esu sie nie wlicza nie kazdy podpisuje notarialna -.-

WhyNot    0

Witam wszystkich od pewnego czasu zaczeliśmy się interesować dofinansowaniem dla młodego rolnika tylko mamy mały problem, jak wygląda sytuacja z małymi gospodarstwami spacjalistycznymi? Może wszystkiego nie doczytałem albo nie zrozumiałem ale wymaganym warunkiem jest powierzchnia gospodarstwa. Posiadamy około 4ha pod szkłem i do tego 2 ha borówki czyli nie mam wymaganej średniej, osiągnąć tą średnią w ciągu 3 lat też będzie ciężko ponieważ raz że nikt nie sprzedaje, dwa że cena 1 ha jest dość wysoka. Jak wiecie produkcja sadownicza/szklarniowa różni się w znacznym stopniu od np produkcji zbóż jeśli chodzi o minimalną powierzchnię na której uprawa będzie opłacalna. Zamierzam wybrać sie do doradcy ale zapytać na forum nie zaszkodzi;) Są jakieś szanse na dostanie tej premii? Planujemy powiększenie szklarni/modernizację parku maszynowego a 100 tys na drodze nie leży, do tego chętnie skorzystalibyśmy z prow ale to temat na oddzielną dyskusję;)

ralex    1

Witam wszystkich od pewnego czasu zaczeliśmy się interesować dofinansowaniem dla młodego rolnika tylko mamy mały problem, jak wygląda sytuacja z małymi gospodarstwami spacjalistycznymi? Może wszystkiego nie doczytałem albo nie zrozumiałem ale wymaganym warunkiem jest powierzchnia gospodarstwa. Posiadamy około 4ha pod szkłem i do tego 2 ha borówki czyli nie mam wymaganej średniej, osiągnąć tą średnią w ciągu 3 lat też będzie ciężko ponieważ raz że nikt nie sprzedaje, dwa że cena 1 ha jest dość wysoka. Jak wiecie produkcja sadownicza/szklarniowa różni się w znacznym stopniu od np produkcji zbóż jeśli chodzi o minimalną powierzchnię na której uprawa będzie opłacalna. Zamierzam wybrać sie do doradcy ale zapytać na forum nie zaszkodzi;) Są jakieś szanse na dostanie tej premii? Planujemy powiększenie szklarni/modernizację parku maszynowego a 100 tys na drodze nie leży, do tego chętnie skorzystalibyśmy z prow ale to temat na oddzielną dyskusję ;)

Ilości ziemi nie przeskoczysz chyba że jesteś z małopolski lub z podkarpacia

ralex    1

witam, aktualnie studiuję, mieszkam na wsi, rodzice są ubezpieczeni w krusie, czy jestem ubezpieczony jako domownik?

Domownik to nie znaczy że mieszkasz z rolnikami tylko czy opłacasz KRUS jako domownik.

po szkole przez 1 rok oplacam juz krus. to za malo? nie mam 3 lat stazu?

Skoro opłacasz tylko rok to jak możesz mieć 3 lata stażu ?

Skup14    0

wczesniech mialem szkole a zaraz po niej zaczalem placic. czyli odpadam na starcie bo nie mialem mozliwosci wczesniej oplacac skladek?

wczesniech mialem szkole a zaraz po niej zaczalem placic. czyli odpadam na starcie bo nie mialem mozliwosci wczesniej oplacac skladek?

Nie odpadasz tylko po prostu nie dostaniesz punktów za wykształcenie jeżeli to nie była szkoła rolnicza :)

i musisz się zobowiązać do uzupełnienia w ciągu 3 lat i 9 miesięcy :)

DjFarmerr    69

Panowie to teraz w maju składane bedą jeszcze wnioski na 75 tys na starych (nieco zmodyfikowanych) zasadach? a 100 tys dopiero w nowym naborze?

Z tego co mi w ARiMR powiedzieli to wcale tak łatwo nie jest z tą premią :(

Co waszym zdaniem najlepiej wpisać w biznesplan? traktor czy maszyny? 75 tys to połowa traktora :/ czy na 14 ha moge wpisać traktor 75KM?

