Polecane posty

Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Witam!

Orientuje się Ktoś kiedy jest kolejny nabór na MR?

 

Tego nikt nie wie ale prędko nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

1.Mam pytanie do znawców. Chodzi mi o dzierżawienie gruntów rolnych. Czy podpisując z kimś umowę o dzierżawę muszę w tej umowie mieć zawarte te punkty które mówią o czynszu za tę dzierżawę czy mogę sobie tego nie pisać i np. opuścić też takie punkty które mówią o możliwości zabudowania tych gruntów lub prawo dzierżawcy do rozwiązania umowy muszę też tam umieszczać?

 

2.Drugie pytanie to jeśli osoba X ma np. 5 ha i da mi to wszystko w dzierżawę to może się ona ubezpieczyć w KRUS czy działa to tak samo jakby już tego pola nie miała?

 

3.Jeszcze czy przy dzierżawie jak biorę i spisuje się w gminie czy muszę mieć dopłaty na siebie tzn. czy nie mogę ich zostawić osobie od której biorę pole. Wszystko to jest potrzebne pod program MR dlatego nie wiem czy tam jest taki wymóg że muszą być dopłaty na mnie z dzierżaw.

 

Proszę o odpowiedź przynajmniej na 2 i 3 pytanie.

Edytowano przez Witek2010

"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Wdostal sie ktoś z was na liste na TAK po wczorajszej aktualizacji ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

1.Mam pytanie do znawców. Chodzi mi o dzierżawienie gruntów rolnych. Czy podpisując z kimś umowę o dzierżawę muszę w tej umowie mieć zawarte te punkty które mówią o czynszu za tę dzierżawę czy mogę sobie tego nie pisać i np. opuścić też takie punkty które mówią o możliwości zabudowania tych gruntów lub prawo dzierżawcy do rozwiązania umowy muszę też tam umieszczać?

 

2.Drugie pytanie to jeśli osoba X ma np. 5 ha i da mi to wszystko w dzierżawę to może się ona ubezpieczyć w KRUS czy działa to tak samo jakby już tego pola nie miała?

 

3.Jeszcze czy przy dzierżawie jak biorę i spisuje się w gminie czy muszę mieć dopłaty na siebie tzn. czy nie mogę ich zostawić osobie od której biorę pole. Wszystko to jest potrzebne pod program MR dlatego nie wiem czy tam jest taki wymóg że muszą być dopłaty na mnie z dzierżaw.

 

Proszę o odpowiedź przynajmniej na 2 i 3 pytanie.

co do Ad.1 również nie miałem wpisanej kwoty czynszu, agencja kazała niezwłocznie to uzupełnić inaczej będą musieli zgłosić tą sprawę, ( wyłudzenie dzierżawy )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert1984    0

Ja też nie wpisałem kwoty czynszu, ale dzierżawa jest od rodziców. Czy to przejdzie?

Dopiero co zawiozłem wniosek o płatność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Aha a ta kwota czynszu co się tam wpisuje to na miesiąc rok czy jak?


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja czekam na płatność, bo już zatwierdzone, przed chwilą dzwoniłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GGrzesiek85    0

To czyli jeszcze nic nie wiadomo kiedy będzie następny pobór i na jakich warunkach...?

Ciekawe co będzie z wielkością premii...? Może znowu zwiększą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

Aha a ta kwota czynszu co się tam wpisuje to na miesiąc rok czy jak?

to obojętne, wazne aby suma mniej więcej była realna z rzeczywistością, nie mają się już czego czepiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To czyli jeszcze nic nie wiadomo kiedy będzie następny pobór i na jakich warunkach...?

Ciekawe co będzie z wielkością premii...? Może znowu zwiększą...

 

 

Jest na to jedna rada czekać cierpliwie i nie tworzyć zbędnego szumu. smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Wracając do tematu MR a VAT..

Byłam dzisiaj złożyć wniosek o płątność i popytałam o to, 2 kobiety zdębiały i nie wiedziały co mi powiedzieć, trzecia coś ze mną pogadała...

Ogólnie do MR nie ma żadnego przepisu że jak się jest na Vat to trzeba rozliczać się w kwotach netto, jednakże ostatnio w Opolu była kontrola i przyczepili się do chłopaka że kupił coś za kwotę niższą niż 70% ceny netto( był na Vat)- jednak jeszcze nie wiadomo jak się to skończy.

W moim przypadku dla świętego spokoju do opryskiwacza dodam w biznesplanie jeszcze rozsiewacz do nawozu( bo i tak wiosną go kupuje) i będe miała z głowy.

Jak ktoś nie wykorzystuje kasy w kwocie 65tyś., to albo niech się postara aby jednak tyle wykorzystać albo niech się modli aby nie było kontroli :)

Bo w ARiMR sprawdzając wnioski nie patrzą na to czy to na Vat czy nie, ma być rozliczone 52500brutto i tyle, ale jak przyjdzie kontrola to nie wiadomo co powiedzą...

 

I sama pani w ARiMR powiedziała że ona w 100% nie może powiedzieć aby zrobić tak czy tak..i w moim przypadku lepiej dodać tą maszynę i będzie spokój.

Sami nic nie wiedzą dokładnie :) ponieważ w przepisach nic na ten temat nie ma- więc logicznie myśląc powinno być tak że VAT nie ma nic do MR..,ale jednak jest to różnie interpretowane przez różnych urzędników.

 

Ale zdaje mi się że przy kłopotach to jednak my mamy rację i nawet i w sądzie byśmy wygrali, bo jak nie ma nic w przepisach to nie powinni się czepiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wniosek o płatność złożyłem 24 listopada i we wtorek przed Świętami zanosiłem wyjaśnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mgilek1    0

Bobek_Farmer, a jakie składałeś wyjaśnienie? Bo ja złożyłem wniosek o płatność 9 grudnia, w poniedziałek 12 grudnia zadzwonił pan i powiedzał żebym zlożył korekte wniosku i zmiane PRG. 13 grudnia zawiozłem to co należy i Pani która przyjmowała papiery mówiła mi czekac na pismo. ja nie mogłem wytrzymac więc zadzwoniłem w piątek 16 i dowiedzałem sie tego samego. Może warto zadzwonić jutro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wyjaśnienie dotyczyło przepisywanych działek.

 

Jak już pisałem dzwonić do skutku. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

A ja już zainwestowałem premię ;p

Mam pytanko-czy przy kupnie ciągnika z MR trzeba dołączyć do rozliczenia wyciąg z homologacji? Bo obiło mi się o uszy że potrafią się o to doczepić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

O to może i u mnie już konto pełne ? :rolleyes: skoro kolega z lubelskiego dostał ...

 

 

Słyszałem ,że tak :)

 

dawaj fotki :D

Edytowano przez pawlus224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki01    1

No wreszcie pieniądze na Koncie :) Wniosek o płatność złożony po 20 listopada, poprawka na początku grudnia wraz ze zmianą w Biznesplanie, decyzja pozytywna tydzień później. Super prezent na zakończenie 2011r.

Edytowano przez jarecki01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

W połowie stycznia mam zjazd na studiach to od razu pojadę się rozliczyć, uważam że lepiej wziąć za dużo papierów jak za mało ;)

 

@pawlus Zdj będą w nowym roku bo problemy z aparatem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

A ja się dzisiaj bardzo zdziwiłam

Wczoraj zawiozłam wniosek o płatność a dzisiaj o 10 zadzwoniła Pani z ARiMR że wniosek jest w porządku wypełniony tylko potrzebuje oświadczenia mojej babci że coś tam, coś tam i wyśle wniosek już do płatności.

Oświadczenie szybko z babcią wypełniłam, wysłałam jej skana i wniosek poszedł już do płatności.

Tylko niestety jeszcze w poniedziałek muszę jechać zaiwezć jej orginał oświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

a co uwazacie o takiej sytuacji??

w biznesplanie mialem przejac gospodarstwo na wlasnosc ale z roznych powodow musialem przejac w dzierzawe na 11 lat zrobiona w starostwie z data pewna. Dzwonielem do agencji w lodzi i pani powiedziala mi ze jesli te same dzialki i od tych samych osob przejmuje to nie trzeba nic zmieniac w BP tylko jakies wyjasnienie podpisac przy wniosku o platnosc. Zrobilem umowe uzyczenia budynkow i maszyn i zlozylem na poczatku grudnia (chyba 5) wniosek o platnosc ale zadnych wyjasnien nie pisalem. Do dzisiaj czisza.

Zadzwonic i spytac sie co i jak czy grzecznie czekac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ja składałem 7 grudnia , dziś na koncie nie przybyło ;)

 

Poczekam jeszcze ze 2 tyg... i zacznę się niepokoić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj