Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Endriu42    10

czyli wystarczy że będę płacił krus 3 lata ?

Jaka jest średnia krajowa bądź wojewódzka żeby dostać dofinansowanie ? Mieszkam w mazowieckim

tak musisz mieć 3 lata krusu jako domownik do dnia złożenia wniosku z mr i przy tym masz wykształcenie średnie lub wyższe inne niż rolnicze. Średnia woj. Maz 8,51 a krajowa którą musisz osiągnąć jeśli nie na początku to w ciągu 3 lat to 10,42 na początek musisz mieć minimum średnia woj. To tak w skrócie jak chcesz szczegółowo pisz na priv.

pedro2    349

Trzeba było się uczyć, a nie teraz kombinować :D

Wiadomość z agroFakt.pl

marjanmeme    6

Witam,

Z góry nadmieniam, że jest to "dzielenie skóry na niedźwiedziu" ale czy jakby w tym roku był nabór na młodego rolnika i udałoby sie dostać te pieniądze to czy jest możliwość połączenia ich razem z PROW 2014-2020? Hipotetycznie chciałbym wziąc nowy ciągnik i spożytkować na ten cel MR oraz PROW naraz?

Witam,

Mam takie pytanie mam wykształcenie zawodowe: Mechanik operator maszyn i urządzeń rolniczych i czy to wykształcenie wystarczy żeby wziąść młodego rolnika?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Endriu42    10

Witam,

Z góry nadmieniam, że jest to "dzielenie skóry na niedźwiedziu" ale czy jakby w tym roku był nabór na młodego rolnika i udałoby sie dostać te pieniądze to czy jest możliwość połączenia ich razem z PROW 2014-2020? Hipotetycznie chciałbym wziąc nowy ciągnik i spożytkować na ten cel MR oraz PROW naraz?

Troche miesza kolega pojęcia, bo prow to cały program, który dzieli się na działania, młody rolnik, modernizacja itp. Pewnie chodzi Ci o łączenie mr z modern. W obecnym prow można było to połączyć. Co do nowego wolę nie prorokować:-)

jogi7137    0

Mateuszs1993 a egzamin zawodowy zdałeś? Wydaje mi się że potrzeba tylko świadectwo ukończenia szkoły rolniczej.

Zdałem mam certyfikat i dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe i zaświadczenie o ukończeniu szkolenia bo na jednym byłem. No i do tego świadectwo jak myślicie wystarczy to? Żeby później nie oddawać tych pieniędzy z odsetkami bo już się sporo o tym naczytałem.

Bukaciarnia_pl z tego tekstu wynika że w zupełności to wystarczy. Dzięki za pomoc.

jogi7137    0

Mateusz spokojnie wystarczy twoje wykształcenie. Dzisiaj pisałem z kolegą który dostał MR w 2012 i mówił ze potrzebny jest egzamin zawodowy.

jogi7137    0

no i właśnie jeden mówi tak, drugi tak. Też tak właśnie kiedyś słyszałem że wystarczy świadectwo ukończenia szkoły rolniczej, nawet w innych kierunkach typu agrobiznes i podobne.

marjanmeme    6

Troche miesza kolega pojęcia, bo prow to cały program, który dzieli się na działania, młody rolnik, modernizacja itp. Pewnie chodzi Ci o łączenie mr z modern. W obecnym prow można było to połączyć. Co do nowego wolę nie prorokować:-)

Tak, oczywiście chodziło mi o łączenie młodego rolnika z PROW 2007-2013 i modernizacje z 2014-2020. Przepraszam za skrót myślowy. Dzięki za info

Edytowano przez marjanmeme

janczar810    247

no i właśnie jeden mówi tak, drugi tak. Też tak właśnie kiedyś słyszałem że wystarczy świadectwo ukończenia szkoły rolniczej, nawet w innych kierunkach typu agrobiznes i podobne.

Ja MR 2011 i świadectwo+ zaświadczenie wystarczy

w top agrar pisalo ze mozna tylko za 30 % kwoty 75 tys kupic grunty rolne ?

to raczej MR w nowej perspektywie i nie 75 tylko 100tys weż artykuł i czytaj jeszcze raz do skutku

a tak po za tym kiedy to czytałeś? teraz tj. styczeń 2014?

Dziedzio92    41

W wydaniu luty 2014 TAP pisze wyraznie ze suma dofinansowania nie ulegnie zmianie czyli 75 tys.

30% z 75 tys = 22500 tyle bedzie na zakup ziemi. W zaleznosci od rejonu rolnik kupi od 0,4-1ha ziemi

Nabor bedzie bardziej kierowany dla osob ktore dopiero beda zaczynac (0ha, z zabudowa lub bez )

Mysle ze dopiero bedzie nabor na drugi kwartał

wel    0

W lutowym wydaniu TAP jest dobry artykuł i o Młodym Rolniku i o całym PROW. Premia będzie 75 tyś a nie 100 tak jak spekulowano.

alero099    0

Tylko że to nie są spekulacje tylko tak podali na stronie w ministerstwa. To kto ma złe informacje ministerstwo czy top ?

emattti    11

mam takie pytanie:

czy te 75 tys moge przeznaczyc na zakup jednej maszyny(ktora kosztuje 150 tys) 75 tys z MR i drugie 75 z wlasnej kieszeni ? czy tylko za te 75 tys moge kupic jedna maszyne do 75 tys zl ?

z gory dzieki za odp ;)

karol3211    0

Misnisterstwo mówiło ze nabór bedzie w połowie 2014 roku ze srodków przesuniętych z innego programu, wtedy mowa była o 75tys sam minister Kalemba to mówił, moze cos zmienili w kazdym razie ja o 100 tys nie słyszałem.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?