Skocz do zawartości

Polecane posty

Thomas2135    1194

Po ostatnim naborze przepisy zostały zmienione i okres obowiązkowego ubezpieczenia w KRUS po przejęciu gospodarstwa został skrócony do 1 roku.

Radosny8821    0

ale tobie kolego chodzi o to ze mozna mieć gosp na własność 12 miesiecy nie dłuzej aby sie załapać na premie MR a ja myśłałem ze poprzednicy pisali o tym wymogu 1 rok w krus odnośnie kwalifikacji potrzebnych aby spelnic wymogi czyli albo wykształcenie rolnicze albo 3 lub 5 letni staż w rolnictwie. czy sie mylę?

Thomas2135    1194

O ubezpieczeniu 3 i 5 letnim pisałem na poprzedniej stronie. 3 lub 5 letni staż to właśnie ubezpieczenie w KRUS. Po przejęciou gospodarstwa i otrzymaniu premii trzeba było być ubezpieczonym przez 3 lata, jednak skrócono to do roku. Teraz możesz mieć gospodarstwo a po roku możesz dorabiać legalnie w innej pracy.

Wiadomość z agroFakt.pl

pierre    1

Rozróżniajmy ubezpieczenie w KRUS jako domownik i jako rolnik. Staż to właśnie "domownik", a po otrzymaniu premii trzeba być ubezpieczonym jako "rolnik" przez minimum 12 miesięcy. Przynajmniej tak było...

ursus914    6

Witajcie :) Mam pytanie dot. rozliczania premi. Ile mam miesięcy na rozdysponowanie otrzymanych środków, oraz czy mogę to łączyć z modernizacją gosp. rolnych? Tzn. czy premia może posłużyć w całości jako wkład własny do wniosku? Ogólnie chodzi o budowę obory.

poosa21    53

Witajcie :) Mam pytanie dot. rozliczania premi. Ile mam miesięcy na rozdysponowanie otrzymanych środków, oraz czy mogę to łączyć z modernizacją gosp. rolnych? Tzn. czy premia może posłużyć w całości jako wkład własny do wniosku? Ogólnie chodzi o budowę obory.

Nie zadawaj tak rozbudowanych pytań bo "strażnik" sie przyczepi ze odbiegasz od tematu.

Dotychczas było na rozdysponowanie 3 lata, premia mogła być wkładem własnym w modernizacje, można było budować za to np. oborę.

Sam łamiesz zasady, a później wielkie pretensje, + 1 punkt za cytowanie poprzedniego posta

Edytowano przez MAT912

farmer_89    7

ja się nikomu nie wtrącam ale lepiej nie budowac obory za premie ponieważ u mnie w okolicy tez budowali obore z tego funduszu i później się wszystkiego bardzo czepiali a to okna za male a to korytarz za waski itp. nawet kobitka w agencji odradzala mi jakiekolwiek budowy z ta kase, najlepiej kupic nowa maszyne i mieć swiety spokoj

• Like 1

W przyszłym prowie ma być nieco łatwiej jeśli chodzi o budynki. Niemniej jednak przepisy dobrostanu będą musiały być spełnione (wymiary, rodzaj materiałów, naświetlenie, mikroklimat itp itd):) Z dokładnością do centymetra.

ursus914    6

Dzięki za odpowiedź. Miejmy nadzieję że odbędzie nabór w 2014.

Mam jeszcze dwa pytania:

1. Czy mogę się ubiegać o premię, jednocześnie studiując dziennie? (Jestem na SGGW)

2. Ile czasu mam na zdobycie wykształcenia, i od kiedy ten czas się liczy?

Edytowano przez ursus914

Gal    3

Możesz ubiegać się o premie. A czas o ile się nie mylę to liczy się od daty przyznania pieniędzy a na wykształcenie masz 3 lata. A jaki kierunek studiujesz?

ursus914    6

Dzięki. Jestem na I roku Rolnictwa. Przepraszam admina za OT...

Edytowano przez ursus914

marasp    7

czy będąc obecnie ubezpieczonym w ZUS-ie (prowadzę niedużą działalność) mógłbym składać wniosek na MR chcąc przejąć gospodarstwo rodziców, czy ZUS odbiera szansę na premię?

