Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marcin1832    3

trzeba było się uczyc,w technikum o tym było :) albo odpowiednio skorzystać z dostepnych czasopism,np.w top agrar kiedys była tabelka.dokładnie sę 4 okręgi podatkowe,czym lepsza klasa gleby tym więcej ha przeliczeniowych,wiadomo zależy od regionu i czy grunty orne czy łąka

Wiadomość z agroFakt.pl

jankes123    5

prawdopodobnie skonczone technikum rolnicze lub studia zaoczne rolnicze tkzw kus rolniczy ale na 100 procent nie jestem pewien wiem ze musi byc technikum rolnicze bo po zawodowce rolniczej nie mozna

MartineZ    14

@Toru, czy link do tej nowelizacji/rozporządzenia jest podany na stronie agencji z zakładce "Ułatwianie startu młodym rolnikom"?

Edytowano przez Marcin91
post napisany pogrubioną czcionką

master88    0

koledzy czy ktos wie na 100 % ze w tych dotacjach dla mlodego rolnika chodzi o hektary fizyczne? dodam ze jestem z woj. maz.

Toru    1

@Toru, czy link do tej nowelizacji/rozporządzenia jest podany na stronie agencji z zakładce "Ułatwianie startu młodym rolnikom"?

Nie mam pojęcia, sam chętnie przeczytałbym to rozporządzenie jakby ktoś znalazł i podesłał link. Endriu jest pomocny przy problemach z wnioskiem/biznes planem itp. dlatego po jego odpowiedzi nie zgłębiałem tematu.

Ziel    26

Nabór ma sie zacząć za pare miesięcy a agencja nie chce podać żadnych szczegółów. Jeśli ktoś trafił na jakieś informacje na temat naboru 2014r. to prosiłbym o link.

nobeq    1

Kolega może wziął MR, bo miał 3 lata stażu na gospodarstwie ( opłacał krus).

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Endriu42    10

Nie mam pojęcia, sam chętnie przeczytałbym to rozporządzenie jakby ktoś znalazł i podesłał link. Endriu jest pomocny przy problemach z wnioskiem/biznes planem itp. dlatego po jego odpowiedzi nie zgłębiałem tematu.

Na stronie arimr są zamieszczone rozporządzenia i nowelizacje podaję link:http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2007-2013/ulatwianie-startu-mlodym-rolnikom.html

Tutaj tekst ujednolicony ze strony sejmowej :)ujednolicony MR_cze 2013.pdf

Tak jak pisze kolega, mogę pomóc jak ktoś ma problem z MR, śmiało pisać, na priv najlepiej bo szybciej odczytam :)

• Like 1

pawelol111    713

Znajomy dostał od rodziców w akcie darowizny 2ha jak miał 8 lat, obecnie ma 23 lata, studiuje, nie składał papierów o dopłaty, nie opłacał krusu. Rodzice użytkują ziemię oraz pobierają dopłaty. Czy może ubiegać się o MR?

jastrzab901    0

Na stronie arimr są zamieszczone rozporządzenia i nowelizacje podaję link:http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2007-2013/ulatwianie-startu-mlodym-rolnikom.html

Tak jak pisze kolega, mogę pomóc jak ktoś ma problem z MR, śmiało pisać, na priv najlepiej bo szybciej odczytam :)

kolego a ty juz korzystales z tego programu czy dopiero zamietrzasz??

jastrzab901    0

Może ktoś wyjaśnić jakie to standardy należy spełnić?

Wymogi określone standardami w zakresie ochrony środowiska higieny i warunków utrzymania zwierząt, gospodarstwo beneficjenta działania PROW 2007-2013 "Ułatwianie startu młodym rolnikom" powinno osiągnąć najpóźniej do dnia upływu 3 lat, licząc od dnia rozpoczęcia prowadzenia działalności rolniczej. W przypadku niespełnienia tego warunku beneficjent będzie zobowiązany do zwrotu 25% kwoty pomocy.

biznes12    21

a ja mam pytanie co do przepisu ziemi czy można ubiegać się o MR jak juz się ma ziemię od 4 miesięcy? jedni mówią że można do 12 miesięcy a wiciminister powiedziała (przynajmniej tak zrozumiałem) że nie można mieć ziemi by ubiegać się o MR jak to w końcu jest?

akernolat    17

czy wiesz jak w tym roku będzie z ukończeniem szkoły? bo ja szkołę rolniczą kończę za rok, a chciałbym już w tym roku próbować załapać się na młodego rolnika

MartineZ    14

@jastrzab901, musisz spełniać wymogi wzajemnej zgodności, wszystkie obszary czyli A, B i C.

falcon83p    0

Witam, mój Ojciec jest 500 do zielonej z wnioskiem na MGR w lubelskim, a ja chciałbym złożyc na "mlodego" i przejąć gospodarstwo w całości lub czesciowo ok 12 h z 36 czy moge przejac razem z wnioskiem na modernizację. Lub czy ojciec moze otrzymac dotacje na swoj wniosek (ciagnik 110 km) gdy przekaze mi czesc gospodarstwa? A moze olac ten MGR i nie liczyc ze sie zlapiemy tylko przepisac po 18 h na mnie i brata i starac sie o dwie premie dla mlodych po 100tys? Co byscie w tej sytuacji proponowali?

Endriu42    10

kolego a ty juz korzystales z tego programu czy dopiero zamietrzasz??

Dopiero zamierzam:-)

czy wiesz jak w tym roku będzie z ukończeniem szkoły? bo ja szkołę rolniczą kończę za rok, a chciałbym już w tym roku próbować załapać się na młodego rolnika

Z tego co mi wiadomo to mają być stare zasady ale niczego nie można być pewnym dopóki nie będzie rozporządzenia.

Może ktoś wyjaśnić jakie to standardy należy spełnić?

Wymogi określone standardami w zakresie ochrony środowiska higieny i warunków utrzymania zwierząt, gospodarstwo beneficjenta działania PROW 2007-2013 "Ułatwianie startu młodym rolnikom" powinno osiągnąć najpóźniej do dnia upływu 3 lat, licząc od dnia rozpoczęcia prowadzenia działalności rolniczej. W przypadku niespełnienia tego warunku beneficjent będzie zobowiązany do zwrotu 25% kwoty pomocy.

trochę opisałem o tych standardach wcześniej na stronie arimr jest lista którą wypełniasz a także na stronce którą powoli "rzeźbię" ;-) link poniżej.

jankes123    5

a kiedy bedzie wiadomo w koncu jakie zasady beda bo jedni mowia ze stare zasady a z arimr mowia ze na nowych zasadach 100 tys ale na grunty orne tylko 30 % i ESU ma byc 10 tsy euro to w koncu jak ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?