Skocz do zawartości

Polecane posty

damianzbr    994

Czyli nie można ubiegać się o dotację jeżeli będzie się posiadać na własność np. 2 ha, a resztę brakującą do średniej krajowej z dzierżawy notarialnej na 10 lat od prywatnej osoby która na pewno nie jest skarbem państwa ani jednostką samorządu terytorialnego?

dazio80008    0

Moze ktos wie kiedy rusza mlody rolnik w mazowieckim ja slyszalem ze od maja wnioski maja przyjmowac...

Toru    1

A gdzie kolega znalazł taki zapis? nic takiego nie ma, nie może stanowić współwłasności ani współposiadania a to co innego.

I tu mam problem, dwa kawałki pola około 3ha ojciec ma współwłasność z siostrą (moją ciotką), jak mi przepisze to właśnie swoją cześć a co zrobić z częścią ciotki? Nie może to być na zasadzie użyczenia czy coś w podobie. Czy ciotka musi mi przepisać swoją część?

Czyli nie można ubiegać się o dotację jeżeli będzie się posiadać na własność np. 2 ha, a resztę brakującą do średniej krajowej z dzierżawy notarialnej na 10 lat od prywatnej osoby która na pewno nie jest skarbem państwa ani jednostką samorządu terytorialnego?

Na starych zasadach, a na takich ma się odbyć ten nabór, liczą się dzierżawy na 10lat od osób prywatnych podpisane u notariusza lub w UG

Edytowano przez Toru

Posiadam na sprzedaż zbiorniki/mauzery 1000l na RSM, paliwo itp. czyste, płukane, więcej info -> szyna_89@o2.pl lub 797-575-135

Wiadomość z agroFakt.pl

dexter00    13

witam. mam pytanie odnośnie przekazania ziemi, mianowicie mamy teraz do kupienia ziemie ale z racji ze nie wiadomo co z MR piszemy ją na mame. pytanie brzmi czy np za pół roku bedzie mogła ten kawałek ziemi przepisac na mnie jako darowizna bez opłat skarbowych?

Optimus    2

Mam pytanie do tych co wzieli MR w wczesniejszych naborach ile czasu rozpatrują wniosek jak to było w waszych przypadkach (urzedowo mają na to 150dni)a u was jak to wygladało

Endriu42    10

"Wymagana powierzchnia użytków rolnych w gospodarstwie musi stanowić tylko własność beneficjenta, użytkowanie wieczyste, dzierżawę z zasobu własności rolnej Skarbu Państwa lub jednostki samorządu terytorialnego. Okres dzierżawy nie może być krótszy niż 5 lat, licząc od dnia złożenia wniosku o płatność. W przypadku osób, które rozpoczęły prowadzenie działalności rolniczej przed dniem złożenia wniosku o przyznanie pomocy, obowiązuje okres co najmniej 6 lat od dnia złożenia wniosku o przyznanie pomocy." Zależy od interpretacji i treści podpisanych umów.

Jeżeli jest to zwykła hipoteka z banku to nie ma tu czego interpretować, w niczym to nie przeszkadza. A przy kredytach bankowych to raczej najczęstsza forma zabezpieczenia i nie jest to współwłasność.

Krótkie info o mnie :)  www.prownioski.o12.pl

Zapraszam

wsza12345    0

Witam przeczytajcie ostatnich 10 stron i wszystko stanie sie jasnę a nie pytacie ciągle o to samo koledzy:)

Mam jeszcze pytanie, słyszałem o takich osobach co piszą wnioski i biznesplany na MR i biorą za to 2500zł Czy jest to bardzo skomplikowane? Dużo z tym zachodu i czy łatwo się gdzieś pomylić i wtedy nie dostanie się płatności? Czy 2,5k zł to adekwatna cena co do trudu załatwienia formalności z tym związanych??

Piotrz98    1

2,5 tys??!! niezłe przekręty, bez przesady tam nie ma nic nadzwyczaj skomplikowanego, porządnie się przyłożysz to sam to napiszesz...

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Endriu42    10

Być może. Na pewno wszelkie wątpliwości rozwieją w ARiMR.

Napewno tak jest, w arimr to samo Ci powiedzą. Uwierz mi kolego wiem co piszę;-)

Zapraszam

matingus    107

kogoś powaliło z tą ceną.

tak pisze kolega @Piotrz sam to zrobisz,a na sprawdzenie do ODR.oni ci to za darmo sprawdzą.

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Endriu42    10

Witam przeczytajcie ostatnich 10 stron i wszystko stanie sie jasnę a nie pytacie ciągle o to samo koledzy:)

Mam jeszcze pytanie, słyszałem o takich osobach co piszą wnioski i biznesplany na MR i biorą za to 2500zł Czy jest to bardzo skomplikowane? Dużo z tym zachodu i czy łatwo się gdzieś pomylić i wtedy nie dostanie się płatności? Czy 2,5k zł to adekwatna cena co do trudu załatwienia formalności z tym związanych??

No ktoś przesadza z taką ceną. Nie jest to skomplikowane, ale mogę pomóc jak ktoś nie wie jak sobie z tym wszystkim poradzić ;-)

Zapraszam

fireseba    101

witam. mam pytanie odnośnie przekazania ziemi, mianowicie mamy teraz do kupienia ziemie ale z racji ze nie wiadomo co z MR piszemy ją na mame. pytanie brzmi czy np za pół roku bedzie mogła ten kawałek ziemi przepisac na mnie jako darowizna bez opłat skarbowych?

Jeśli będzie to darowizna to tylko koszty notariusza i za księgi działek zapłacisz

Toru    1

Mógłby ktoś ostatecznie rozwiać moje wątpliwości odnośnie bycia "rolnikiem" po przyznaniu MR. Czytałem, chyba nawet w tym wątku, że trzeba być przez 3lata ubezpieczonym w KRUS, zaś nie dawno ktoś pisał o obowiązkowym ubezpieczeniu przez rok? Jak to w końcu jest?

Nie ważne, znalazłem zapis we wniosku o przyznanie pomocy: Zobowiązuje się do "pozostanie ubezpieczonym w KRUS z mocy ustawy przez okres co najmniej 3 lat od daty wypłaty pomocy"

Edytowano przez Toru

Posiadam na sprzedaż zbiorniki/mauzery 1000l na RSM, paliwo itp. czyste, płukane, więcej info -> szyna_89@o2.pl lub 797-575-135

Endriu42    10

Była nowelizacja rozporządzenia i jest minimum 12 mies. od wypłaty pomocy ubezp. w krus.

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Zapraszam

the1mati1    49

Chyba to 100 tys jest dosyć prawdobodobne, dzisiaj nawet w agrobiznesie mówili. Nabór ma być w połowie tego roku.... Zobaczymy :)

Ziel    26

Wszystko fajnie tylko ze nie można mieć gospodarstwa w chwili składania wniosku.

"O premie dla młodego rolnika będzie mogła ubiegać się osoba, która: w dniu składania wniosku będzie pełnoletnia i nie przekroczy 40 lat, nie ma prawa do renty, posiada kwalifikacje zawodowe, lub która zobowiąże się do uzupełniania wykształcenia, zamierza rozpocząć po raz pierwszy prowadzenie działalności rolniczej, lub rozpoczęła prowadzenie działalności rolniczej nie wcześniej niż 12 miesięcy przed dniem złożenia wniosku o pomoc, a do dnia wydania decyzji o przyznanie pomocy nie może upłynąć więcej niż 18 miesięcy"

Więc ,,Ziel" nie opowiadaj głupot jak nie wiesz dokładnie robisz tylko mętlik !!

Edytowano przez ursus1014ieco410

Optimus    2

mam wykształcenie i chce przejąć gospodarstwo po rodzicach lecz mam rentę rodzinną to w niczym nie koliduje?

farmer_89    7

ogladalem przed chwila dzisiejszy Agrobiznes w necie i jednak z tego co zrozumialem to będą się liczyc tylko ci którzy nie maja gosparstwa na siebie,z reszta oni sami chyba tego nie wiedza jeszcze, pozostaje tylko czekac

wsza12345    0

2,5 tys??!! niezłe przekręty, bez przesady tam nie ma nic nadzwyczaj skomplikowanego, porządnie się przyłożysz to sam to napiszesz...

to nie przekręt a tak jakby pomoc w wypełnieniu prawidłowo wniosku i napisanie biznesplanu oczywiście z konsultacja z rolnikiem wiele osób z tego co słyszałem z tego skorzystało, Czyli waszym zdaniem to zwykłe naciąganie kasy? Ja jestem zielony w tym wszystkim i nie chciałbym zaprzepaścić swojej szansy i coś żle napisać lub czegoś zapomnieć zrobić.. no i nie wiem właśnie czy wogóle jest sens korzystać z pomocy takiej osoby...Może ktoś napisze coś więcej jak wygląda cały proces ubiegania się o tą premię krok po kroku?

