Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
brudnicka    0

Czy z tych postów wyżej wynika, że jeżeli wzięłam w dzierżawę dodatkowe 6 ha a nie ujęłam tego w biznesplanie, gdyż mój wniosek był już sprawdzany i nie chciałam przeciągać sprawy to to oznacza że będę miała problemy? Czy tylko to odnosi się do zmniejszenia się powierzchni gospodarstwa?

egal    21

Przepis ten dotyczy zwiekszenia jak i zmniejszenia powierzchni upraw.

Mysle, ze ten temat jest tak skomplikowany, ze nawet urzednicy nie widza, co z tym poczac. Zreszta to nie pierwsza kwestia, ktora pracownicy ARiMR sobie nie potrafia poradzic;)

przemasboss    3

Czy z tych postów wyżej wynika, że jeżeli wzięłam w dzierżawę dodatkowe 6 ha a nie ujęłam tego w biznesplanie, gdyż mój wniosek był już sprawdzany i nie chciałam przeciągać sprawy to to oznacza że będę miała problemy? Czy tylko to odnosi się do zmniejszenia się powierzchni gospodarstwa?

A kasę już dostałaś? Bo jak dostaniesz kasę to potem też możesz zmienić biznesplan. A najlepiej to żeby na te grunty ktoś inny brał dopłaty i sprawa załatwiona.

Wiadomość z agroFakt.pl

karol    2

u mnie sytuacja jest taka że czekam na decyzje i dopiero po jej podpisaniu bede zmniejszał powieższchnie... czyli poprostu zmienie biznesplan. W najnowszym numerze topagrar jest napisane tylko tyle że można zmniejszyć powierzchnie do średniej krajowej nie mniej... napewno konieczne jest właśnie pismo z prośbą do dyrektora oddziału terenowego o zmiane biznesplanu...

• Like 1

pawlus224    1548

Bez przesady ;) biznesplan to przecież tylko "plan" a nie rygorystyczny regulamin .

Wydaję mi sie ,że jesli bierze się dodatkowe dzierzawy po przejęciu gospodarstwa (nie zmienia się początkowa wielkość gospodarstwa z tym co podane w bp , czyli powierzchnia w pierwszym i drugim wniosku jest taka sama ) to nie ma problemu , w końcu to by było chore lecieć z każdą nieprzewidywalną zmianą powierzchni na + do ARIMR , a esu wzrośnie a nie spadnie - więc taki rolnik widać ,że gospodarzy , a nie tylko wziął kasę i kombinuje jakby jej tu mu nie zabrali. Dopłaty młody rolnik przecież może też brac z dzierzaw "na gębę" kto mu zabroni ?

• Like 1

Witek2010    32

Bez przesady ;) biznesplan to przecież tylko "plan" a nie rygorystyczny regulamin .

Wydaję mi sie ,że jesli bierze się dodatkowe dzierzawy po przejęciu gospodarstwa (nie zmienia się początkowa wielkość gospodarstwa z tym co podane w bp , czyli powierzchnia w pierwszym i drugim wniosku jest taka sama ) to nie ma problemu , w końcu to by było chore lecieć z każdą nieprzewidywalną zmianą powierzchni na + do ARIMR , a esu wzrośnie a nie spadnie - więc taki rolnik widać ,że gospodarzy , a nie tylko wziął kasę i kombinuje jakby jej tu mu nie zabrali. Dopłaty młody rolnik przecież może też brac z dzierzaw "na gębę" kto mu zabroni ?

No może bo agencja patrzy tylko na to kto złożył papiery na dopłaty.

Jeśli pierwszy raz bierze się od kogoś dzierżawę ale np. ten ktoś ma 10 ha nam daje 5 ha to on wysyła swoje mapki pisząc na nich "działka wycofana" a my je kserujemy i wysyłamy. Możliwe też że pierwszy rok można bez mapek ale tego nie jestem pewien.

"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

pawlus224    1548

Tak , może składać bez mapek jeśli robi to po raz pierwszy - tak jak piszesz .

.. to jest dziwne własnie , bo jak tak to chcą potwierdzenie dzierzawy umową notarialną/w starostwie/w gminie itp. a przecież samo przez się rozumie sie ,że jesli młody rolnik składa wnioski na dopłaty z nie swoich działek to je dzierzawi ...

• Like 1

Dfb    0

dziwne u mnie jak byk stoi 180 dni ale daj znac czego sie dowiedziales

Dowiedziałem się, ze najprawdopodobniej w tym tygodniu dostanę drugie pismo z dalszymi wskazówkami (warunkowa decyzja?), bo wszystkie pisma zostały już wysłane. A więc wszystko jest/będzie OK.

brudnicka    0

To wszystko jest tak skomplikowane,że czasami odechciewa się tej premii. U mnie dzierżawa nastąpiła po upływie tych wymaganych 150 dni na zmianę powierzchni gospodarstwa więc chyba nie powinni się czepiać. Macie rację co do prowadzenia gospodarstwa bo przecież je powiększam a nie pomniejszam i stan jaki napisałam w biznesplanie jest a nawet uległ zwiększeniu. Więc rozwijam swoje gospodarstwo a nie czekam na gotową kasę. A tak na marginesie czy coś wiadomo na temat przelewów w Wielkopolsce ?

in2dex    0

:okej: Nie ma łatwo. Ja gdybym mógł to bym się wycofał

To nie forum magii i czarów:)

owczanuszka    0

Orientuje się ktoś, czy w przypadku zakupów nowych maszyn wymagana jest deklaracja zgodności? Czy wystarczy sama faktura?

witam

mam pytanie obecnie mam 16 lat i w tym roku koncze gimnazjum i zastanawiam sie nad jedna rzeczą a wiec , chciałem isc do technikum rolniczego ale własnie sie dowiedzialem ze nie bedzie takiego kierunku w mojej okolicy a wiec zainteresowałem sie kierunkiem technik agrobiznesu i mam takie pytanie czy po technikum agrobiznesu mogłbym liczyc na srodki UE a najbardziej myslałem nad premia młodego rolnika czy ten kierunek nie kwalifikuje sie do pozyskiwania srodków z UE , niegdzie sie tego nie mogłem doczytac a wiec czekam na wasze odp ? : )

a moze ktos chodził czy moze chodzi to takiego technikum to mam pytanie jak tam jest czy trudno sie dostac , jak ciezko jest sie utrzymac a i dodam jeszcze ze ucze sie srednio , srednia jaka przewiduje na koniec gim to lekko powyżej 3 : )

czekam na wasze wypowiedzi

Witek2010    32

Orientuje się ktoś, czy w przypadku zakupów nowych maszyn wymagana jest deklaracja zgodności? Czy wystarczy sama faktura?

Chyba trzeba deklarację zgodności tak samo jak przy MGR. Wiadomo, że pewnie taniej kupić sprzęt bez takiej deklaracji ale prawdopodobnie jest wymagana też, przynajmniej tak mi mówili.

"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

pawlus224    1548

A ta deklaracja zgodności to w przypadku ciągnika homologacja czy coś jeszcze innego ?

mate02    0

byłem dzisiaj w lubelskim ARiMR i pani z okienka powiedziała ze takie dziarzawy na gębę w niczym nie przeszkadzają i nie trzeba ich ujmować i zmieniać bp najważniejsze jest aby powierzchnia zadeklarowana w bp nie zmniejszyła się :)

a tak poza tym to ile sie czeka na przelew w lubelskim skoro zawiadomienie poszło do Warszawy 21 marca ?? :huh:

gregson    0

technikum agrobiznesu jak najbardziej kwalifikuje sie do kierunkow rolniczych, sam do takiego chodzilem i jest spoko, abys sie tylko dostal to dasz rade..

nhfan    1

byłeś w oddziale lubelskim mogłeś się zapytać tam!! ja własnie tak zrobiłem i to nie czekasz w żadnym lubelskim i wielkopolskim czy na koncu

Polski to bez znaczenia bo to Warszawa robi przelewy. pani mi dziś powiedziała że od 2 do 3 tygodni od momentu wysłania wniosku przez nich do W-wa kasa na koncie

mate02    0

pytałem ale nie dostałem jednoznacznej odpowiedzi ponieważ miła pani z okienka tego nie widziała :P ale dziękuje za rzetelną odpowiedź :D

karol    2

większość kupuje za premie nowy sprzęt a orientuje się ktoś czy używany do 5 lat można kupić i jak to wygląda?

