Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
piterq1991    30

Koledzy, wiadomo coś może jak będzie wyglądała premia dla młodego rolnika w roku 2015?

Chciałbym w 2015 wziąć premie młodego rolnika i wykorzystać ją z połączeniem modernizacji gospodarstw na zakup maszyn.

Jeśli złożyłbym wniosek tego roku to chyba nie bedzie możliwości przetrzymac pieniędzy i za rok razem z modernizacją zdecydować się na nowe zaplecze maszynowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra kolego @farmerek12 a na jakich zasadach będzie ten nabór?

na takich jak ostatni w 2011 czy coś się zmieni?

jak coś wiesz to podziel się info z innymi bo jest tu bardzo dużo użytkowników zainteresowanych naborem w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

Jeżeli uruchomią MRa, to tylko na zasadach jakie były do tej pory. Raczej (to jest moje zdanie i Kalemba je raczej podzieli) nie zmienią nic co do terminów, tzn. 12 miesięcy od przejęcia/zakupu ziemi lub gospodarstwa i 18 miesięcy do wypłaty środków. To dotyczy również wzięcia dopłat na siebie (nawet nie mając ziemi). Niech tutaj nikt nie myśli, że jak nie było naboru w 2012 roku, to czas będzie liczył się od ostatniego naboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luka11    0

Witam

rozmawiałem dzisiaj z kierownikiem agencji i w jego zdaniem nie bedzie naboru na MR ze starego prow , poniewaz te pieniadze zostana przesunięte na modernizacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luka11    0

Pan minister Kalemba powiedział 7 listopada 2013 , że będzie MR z pozostałych środków z Prow 2007-2013 jednak uważam , że ,,rzucanie słów na wiatr" wychodzi panu Kalembie najlepiej myślę że się z tym zgodzicie przypomnę ostatnie kłamstwo pana K a mianowicie mowa o tym , że 60 % dopłat bezposrednich będzie wypłaconych do końca grudnia 2013 , może minister pomylił lata:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Witam

rozmawiałem dzisiaj z kierownikiem agencji i w jego zdaniem nie bedzie naboru na MR ze starego prow , poniewaz te pieniadze zostana przesunięte na modernizacje

a z kierownikiem jakiego biura rozmawiales tzn. Powiatowego czy BWI w oddziale?

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Nie można robić zakupów od wstępnych i zstępnych


Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miszka123    6

Witam mam pytanko do was uczę się drugi rok w technikum rolniczym i nie wiem jak jest z tym młodym rolnikiem czy muszę skończyć szkołę i wtedy wnioski pisać jakieś czy mogę już teraz złożyć wniosek , mam 14 ha i czy mogą mi przyznać jakąś kwotę na maszynę moja hodowla bydło mięsne możecie mi to jakoś wytłumaczyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Podstawowe warunki aby uzyskać premię dla młodego rolnik to 18 lat i uzupełnić wykształcenie w ciągu 3 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian20    2

Ludzie ogarnijcie się piszecie takie same posty na każdej stronie czy Ci co piszą to nie umieją czytać ? Jeśli tak to zwracam honor .. strona ARIMR jest dostępna dla wszystkich jeśli by ktoś pytał .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Powiedzcie jeszcze jak uzupełniacie biznesplan? Sami wszystko wyliczacie/wymyślacie czy korzystacie z biur specjalizujących się w tych sprawach, jeśli tak to jaki jest średni koszt za takie cuś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mi PRG(biznseplan) i wniosek wypełniał człowiek w ODR. Zgarnął za to kilka stówek i tyle. Jak potrzebowałem coś poprawić to otwierał plik z moim biznesplanem i poprawiał co trzeba. Za to nie brał pieniędzy.