instas    10

Mi się wydaje że można, ale niektórzy wprowadzają jakieś nowe informacje.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez tytus
      Realizuję zakup ciągnika używanego w ramach premii MR. Czy ktoś może mi napisać jak dokładnie powinno wyglądać zaświadczenie sprzedającego, że maszyna nie była finansowana wcześniej z dotacji UE lub innych?
    • Przez Michal_Moneyup
      Szanowni Państwo, z uwagi na fakt dużego zainteresowania kredytami na forum przez użytkowników i pośredników chciałbym utworzyć temat zbiorczy dotyczący tych zagadnień. Jeśli mają Państwo jakieś pytania chętnie odpowiem, doradzę, zapraszam również innych przedstawicieli do dyskusji. Dzięki temu będziemy mieli miejsce tematu zbiorczego dotyczące pytań o kredyty, refinansowanie i dofinansowania oraz porównanie czyja oferta jest faktycznie najtańsza i najbardziej odpowiada klientom.   Przydatne informacje kredytowe: RRSO - rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Nie daj się nabrać na niskie oprocentowanie nominalne. RRSO jest prawdziwym wyznacznikiem wszystkich kosztów związanych z kredytem, gdyż musi uwzględniać wszystkie koszta. Określa ile rzeczywiście rocznie nadpłacamy naszym kredytem.   SCORING BIK - jest metodą punktowej oceny ryzyka kredytowego. Ocena BIK przyjmuje wartości od 192 do 631 punktów. Polega ona na określeniu wiarygodności kredytowej klienta. Im wyższa punktacja tym bardziej prawdopodobne, że klient będzie spłacał kredyt na czas i banki chętniej pożyczają pieniądze takim klientom dzięki czemu mamy dostęp do lepszych ofert. Jeśli posiada się niską punktację bank prawdopodobnie odrzuci wniosek o udzielenie kredytu. WAŻNA INFORMACJA: Za każde zapytanie o kredyt z waszej strony w banku obniża się punktację o 15 pkt (wprowadzenie danych do systemu w celu sprawdzenia zdolności kredytowej i oferty przeznaczonej dla was). Banki często odrzucają wnioski z powodu samych zapytań. Tak więc odradzałbym chodzenia po bankach ponieważ nikt o tym nie informuje ale powyżej 4 zapytań w danym okresie spowoduje odrzucenie wniosku jak wcześniej wspomniałem i obniżenie BIK-u o 60pkt.   Refinansowanie - najprościej mówiąc przenoszenie posiadanego kredytu do innej instytucji na lepszych warunkach, można skrócić sobie okres spłaty, zmniejszyć ratę lub dostać dodatkową zaoszczędzoną gotówkę do ręki.   Nasza oferta: Money Up zaprasza do współpracy osoby prywatne oraz biura rachunkowe, kredytowe, doradców finansowych. Dzięki współpracy z właściwie wszystkimi bankami w Polsce jesteśmy w stanie uszyć ofertę idealnie dopasowaną do potrzeb klienta. Jako Money Up czerpiemy pełnymi garściami inspiracje z zachodu ,co za tym idzie jesteśmy jedynym niezależnym doradztwem finansowym działającym zgodnie z dyrektywą unijną na skalę całego kraju co daje nam możliwość negocjacji ofert z Bankami. Zajmujemy się pozyskiwaniem dla naszych klientów firmowych jak i prywatnych finansowania bez zbędnych kosztów około kredytowych ze względu na to, że nie jesteśmy w żaden sposób rozliczani przez Bank , co za tym idzie nasz klient dostaje najlepsze możliwe rozwiązanie finansowe na rynku.   Jeśli rozglądasz się za kredytem zbadamy dla Ciebie rynek i zaproponujemy korzystne rozwiązanie.   Plusy które przede wszystkim wyróżniają nas na tle konkurencji to : -Niezależność i szeroki wachlarz ofert ze wszystkich banków -Pozbywanie się dodatkowych kosztów -Badanie rynku bez obniżania zdolności kredytowej ( nie robimy zbędnych zapytań, analizujemy klienta i z góry wiemy gdzie możemy złożyć jego wniosek ) -Kredyty gotówkowe, inwestycyjne, hipoteki, faktoring, leasingi -Dotacje unijne -kredyt obrotowy do 500.000 bez zabezpieczenia w 1 banku na np.5.5% RRSO przy czym przeciętne RRSO na naszym rynku finansowym to 21% -kredyty z dopłatą unijną do 40.000 na sprzęt i inwestycje - 1% RRSO - na 3 lata, do 120.000 4,9% RRSO na - 5 lat -kredyt od 3 msc prowadzenia działalności (do 75.000) od 6 msc (do 125.000) przeciętnie banki przyjmują klientów o 12 msc prowadzenia działalności -kredyty bankowe dla ludzi ze słabą historią bik -kredyty na oświadczenie -refinansowanie na atrakcyjnych warunkach - jeśli posiadasz obecnie zobowiązanie kredytowe które nie jest korzystne lub nie jesteś pewien czy jest ono obecnie najtańsze chętnie przyjrzymy się twoim warunkom umowy i zaproponujemy lepsze rozwiązanie.   -pośrednicy mają zapewnioną atrakcyjną prowizję  -dostęp do programu produkcyjnego Money Up Zależy nam na długotrwałej i solidnej współpracy z naszymi kontrahentami ,dzięki której będziemy czerpać obopólne korzyści. Tak więc jeśli masz pytania odnośnie posiadanego lub planowanego zobowiązania kredytowego, chcesz nawiązać współpracę, masz klientów z którymi trudno coś zrobić lub jesteś ograniczony do kilku ofert bankowych napisz lub zadzwoń a chętnie skonfrontujemy nasze oferty lub połączymy siły   725 423 393 Michal.butkiewicz@moneyup.pl  Pozdrawiamy zespół MoneyUp    
    • Przez tomrolnik
      witam , mam takie pytanie , brał ktoś może z was quada za dotacje unijne jako mikrociągnik? Wiem , że jest taka możliwość ale jestem ciekawy jak to wygląda w rzeczywistości . Może ktoś się spotkał z takim tematem i może sie wypowiedzieć .