Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jarecki01    1
czy umowę dzierżawy trzeba rejestrować w starostwie??

Jeśli dzierżawa była podpisana do celów przejścia osoby wydzierżawiającej na rentę-emeryturę to trzeba rejestrować w Starostwie.

Adam765    0

Czy do "mlodego rolnika" wystarczy ukonczenie zasadniczej szkoly zawodowej rolniczej i swiadectwo ukonczenia szkoly czy potrzebny jest tez zdany egzamin zawodowy?

rafalwoj    0

Jeśli dzierżawa była podpisana do celów przejścia osoby wydzierżawiającej na rentę-emeryturę to trzeba rejestrować w Starostwie.

Witam, czyli jak nie jest podpisana do celów przejścia na rentę, emeryturę to nie trzeba, a czy nie będzie problemów z dopłatami ??

Wiadomość z agroFakt.pl

Kasiorkę mam obiecaną do końca stycznia:)

Heh, ja szukałem tego jako oddzielnego pliku, a to po prostu we wniosku się oświadcza.dzięki

Kolego in2dex, ja miałem obiecaną do końca 2011 roku przez panią z działu płatności i nie ma. Dowiadywałem się w centrali i będzie 9 stycznia.

Kolego Geronimo tu masz to oświadczenie i jest na osobnym kwicie 5. Oświadczenie wnioskodawcy o podjęciu samodzielnego prowadzenia gospodarstwa rolnego (wersja Microsoft Word - txt)

www.westernriding.pl

jarecki01    1
Witam, czyli jak nie jest podpisana do celów przejścia na rentę, emeryturę to nie trzeba, a czy nie będzie problemów z dopłatami ??

Nie będzie problemu z Dopłatami.

pawlus224    1896

@wester - a kiedy składałeś wniosek o płatność ?

fendt612lsa    46

Witam

Czy wiecie może kiedy bedzie orientacyjnie nastepny nabor na Mlodego Rolnika??

Następnego naboru nie będzie do końca 2013 roku jak już to może będzie w nowym PROW ale to wątpię bo szybciej unię rozbiją

@wester - a kiedy składałeś wniosek o płatność ?

8 listopada złożyłem wniosek o płatność, kisił się miesiąc w agencji, jak się nad nim zlitowali w końcu to odkryli błąd, pierdołę jakaś zresztą, 8 grudnia poprawiłem.

www.westernriding.pl

2xandrzej360    66

nie jednego krew by zalała ja jak mam jechać do Gdyni do Agencji to mam zagwarantowany dzień do bani fatalna obsługa....

kpiotr    16

witam. koledzy , którzy jesteście na bierząco z MR powiedzcie czy działki brane na podstawie umowy o dzierżawie (ale bez rejenta) liczą się do Młodego rolnika? bo jak ja składałem w sierpniu 2010 to musiały one byc dzierżawione rejentalnie.Czy to się zmieniło? pozdrawiam

jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

in2dex    0

Starostwo, gmina też będzie OK. Oby była data pewna

To nie forum magii i czarów:)

marekfarmer    6358

Wszyscy którzy są na listach na NIE dostaną Premię obecnie decyzja ministra wendruje po użędach i jest weryfikowana opinia publiczna itd.

Rozpożadzenie wyjdzie w życie w Lutym kiedy dokladnie nie widomo po wejściu w życie ARIMR ma 14 dni na wyslanie decyzji

Pieśni o błogosławieństwo na roli (Droga do Nieba, 1927)

Boże Abrahamów, Boże Królu nieba, - Użycz nam deszczu, bo nam go potrzeba. – Nie karz nas suszą, ani głodem czasem, - By lud Twój wiedział, żeś jest Panem naszym.

Wzdychamy sercem ubogie sieroty, - Daj ziemi żyzność, ciesz nasze roboty. – Wspomóż Marjo i święci Patroni, - Niech nas od głodu pomoc wasza broni.

Boże Abrahamów, Boże miłosierny, Spuść deszcz na ziemię, aby Cię lud wierny – Bogiem uznawał, iżeś jest łaskawy, - A w mocy Twojej przedziwne są sprawy.

Królu nad królami, z wysokości nieba, - Użycz nam deszczu, którego potrzeba, - Ożywiaj pola, owoce i trawy, - Wysłuchaj lud Twój, o Boże łaskawy.

Boże Abrahamów, z wysokiego nieba, - Użycz dżdżu tyle, ile nam potrzeba, - By zbytek deszczu nie nabawił szkody, - Broń od powodzi i wylewu wody.

Ty, o Marjo z wszystkiemi świętymi, Wstaw się do Boga za nami grzesznymi, - Sprawcie to święci u Boga przyczyną, - Niech urodzaje i trzody nie giną.

My Cię zaś za to chwalić będziem Panie, - Póki nas w życiu tem doczesnem stanie, - Że doznaliśmy Twej świętej opieki, - Bądź pochwalony teraz i na wieki.

marekfarmer    6358

Informacje Pewne bo z MRIRW także tylko czekać a będzie dobrze

Pieśni o błogosławieństwo na roli (Droga do Nieba, 1927)

Boże Abrahamów, Boże Królu nieba, - Użycz nam deszczu, bo nam go potrzeba. – Nie karz nas suszą, ani głodem czasem, - By lud Twój wiedział, żeś jest Panem naszym.

Wzdychamy sercem ubogie sieroty, - Daj ziemi żyzność, ciesz nasze roboty. – Wspomóż Marjo i święci Patroni, - Niech nas od głodu pomoc wasza broni.

Boże Abrahamów, Boże miłosierny, Spuść deszcz na ziemię, aby Cię lud wierny – Bogiem uznawał, iżeś jest łaskawy, - A w mocy Twojej przedziwne są sprawy.

Królu nad królami, z wysokości nieba, - Użycz nam deszczu, którego potrzeba, - Ożywiaj pola, owoce i trawy, - Wysłuchaj lud Twój, o Boże łaskawy.

Boże Abrahamów, z wysokiego nieba, - Użycz dżdżu tyle, ile nam potrzeba, - By zbytek deszczu nie nabawił szkody, - Broń od powodzi i wylewu wody.

Ty, o Marjo z wszystkiemi świętymi, Wstaw się do Boga za nami grzesznymi, - Sprawcie to święci u Boga przyczyną, - Niech urodzaje i trzody nie giną.

My Cię zaś za to chwalić będziem Panie, - Póki nas w życiu tem doczesnem stanie, - Że doznaliśmy Twej świętej opieki, - Bądź pochwalony teraz i na wieki.

Thomas2135    2178

Dzisiaj zadzwoniłem do agencji zapytać się kobiety prowadzącej mój wniosek co się z nim dzieje i usłyszałem, że poszła na urlop(to już drugi raz kiedy dzwonię i jej nie ma). Osoba która odebrała mój telefon powiedziała mi, że wniosek nie jest jeszcze sprawdzony i pracownik ARiMR ma 60 dni na sprawdzenie wniosku, więc nie wiem czemu piszecie(skąd ta informacja, bo na decyzji nie ma nic o tym), że agencja ma 60 dni na wypłatę pieniędzy od momentu złożenia poprawnie wniosku. Dopiero po tych 60 dniach wniosek przekazywany jest do płatności i jak już ktoś wspomniał trzeba poczekać wtedy jeszcze 2-3tyg. Wniosek złożony był 6 grudnia. Gdy to usłyszałem zepsuło mi to humor na co najmniej najbliższy miesiąc ;[ i pieniędzy mogę spodziewać się pod koniec lutego, albo i w marcu.

pawlus224    1896

Sprawdzałem dziś stan konta , nadal cisza ;) wniosek składany 7 grudnia .

trusvip    0

A ja was wszystkich pociesze , bo od nowego roku wszystkie ciągniki zdrożały o 3% czyli tak średnio na dobrym ciągniku w granicach 4000 zł :)

karste85    4

pytanie czy po otrzymaniu pieniedzy mozna zmienic maszyny ktore zamierza sie kupic?

karste85    4

jeszcze jedno pytanie chce kupic drugi wiekszy ciagnik za swoja kase i dlatego chce zmienic maszyny ktore planowalem kupic na wieksze rozumiem ze w BP musze wprowadzic zmiane ze mam wiekszy ciagnik zeby zgodzili sie na zmiane maszyn co o tym sadzicie?

Jakub21    15

Czy mógłby ktoś raz jasno i czytelnie powiedzieć ile czasu agencja ma na wypłacenie pieniędzy od kiedy ten czas się liczy ?? Tylko prosił bym o dokładne wypowiedzi ile czasu od jakiej procedury :rolleyes:

SATURN    0

Czy mógłby ktoś raz jasno i czytelnie powiedzieć ile czasu agencja ma na wypłacenie pieniędzy od kiedy ten czas się liczy ?? Tylko prosił bym o dokładne wypowiedzi ile czasu od jakiej procedury :rolleyes:

od złorzenia wniosku o płatnosc majom 60 dni na wypłate premi ja czekałem około 30 dni i kasa przelana na konto

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez marcin6011
      Witam, nie wiem czy wybrałem dobry dział na to zapytanie ale wiąże sie z hodowlą bydła więc pisze tutaj. Mianowicie to mam 26 lat prowadze działalność gospodarcza i opłacam ZUS, do tego mam na własność 2,5h ziemi rolnej. Chciałbym rozkręcić hodowle bydła bo zaplecze jest, obora stoi pusta, stodoła też, traktor i troche osprzętu. Ojciec ma jakies 15h łąki z czego 6 jest ogrodzone bo wcześniej też pasło sie tam bydło. Na poczatku chce dalej prowadzić budowlanke tak jak teraz bo odrazu krowy mi jeść nie dadzą, ale chodzi tu o to jak teraz przejść na krus, co zrobić żebym był rolnikiem i dopłaty wziął za krowy i za ziemie którą będe obrabiał. Czekam na wasze odpowiedzi
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.