Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
farmer_89    7

nie wiem czy wiekaszosc ma plyte, chyba u was bo u mnie tylko maja te duże gospodarstwa

Optimus    2

no wlaśnie ja tez nie mam płyty a mam bydlo na płytkiej ściółce i nie wiem czy moge startować po MR .A jakbym wpisał w biznesplanie ze ta te pieniadze zrobie własnie płyte bo na chwile obecną nie spełniam tego warunku?

poosa21    53

znajomy otrzymał wezwanie do wyjaśnień, wynikają one ze zmiany struktury zasiewów o więcej niż 30% w 5 roku realizacji biznesplanu, czy w związku z tym może spodziewać się konieczności zwrotu 100% pomocy?

Miałem też taki przypadek, ale napisałem wniosek o zmiane biznesplanu i w ostatnim roku wpisałem tak żeby pasowało i zeby ESU było wieksze niż w pierwszym roku.

Wiadomość z agroFakt.pl

poosa21    53

Jak przysłali mi pismo ze niezgadza sie mój biznesplan z realizacja z bisnesplanu.

slepy78    0
Napisano (edytowany)

witam

W tym momencie sieje żyto na paru hektarach i niespełniam wymogu 4esu

i dlatego mam pytanie czy mogę dopiero po przyznaniu młodego rolnika wpisać w biznes planie np.uprawę ziemniaka jadalnego i chodowle tuczników co zwiększyło by liczbe esu do 4 ,czy to by było zaliczone ?

Czy ten wymóg muszę już spełniać przed wnioskiem czy jakiś czas od wniosku?

Edytowano przez slepy78

the1mati1    45

Poziom wartości ekonomicznej co manjmniej 4 esu możesz osiągnąć w ciągu 3 lat od dnia otrzymania wsparcia, o ile się nie mylę...

marcin00794    15

Witam.

Chodzi o warunki spełnienia wykształcenia. Czy dobrze doczytalem, że trzeba mieć rolnicze wykształcenie przy skladaniu wniosku - czyli nie można go uzupełnić.l?

Czy jest możliwość jakiegoś rolniczego krótkiego kursu/szkoły, które by dawały wykształcenie rolnicze?

Po drugie jeśli chodzi o staż to liczony może być on od 16 lat?

Słyszałem kiedyś o kwestii możliwości opłacenia krusu do tylu aby ten staż się naliczył.

Mam nadzieję, że innym też odpowiedź. na to pytanie się przyda.

Polus0    16

Na te pytania były już w tym temacie odpowiedzi, więc niech inni, ruszą te cztery...palce i przeklikają kilka stron wstecz. Faktycznie, odpowiedzi na te pytania też im się przydadzą!

slepy78    0

3. Osiągnąć nadwyżkę bezpośrednią z działalności rolniczej prowadzonej w gospodarstwie równą co najmniej 4 ESU (Europejska Jednostka Wielkości Ekonomicznej) i nie mniejszą niż wartość nadwyżki bezpośredniej w dniu złożenia wniosku o przyznanie pomocy.

Czyli w dniu składania wniosku trzeba mieć już 4 esu?

poziomka    10

@Optimus, jak płyta obornikowa kiedyś była nakazem a kto nie miał to kara jeśli by była kontrola

Optimus    2

juz wszystko wiem byłem w ODerze dzis i sie pytałem nie jest potrzebna płyta do MR

konrad451    3
Napisano (edytowany)

Optimus nie sluchaj do konca ludzi z odr bo oni czesto nie maja racji i gadaja glupoty, sam dobrze sie o tym przekonalem, lepiej zaczerpnij info z bardziej wiarygodnego zrodla

Edytowano przez konrad451

farmer_89    7

ja tez się wcześniej dowiadywałem i powiedzieli ze tez nie jest obowiazkowa tylko te wielkie gospodarstwa maja obowiazek

wszędzie mowia inaczej i nie wiadomo kogo sluchac

Arek    113

A kto wam powiedział, że jest wymagana płyta? Nawet na obszarach OSN nie jest wymagana jeśli chów jest na głębokiej ściółce i w okresie zimowym obornik nie jest przechowywany na obszarze OSN.

jimmy871    5

Koledzy nie dajmy się zwariować, co to za teoria że duże gospodarstwa maja obowiązek posiadania płyty? Bez względu na to czy gospodarstwo jest małe czy duże nie ma ogólnego obowiązku posiadania płyty. Płyta jest obowiązkowa na terenach OSN czyt. obszary szczególnie narażone na wpływ azotu, domniemam że również sytuacja może być analogiczna na obszarach typu "natura2000" i innych tego rodzaju tworach :)

Jakub5080    2

Witam

Jeśli mam jedną oborę na głębokiej ściółce to trzeba mieć płytę, a mam drugą oborę na rusztach i zbiornik tylko pod rusztami to muszę budować nowy zbiornik na zewnątrz ?

Arek    113

Tak jak było już to wielokrotnie pisane płyty NIE TRZEBA mieć. Zbiornik na gnojowicę musi pomieścić odchody produkowane przez 4 miesiące a na OSN przez 6 miesięcy, nie musi to być zbiornik zewnętrzny.

Arek    113

Wystarczy znać zasady cross-compliance i dodatkowe na OSN. ARiMR dla młodych rolników ma takie same wymagania odnośnie płyt obornikowych jak od reszty rolników. Jestem beneficjentem MR z ostatniego naboru, miałem kontrolę wiec można powiedzieć jestem na bieżąco.

farmer_89    7

aha to super ze nie trzeba mieć plyty bo to duże koszty a ta kontrola u młodych rolnikow jak wypada? czepiają się bardzo? jest się czego obawiać?

Lamu    0

Mam pytanie? można premie mr połączyć z kredytem preferencyjnym na zakup ciągnika?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się