Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marjanmeme    13

Witam,

Z góry nadmieniam, że jest to "dzielenie skóry na niedźwiedziu" ale czy jakby w tym roku był nabór na młodego rolnika i udałoby sie dostać te pieniądze to czy jest możliwość połączenia ich razem z PROW 2014-2020? Hipotetycznie chciałbym wziąc nowy ciągnik i spożytkować na ten cel MR oraz PROW naraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam takie pytanie mam wykształcenie zawodowe: Mechanik operator maszyn i urządzeń rolniczych i czy to wykształcenie wystarczy żeby wziąść młodego rolnika?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Witam,

Z góry nadmieniam, że jest to "dzielenie skóry na niedźwiedziu" ale czy jakby w tym roku był nabór na młodego rolnika i udałoby sie dostać te pieniądze to czy jest możliwość połączenia ich razem z PROW 2014-2020? Hipotetycznie chciałbym wziąc nowy ciągnik i spożytkować na ten cel MR oraz PROW naraz?

Troche miesza kolega pojęcia, bo prow to cały program, który dzieli się na działania, młody rolnik, modernizacja itp. Pewnie chodzi Ci o łączenie mr z modern. W obecnym prow można było to połączyć. Co do nowego wolę nie prorokować:-)

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jogi7137    0

Mateuszs1993 a egzamin zawodowy zdałeś? Wydaje mi się że potrzeba tylko świadectwo ukończenia szkoły rolniczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdałem mam certyfikat i dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe i zaświadczenie o ukończeniu szkolenia bo na jednym byłem. No i do tego świadectwo jak myślicie wystarczy to? Żeby później nie oddawać tych pieniędzy z odsetkami bo już się sporo o tym naczytałem.

 

Bukaciarnia_pl z tego tekstu wynika że w zupełności to wystarczy. Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jogi7137    0

Mateusz spokojnie wystarczy twoje wykształcenie. Dzisiaj pisałem z kolegą który dostał MR w 2012 i mówił ze potrzebny jest egzamin zawodowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jogi7137    0

no i właśnie jeden mówi tak, drugi tak. Też tak właśnie kiedyś słyszałem że wystarczy świadectwo ukończenia szkoły rolniczej, nawet w innych kierunkach typu agrobiznes i podobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marjanmeme    13

Troche miesza kolega pojęcia, bo prow to cały program, który dzieli się na działania, młody rolnik, modernizacja itp. Pewnie chodzi Ci o łączenie mr z modern. W obecnym prow można było to połączyć. Co do nowego wolę nie prorokować:-)

 

Tak, oczywiście chodziło mi o łączenie młodego rolnika z PROW 2007-2013 i modernizacje z 2014-2020. Przepraszam za skrót myślowy. Dzięki za info

Edytowano przez marjanmeme

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

no i właśnie jeden mówi tak, drugi tak. Też tak właśnie kiedyś słyszałem że wystarczy świadectwo ukończenia szkoły rolniczej, nawet w innych kierunkach typu agrobiznes i podobne.

 

Ja MR 2011 i świadectwo+ zaświadczenie wystarczy

 

w top agrar pisalo ze mozna tylko za 30 % kwoty 75 tys kupic grunty rolne ?

 

to raczej MR w nowej perspektywie i nie 75 tylko 100tys weż artykuł i czytaj jeszcze raz do skutku

a tak po za tym kiedy to czytałeś? teraz tj. styczeń 2014?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziedzio92    42

W wydaniu luty 2014 TAP pisze wyraznie ze suma dofinansowania nie ulegnie zmianie czyli 75 tys.

30% z 75 tys = 22500 tyle bedzie na zakup ziemi. W zaleznosci od rejonu rolnik kupi od 0,4-1ha ziemi

Nabor bedzie bardziej kierowany dla osob ktore dopiero beda zaczynac (0ha, z zabudowa lub bez )

Mysle ze dopiero bedzie nabor na drugi kwartał


tgEgF.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wel    0

W lutowym wydaniu TAP jest dobry artykuł i o Młodym Rolniku i o całym PROW. Premia będzie 75 tyś a nie 100 tak jak spekulowano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alero099    0

Tylko że to nie są spekulacje tylko tak podali na stronie w ministerstwa. To kto ma złe informacje ministerstwo czy top ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emattti    68

mam takie pytanie:

czy te 75 tys moge przeznaczyc na zakup jednej maszyny(ktora kosztuje 150 tys) 75 tys z MR i drugie 75 z wlasnej kieszeni ? czy tylko za te 75 tys moge kupic jedna maszyne do 75 tys zl ?

z gory dzieki za odp ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol3211    0

Misnisterstwo mówiło ze nabór bedzie w połowie 2014 roku ze srodków przesuniętych z innego programu, wtedy mowa była o 75tys sam minister Kalemba to mówił, moze cos zmienili w kazdym razie ja o 100 tys nie słyszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj