Polecane posty

Wiktor87    0

byłem dzisiaj w ord żeby zrobić poprawke bo chce zasiać hektar kukurydzy a nie mam tego uwzględnionego w biznesplanie,no i pani która wypełniała mi wniosek powiedziała że jej zdaniem nie trzeba takich zmian zgłaszac agencji ,i że jest okreslona liczba poprawek i jeśli ja przekrocze będe musiał oddac premie słyszał ktoś o czyms takim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

widocznie tej pani nie chce się nanosić tych poprawek, bo ja pierwsze słysze o takiem czymś jak limit poprawek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigniewPGR    109

Moj Boże. Jakie wy macie problemy. Dawno nie czytalem tego posta i dobrze zrobiłem bo tutaj jest jak z zabawą w głuchy telefon :) Ja nie mam żadnych problemów z agencją. Jest bardzo prosty sposób. Agencja kocha pismo i dlatego tylko i wylącznie komunikuje się z nimi na słowo pisane. Zarówno drogą e-mailową, jak i pocztową z osobą, która prowadzi mój wniosek. Stosuję zapytania z prośbą o ustosunkowanie się do mojego problemu. Robię zgodność z orginałem w powiatowej agencji i wysyłam pismo do agencji wojewodzkiej. Mam papier na to, że wcześniej coś konsultowałem. A tych co robią wnioski tzw "doradcy" to czy oni biora odpowiedzialność za to, że zwrot będziecie musieli dokonać :) Pewnie nie :) Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Widać jeszcze za mało jej papierkologi :D

Edytowano przez andrzej2110

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BLV    10

na ten rok nie przewiduje się naboru na MR... ale ubezpieczyć się jako domownik możesz, zawsze będziesz pod opieką KRUS-u :)

 

można wiedzcie skąd posiadasz takie informacje ze nie będzie naboru w tym roku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Dzisiaj rozmawiałam z kobietą z ODR i mówiła mi że nie ma co się spieszyć.

 

Osobiście muszę dokładnie przeliczyć ile przesiałam, bo może nie będę musiała składac zmian.

 

Ale wiem że teraz niby trzeba składać cały biznesplan, kiedyś tylko stronę gdzie są wypisane uprawy.

 

Madziu , rozumiem ,że przeliczasz czy przekroczysz te 30% , a ten procent zmian odnosisz do zmienionej uprawy czy do ogólnego areału gospodarstwa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mastach    0

Trzeba wystąpić o zgode do dyrektora jesli chce sie zwiekszyc lub zmiejszyc powierzchnie upraw danej rosliny lub liczbe zwierząt danego gatunku o więcej niz 30 %,liczy sie powierzchnia danej uprawy .Powiedzieli mi też w agencji że stado obrotowe może nie istnieć ,tylko podstawowe i te 30 % odnosi sie do stada podstawowego, o zmianach liczby zwierząt w obrotowym stadzie nie trzeba ich informować wazne żeby tylko esu nie spadło poniżej roku bazowego,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz319    0

Złożyłem ostatnio wniosek o płatność i liczę, że w czerwcu będę miał pieniądze na koncie. Chciałbym premię przeznaczyć na zakup ziemi (jako wkład własny do kredytu). Problem w tym, że właściciel już złożył wniosek o dopłaty więc chciałem zrobić tak, że premię przeznaczę na wkład własny a za dwa lata kupię ciągnik na kredyt nie finansowany przez ARiMR i podam, że ten ciągnik kupiłem za premię MR. Czy jest możliwe takie rozwiązanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mate02    0

jak myślicie warto dzwonić do warszawy i spróbować sie dowiedzieć co tam z moim wnioskiem czy dalej cierpliwie czekac?? wniosek o płatność składałem 6 lutego do warszawy potwierdzenie poszło 21marca i dalej cisz :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

kolego a masz namiary na Warszawe?? bo u mnie to samo.. wniosek składany 17 lutego... do warszawy wysłany 27 marca i kasiory brak..pani w ARiMR powiedziała że od 2 do 4 tygodni trzeba czekać na przelew z Warszawy to już 3 tygodnie zleciało... a Wy jak długo czekaliscie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

 

Madziu , rozumiem ,że przeliczasz czy przekroczysz te 30% , a ten procent zmian odnosisz do zmienionej uprawy czy do ogólnego areału gospodarstwa ?

