Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Arek    113

a na czym polega ta ankieta monitorująca?musze w niej napisać cały mój majątek jakiego się dorobiłem przez te 5 lat?i jak to wygląda jeżeli nie posiadam żdanych budynków na własnośc tylko bydło trzymam razem z ojcem,co ja musze w tej ankiecie przedstawić bo powiem uczciwie że przez 2,5roku kupiłem maszyne z której musiałem się rozliczyć a tak to nic więcej.w biznes planie zoobowiązałem się do trzymania 16szt.bydła a tak to o niczym więcej mowy nie było że musze mieć bydynki na własnośc itp.

Czy ktoś mogłby to skomentować żeby nie było lipy w ARiMR póżniej.(nabór 2011r)

Zwierzęta trzymasz w tym samym budynku co ojciec? W agencji wiedzą o tym?

wiesmak243    5

Witam panowie. Wybaczcie że zadaje to pytanie może jest juz tu odpowiedz ale ciężko znaleźć pośród 432 str ale do rzeczy. Czy jeśli uczęszczam do I klasy technikum rolniczego to mogłbym po osiągnieciu pełnoletności przejąć gospodarstwo i ubiegać się od MR nawet jeśli nie ukończył by jeszcze wtedy szkoły?

martin0000    10

Zwierzęta trzymasz w tym samym budynku co ojciec? W agencji wiedzą o tym?

Znaczy się trzymam sam moje bydło ale budynek należy do ojca,a jeżeli nie wolno to co miałem wybudować nową obore na 16 szt?

Wiadomość z agroFakt.pl

starybudnik    15

Będziesz mógł się ubiegać o MR nawet jeśli w chwili składania wniosku nie masz wykształcenia rolniczego pod warunkiem, ze wciągu 3 lat je uzyskasz. Bynajmniej przy wcześniejszych naborach na MR tak bylo. W przyszłości może być różnie.

martin0000    10

Ankietę ściągasz sobie ze strony ARiMR. Późnij idziesz do człowieka, który wypełniał Ci PRG(w moim przypadku korzystałem z pomocy ODR) i dajesz mu tę ankietę. Wypyta się Ciebie co i jak i wypełni a ty zapłacisz i tyle.

To co napisałeś to wiem wszystko i też korzystałem z pomocy ODR-u chodziło mi co dokładnie moge napisać a czego nie żeby nie było lipy.

ralex    1

Witam

Obliczając esu na MR w tabele wpisuje ile mamy np tuczników w danym momencie w chlewni czy ile tuczników wyprodukuje na rok ?

Arek    113

Znaczy się trzymam sam moje bydło ale budynek należy do ojca,a jeżeli nie wolno to co miałem wybudować nową obore na 16 szt?

Możesz hodować w nie swoim budynku ale oni mają dziwne wymagania, że ten budynek nie może być współużytkowany jeszcze przez inną osobę.

Thomas2135    1210

Jeśli ściągnąłeś ankietę to widzisz pytania. Pierwsze kilkanaście to tak lub nie i nie masz innych odpowiedzi. Kolejne to określenie inwestycji wykonanych dzięki wsparciu. Na koniec określasz wg pytań co posiadasz i hodujesz, uprawiasz. Piszesz po prostu prawdę. Dzięki ankiecie widzą jak zmieniło się gospodarstwo. Sam mam jeszcze trochę czasu do ankiety i nie zawracam sobie nią głowy, bo jest prosta. Podobne do ankiety jest sprawozdanie z realizacji biznesplanu.

pawlus224    1475

Czyli najprawdopodobniej teraźniejszy termin tych ankiet to może nawet pierwszy nabór MR ? W każdym razie MR 2010 i 2011 śpią spokojnie .

