Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
instas    10

Jest projekt nowego PROW.

http://www.minrol.go...-lata-2014-2020

Np. przy MGR wymagana wielkość ekonomiczna gospodarstwa to 6tys. euro i max 250tys. A nie 15tys. jak pisano. I można starać się wspólnie pieniądze (wtedy min. to 15 tys. euro). [czuję że coś mieszam :P]

Młody rolnik - strona 129. Wielkość ekonomiczna gospodarstwa ma się zawierać w przedziale 10 - 100tys. euro. Dzierżawa tylko od Państwa (ARR) lub Jednostek samorządu terytorialnego. Kwota wsparcia do 100tys. Szczerze to nie doszukałem się wymogu ubezpieczenia w KRUSie, choć to akurat może z mojej ignorancji wynikać.

Dla tych co nie mają dużych gospodarstw i nie chcą rezygnować z Pracy na etacie ciekawą propozycją wydaje się być program "Restrukturyzacja małych gospodarstw".

Mylisz się kolego. "Restrukturyzacja małych gospodarstw" przeznaczona jest dla osób fizycznych zajmujących się wyłącznie uprawą roli.

ciupek    0

Niestety, ale masz rację.b :( . Chociaż trochę dziwne są te wymogi. Z jednej strony wymaga się by wielkość ekonomiczna była mniejsza jak 6000 euro, a z drugiej żeby gospodarstwo było jedynym źródłem utrzymania rolnika. Trochę socjalem tu pachnie.

Wiadomość z agroFakt.pl

Mlooody    0

Jak myślicie, kiedy pojawi się instrukcja do wypełniania wniosków o wsparcie dla młodych rolników? Jeżeli ktoś na taką trafi, bardzo proszę o kontakt :)

ralex    1

Od ilu hektarów można składać wnioski na MR w wielkopolsce ? Czy brane jest tylko ESU ?

Coś kolo 10.4 ha.

Brane jest ESU i ilość hektarów

marjanmeme    6

a za tą premie mozna kupić używany ciągnik? bo nowego cięzko jest kupić do 100....

Mozna uzywany do 5 lat tylko nie mogł on byc wczesniej z pomoca srodkow unijnych.

Aktualnie mam 17ha i 4ha dzierzawy, Czytalem, że dzierżawa będzie uznawana w tym MR jeżeli bedzie podpisana notarialnie. Moje pytani brzmi na ile lat musi byc ta dzierżawa notarialna?

Sadzicie ze z 21pkt jest szansa na zdobycie tej premii?

daremw    128

coś mi się wydaje że 21 to raczej na 95% dostaniesz premię, mi by wychodziło 17-18 i myślę że mam spore szanse :)

ciupek    0
Aktualnie mam 17ha i 4ha dzierzawy, Czytalem, że dzierżawa będzie uznawana w tym MR jeżeli bedzie podpisana notarialnie. Moje pytani brzmi na ile lat musi byc ta dzierżawa notarialna?

10 lat. Z tym notariuszem to pewne? nie wystarczy rejestracja umowy w Starostwie powiatowym.

chuck1807    1

Wiecie może ile można uzyskać punków za ile ha. I to musi być powierzchnia obecna czy mamy jakiś czas na jej osiągnięcie. Np. mam 10ha ale za 5 lat będę miał 30ha. Co oni biorą poduwagę?

Mlooody    0

7 pkt to minimum żeby Twój wniosek został rozpatrzony, ale jeszcze nie gwarantuje otrzymania premii :)

ralex    1

Wiecie może ile można uzyskać punków za ile ha. I to musi być powierzchnia obecna czy mamy jakiś czas na jej osiągnięcie. Np. mam 10ha ale za 5 lat będę miał 30ha. Co oni biorą poduwagę?

Dostajesz punkty za to co masz nie to co będziesz miał

jakie masz wykształcenie

ile pola

i jakie bezrobocie

XTRO    159

Ma może ktoś jakie papiery trzeba przyszykować do wniosku ?

instas    10

Ciekawe jak to w końcu ma być z przeznaczeniem premii MR na MGR. W nowym PROW znalazłem trochę nie jasny zapis:

" Powiązania z innymi aktami prawnymi

Przepisy, z których wynika, iż istnieje możliwość podwójnego finansowania operacji

kwalifikującej się do wsparcia w ramach tego poddziałania (m.in. kredyty preferencyjne, ulga

inwestycyjna).

Przepisy dotyczące definicji młodego rolnika z poddziałania „Premie dla młodych rolników”."

daremw    128

jeśli się nie mylę to już było wstawiane ale ciężko temat przejrzeć...

Może ktoś podac plik na którym moge policzyc punkty?

Punkty za kwalifikacje zawodowe:

• Wykształcenie wyższe rolnicze albo inne wyższe + co najmniej 3 – letni staż pracy w rolnictwie, lub wykształcenie inne wyższe + studia podyplomowe związane z rolnictwem -5 punktów

• Wykształcenie średnie rolnicze lub średnie inne niż rolnicze + 3 – letni staż pracy w rolnictwie – 4 punkty

• Wykształcenie rolnicze zasadnicze – 3 punkty

• Tytuł kwalifikujący lub tytuł zawodowy + co najmniej 3 – letni staż pracy w gospodarstwie – 2 punkty

• Wykształcenie podstawowe, gimnazjalne lub zasadnicze zawodowe inne niż rolnicze + co najmniej 5 –letni staż pracy w rolnictwie – 1 punkt

Punkty na podstawie stopy bezrobocia:

• Gospodarstwo położone w powiecie, w którym bezrobocie jest najwyższe – 5 punktów

• Gospodarstwa położone w pozostałych powiatach – przyznaje się mniejszą liczbę punktów, aż do 0, gdy stopa bezrobocia jest najniższa w województwie

Punkty za wielkość gospodarstwa:

• Województwa, w których średnia powierzchnia gruntów w gospodarstwie jest większa lub równa średniej krajowej

- Powierzchnia nie mniejsza niż średnia powierzchnia gospodarstwa w kraju i nie większa niż średnia w danym województwie – 5-10 punków (maksymalne punkty dla średniej zbliżonej do wojewódzkiej)

- Powierzchnia nie mniejsza niż średnia powierzchnia gospodarstwa w województwie i nie większa niż dwukrotność tej średniej – 10 -15 punktów

- Powierzchnia większa niż dwukrotność średniej powierzchni w województwie – 16 punktów

• Województwa, w których średnia powierzchnia gruntów w gospodarstwie jest mniejsza niż średnia krajowa

- Powierzchnia nie mniejsza niż średnia powierzchnia gospodarstwa w województwie i nie większa niż średnia w kraju – 5-10 punktów (maksymalne punkty dla powierzchni równej w kraju)

- Powierzchnia nie mniejsza niż średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym i nie większa niż dwukrotność tej średniej – 10-15 punktów

- Powierzchnia większa niż dwukrotność średniej powierzchni gospodarstwa w kraju -16 punktów

pw34    0

Jeśli mam studia wyższe nie zwiazane z rolnictwem ale mam ponad 120 godzin przedmotow zwiazanych z rolnictwem, bede musiał cos uzupelniac? Stażu w gospodartwie nie mam zadnego.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się