PanJ30    0

Niedawno w agrobiznesie była mowa o tym, że ci którzy będą u końca 5 letniego wymaganego terminu prowadzenia gospodarstwa tuż przed zakończeniem tegoż okresu muszą zdać bodajże ok.1-2 miesięcy przed sprawozdanie z wywiązania się z planu.Teraz moje pytanie. Jak to się ma do tych młodych rolników, którzy brali ten program już w 2009 r.Osobiście składałem już deklarację po 3 latach od rozpoczęcia. Teraz będąc już pół roku przed zakończeniem dowiaduję się, że trzeba coś jeszcze składać bo jak nie to będą kary finansowe dla spóźnialskich. Przepraszam jeżeli umieściłem swój post nie w tym dziale, ale nigdzie nie mogę się doszukać odpowiedniego wątku.

Gal    3

marasp - ZUS raczej odbiera Ci szanse. Jeżeli prowadzisz własną działalność i jest ona z przyszłością to pomyśl żeby to właśnie na nią wziąć jakieś dotacje z Unii.

Gospodarz12    21

Czy to prawda że premia dla młodego rolnika w latach 2014-2020 ma wynosić 100tys. zł?

Możliwe że pojawił się już wątek na temat wysokości premii ale nie mam czasu szukać, byłbym wdzięczny za odp.

Wszystko jest możliwe:) Ale ja nie mam zamiaru czekać, jeżeli w 2014 będzie nabór na MR to kolenego może w 2015 nie być, dopiero później. A za tyle czasu to maszyny, budynki i środki produkcji mogą dużo zdrożeć...i zjeść te dodatkowe 25 tys:)

marasp    7

gal-przy tego rodzaju działalności raczej nie skorzystam z unijnej pomocy, a na MR i rozwoju gospodarstwa bardzo mi zależy.

A czy ZUS będzie także odbierał szanse na skorzystanie z programu modernizacji gospodarstw w latach 2014-20?

starybudnik    15

Mam takie pytanie czy muszę powtórnie składać dokumenty o uzupełnieniu wykształcenia jak złożyłem je wcześniej jak w terminie 60 dni od dnia upływu 3 lat od dnia doręczenia decyzji o przyznaniu pomocy, tj. mam je złożyć do dnia 12. 12. 2013. A złożyłem je 25. 04. 2012.

Dzwonilem do agencji ale tam to czeski film. Może ktoś ma taki sam problem.

Gal    3

Mi się wydaje że nie ponieważ miałeś złożyć "do" danego dnia a złożyłeś wcześniej. Jednak najlepszym rozwiązaniem będzie jak się dowiesz tam co składałeś bądź w agencji musisz próbować. Bo to są już większe pieniądze a przez taką błahostkę możesz mieć problemy. A co do tego tematu to zapewne odwiedzają go ludzie którzy będą chcieli się starać o MR i może być trudno z uzyskaniem profesjonalnej odpowiedzi.

starybudnik    15

Dziś rano dzwonilem do oddziału regionalnego arimr i gosciu powiedział mi ze raczej nie muszę składać powtórnie ale jak chce spać spokojnie to żebym złożył. Więc nie dostałem w 100% pewnej odpowiedzi, dlatego dla pewności złożę jeszcze raz.

martin0000    10

Mam takie pytanie czy muszę powtórnie składać dokumenty o uzupełnieniu wykształcenia jak złożyłem je wcześniej jak w terminie 60 dni od dnia upływu 3 lat od dnia doręczenia decyzji o przyznaniu pomocy, tj. mam je złożyć do dnia 12. 12. 2013. A złożyłem je 25. 04. 2012.

Dzwonilem do agencji ale tam to czeski film. Może ktoś ma taki sam problem.

ja złożyłem ponad rok temu a termin mam do 31.01.2014 i bez senu jest składać 2 raz a po za tym jak składałeś w ARiMR to powinieneś dostać potwierdzenienie złożenia dokumentów taki swistek jakie dokumenty dostarczasz chyba że go nie masz to wtedy lepiej jeszcze raz złożyc dla świętego spokoju. pozdro

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się