Jeśli nie wiesz co pisać w tej ankiecie to pracownik ODR powinien Cię pokierować ( czytaj wyznaczyć ogólną tendencję w którą stronę nagiąć rzeczywisty stan) jak piszesz by ni było lipy :) Ale jeśli trzymasz się biznesplanu to wystarczy pisać prawdę , ogólnie ,że po dostaniu premii żyje Ci się lekko łatwo i przyjemnie a wcześniej to bida była :D <żart>

martin0000    10

Ja mam w biznesplanie napisane obora i stodoła na tzw."użyczenie od ojca" ale żadnej umowy pisemnej po między nami nie ma ale w biznes planie jest to jasno napisane i widocznie agencji to pasuje bo nie dostałem żadnych informacji żeby to wyjaśnić.

Jeśli ściągnąłeś ankietę to widzisz pytania. Pierwsze kilkanaście to tak lub nie i nie masz innych odpowiedzi. Kolejne to określenie inwestycji wykonanych dzięki wsparciu. Na koniec określasz wg pytań co posiadasz i hodujesz, uprawiasz. Piszesz po prostu prawdę. Dzięki ankiecie widzą jak zmieniło się gospodarstwo. Sam mam jeszcze trochę czasu do ankiety i nie zawracam sobie nią głowy, bo jest prosta. Podobne do ankiety jest sprawozdanie z realizacji biznesplanu.

dokładnie ankieta jest banalna gorzej jakby miała być kontrola na miejscu to może już tak miło by nie było, w sumie zostało mi jeszcze około 2,5roku do ankiety ale wole dmuchać na zimne i wcześniej się coś dowiedzieć niż za póżno. Pozdrawiam

konrad451    3

jestem na krusie 2,5 roku i jakos 2 lata temu dostalem MR, teraz dostalem oferte pracy na miejscu, oczywiscie z umowa o prace, niby teraz trzeba byc w krusie min rok, jak bede w zusie to moge oplacac tez krus jednoczesnie? to ze jestem MR to musze gdzies zglaszac a agencji ze bede pracowal, prowadze produkcje roslinna, przerabial ktos to juz?

Heniekii    1

wiem ze kiedys byl wymug ze jak dostales premie to przez okres chyba 3 lat bezwzglednie tylko w krusie i samodzielne prowadzenie gospodarstwa a teraz to nie wiem jak jest

Mlooody    0

Witam!

Nie jestem jeszcze rolnikiem, jestem obecnie zatrudniany na umowę zlecenie, ale chciałbym otworzyć własną działalność gospodarczą. W prawdzie pomagam w prowadzeniu gospodarstwa, ale oczekując na premię dla młodego rolnika, wstrzymuję się z prowadzeniem gospodarstwa "na własną rękę". Proszę o opinię zorientowanych w temacie, czy posiadanie własnej firmy, np handlowej, jest równoznaczne z dyskwalifikacją przy ubieganiu się o premię dla młodych rolników? Jak ta kwestia traktowana była w przeszłości? W ARiMR uzyskałem odpowiedź krótką, i nic nie wnoszącą - "nie wiemy jak ta kwestia będzie traktowana przy następnych naborach, tak więc nie będę się wypowiadała w tej kwestii"

pozdrawiam,

Piotrek

konrad451    3

jestem na krusie 2,5 roku i jakos 2 lata temu dostalem MR, teraz dostalem oferte pracy na miejscu, oczywiscie z umowa o prace, niby teraz trzeba byc w krusie min rok, musze gdzies zglaszac w agencji ze bede pracowal i ze bede ubezpieczony w zusie? czy tylko krus musze poinformowac? prowadze produkcje roslinna, przerabial ktos to juz?

Radosny8821    0

Marcin1832

ciekawe materiały zamieszczasz. swoja droga czy cos z tego Kalembie wyjdzie? nie wiadomo. moze Bruksela przychyli sie do tej propozycji i w 2014 bedziemy mieli jakies nabory na MR

mlodyhef    143

Według linku, który wstawiłem pieniądze znajdą się tylko dla 7-10 tys. beneficjentów. Nie znam się zbyt dokładnie, ale czy tylko mi się wydaje, że to trochę mało? :unsure:

mati0907    2

Na starych zasadach, mogli by chociaż zmienić ten przepis z czasem posiadania gospodarstwa, w końcu już ponad 2 lata nie przyjmowali wniosków i pewnie nie tylko ja nie czekałem z przepisaniem ziemi.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?