Polecane posty

michalk    22

witam kolegow jutro jade zawiezc wszystkie poprawki juz na tip top i bede czekal na decyzje:) powiedzcie mi czy jak dostane decyzje to dostanme tez kase czy musze najpierw przejac polko??


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak dostaniesz decyzje to masz określony czas ( 3 miesiące chyba) na przejecie gospodarstwa , potem z aktem notarialnym jedziesz do agencji i czekasz na kasę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

no i zaakceptowala pani wszystko w przyszlym tygodniu obiecala przyslac decyzje";)


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Witam

 

Mam takie pytanie. Czy podczas składania wniosku muszę mieć już opłacone 3 lata krusu wstecz (wykształcenie wyższe), czy może w chwili przejmowania gospodarstwa się liczą te 3 lata? To samo jest z wnioskami o renty strukturalne: czy skłądający wniosek w chwili złożenia wniosku musi miec ukończone 55 lat, czy w chwili przekazania? Ojciec kończy 55 w lipcu, mi w lipcu mija 3 lata od ubezpieczenia w KRUS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Dostałem dziś poprawki - ale sajgon :( :rolleyes: :blink: . Ale sam wypełniałem.... To szybko Michalk się uwinęli z Tobą - będziesz mógł spokojnie czekać na mgr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

czekam korolu na decyzje:) poprawkami sie nie przejmuj jak warunki spelniasz to na luzie spokojnie zalatwisz a czepiac sie musza:)


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

do @michalk u mnie było tak ze 2008 07-02 złozyłem wniosek na MR 2008 12 17 przejełem gospodarstwo a decyzje z ARiMR dostałem 2009 01 18 kase wypłacili w sierpniu.

Witam

 

Mam takie pytanie. Czy podczas składania wniosku muszę mieć już opłacone 3 lata krusu wstecz (wykształcenie wyższe), czy może w chwili przejmowania gospodarstwa się liczą te 3 lata? To samo jest z wnioskami o renty strukturalne: czy skłądający wniosek w chwili złożenia wniosku musi miec ukończone 55 lat, czy w chwili przekazania? Ojciec kończy 55 w lipcu, mi w lipcu mija 3 lata od ubezpieczenia w KRUS.

 

jeżeli chodzi o rente to wchwil składania wniosku trzeba mieć 55lat, a w przypadku MR to możesz poczekac do lipca bo i tak kasy wszystkiej nie wykożystają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

A jak to jest z biznesplanem sami sobie piszecie?

ja wszytsko sam robiłem i powiem ci mały pikuś, a pozatym to w ARiMR jest tak że każdy co rozpatruje wniosek to robi to inaczej, u mnie najpierw robiła to jedna osoba i chciała inaczej niż ja zrobiłem a później jak rozpatrywała to inna to kazała to zmienic na to co ja wczesniej sam zrobłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Można za premię z MR utwardzić podwórko kostką brukową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Panowie, co pisaliscie wyzej o poprawkach do wnioskow, mam pytanie. To juz skladaliście wnioski na tegoroczną decyzje? Czy to wnioski z tamtego roku? Nie tracą one ważności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek83    16

mam takie pytanie czy można z premie MR kupić ciągnik 15 letni ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Można tylko musisz mieć papier że kupiłeś ten traktor, a nie że przepisał ci go ojciec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

jesli kolego nie znasz przepisow to nie wprowadzaj w blad nie mozna kupic maszyny starszej niz 5 letnia.


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

marekgizio jak można powyżej 5 lat to czemu nie kupujesz starszego tylko JD wybierasz

nie mieszaj komuś w głowie skoro same przepisy są pomieszane

można do 5 lat ale nie radze bo co nowe to nowe no chyba ze kombajn wybierasz tam cena może się trochę bujnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

panowie no i jest decyzja:) dostalem wczoraj i w poniedzialek jade z rodzicami zalatwiac odpis:):D a potem witaj MGR :D


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

A ja złożyłem poprawki i po niedzieli mam zdecydować czy zawieszam czy biorę....... I kompletnie nie wiem co robić. Z jednej strony załapałbym się na mgr ale niewiadomo czy dostanę..... Ale czy te 75 tys wejdzie też nie wiadomo...... Jeśli teraz się zdecyduje i nie dostanę mgr a potem wejdzie 75 tys to będzie trochę szkoda.... Sam nie wiem co mam robić.... Może macie jakieś tajne informacje na temat podwyższenia premii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

ale masz pół roku od wydania decyzji na przepisanie gospodarstwa i dostarczenie do ARiMR aktu notarialnego, więc jak masz mozliwosć to poczekaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

No tak ale nie dostanę już mgr jeśli będe czekał.....

a premie z MR na co masz przeznaczoną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Na wkład własny do mgr. Pracownik arimr wyliczył mi że przy obecnej wysokości premii wartość zakupionych maszyn musi wynosić conajmniej 108000 brutto aby można było wziąść te same maszyny na mgr i mr... Ale maszyny w premii można zmieniać więc na początku można wpisać we wniosku niekoniecznie to co później kupisz.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj