Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
fergusonki    36

Witam, mam pytanko, otóż mój młodszy brat jest obecnie w 2 klasie TR i z Ojcem myślimy by przepisać młodemu coś żeby dostać premię, ale nie wiem dokłądnie jak to jest...

Czy jeżeli w tym roku mu przepiszemy to on w 2016 będzie musiał się jakoś tam okazać papierami czy ma więcej czasu? bo przyznam że do kujonów on nie należy :D Także są obawy czy na pewno w 2016 ukończy te szkołę :)

maniek20    71

pedro2 dzięki jakoś się zle napisalo ale juz poprawione a zna ktoś odpowiedzi na to pytanie

Wiadomość z agroFakt.pl

fioletowy    0

Mam takie pytanie, czy jest już ustalone ile trzeba mieć ha, lub ile tych punktów ESU aby w ogóle starać się o premię dla młodego rolnika?

pedro2    350

Poczytaj 3-4 strony wstecz a zapewniam, że dowiesz się wszystkiego :mellow: ESU im więcej tym lepiej...

majes    4

Dzwoniliście u siebie do oddziałów? Ja dzwoniłem do dwóch lokalnych i mazowieckiego i narazie nikt nic nie wie (a przynajmniej tak mówią) o uruchomieniu nowego naboru na starych zasadach.

martin0000    10

z taką powierzchnią to nawet nie masz co startować chyba że jakieś ziółka albo warzywka będziesz uprawiał :D

maniek20    71

jest na temat tego naboru w ostatnim tygodniku rolniczym i tam nie pisało że od 4 esu

Edytowano przez maniek20

lukasz222    2354

Tylko jest jedno pytanie: dasz rade później z tego 4,60 dobić do średniej krajowej? Jeśli nie to chyba gra nie warta świeczki ;)

maniek20    71

ja tylko daje przyklad ja mam więncej ale jak bym zaczą od 4.60 ha to za rok bym miał juz 10 ha ale to juz za duże ryzko czym więncej ha tym więncej punktów proste

rafalsport    3

Siemanko wam wszystkim mam do was pytanie mija babcia ma gospodarstwo rolne na siebie ja mam 18 lat i chcę żeby babcia mi je przepisała a nie mam szkoły rolniczej czy muszę isć gdzieś zaocznie czy co bo sam nie wiem mam 25 h 4 i 5 klasy i chciałbym dalej gospodarzyć a na razie chodzę do szkoły liceum proszę o odp pozdro ..

Endriu42    10

4 esu tez mozna osiągnąć w ciągu 3 lat nie trzeba mieć na początku

Może przepisać i bardzo dobrze że jesteś pełboletni bo niepełnoletni nie mogą się ubiegać o pomoc tylko z tym przrpisabiem poczekaj do naboru wniosków

proxy8441    72

Słyszałem już o kilku przypadkach uczniów, którzy studiują dziennie i wzięli MR, nawet na tym forum są tacy. Sam osobiście wyobrażam sobie coś takiego, że ktoś studiuje dziennie i codziennie dojeżdża do uczelni, potem wraca i zajmuje się gospodarką. Natomiast jak gość bierze MR i wynajmuje mieszkanie w jakimś dużym mieście i wraca do domu na wieś co 2-3 tygodnie (a w międzyczasie gospodarką zajmują się rodzice) - coś takiego to jest przegięcie :P Zresztą jednym z wymogów jest samodzielnie prowadzenie gospodarstwa.

przeciez ktos nad tym musi trzymać pieczę np Ty mówisz że jedni dojezdzają i skorzystali z premii na dziennych a jakbym nie dojezdzał tylko mieszkał w mieście przy uczelni to kto by sprawdził czy ja dojezdzam czy mieszkam na miejscu? Wydaje mi sie że z góry nie można wziąć" MR na dziennych z tytułu niezdolności do samodzielnego prowadzenia gosp. jak ktoś wie jak to jest to niech mnie oświeci.

Witam, mam pytanko, otóż mój młodszy brat jest obecnie w 2 klasie TR i z Ojcem myślimy by przepisać młodemu coś żeby dostać premię, ale nie wiem dokłądnie jak to jest...

Czy jeżeli w tym roku mu przepiszemy to on w 2016 będzie musiał się jakoś tam okazać papierami czy ma więcej czasu? bo przyznam że do kujonów on nie należy :D Także są obawy czy na pewno w 2016 ukończy te szkołę :)

szczerze powiedziawszy to myśle żeby otrzymac MR trzeba nie tylko grunty ale jeszcze budynki przepisać czyli nie wiem czy Wam sie to uda chyba że jest inaczej. w MGR jest chyba tak że mozna na same grunty dostać.

Endriu42    10

Jakbyś chciał kiedyś pomocy przy wniosku to pisz :-)

W tej chwili lepiej niech nie przepisuje bo na 100% nie wiadomo kiedy nabór najlepiej dopiero po decyzji o przyznaniu pomocy przejąć

Papiery to głównie wniosek i plan rozwoju gospodarstwa

Budynki zawsze można użyczyć od rodziców do produkcji nie są zawsze konieczne

Lamu    0

to co wie ktos czy ten termin 3 lat od wyplaty mozna przedłużyć czy to termin ostateczny?

Endriu42    10

Chyba że w nowym naborze min. roln. zmieni rozporządzenie w co wątpie bo jakby został wydłużony czas spełnienia zobowiązań to agencja do upływu 5 lat nie zdążyła by przeprowadzić kontroli czy zostały spełnione zobowiązania :-)

fergusonki    36

Proxy8441 z budynkami to nie problem bo wystarczy ze tata mu przepisze grunty i np jedną tuczarnie, ale bydynki chyba nie sa obowiazkiem do MR.

To jak jest z tymi 3 latami, jezeli bratu zostaly 2 lata szkoly to jak ewentualnie niezda egzaminu zawodowego to moze za rok jesli zmiesci sie w tych 3 latach?

Endriu42    10

Dokładnie budynki nie są obowiązkiem szczególnie jeżeli nie prowadzi prowadzi się produkcji zwierzęcej.

Do upływu trzeciego roku od wypłaty pomocy trzeba udokumentować posiadanie wykształcenia rolniczego, jeżeli oczywiście się go nie posiadało na początku.

Sory poprawka trzy lata liczymy na dzień dzisiejszy od dnia doręczenia decyzji o przyznaniu pomocy a nie od wypłaty pomocy.

aletes    70

• Pomoc może otrzymać rolnik, którego gospodarstwo jest co najmniej równe powierzchni średniej wielkości gospodarstwa w kraju (w 2010 r. było to 10,23 ha) i nie jest większe niż 300 ha. W przypadku województw, w których średnia powierzchnia gospodarstwa jest niższa od średniej powierzchni gospodarstwa w kraju (czyli woj. lubelskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, śląskiego i świętokrzyskiego), rolnik będzie mógł gospodarstwo stopniowo powiększać. Czy to prawda? Nie ma więc tej śmiesznej średniej wojewódźkiej?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?