pawlus224    1548

byłem dzisiaj w lubelskim ARiMR i pani z okienka powiedziała ze takie dziarzawy na gębę w niczym nie przeszkadzają i nie trzeba ich ujmować i zmieniać bp najważniejsze jest aby powierzchnia zadeklarowana w bp nie zmniejszyła się :)

a tak poza tym to ile sie czeka na przelew w lubelskim skoro zawiadomienie poszło do Warszawy 21 marca ?? :huh:

Miła pewna informacja i to jeszcze z lubelskiego arimr :D

@karol - można oczywiście , tylko chyba trzeba mieć opinię rzeczoznawcy (wycenę?) na taką maszynę ;) koledzy tutaj pewnie będą coś wiedzieć więcej w temacie .

• Like 1

zajaczek171    0

to są stare interpretacje przepisow

u mnie powierzchnia ułegła zwiekszeniu i została wstrzymana płatność !!

Panienka z okienka wprowadza ludzi w bład!!

barrybond    2

Przecież to jest chore, jak powierzchnia nie może się zwiększyć? Przecież nie moze byc tak ze przez 5 lat nikt nie moze sie rozwijac, znaczy powiekszac arealu, w koncu ta premia ma pomoc w rozpoczeciu gospodarowania a nie w zakonczeniu. Pytanie dla ludzi z wlkp czy ktos z was jeszcze nie dostał listu po tym jak ogloszono info ze dla wszystkich wystarczy srodkow. A i jeszcze jedno o ile awansowaliscie na liscie, bo wedlug mnie w moim przypadku chyba byl bląd, na poczatku bylem na samym koncu a w chwili obecnej jestem na 1xx miejscu, przeciez to przeczy sobie, jezeli wczesniej w wlkp bylo ponad 500 "lepszych" ode mnie osob a teraz w calym kraju tylko sto kilka osob, zastanawiam sie jak to ugrysc w moim przypadku jesli ktos zle mi podliczyl na poczatku punkty, to stracilem 2tys netto, bo o tyle podrozal opryskiwacz.

2xandrzej360    63

dziś po długim oczekiwaniu jakiego kolwiek odzewu z Agencji otrzymałem pismo w sprawie zmian maszyn w biznes planie i oto moje pytanie czy zmiana maszyn ma wpływ na to kiedy zostanie przesłany wniosek o płatność do Warszawy ??

w agencji byłem 7 marca a pismo akceptujące zmienione maszyny jest z 27marca i myśle ze jeśli nie nie wysłano wniosku 7 marca to na pewno 27 kurcze śpieszy mi się z zakupem maszyn a ci się ociagaja :(

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez tytus
      Realizuję zakup ciągnika używanego w ramach premii MR. Czy ktoś może mi napisać jak dokładnie powinno wyglądać zaświadczenie sprzedającego, że maszyna nie była finansowana wcześniej z dotacji UE lub innych?
    • Przez Michal_Moneyup
      Szanowni Państwo, z uwagi na fakt dużego zainteresowania kredytami na forum przez użytkowników i pośredników chciałbym utworzyć temat zbiorczy dotyczący tych zagadnień. Jeśli mają Państwo jakieś pytania chętnie odpowiem, doradzę, zapraszam również innych przedstawicieli do dyskusji. Dzięki temu będziemy mieli miejsce tematu zbiorczego dotyczące pytań o kredyty, refinansowanie i dofinansowania oraz porównanie czyja oferta jest faktycznie najtańsza i najbardziej odpowiada klientom.   Przydatne informacje kredytowe: RRSO - rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Nie daj się nabrać na niskie oprocentowanie nominalne. RRSO jest prawdziwym wyznacznikiem wszystkich kosztów związanych z kredytem, gdyż musi uwzględniać wszystkie koszta. Określa ile rzeczywiście rocznie nadpłacamy naszym kredytem.   SCORING BIK - jest metodą punktowej oceny ryzyka kredytowego. Ocena BIK przyjmuje wartości od 192 do 631 punktów. Polega ona na określeniu wiarygodności kredytowej klienta. Im wyższa punktacja tym bardziej prawdopodobne, że klient będzie spłacał kredyt na czas i banki chętniej pożyczają pieniądze takim klientom dzięki czemu mamy dostęp do lepszych ofert. Jeśli posiada się niską punktację bank prawdopodobnie odrzuci wniosek o udzielenie kredytu. WAŻNA INFORMACJA: Za każde zapytanie o kredyt z waszej strony w banku obniża się punktację o 15 pkt (wprowadzenie danych do systemu w celu sprawdzenia zdolności kredytowej i oferty przeznaczonej dla was). Banki często odrzucają wnioski z powodu samych zapytań. Tak więc odradzałbym chodzenia po bankach ponieważ nikt o tym nie informuje ale powyżej 4 zapytań w danym okresie spowoduje odrzucenie wniosku jak wcześniej wspomniałem i obniżenie BIK-u o 60pkt.   Refinansowanie - najprościej mówiąc przenoszenie posiadanego kredytu do innej instytucji na lepszych warunkach, można skrócić sobie okres spłaty, zmniejszyć ratę lub dostać dodatkową zaoszczędzoną gotówkę do ręki.   Nasza oferta: Money Up zaprasza do współpracy osoby prywatne oraz biura rachunkowe, kredytowe, doradców finansowych. Dzięki współpracy z właściwie wszystkimi bankami w Polsce jesteśmy w stanie uszyć ofertę idealnie dopasowaną do potrzeb klienta. Jako Money Up czerpiemy pełnymi garściami inspiracje z zachodu ,co za tym idzie jesteśmy jedynym niezależnym doradztwem finansowym działającym zgodnie z dyrektywą unijną na skalę całego kraju co daje nam możliwość negocjacji ofert z Bankami. Zajmujemy się pozyskiwaniem dla naszych klientów firmowych jak i prywatnych finansowania bez zbędnych kosztów około kredytowych ze względu na to, że nie jesteśmy w żaden sposób rozliczani przez Bank , co za tym idzie nasz klient dostaje najlepsze możliwe rozwiązanie finansowe na rynku.   Jeśli rozglądasz się za kredytem zbadamy dla Ciebie rynek i zaproponujemy korzystne rozwiązanie.   Plusy które przede wszystkim wyróżniają nas na tle konkurencji to : -Niezależność i szeroki wachlarz ofert ze wszystkich banków -Pozbywanie się dodatkowych kosztów -Badanie rynku bez obniżania zdolności kredytowej ( nie robimy zbędnych zapytań, analizujemy klienta i z góry wiemy gdzie możemy złożyć jego wniosek ) -Kredyty gotówkowe, inwestycyjne, hipoteki, faktoring, leasingi -Dotacje unijne -kredyt obrotowy do 500.000 bez zabezpieczenia w 1 banku na np.5.5% RRSO przy czym przeciętne RRSO na naszym rynku finansowym to 21% -kredyty z dopłatą unijną do 40.000 na sprzęt i inwestycje - 1% RRSO - na 3 lata, do 120.000 4,9% RRSO na - 5 lat -kredyt od 3 msc prowadzenia działalności (do 75.000) od 6 msc (do 125.000) przeciętnie banki przyjmują klientów o 12 msc prowadzenia działalności -kredyty bankowe dla ludzi ze słabą historią bik -kredyty na oświadczenie -refinansowanie na atrakcyjnych warunkach - jeśli posiadasz obecnie zobowiązanie kredytowe które nie jest korzystne lub nie jesteś pewien czy jest ono obecnie najtańsze chętnie przyjrzymy się twoim warunkom umowy i zaproponujemy lepsze rozwiązanie.   -pośrednicy mają zapewnioną atrakcyjną prowizję  -dostęp do programu produkcyjnego Money Up Zależy nam na długotrwałej i solidnej współpracy z naszymi kontrahentami ,dzięki której będziemy czerpać obopólne korzyści. Tak więc jeśli masz pytania odnośnie posiadanego lub planowanego zobowiązania kredytowego, chcesz nawiązać współpracę, masz klientów z którymi trudno coś zrobić lub jesteś ograniczony do kilku ofert bankowych napisz lub zadzwoń a chętnie skonfrontujemy nasze oferty lub połączymy siły   725 423 393 Michal.butkiewicz@moneyup.pl  Pozdrawiamy zespół MoneyUp    
    • Przez tomrolnik
      witam , mam takie pytanie , brał ktoś może z was quada za dotacje unijne jako mikrociągnik? Wiem , że jest taka możliwość ale jestem ciekawy jak to wygląda w rzeczywistości . Może ktoś się spotkał z takim tematem i może sie wypowiedzieć .