Skocz do zawartości

Polecane posty

hubert1984    0

Jasne. dzień wcześniej telefonicznie. Zresztą przy składaniu wniosku o płatność powiedziano mi, że mogę się spodziewać kontroli ze względu że umowa jest w formie dzierżawy.

2xandrzej360    66

cześć orientujecie się może czy za część premii mógłbym kupić kwalifikowany materiał siewny lub sadzeniaki ziemniaków ??

in2dex    0

cześć orientujecie się może czy za część premii mógłbym kupić kwalifikowany materiał siewny lub sadzeniaki ziemniaków ??

Nie.

To nie forum magii i czarów:)

Wiadomość z agroFakt.pl

Thomas2135    1936

A dlaczego nie? Wystarczy chyba że rozliczy się z tych 52000 zł a z resztą może robić co chce.

chomik111    18

masz wydać minimum 52500 i to udokumentować w ARIMR że przeznaczyłeś to na realizację biznes planu, a co zrobisz z resztą premii to już twoja sprawa możesz sobie nawet samochód kupić...

Pietras892    346

wydasje mi się że możesz, jeżeli ujmiesz to w biznesplanie, jest takie rozporządzenie gdzieś co można kupić za premie i w jaki sposób sie rozliczyć

Legionik. A co sprawdzali w budynkach.? I taki pytanko mam gdyż umowa dzierżawy musi być na 10 lat a program obowiązuje 5 lat co będzie gdy umowe zerwie po upływie tych 5 lat. Pytam bo u mnie w arimr nikt nie umiał mi odpowiedzieć.

jarecki01    1

Legionik. A co sprawdzali w budynkach.? I taki pytanko mam gdyż umowa dzierżawy musi być na 10 lat a program obowiązuje 5 lat co będzie gdy umowe zerwie po upływie tych 5 lat. Pytam bo u mnie w arimr nikt nie umiał mi odpowiedzieć.

Nic nie będzie. Po 5 latach mozesz zrezygnować z prowadzenia gospodarstwa, więc i możesz wypowiedzieć dzierżawę. Tylko po co to robić.

legionik    0

Sprawdzali tylko czy posiadam takie budynki jakie były podane we wniosku, nie kontrolowali ich stanu i tego co się w nich znajduje

chomik111    18

a z uprawami wszystko ci się zgadzało??? tzn to co miałeś w palnie z tym co jest zasiane????

legionik    0
(edytowany)

Miałem kontrole jakoś październik/listopad i na większości pola miałem poplon. oni wpisywali tylko to co było na działce np. poplon, pole zaorane. Na jednej działce miałem kapustę choć w biznes planie nie miałem jej uwzględnionej i tez nie było z tym problemu. Pytali się tylko co było uprawiane w plonie głównym na danej działce wiec podałem dokładnie takie wielkości jak były we wniosku. Było ok.

Edytowano przez legionik

in2dex    0

A jak to jest właśnie z uprawami. Mam w BP kukurydzę, ale będę siał zboża. Jakie są konsekwencje i jak to ominąć?

To nie forum magii i czarów:)

pawlus224    1877

A jak to jest z poprawkami w BP co do upraw ? jest jakis termin jesli np. siejemy kukurydzę zamiast pszenicy jarej w którym musimy zaniesc poprawkę ? bo jesli nie ma to nie ma co sie przejmowac (no byleby w wniosku o dopłaty się zgadzały grupy upraw) bo w razie kontroli MR można się tłumaczyć "a jutro mam własnie zawieźć poprawkę ze sieję kukurydzę zamiast pszenicy" - czyz nie ?

Bronek4011    0

ile czekaliście na wypłatę premii bo ja już czekam miesiąc i nic ani wezwania do poprawek ani kasy na koncie

trusvip    0

ja też dzwoniłem odnośnie zmiany uprawy i pani w agencji powiedziała mi ze jeśli jest to jedno i drugie przeznaczone na pasze to nie trzeba nic zmieniać.

suzuki21l    5

ile czekaliście na wypłatę premii bo ja już czekam miesiąc i nic ani wezwania do poprawek ani kasy na koncie

o kolego za dużo wymagasz, po miesiącu to ja otrzymałem wezwanie do poprawki (ostatnią cyferkę w NIPie pomyliłem)a kasę przelali prawie po równych 3 mieś. cierpliwości

SATURN    0

witam mam pytanko czy za premie mr mogę kupić ciągnik tzn. 70 tys z premij a 60tys kredyt, a czy bank może być w bity w dowód rejestracyjny ciągnika czy to jest problem , czy agencja będzie się czepiać bo nie wiem czy tak można zrobić dziękuje za odp.

kamil41    28

możesz kupić ciągnik na MR i za kredyt

a ja mam inny problem...można skorzystać z Młodego Rolnika jeśli jest sie ubezpieczonym w krusie jako domownik przez 3 lata???

pawlus224    1877

Jako domownik chyba tak (ale niech ktoś to potwierdzi dla większej pewności :) ) , tylko nie możesz być ubezpieczony w pełnym zakresie jako rolnik czyli jako osoba prowadząca działalność rolniczą - jesli nie miałeś ha to nie byłeś i możesz korzystac z MR .

@bronek4011 - nie łaska przeczytać kilka postów wstecz ???

Madzia20    16

No,no - wniosek o płatność złozony chyba 29 grudnia kasa na koncie 23.01 :D

Tylko muszę tutaj dodać że 30 grudnia wniosek był już wysłany do Warszawy (w 1 dzień mi go rozpatrzyli) więc już tylko na kasę czekałam.

pawlus224    1877

Pozazdrościć ;)

... i gdzie tu kurde sprawiedliwość :P

Igor03    2

Dzisaj dzwonilem do Wraszawy i jeszce nie maja mojego wniosku:/ a pozniej zadzwonilem do babki ktora prowadzi moj wniosek to powiedzial ,ze juz tydzien temu zostal wyslany... heh teraz kto tu klamie;p

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez marcin6011
      Witam, nie wiem czy wybrałem dobry dział na to zapytanie ale wiąże sie z hodowlą bydła więc pisze tutaj. Mianowicie to mam 26 lat prowadze działalność gospodarcza i opłacam ZUS, do tego mam na własność 2,5h ziemi rolnej. Chciałbym rozkręcić hodowle bydła bo zaplecze jest, obora stoi pusta, stodoła też, traktor i troche osprzętu. Ojciec ma jakies 15h łąki z czego 6 jest ogrodzone bo wcześniej też pasło sie tam bydło. Na poczatku chce dalej prowadzić budowlanke tak jak teraz bo odrazu krowy mi jeść nie dadzą, ale chodzi tu o to jak teraz przejść na krus, co zrobić żebym był rolnikiem i dopłaty wziął za krowy i za ziemie którą będe obrabiał. Czekam na wasze odpowiedzi
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.