Jak to połączyć z kredytem dla MR? podobno tylko 20% z premi można wykorzystać na wpłate?

ralex    1

Panowie to teraz w maju składane bedą jeszcze wnioski na 75 tys na starych (nieco zmodyfikowanych) zasadach? a 100 tys dopiero w nowym naborze?

Z tego co mi w ARiMR powiedzieli to wcale tak łatwo nie jest z tą premią :(

Co waszym zdaniem najlepiej wpisać w biznesplan? traktor czy maszyny? 75 tys to połowa traktora :/ czy na 14 ha moge wpisać traktor 75KM?

Jak to połączyć z kredytem dla MR? podobno tylko 20% z premi można wykorzystać na wpłate?

Byłeś w ARiMR czy pod sklepem?

Polus0    16

Kolego Ralex, nie cytuj poprzedniego postu, bo wpadnie admin i pozamiata. Ale rozumiem twoją wypowiedź. Na forum powinien być elementarz "Jak czytać posty ze zrozumieniem".

Jeżeli kolego Farmer, powiedzieli ci w ARiMR że łatwo nie będzie, to mieli rację. I mam nadzieję, że będzie sito ostre. Wielu z tu zadających pytanie, nie dostanie kasy, bo widać po stylu pisania, że ledwo szkoła podstawowa skończona, albo była "promocja". Ogarnijcie się! A dopytywanie się czy dostanę punkty czy nie (i tak przez następnych 25 postów aby tylko dobić kolejną ilość do swojego konta) na pewno nie ułatwia czytania tego tematu. Bo o ile można było napisać, że punktacja jest rozpisana przez jednego z kolegów (albo i kilku już) dwie strony wcześniej, o tyle trzeba teraz napisać 12 stron wcześniej.

Na tą chwilę jest napisane o naborze, że będzie się zaczynał 15 maja, że kasy jest 100tyś. a ja osobiście nie zrozumiałem zapisu, że został zwiększony okres posiadania gospodarstwa z 12 do 15 miesięcy (zapis nie precyzyjny czy chodzi o to że do 15 miesięcy przed złożeniem wniosku mogę posiadać gospo, czy chodzi o okres bycia ubezpieczonym w krus po dostaniu premii??) - tutaj zaczekam na rozporządzenie min. rolnictwa.

majes    4

Babcia mojej żony podzieliła swoje gospodarstwo 6lat temu przed naszym ślubem między swojego syna oraz troje wnuków, syna ma większą część udziałów i jest tam w tej chwili gospodarzem, reszta pracuje w mieście na etacie. całe gospodarstwo ma 10ha z czego wujek ma 7 a reszta po 1ha. Pytanie czy to dyskwalifikuje mnie do wzięcia młodego rolnika.

Skup14    0

za średnie rolnicze masz pkt

srednie rolnicze + 3 lata krus

a ja mam tylko 1 rok krus

to ile za to punktow?

ralex    1

Za odpowiednie kwalifikacje zawodowe uznawane są:

• Wykształcenie rolnicze wyższe, średnie lub zasadnicze zawodowe

• Tytuł kwalifikujący lub tytuł zawodowy, lub tytuł mistrza w zawodzie przydatnym do prowadzenia działalności rolniczej + 3 – letni staż pracy w rolnictwie

• Wykształcenie wyższe inne niż rolnicze + 3 – letni staż pracy w rolnictwie lub wykształcenie wyższe inne niż rolnicze + studia podyplomowe o profilu związanym z rolnictwem lub wykształcenie średnie inne niż rolnicze + 3 – letni staż pracy w rolnictwie

• Wykształcenie podstawowe, gimnazjalne lub zasadnicze zawodowe inne niż rolnicze

+ co najmniej 5 –letni staż pracy w rolnictwie

Za staż pracy uznaje się:

• Podleganie ubezpieczeniu społecznemu rolników, jako rolnik lub domownik

• Zatrudnienie w gospodarstwie rolnym na podstawie umowy o pracę na stanowisku związanym z prowadzeniem produkcji rolnej

• Odbycie stażu obejmującego wykonywanie czynności związanych z prowadzeniem działalności rolniczej

wykształcenie średnie inne niż rolnicze + 3 – letni staż pracy w rolnictwie

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?