 

No własnie nie wiem czy odnosić do całego areału czy tylko do gatunku uprawy.

 

Bo ja do całego areału to nic nie muszę zgłaszać, jak do gatunku to jeszcze nie wiem..

 

bo mam przesiane 3ha pszenicy ozimej na przesnice jarą

i 3ha rzepaku na peluszkę (a w planie było że ma tam na tym kawałku być pszenica ale tacie coś się pomyliło i zasiał sobie rzepak)

 

w palach miałam miec coś 13ha rzepaku i 7ha pszenicy.

 

Jutro jak uda mi się wrócić szybciej od lekarza to złapię kobietę z ODR u nas na wsi jeszcze i mówiła mi że rozmawiała z agencją i dokładnie wie co i jak z tymi zgłoszeniami i ile ma być % itd.

 

bo ja coś nie mogę znaleźć tego dokładnie w necie czy ma być 30%całego areały czy gatunku jaki się ma.

 

Choć coś kojarzę że tutaj ktoś cytował że ma to być 30% z całego areału..ale też nie mogę tego znaleźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

"" Zmiany polegające na zmniejszeniu lub zwiększeniu jednego gatunku roślin, mierzonej powierzchnią uprawy lub gatunku zwierząt, mierzonej liczby zwierząt o nie więcej niż 30% nie wymaga zgody Agencji. w przypadku zmian dotyczących powierzchni uprawy zbóż, roślin strączkowych lub roslin motylkowych drobnonasiennych, zmiany powierzchni upraw określa się dla całej grupy........ :huh: rzepak mi wymarzł na 2,5 hektara czyli całość uprawy rzepaku w gospodarstwie ..czyli mam 100% straty rzepaku i muszę pisać list do dyrektora :huh: co z tym fantem zrobić z prośbą zeby się zgodził na pozwolenie posiania kukurydzy?? :huh:

 

Madziu , o to Ci chodzi ? :)

 

 

... tylko szkoda ,że kolega @farry nie napisał żródła tego cytatu ;)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    66

a jak to jest gdy ziemniaki w tym roku zasadziłem na polu dzierżawionym od kolegi za które będę pobierał dopłaty a to pole nie jest wpisane w biznes planie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karban    33

Witam, mam pytanie czy jak kupuje ciągnik to zabezpieczeniem kredytu może byc on sam? Tzn. chodzi mi o taką formę jak zastaw rejestrowy czyli formalnie jestem właścicielem tylko w dowodzie mam wbite coś tam jeszcze. I jakie dokumenty trzeba przedstawić w Agencji oprócz faktury i potwierdzenia przelewu? (Przyznaję o to już ktoś pytał jakieś 50 stron wstecz:) Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mastach    0

musisz zadzwonić do agencji i ich zapytać jak oni to rozpatrują ,ja sprowadziłem ciągnik za granicy to oprócz faktury wat i potwierdzenia przelewu ,chcieli potwierdzono pieczątko z agencji kserokopie dowodu rejestracyjnego bo oryginał wzieło starostwo jak go przerejestrowywałem z tłumaczeniem ,skserowali mój dowod rejestr. dali do wypełnienie taką tabelke ,trzeba było podpisac pare oswiadczeń i tyle jak by co to powiedzieli że będo dzwonić ale ciekawe kiedy to będzie bo na odpowiedz w sprawie zmiany biznespłanu czekam juz pare miesiecy i nic,jesli kupujesz nowy ciagnik to chcą homologacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a7x    0

WItam! Czy po skończonej szkole rolniczej i niezdanym egzaminie państwowym na technika kwalifikuję się na Młodego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camel7771    0

Jeśli będzie nabór to kwalifikujesz się bo wykształcenie musisz uzupełnić w ciągu 3 lat więc miałbyś jeszcze 3 szanse żeby zdać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

A jak ARIMR udowodni Ci ,że nie pozyczasz ojcu powiedzmy agregatu ? Albo ,że z studni korzysta jeszcze ktoś inny ?

 

Do cholery to jest jego studnia czy maszyna a nie Łunjiii :unsure: :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1341

A ja mam pytanie takie: Czy mając na siebie 2 ha ziemi można było starać się o MR? Nie prowadziłem żadnej działalności, hodowli itp. Chodzi mi o to czy delikwent starający się o tą dotację może mieć jakiś grunt na siebie? Wiem że już nie będzie tego rodzaju wsparcia a pytam z czystej ciekawości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj