Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Mateusz319    0

witam

dawno tu nie zaglądałem i po przeczytaniu zaległości widze, że ze zwierzętami to nie taka prosta sprawa. Mam 8,5 ha aronii i żeby podnieść ESU miałem wpisane we wniosku, że w piątym roku będę miał 3 lochy i 20 tuczników. Dodam, że nie chce bawić się w produkcje zwierzęcą bo w małych ilościach się nie opłaca a na dużą hodowle trzeba mieć duże pieniądze na start itd... No ale do rzeczy. Doradzcie jak podnieść ESU jakąś produkcją roślinną ? dodam, że mam tylko 1 ha łąki więc za bardzo nie mam możliwości na jakąś nową uprawe...

marekfarmer    4669

Ja złożyłem zmiany w BP bez żadnej prośby do Dyrektora ARIMR złożyłem BP i wniosek o zmianę. Mam nadzieję że go zaakceptują. Czy muszę jakieś dodatkowe pismo dla dyrektora wysłać czy nie osoba która mi robiła wniosek mówiła że tak wystarczy jak robiliśmy BP i wniosek.

huanmontoja    4

to w końcu jest ta dopłata do mlodego rolnika bo jak bylem ostatnio pytac to nic nie bylo wiadomo ?? A pani mówiła że raczej w tym roku tego nie będzie.

Wiadomość z agroFakt.pl

ValtraN82    0

Mój doradca też nie jest pewien co do naboru na MR, ale mówi, że jak ma być, to najprawdopodobniej będzie to maj.

pawlus224    1475

Panowie jescze mam jedno pytanie. Jak robiłęm biznesplan do wniosku to pani kazała mi jeździć do jakieghoś dilera i żebym przywiozł oferte cenowa na maszyny które chce wpisać. i tam wpisałe opryskiwacz i agregat upr-siewny i łącznie niby maja one kosztować 100tys zł. teraz tak wystarczy jak kupie te dwie maszyny i np wydam razem 80tys czy musze jednak wydac 100?

Bylebyś wydał 70% kwoty :) bez problemu możesz wydac te 80 tys zamiast 100 tys.

SATURN    0

witam jezeli w bp. mam zakup kilku maszyn jednom za 30tys ,drugom za 70 tys,nastepnom za 40 tys, czy te maszyny mogom być zakupione za mniejsze pienodze niz podane w bp.aby sie tylko rozliczyn z tych 70% premi? czy bedom sie czepiać :(

jaro1916    1

możesz kupić za ile chcesz nie ważne jakie kwoty były wpisane w bp abyś tylko się rozliczył z 70%, wiem z własnego doświadczenia bo już się rozliczałem z faktur

a powie mi ktoś jak to jest z tymi 30% zmian w uprawach?? w bp mam wpisane ze sadzę 0,4ha ziemniaków ale czy w każdym roku muszę je sadzić??bo teraz akurat bym nie chciał sadzić ale za rok już bym sadził. i czy musze informować agencję o tym??

Edytowano przez MAT912
Cytowanie poprzedniego posta

karolr2    180

a ja przejelem wiecej pola niz w bp i pieniadze juz mi przelali na konto pod koniec marca ale dzisiaj dzwonili i chca sie umowic na kontrole nie wiecie co oni beda sprawdzac bo chcialbym sie lepiej przygotowac

a i jeszcze jedno morzę się ktoś orientuję co z kredytami na mr

pawlus224    1475

witam jezeli w bp. mam zakup kilku maszyn jednom za 30tys ,drugom za 70 tys,nastepnom za 40 tys, czy te maszyny mogom być zakupione za mniejsze pienodze niz podane w bp.aby sie tylko rozliczyn z tych 70% premi? czy bedom sie czepiać :(

Ja jestem w stanie zrozumieć jesli ktoś nie chce szukac informacji na 30 stronach wstecz , ale ,żeby nie spojrzeć na post wyżej ??????????????

Wiktor87    0

Witam wszystkich młodych rolników,mam takie pytanie czy jest jakis przepis który okresla ile czasu ma agencja na odpowiedz w sprawie zmiany założeń biznesplanu ,złożyłem wniosek w listopadzie do tej pory żadnej odpowiedzi,dzwoniłem do nich ale nic nie chca powiedzieć ,co jest grane ,nie wiem majo duzo pracy ale żęby sprawdzić 4 kartki zajmuje im to tyle czasu,żeby potem nie okazało sie że nie dotrzymuje założeń biznesplanu jak myślicie

zajaczek171    0

mają 14 dni gdzieś to czytałem że dyr od. reg. wyraża zgode na piśmie w terminie 14 dni.

także smiech na sali jak jeszcze nie odpowiedzieli.

a jakie dokumenty potrzebne sa do kontroli i co sprawdzają ?

czy np. chodzą i mierzą i spr zasiewy?

