Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
artur10021    34

Byłem dzisiaj na szkoleniu i nabór bedzie na starych zasadach 100tys można dostać, o nowych zasadach wogóle nie było sensu gadać tak zaostrzyli wymogi że na nowych zasadach o młodego rolnika ubiegać się mogą osoby które maja powyżej 35ha także mali skazani na odstrzał szkoda gadać jednym słowem

Wiadomość z agroFakt.pl

majkel207    18

artur10021 jakie 35h, jak w projekcie na 2014-2020 jest średnia krajowa/wojewódzka

Edytowano przez majkel207

instas    10

.

Rodzice maja 1050arow ziemi czy to starczy teraz na młodego rolnika?

A dlaczego nie 10,5ha? Zależy od woj. Musisz mieć średnią z województwa a jeżeli średnia woj. jest niższa od krajowej to bierze się średnią krajową.

artur10021 jakie 35h, jak w projekcie na 2014-2020 jest średnia krajowa/wojewódzka

artur10021 miał pewnie na myśli ilość ha potrzebną do zdobycia wymaganej do złożenia wniosku wartości ekonomicznej SI. Jeżeli ktoś prowadzi standardową produkcję roślinną typu rzepak, pszenica to trzeba ok 40ha, no chyba że ktoś na 10ha uprawia warzywa lub ma szklarnie.

Endriu42    10

Trzeba mieć średnią krajową a nie wojewódzką kolego Instas i nie zależy to od województwa. Nie wprowadzaj ludzi w błąd.W woj. ze średnią poniżej krajowej można mieć na początek śred. woj. i dociągnąć do krajowej przez 3 lata.

Edytowano przez Endriu42

Jaca19855    10

Jesli komus z was brakuje kilku arow powierzchni aby otrzymac Premie to mam łąkę na sprzedaz w wojewodztwie Dolnoslaski przy granicy z Wielkopolska. Łąka ma 0,46 ha i chcialbym za nia 5 tys zł.

Lawrenowicz    1

Witam serdecznie :)

Jestem studnetem rolnictwa, razem z Tata prowadzimy gospodarstwo rolne (nasienne) 200 ha , prawnie nie figuruje w zadnych dokumentach

a moje pytanie brzmi nastepujaco :

czy moge ubiegać sie o dotacje dla mlodego rolnika + prow 2014-2020, wczesniej zadna ziemia nie byla na mnie przepisana wiec zostalo mi jeszcze 2,5 roku studiow by prawnie bylo by mozna nazwac mnie rolnikiem> czy jezeli zloze wniosek na prow to moge dostac pozytwywna odpowiedz jezeli uzupełnie wykszatałcenie w przeciagu 3 lat tak jak to wyglada w przypadku MR ?

pedro2    350

Byłem dzisiaj na szkoleniu i nabór bedzie na starych zasadach 100tys można dostać, o nowych zasadach wogóle nie było sensu gadać tak zaostrzyli wymogi że na nowych zasadach o młodego rolnika ubiegać się mogą osoby które maja powyżej 35ha także mali skazani na odstrzał szkoda gadać jednym słowem

Chyba nie dosłyszałeś, 30 bądź 35 ha w przypadku gdy jest w gosp tylko produkcja roślinna, a przy produkcji zwierzęcej ten pułap ha się zmniejsza...

rafikkisiel    0

gdyby dostawali premie tylko rolnicy ktorzy maja 35 ha to ty sobie nie wyobrażasz jaka by wybuchła panika a po zatym program ma na celu powstawanie nowych gospodarstw a nie ma dofinansowywac bardzo dobrze prosperujace gospodarstwa cos zle zrozumiałeś

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

alero099    0

Tu nie chodzi o ilość hektarów tylko o liczbe 20 tys euro. Bo jeżeli nie ma się plantacji pod osłoną to wartość 20 tys euro na 10,5 ha(średnia krajowa) jest raczej niemożliwa. i Oto chodzi raczej arturowi10021 że trzeba mieć około 35 ha aby mieć spokojnie te 20 tys euro. Według mnie

instas    10

Trzeba mieć średnią krajową a nie wojewódzką kolego Instas i nie zależy to od województwa. Nie wprowadzaj ludzi w błąd.W woj. ze średnią poniżej krajowej można mieć na początek śred. woj. i dociągnąć do krajowej przez 3 lata.

Dokładnie tak.

pedro2    350

gdyby dostawali premie tylko rolnicy ktorzy maja 35 ha to ty sobie nie wyobrażasz jaka by wybuchła panika a po zatym program ma na celu powstawanie nowych gospodarstw a nie ma dofinansowywac bardzo dobrze prosperujace gospodarstwa cos zle zrozumiałeś

Właśnie nie rozumiesz o co chodzi, tak jak kolega niżej napisał 20 tys euro osiągniesz z 10,5 ha zboża?? Oni wyliczyli w przybliżeniu te 35 ha zboża żeby osiągnąć 20 tys... A przy produkcji zwierzęcej "wymagana" powierzchnia maleje

rekin19k    0

Miałem ambitny plan żeby szukać czy podobny temat był ale za duzo stron:/ A ja bym miał takie pytanie. Czy za pieniądze z młodego można zakupić materiały (pustaki. stal itd) na budowę powiedzmy szopy? Bo żeby wybudować zgodnie z ich wymogami to jakas paranoja:) Nie jestem do konca zorientowany, ale wczoraj moj prowadzący powiedziem ze ktos tam przerabiał stara chlewnie na komory i zeby ominąc te wszystkie wymogi to premie przeznaczył na materiały budowlane a nie konkretnie na budowe/modernizacje. orientuje sie ktos moze czy jest to mozliwe i jak to ogólnie wygląda? Bardzo byłbym wdzieczny:)

jastrzab901    0

Jastrząb a jakie przygotowania poczyniłeś?

wymienie wszystko w punktach jakie przygotowania nalezy poczynic...

1 dowod osobisty

2swiadectwo/dyplom - badz oswiadczenie ze w przeciagu 3 lat uzupelni sie wyksztalcenie rolnicze

3 nip

4 zaswiadczenie z krus o niefigurowaniu

5 zaswiadczenie z us o niefigurowaniu w ewidencji podatnikow podatku z tyt. prowadzenia dzialow specjalnych produkcji rolnej

6 wniosek obszarowy 2013

7 wypisy z rejestru gruntow

8 spis maszyn, rok prod., szerokosc robocza, typ-moc

9 spis budynkow - rok budowy i powierzchnia

nabor maj - czerwiec

majkel207    18

lepiej być przezornym, ale czy jest sens się przygotowywać nie znając wcześniej dokładnych zasad, ja dostałem coś takiego w mailu z ministerstwa rolnictwa kiedy pisałem do nich, czy coś wiedzą na temat MR, na początku lutego jak kwota 100 tys była dopiero plotką:

"...podwyższenie kwoty premii, ustanowienie minimalnej liczby punktów warunkującej przyznanie pomocy oraz pogłębienie oceny założeń biznesplanu, w szczególności w zakresie wielkości ekonomicznej gospodarstwa."

podwyższenie premii się najprawdopodobniej sprawdzi, więc pewnie reszta też, więc ja przewiduje, że wprowadzą jakieś zmiany przy punktacji, żeby lekko przesiać wnioski

Edytowano przez majkel207

krzychu94    1

A czy to prawda, że dotacje na młodego rolnika można wykorzystać na zakup ziemi tylko w 30%?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?