Jałówek nie kupisz od ojca nie wspominając o krowach. Osoby wstępne i zstępne to rodzina dla wyjaśnienia. Kto jest kim poszukaj sam. Możesz zakupić stado podstawowe ewentualnie dokupić nowe sztuki. Zwierzęta muszą być hodowlane-mieć udokumentowane pochodzenie. W przypadku dokupowania jalówek, bo krowy dostaniesz od ojca musisz później udowadniać w jaki sposób zakup zwierząt poprawił postęp genetyczny w stadzie. Jak kupisz je, aby kupić i nie doskonalić stada, zacielać bykiem sąsiada to od razu odpuść sobie zakup zwierząt.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Powiedzcie jeszcze jak uzupełniacie biznesplan? Sami wszystko wyliczacie/wymyślacie czy korzystacie z biur specjalizujących się w tych sprawach, jeśli tak to jaki jest średni koszt za takie cuś?

Jak chcesz to pomogę z PRG i resztą. Jak coś to pisz :-)

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xeon    4

@Thomas2135, to nie wiedziałem, że takie dziwne wymagania są po zakupie jałówek - właśnie na to chciałem przeznaczyć kasę. Oczywiście zabawa z bykiem nie wchodzi w grę (tylko inseminator i dobierane nasienie) - jednak tak, czy inaczej nie ma zamiaru udowadniać żadnemu urzędasowi, czemu krowa ma więcej czarnych łat niż białych. Trzeba będzie się dobrze zastanowić co kupić (o ile w ogóle MR zostanie uruchomiony). Chyba zostaje zakup nowej dojarki przewodowej. Czy przy takowej też są jakieś kruczki, do których mogą się później przyczepić?

 

No chyba, że ten postęp genetyczny w stadzie da się jakoś łatwo udowodnić bez zbędnych ceregieli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

Widzę że wszyscy dzielicie skórę na niedźwiedziu, a niektórzy nawet kombinują jakby tu wziąć całą kasę do kieszeni...

Jesli nie masz potrzeb, masz wszystko w gosp to odpuść, daj szansę skorzystać tym, którym jest to potrzebne...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

Lub poczekaj do następnego rozdania. Pewnie będzie większa kasa i będziesz miał większe rozeznanie co ci brak. Teraz dajcie szanse tym, którym termin od przejęcie/kupna dobiega końca (tj. 12 miesięczny okres potrzebny do MRa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luka11    0

Nie chce byc niemiły ale ludzie zastanówcie sie co piszecie nic nie wiadomo na temat MR w 2014 nie ma zadnych konkretow ludzie w agencji nic nie wiedzą a na temat pana ministra juz pisałem , większego picera nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z zakupem jałówek nie jest tak tragicznie. Więcej zabawy niż przy maszynie, ale wszystko do ogarnięcia. Jak kupiłem jałówki z Czech. Dostałem wszystkie dokumenty z rodowodami. Rodowody musiały być przetłumaczone. Z 7 szt 840 zł. Nie ma problemu jeśli odziedziczyłeś gospodarstwo bez krów i chcesz zakupić stado podstawowe czyli jałówki. W moim przypadku otrzymałem też krowy, więc stado podstawowe było. Musiałem udowodnić w jaki sposób kupione zwierzęta podniosły status genetyczny stada. Jak na razie wystarczyło oświadczenie, że są to zwierzęta hodowlane. Urodzone jałówki będą na remont stada. Inseminacja jest przeprowadzana z wykorzystaniem najlepszego nasienia. Stare stado także kryjesz buhajem tej rasy a urodzone sztuki także przeznaczysz na remont stada. Pisałem też, że są wydajniejsze i podniosły roczną produkcję mleka w stadzie. Na potwierdzenie słów dołączyłem, świadectwa inseminacji, informacje z ARR o ilości mleka, paszporty urodzonych jałówek dla potwierdzenia, że są w stadzie. Jak na razie to wystarczyło i nie czepiają się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

moim zdaniem najlepiej inwestować w maszny tzn ciągniki, nasze polskie gospodarstwa (nie wstydzmy się) bazuja glownie na starych ursusach i na innych starszych sprzętach wiec powinnismy inwestować w nawoczesny sprzet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj