Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
daremw    128

liczy się tylko to czy rolnicze czy nie, jak nie rolnicze to 3 lata stażu dodatkowo, a przedmiotów lub godzin z rolnictwem związanych możesz mieć i tysiąc i nikogo to nie obchodzi. wogóle co to za studia jak jest dużo rolniczych przedmiotów a nie ma się papierka rolniczego...

maniek20    71

troche to chore bo jak ktoś czytal to i znalazłem że koperta krajowa i moze być tak że kase mogą dostać ci co mają naj wiencej a dla tych malych poprostu brak nie bedzie tak jak zróznicowaniem z 2011 roku

Edytowano przez maniek20

Wiadomość z agroFakt.pl

pw34    0

Takie studia. To czemu jest taki zapis:,,W przypadku ukończenia studiów na kierunku innym niż wymienione w pkt 1-6 za kwalifikacje zawodowe przydatne do prowadzenia działalności rolniczej uznaje się kierunki studiów, w ramach których zakres kształcenia albo standardy kształcenia obejmują treści związane z rolnictwem w wymiarze łącznym co najmniej 120 godzin"

Bede musial cos uzupelniac?

adrian3005    45

Może ktoś przedstawić zapis, który wyklucza dzierżawy na 10 lat potwierdzonę przez gminę lub starostwo ? że wchodzą w grę tylko dzierżawy notarialne ?

farmer_89    7

chyba oni wiedza co robia wydluzyli z 12 do 15 miesięcy czas posiadania gosp i nawet wydluzyli czas na zrobienie wyksztalcenia czy tych srodkow naprawdę jest tak dużo ? żeby tylko ten nabor nie był za bardzo krzywdzacy

Ali0027    2

koledzy te 15 miesięcy liczy się od dnia odpisu gospodarstwa czy jak np. rodzice odpisali bratu gospodarkę w listopadzie 2012 a brat rozpoczoł prowadzenie gospodarki dopiero w kwietniu 2013 czy kwalifikuje się on jescze do młodego rolnika dodam ze do kwietnia nie był ubezpieczony w krusie tylko w zusie

efelinka    0

Warunkiem otrzymania dotacji jest prowadzenie gospodarstwa samodzielnie, na własny rachunek we własnym imieniu.

Co w przypadku kiedy na moich gruntach zabiegi agrotechniczne będą wykonywali inni rolnicy, których wynajmę do tego?

Należy spisać jakąś umowę? Jeżeli tak to jaka? Jeżeli nie, to jak to ma wyglądać formalnie?

ralex    1

Może ktoś przedstawić zapis, który wyklucza dzierżawy na 10 lat potwierdzonę przez gminę lub starostwo ? że wchodzą w grę tylko dzierżawy notarialne ?

kiedyś gdzieś czytałem że wystarczy data pewna czyli gmina chyba wystarczy.

masa24    55

witam, przegladam dostepne tematy o mlodym rolniku, kazdy boi sie o wyksztalcenie ale malo jest pytan o staz pracy

jezeli ktos pracowal na gospodarstwie rodzicow, nie byl ubezpieczony w krus, nie mial umowy, to czy wchodzi to do tego stazu pracy? prawo mowi o tym ze w takich przypadkach, jezeli beda zeznania dwoch swiadkow to wtedy takie cos wchodzi do stazu pracy. ale czy takie cos przejdzie w armir ?

majkel207    18

nie przejdzie w agencji, potwierdzenie stażu to tylko KRUS

Edytowano przez majkel207

daremw    128

chyba oni wiedza co robia wydluzyli z 12 do 15 miesięcy czas posiadania gosp i nawet wydluzyli czas na zrobienie wyksztalcenia czy tych srodkow naprawdę jest tak dużo ? żeby tylko ten nabor nie był za bardzo krzywdzacy

żeby było aż tak dużo środków to by nie dali wymagań wcale :) ogólnie to i tak nie zdziwił bym się jak by było z 15- 20 tysięcy wniosków a tylko około 7800 premii więc i tak pewnie z połowa odpadnie, ale to tylko moje przewidywania :) kasy może i sporo i chcą wydać całą ale muszą mieć gwarancję żeim się uda znaleść te 7800 osób, także wiele osób będzie i tak niezadowolonych. wydłużyli czas posiadania gospodarstwa żeby po prostu mniej osób krzyczało że są pokrzywdzone, śmiechem żartem ale te 3 miesiące to może na prawdę wieele znaczyć

Edytowano przez daremw

Sztuk    3

Moim zdaniem bardzo dobrze zrobili z przedłużeniem do 15 miesięcy. niektórzy przejmują gospodarstwo z musu tak jak ja gdy zmarł mój ojciec. Dzięki temu załapię się na młodego rolnika.

dexter00    13

koledzy mogłby mi ktoś wyliczyc ilość punktów : wykształcenie wyzsze rolnicze , woj. lubelskie, pow. zamojski, gosp. ok15 ha. i jakie są szanse na premię. z góry dzieki

daremw    128

15 postów wyżej jest punktacja, chyba nie problem samemu obliczyć, jak chcesz prowadzić gospodarstwo jak ciężko poświęcić max 5 minut na znalezienie danych i zsumowanie...

dexter00    13

15 postów wyżej jest punktacja, chyba nie problem samemu obliczyć, jak chcesz prowadzić gospodarstwo jak ciężko poświęcić max 5 minut na znalezienie danych i zsumowanie...

a co jesli jest zakres 10-15 punktów ???

daremw    128

To znaczy że im większe tym więcej punktów, minimum w danej kategorii to 10 i tak im więcej to zwiększa się stopniowo do maksymalnej wielkości

daremw    128

Mniej więcej, dolna granica 10 p, masz trochę więcej ziemi niż minimum to 11p i tak co jakieś 1.5-2 ha punkt w górę

Edytowano przez daremw

dexter00    13

Mniej więcej, dolna granica 10 p, masz trochę więcej ziemi niż minimum to 11p i tak co jakieś 1.5-2 ha punkt w górę

dzieki, obliczyłem i wyszło mi 20 pkt, mam nadzieje ze wystarczy

marcin1832    3

wkońcu znane są zasady :rolleyes: a ile chętnych bedzie się okaże,szczerze to kto naprawdę będzie gospodarował to nieważne czy dostanie premie na starych zasadach w tym roku czy na nowych w nowej perspektywie PROW 2014-2020.kwestia tylko na co ją może wydać.Stop krętaczom!!!,co do wykształcenia powinni zaostrzyć wymogi,że niemożna uzupełniać,poza tym tak ale tylko w wyjątkowych sytuacjach

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak nie placilem krusu to znaczy ze nie mam stazu??

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?