Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
suzuki21l    5

Przecież to jest chore, jak powierzchnia nie może się zwiększyć? Przecież nie moze byc tak ze przez 5 lat nikt nie moze sie rozwijac, znaczy powiekszac arealu, w koncu ta premia ma pomoc w rozpoczeciu gospodarowania a nie w zakonczeniu. Pytanie dla ludzi z wlkp czy ktos z was jeszcze nie dostał listu po tym jak ogloszono info ze dla wszystkich wystarczy srodkow. A i jeszcze jedno o ile awansowaliscie na liscie, bo wedlug mnie w moim przypadku chyba byl bląd, na poczatku bylem na samym koncu a w chwili obecnej jestem na 1xx miejscu, przeciez to przeczy sobie, jezeli wczesniej w wlkp bylo ponad 500 "lepszych" ode mnie osob a teraz w calym kraju tylko sto kilka osob, zastanawiam sie jak to ugrysc w moim przypadku jesli ktos zle mi podliczyl na poczatku punkty, to stracilem 2tys netto, bo o tyle podrozal opryskiwacz.

powiększać możesz jak najbardziej, chodzi tylko i wyłącznie o zgłoszenie w ciągu 150dni, że ci przybyło, lub ubyło ha ,

mate02    0

ale jak np. ktoś już uzyskał ta średnią krajową czy tam woj. która jest wymagana i jeszcze teraz mu wpadło kilka ha dzierżawy której nie ujmował w bp to tego nie trzeba zgłaszać przynajmniej mi tak mówiono tylko to taki trochę plus bo gospodarstwo sie rozwija ;)

janczar810    251

ja nie rozumniem ludzi w ARiMR oczekuje abyśmy trzymali sie bezwglednie terminów a wobec NAS juz niestety podchodzą w wiekszasci z "olewnictwem" . Np. nie wiem jak jest u pozostałych ale domniemam iż w wlkp Agencja opierdziela sie na max decyzje dla dogrywkowiczów mialy byc wydane w przeciagu 14dni a tu juz miną termin i co cisza.

A teraz jak juz szerokie grono rolnów musi płacic tysiace wiecej za ten sam sprzet dzieki opieszałości urzedników.

Wiadomość z agroFakt.pl

karol    2

info dla tych z wlkp z żółtej listy: kolega dostał dziś pismo z ARiMR także coś tam się ruszyło...

pawlus224    1478

@zajączek171 - Co innego gdy powierzchnia przejmowanego/wydzierżawianego gospodarstwa się zwiększa(w porównaniu do bp. z pierwszego wniosku a wniosku o płatnośc) a co innego gdy przejmujemy gospodarstwo z taką samą powierzchnią jak deklarowaliśmy w bp , dostajemy pieniądze i trafia nam się okazja i zwiększamy areał :)

... przecież jak moglibyśmy zgłaszac zmianę areału która następuje po 150 dniach a której się nie spodziewamy .

katopo    4

Potwierdzam że w wlkp coś się ruszyło. Dziś przyszła decyzja. Na liście wojewódzkiej byłem 10XX a na krajowej 3XX

michal8705    0

mam pytanie

wczoraj dostałem decyzję o przyznaniu pomocy MR. Czy najpierw muszę spełnić te warunki w ciągu 180 dni

tj: przejęcie gospodarstwa, ubezpieczenie w KRUS-ie, wpis do ewidencji producentów itp a potem wysyłam wniosek o płatnośc. Czy ten wniosek mogę wysłać wcześniej?

Edytowano przez michal8705

brudnicka    0

Po dwóch tygodniach od wysłania wniosku o przelew do Warszawy mam pieniądze już na koncie - Wielkopolska.

Cinek8541    75

mam pytanie

wczoraj dostałem decyzję o przyznaniu pomocy MR. Czy najpierw muszę spełnić te warunki w ciągu 180 dni

tj: przejęcie gospodarstwa, ubezpieczenie w KRUS-ie, wpis do ewidencji producentów itp a potem wysyłam wniosek o płatnośc. Czy ten wniosek mogę wysłać wcześniej?

Pewnie,że najpierw musisz spełnić warunki-bo razem z wnioskiem odsyłasz im załączniki,które to potwierdzają...tj.papier z KRUS-u,itp.itp.

kinimo    0

mam takie pytanie: czy umowe dzierzawy trzeba potwierdzic u notariusza ,czy teza mozna zrobic to w inny sposob?

zajaczek171    0

witam.

od dłuższego czasu śledzę ten wątek. bardzo mi pomugł w drodze do MR . Wczoraj pojawiły sie nowe problemy:

złożyłem wniosek o płatność 16 lutego ,29 wezwanie do uzupełnienia braków formalnych , na początku marca braki uzupełnione, wniosek wysłany(przez lubelski LOR) do warszawy do działu płatnosci.wczoraj dostałem tel z Lublina że niestety ale dostanę decyzje odmowną ponieważ jest nowa interpretacja przepisów .Chodzi o to że nie złozyłem podania do dyrektora w terminie 150 dni o zniane do biznesplanu ale wcale nie musiałem ponieważ zapewniano mnie że złożyłem wszystkie wymagane dokumenty . czy ktoś spodkał sie z taką sytuacją ? co mam teraz zrobić?w lublinie powiedziano mi że jest dużo osób w podobnej sytuacji. proszę o pomoc...

Sam siebie cytuje bo dzisiaj doszły nowe fakty:

zapewniono mnie że płatność z powodów powyżej została wstrzymana.

A dziś zonk : na koncie 75 tyś wiecej. :D :D :D

Teraz to naprawdę nic nie rozumiemię

mam płakać czy mogę sie cieszyć

ale mają bałagan....

Eryko    19

Lepiej idz to wyjaśnić ,żebyś za 5 czy 10 lat nie musiał tej premii oddawać z odsetkami.

zajaczek171    0

10 lat to chyba lekka przesada bo wszystkie zobowiązania trwają 5 lat !

dzierżawe możesz potwierdzić u notariusza - postawi ładne pieczatki (ja tak zrobiłem) i weźmie ok 17 zł za dwa egemplarze . mozna podobno w urzedzie gminy i robia to podobno za darmo ale tego nie sprawdzałem

Witek2010    32

10 lat to chyba lekka przesada bo wszystkie zobowiązania trwają 5 lat !

dzierżawe możesz potwierdzić u notariusza - postawi ładne pieczatki (ja tak zrobiłem) i weźmie ok 17 zł za dwa egemplarze . mozna podobno w urzedzie gminy i robia to podobno za darmo ale tego nie sprawdzałem

Ja sprawdzałem co do gminy to zależy w sumie jak trafisz raz byłem pod koniec godzin pracy w gminie to było za darmo innym razem 18 zł także zależy :) Podbijają pieczątki i ma niby to być.

2xandrzej360    63

Panowie a co do zobowiązań prowadzicie plan nawożenia i ewidencje ochrony roślin ?? jest to sprawdzane w waszej okolicy ??

in2dex    0

Weterynaria się czepia, że zwierzęta są w tym samym pomieszczeniu co ma ojciec..

Hej może mi ktoś doradzić bo przyszła mi poprawka żeby wyjaśnić dlaczego byłem zarejestrowany w ewidencji producentów w maju 2011 a gospodarstwo przejąłem w lutym 2012. przecie nr. Ewidencji producentów był potrzebny gdy składałem papiery o dotacje MR. Tez mam im tak napisać.?

marekfarmer    4750

Traktorzysta25 pierwsze słyszę że przy składaniu wniosku o MR trzeba było taki numer posiadać ja jakoś go nie wpisywałem bo nie miałem a żadnej poprawki nie miałem. Wpisywali go tylko ci którzy posiadali już gosp.

Na pierwszej stronie wniosku MR jest jak byk numer identyfikacyjny producenta rolnego (przynajmniej u mnie). Gościu który wypełniał mi wniosek mówił ze musi być.

vicia1223    10

Zmieniał ktoś założenia w biznesplanie odnośnie upraw ?? Mam na ten rok 3 ha ziemniaków a 2 ha będą na mojej działce i 1 na działce mamy , jak to rozwiązać ?? Jakieś pismo czy cos ??

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?