PanJoker    2

Panowie pytanie tego typu. Jeśli zamówiłem maszynę z pieniędzy na MR to teraz muszę się z tego rozliczyć? Tak?? Czyli mam pojechać do agencji i przedstawić im fakturę z zakupu maszyny tak??

pig    5

Witam wszystkich młodych rolników,mam takie pytanie czy jest jakis przepis który okresla ile czasu ma agencja na odpowiedz w sprawie zmiany założeń biznesplanu ,złożyłem wniosek w listopadzie do tej pory żadnej odpowiedzi,dzwoniłem do nich ale nic nie chca powiedzieć ,co jest grane ,nie wiem majo duzo pracy ale żęby sprawdzić 4 kartki zajmuje im to tyle czasu,żeby potem nie okazało sie że nie dotrzymuje założeń biznesplanu jak myślicie

tez mam taka sytuacje tylko ze ja zlożyłem zmieniony biznesplan w lutym i od tego czasu nic przyszło

Witek2010    32

Panowie pytanie tego typu. Jeśli zamówiłem maszynę z pieniędzy na MR to teraz muszę się z tego rozliczyć? Tak?? Czyli mam pojechać do agencji i przedstawić im fakturę z zakupu maszyny tak??

Jak zapłacisz za tę maszynę i będziesz mieć fakturę i dowód wpłaty to musisz to przedstawić agencji .

david85    1

orientuje się może ktoś czy będą następne nabory MR bo jeżeli tak to mam pytanko; jeżeli moja żona ma w dniu dzisiejszym na siebie dzierżawę na którą bierze dopłatę czy nie będzie to kolidowało jeżeli w przyszłości chciałbym otrzymać premię MR

napster2354    2

Witam.

Jestem tu nowy i mam takie bardzo ważne pytanie w październiku będę osbą pełnoletnią chciałbym się dowiedzieć czy mogę się ubiegac o jakiekolwiek dofinansowania z prow dodam ze chodzi mi o młodego rolnika i modernizację gospodarstwa rolnego. Uprawiam porzeczkę czarną i wiśnię chciałbym kupic nowy sprzęt oraz powiększyć plantację jednak pełnoletni bede dopiero w pazdzierniku :( i nie wiem czy to mnie dyskwalifikuje z wszelkich dofinansowan

pawlus224    1475

Nie wiadomo czy w tym roku będzie program Młody rolnik już nie mówiąc o Modernizacji ... jeśli nie będzie teraz , to aż w 2014 roku , prawdopodobnie po tak długiej przerwie wymóg nie prowadzenia działalności rolniczej w dniu składania wniosku lub nie prowadzenia działalności rolniczej maks rok przed złożeniem wniosku powinien być zniesiony ... ale to tylko domysły .

Brak oficjalnych informacji co do tegorocznego naboru ale jest większe prawdopodobieństwo ,że go nie będzie niż ,że będzie .

SATURN    0

witam ma takie pytanie w b.p ma wpisane ze przejmuje 25h ziemi a teraz mam zamiar wydzeierzawic 15h czy trzeba składać zamiany w b.p? dodam ze premie wypłacili mi w tamtym roku

Arek    113

Czy ktoś już załatwiał zmianę BP w związku z wymarznięciem ozimin?

Madzia20    16

Dzisiaj rozmawiałam z kobietą z ODR i mówiła mi że nie ma co się spieszyć.

Osobiście muszę dokładnie przeliczyć ile przesiałam, bo może nie będę musiała składac zmian.

Ale wiem że teraz niby trzeba składać cały biznesplan, kiedyś tylko stronę gdzie są wypisane uprawy.

krisu1990    0

koledzy mam takie pytanko chce sie po weekendzie majowym ubezpieczyć w krusie,moi rodzice są rolnikami i są ubezpieczeni w krusie.Moje pytanie jest takie chce w tym roku starać sie o dotacje na młodego rolnika i czy jak przed złożeniem wniosku ubezpiecze sie w krusie to czy automatycznie wyklucza mnie to z możliwości wzięcia premi na młodego rolnika???

karol    2

na ten rok nie przewiduje się naboru na MR... ale ubezpieczyć się jako domownik możesz, zawsze będziesz pod opieką KRUS-u :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?