Skocz do zawartości

Polecane posty

daromen89    0

Są takie szkoły jak np Policealne Studium Zawodowe na kierunku technik rolnik na koniec egzamin państwowy i się dyplom rolnika dostaje i średnie wykształcenie rolnicze. Dwa lata trwa dokładnie ja chodzę obecnie na coś takiego.

Jest tylko warunek trzeba mieć średnie żeby się zapisać bo są tam tylko przedmioty zawodowe.

MDSikor    6

Z tego co ja słyszałem to on września ma już nie być policealnych szkół zaocznych tylko szkoły te zostaną zastąpione kursami. Kursy mają trwać taką samą liczbę godzin lecz trzeba będzie za nie płacić.

Witek2010    32

No też coś mówili, że ma nie być tych policealnych (a też do niej chodzę). Ale co po kursie też będzie czekał egzamin państwowy czy tylko będzie się płacić chodzić i tyle?

Wiadomość z agroFakt.pl

kamil19873    1

Byłem dziś na udokumentowaniu fakturami w Białymstoku. Krótka sprawa zajęło mi to 20 min. Trzeba orzeczenie napisać i jeszcze dwa papierki podpisać.

in2dex    0

Byłem dziś na udokumentowaniu fakturami w Białymstoku. Krótka sprawa zajęło mi to 20 min. Trzeba orzeczenie napisać i jeszcze dwa papierki podpisać.

Stemplowali Ci oryginalne faktury? Pamiętasz jakie dodatkowe dokumenty do podpisu Ci podsuwali?

suzuki21l    5

przyszło mi wezwanie do wyjaśnień z ARiMR, w 4 działkach podałem inną pow we wniosku MR i inną do wniosku o dopłaty bezpoś. i faktycznie to jest wręcz nie możliwe , we wniosku o dopłaty ok, ale zamiast we wniosku o MR było tak samo to ha jak by były wzięte z kosmosy, do niczego się nie imały, nie wiem jak to się stało , nierozumiem, mam nadzieje, że poprawie tak jak podałem do dopłat i będzie ok,

MR nabur 2010

kamil19873    1

Stemplowali Ci oryginalne faktury? Pamiętasz jakie dodatkowe dokumenty do podpisu Ci podsuwali?

Tak postemplowali faktury a nawet i potwierdzenia przelewów, a jeszcze tam trzeba podpisać oświadczenie że nie kopiłeś od rodziny, jeżeli kupiłeś ciągnik to homologacje, tam jeszcze trzeba powypełniać kiedy kupione, kiedy przelane i z kąt. I listę załączników, i to chyba wszystko.

Edytowano przez kamil19873

mastach    0

ja też musiałem jechać złożyć wyjaśnienia tylko u mnie oprócz powierzchnie działek nie zgadzała się liczba zwierząt w gospodarstwie w roku bazowym bydło było a we wniosku nic nie ma, wpisali mi w 2011 ale ciekawe czy w przyszłości nikt się do tego nie doczepi ,czekam teraz na decyzje,bo chce kupić traktor a tu nic nie wiadomo,niektórzy doradcy co pracują w odr poza braniem pieniędzy nic nie potrafią i tylko wprowadzają człowieka w błąd

Tak postemplowali faktury a nawet i potwierdzenia przelewów, a jeszcze tam trzeba podpisać oświadczenie że nie kopiłeś od rodziny, jeżeli kupiłeś ciągnik to homologacje, tam jeszcze trzeba powypełniać kiedy kupione, kiedy przelane i z kąt. I listę załączników, i to chyba wszystko.

jaka jak zawoziłem fakturę i przelew na ciągnik to tam w agencji nic nie mówili o homologacji

trzeba tą homologację ? a dowód rejstracyjny kserowałeś?

in2dex    0

Potrzebuję tabele od 3.4 do 4.7 z wniosku przykładowo wypełnioną. A może ktoś dla wzorowania udostępni mi swój wniosek. priv

Mam na stanie kilka rogaczy żeby otrzymać dopłaty do łąk i chyba pasowałoby je umieścić w bp

Witek2010    32

Co do kursów, które będą od września 2012 roku niby mają być nieodpłatne i nie wiadomo ile będą trwać, podobno ilość godzin już jest ustalona a Ci co będą organizować kursy rozłożą to na jakiś czas zależny od nich. A i jak się nie zda egzaminu za pierwszym razem to za poprawę czyli drugi termin trzeba będzie już zapłacić a teraz jeszcze jest to za darmo.

kamil19873    1

jaka jak zawoziłem fakturę i przelew na ciągnik to tam w agencji nic nie mówili o homologacji

trzeba tą homologację ? a dowód rejstracyjny kserowałeś?

Nie bo ja nie kupowałem ciągnika. Tylko na początku facetka pytała jakie mam inwestycje. I coś zaczęła mówić o homologacji.

pawlus224    1476

A mnie nurtuje inne pytanie ;)

Mianowicie jesli mam zaplanowany nowy ciągnik , to czy musi on być z tego rocznika w którym go kupie , czy może mieć np. 3 lata (przestac u dealera itp.) i wtedy tez mi sie będzie liczył jako nowy , bo będe jego pierwszym włascicielem ?

I jak to jest np. z ciągnikami (resztkami serii) które nie posiadają norm emisji spalin ? Czy z uwagi na to ze jest nowy "fabrycznie" to można taki ciągnik zarejestrowac ? czy to ma jakiś wpływ na homologacje -> udokumentowanie zakupu ciągnika który spełnia normy homologacji , czy arimr potraktuje taki zakup jako "nie markowy , nie firmowy ciągnik" jednym słowem bedzie dopatrywac się nieprawidłowości i uzna ,że kupuję "bubla" z uwagi na to ze nie spełnia terazniejszych norm emisji spalin ?

kamil19873    1

Maszyny mogą być używane, ale chyba nie mogą być starsze niż 5 lat i nie mogą być brane ze środków unijnych przez poprzedniego właściciela.

pawlus224    1476

@kamil - nie o to mi chodzi , tą suchą teorie znam .

@krzysiek - nie mogę sie zdecydowac :D Ale jak kupię to sie pochwale ;)

in2dex    0

A mnie nurtuje inne pytanie ;)

Mianowicie jesli mam zaplanowany nowy ciągnik , to czy musi on być z tego rocznika w którym go kupie , czy może mieć np. 3 lata (przestac u dealera itp.) i wtedy tez mi sie będzie liczył jako nowy , bo będe jego pierwszym włascicielem ?

I jak to jest np. z ciągnikami (resztkami serii) które nie posiadają norm emisji spalin ? Czy z uwagi na to ze jest nowy "fabrycznie" to można taki ciągnik zarejestrowac ? czy to ma jakiś wpływ na homologacje -> udokumentowanie zakupu ciągnika który spełnia normy homologacji , czy arimr potraktuje taki zakup jako "nie markowy , nie firmowy ciągnik" jednym słowem bedzie dopatrywac się nieprawidłowości i uzna ,że kupuję "bubla" z uwagi na to ze nie spełnia terazniejszych norm emisji spalin ?

Jeżeli ten ciągnik nie spełnia norm spalin i stoi niezarejestrowany to i ty go nie zarejestrujesz. Lecz jeżeli ciągnik jest zarejestrowany u delara to zarejestrujesz. Musi ten ciągnik mieć homologacje. Na fakturze może zapisek "nowy" załatwiłby sprawę

Witek2010    32

Mam takie pytanie z ciekawości tylko w sumie. Podobno mtz-ty nowe nie posiadają homologacji prawdą to jest? Czyli te wszystkie mtz-y nowe co ludzie kupują to nie są kupowane za środki unijne?

pawlus224    1476

Czyli jeśli dealer zarejestrował na siebie to już taki ciągnik może się liczyc jako uzywany , i arimr może(nie musi) się przyczepic , także ryzykowna sprawa :mellow:

Witek , czytałem gdzies na Af , że te z cyfrą po kropce np. 820.3 , spełniają normy (czy też może mają homologację ) zaś te bez oznaczen po kropce nie spełniają norm ... - nie wiem na ile w tym prawdy ;)

mastach    0

to nie ważne czy traktor spełnia normy spalin czy nie przecież za premie można kupić używany do pięciu lat ,nawet dzwoniłem do agenci się spytać czy to prawda że jeśli silnik nie będzie spełniał tej normy euro 3 jak mówią niektórzy dilerzy to trzeba będzie oddać premie,to wcale nie prawda,zwykłe cwaniactwo,zależny co kto wpisał w biznesplanie,jeśli wpisałeś tylko wartość to jaki kupisz taki będzie,mają potem piec lat żeby przyjechać i porównać numery na fakturach i silniku.Z drugiej strony po co komu te jakieś normy,moim zdaniem to jest zupełnie nie potrzebne

pawlus224    1476

Ale Ty mnie nie rozumiesz ...

odnośnie tego co piszesz chodzi mi o to ,że gdy mam wpisany "NOWY CIĄGNIK" a kupiłbym 1-2 letni od dealera , nie używany , zarejestrowany na dealera to wg. arimr może to być "CIĄGNIK UŻYWANY" i przyczepią się ,że nie trzymam się BP . Chodzi o to ,że jak oni taki ciągnik kwalfikują ? jako nowy czy jako używany do 5 lat ...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?