Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jimmy871    5

Dzisiaj w mojej lokalnej gazecie ukazał się wywiad z dyrektorem biura powiatowego arimr w rykach i wyczytałem że nabór ma być w 2 kwartale tego roku i na ten cel ma być przeznaczone 10 miliardów złotówek. Tyle zostało środków z prow 2007-2013.

Także teraz pozostało tylko czekać na decyzję brukseli.

Jakiś czas temu Kalemba opowiadał w TV że nabór zostanie ogłoszony w pierwszym kwartale tak więc jak widzimy wypowiedzi naszych władnych można traktować z dużą dozą marginesu.

Witam wszystkich ;)

Mam do was pytanie, mój ojciec podpisał umowę na modernizację z naboru w 2013r, czy może mi przepisać część gospodarstwa żebym mógł załapać się na młodego rolnika jeśli zostanie ogłoszony nabór?

Teoretycznie może po złożeniu odpowiedniego aneksu do wcześniejszego wniosku jednak może również okazać się że po owej "transakcji" ojciec wypadnie z zielonej listy więc należy się zastanowić czy warto. Co więcej u sąsiada był identyczny przypadek po którym syn otrzymał premie aczkolwiek ojciec został skreślony z zielonej listy! Nie przeniesiony na białą, skreślony! Powiem szczerze że wydaje mi się to bardzo dziwne wręcz niezrozumiałe ale sytuacja miała miejsce.

DjFarmerr    69

A jakie wymagania musi spełniać gospodarstwo w przypadku produkcji zwierzecej np bydło ? coś słyszłem o płytach gnojowych? przybliży mi to ktoś?

mlodyhef    143
Napisano (edytowany)

Wczoraj z kumplem byłem w jednym z ODRów i również powiedzieli nam o tych płytach gnojowych, że jest to konieczne do otrzymania premii. Kumpel takiej nie ma i teraz ma zamiar wybudować specjalnie żeby dostać Młodego Rolnika. U mnie taka płyta jest, ale nie wiem z kolei czy nie ma wymogów, co do ilości bydła na [m³], czy im więcej bydlaków tym większa ma być płyta, czy wystarczy mieć po prostu płytę o nie ważne jakiej wielkości. Jak ktoś coś wie, to niech napisze o tych płytach.

Edytowano przez mlodyhef

Wiadomość z agroFakt.pl

alero099    0
Napisano (edytowany)

I czy w oborze trzeba mieć tak stanowiska dla bydła jak nasza ukochana unia chce czy można dowolnie. Czy będzie to też sprawdzane podczas kontrol,

Edytowano przez alero099

Endriu42    10

Witam wszystkich ;)

Mam do was pytanie, mój ojciec podpisał umowę na modernizację z naboru w 2013r, czy może mi przepisać część gospodarstwa żebym mógł załapać się na młodego rolnika jeśli zostanie ogłoszony nabór?

O tym czy może przepisać część to musi zapytać w arimr najlepiej oficjalne pismo. Bo to zależy czy nie naruszy zapisów umowy celu operscji itp. Także nikt inny na to Ci nie odpowie.

Jakub5080    2

Witam

Pisaliście, że w przypadku krów mlecznych trzeba mieć 45 sztuk, a co trzeba spełnić w przypadku bydła mięsnego ?

Optimus    2

własnie ja tez nie mam plyty gnojowej a chce sie starac o premie, nie dostane jej napewno czy jeśli w ciagu 3 lub 5 lat ją wybuduje to przejdzie prosze o odpowiedz

alero099    0

Cytat:

"... w gospodarstwie będą spełnione wymagania w zakresie ochrony środowiska, higieny i warunków utrzymania zwierząt; warunek ten powinien zostać spełniony w terminie 3 lat od dnia wejścia przez wnioskodawcę w posiadanie nieruchomości rolnej o powierzchni co najmniej 1 ha i powinien być zachowany do dnia upływu 5 lat od dnia wypłaty pomocy...."

Tak było w 2011 r tylko jakie dokładne przepisy są tego nie wiem. Niech się ktoś dokładniej wypowie jeśli wie sam bym się dowiedział ;)

Endriu42    10

Na stronie internetowej Arimr jest oświadczenie o spełnieniu standsrdów. Wypełnia się je oceniając swoje gosp. na podstawie tzw. check listy która też jest na tej stronie. Czytacie pytania i odpowiadacie tak, nie lub nd. Jak wyjda same odp tak lub nd tzn ze gosp. spełnia standardy:-)

własnie ja tez nie mam plyty gnojowej a chce sie starac o premie, nie dostane jej napewno czy jeśli w ciagu 3 lub 5 lat ją wybuduje to przejdzie prosze o odpowiedz

nie zawsze trzeba mieć płytę zależy na jakiej ściółce są zwierzęta tzn. płytkiej, głębokiej, czy bezściołowej.

farmer_89    7

czy ta plyta można sobie wykonac samemu (wylac beton i zrobić odprowadzenie gnojowicy) czy musi to zrobić odpowiednia firma?

Endriu42    10
Napisano (edytowany)

Możesz sam zrobić, myślę że nikt Ci nie sprawdzi kto to robił. Aby było dobrze zrobione bo byle gdzie i jak nie można tego zrobić.

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Endriu42    10

a czy na budowę plyty trzeba mieć jakies pozwolenie czy plan bądź atest

na płytę wystarczy zgłoszenie zgodnie z prawem budowlanym, nie trzeba pozwolenia. Plan do zgłoszenia trzeba dołączyć. Atestów raczej nikt na to nie wydaje. Atesty sa na materiały budowlane.

marcin1832    3

tych z ARiMR raczej nie,chyba ze coś komus się nie podoba coś z kontrolujących albo sasiadowi to mozesz spodziewać się nadzoru budowlanego z powiatu,trzeba takie budowle miec naniesione na mapach

marcin1832    3

jak płyta to i zbiornik chyba?tak wiec koszty rosna,muszi wiedziec ile m2,m3 pozneij liczysz co ile kosztuje,dokumentacja,materiały,itd.jesli masz kase nie chesz stać przy betoniarce,bierz fimre i z głowy :rolleyes:

no i zależy jak długo będziesz skąłdował obornik i gnojówkę,bo teraz UE wymaga pojemnosc na conajmniej pol roku,wg przelicznika ESU

kissmy...    57

znajomy otrzymał wezwanie do wyjaśnień, wynikają one ze zmiany struktury zasiewów o więcej niż 30% w 5 roku realizacji biznesplanu, czy w związku z tym może spodziewać się konieczności zwrotu 100% pomocy?

farmer_89    7

ale myślisz ze 30 tys zl by wystarczylo , obornik woze wiosna i latem

wiosna i jesieniom :)

marcin1832    3

farmer_89

jak zrobisz sam 30tys.powinno starczyć :rolleyes:

tylko wylicz ale porozamawiaj z doradcą co do ilości sztuk ile m ma miec powierzchni,pojemnosci

farmer_89    7

ok a wy koledzy macie plyte? bo u mnie na wsi nikt nie ma i w okolicy tylko nieliczni,moi koledzy którzy brali wcześniej MR tez nie maja

marcin1832    3

oczywiśćie że płyte ma wiekszosć tak samo jak i zbiorniki na gnojówkę :rolleyes: takie już standardy UE,a zreszta cross-complice

Endriu42    10

znajomy otrzymał wezwanie do wyjaśnień, wynikają one ze zmiany struktury zasiewów o więcej niż 30% w 5 roku realizacji biznesplanu, czy w związku z tym może spodziewać się konieczności zwrotu 100% pomocy?

jest taka możliwość. Zgodnie z rozp. Jeśli nie jest prowadzone zgodnie z założeniami biznesplanu to zwrot 100% pomocy. Ale to każda sprawa oceniana indywidualnie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?